Erman Kunter

Nihayet olması gereken oldu.

Ancak gönderileceği ayan beyan belli bir coacha transfer imkanı vermek ve o transferi de yanlış pozisyona yapmak, akıl alır gibi değil.

Artık dersler çıkarmamız, şubenin 2 ve hatta 3 yıllık plan-programını yaparak hareket etmemiz gerekiyor.

Son maçtan sonra hâlâ "önümüze bakacağız, çalışacağız" falan diyordu. Şimdi istediği kadar önüne baksın dursun.

Evinin salonuna iki pota koysun. Ege Arar - Mehmet Yağmur - Henry Walker - Can Topsakal ve kendisi maç yapsınlar.

Bir daha yollarımızın asla kesişmemesi ümidi ile. Bundan sonra bir takıma giderse, o takım taraftarına da sabırlar diliyorum şimdiden.

O kadar çok sevindim ki anlatamam, uzun zamandır foruma girmek bile istemiyordum. Başka sevindiğim bir konu ultrAslan taraftar grubumuz da son zamanlarda Alpaslan Dikmen Abimin çizgisinde hareket etmeye başladı. Taraftarın istemediği ve başarısızlığı normal gören herkes bu saatten sonra yolcudur ! Basketbol şubesi yeniden bir kenetlenme sürecine girmeli ve ehil isimlere teslim edilmeli. Yenilmez armada, yeniden ayağa kalkmalı. Güzel şeyler oluyor, olacak. Yüzümüz gülsün biraz, yeter bu kadar üzüldüğümüz...

Birkaç maç daha kalsaydı, taraftar Ege'ye filan sövecek raddeye gelmişti. Gönderilmesine çok şaşırdım açıkçası, bu yönetimden bu kadar radikal karar beklemiyordum.

Takımı kasaba takımı zihniyetiyle oynatınca olmadı. Gitmeseydi "gelişmiş" bir Ege ve küme düşmüş bir takım izliyor olacaktık sanırım. Keşke hiç gelmemiş olsaydı da hatırlayabilenler iyi hatırlasaydı. Ben de bütçenin düştüğü sezon en azından bahsedildiği gibi iyi mücadele görürüz belki dedim ama zaman geçtikçe iyiye gitmesini beklediğim takım iyice saçmalamaya başladı.

Neticede takımla ilgili çok iyi tespitler yapıp hepsinin tersini yaparak oldukça garip bir işe imza attı. Kalan denemelerini ganyan bayilerinde yapar umarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet cok iyi oldu, cok cok iyi oldu ama bu yonetimin Erman Kunter'in 1 seviye ustu koc getirebilecegini sanmiyorum. Benzer seviyedeki koclar Erman Kunter'den bile cok zarar verir asi tutmazsa. Komik olacak ama durum bu. Hedefimiz de bu sezon icin kumede kalmak olmali. Beklentiyi artirirsak buyuk hayal kirikligi yasariz. Gozumde su an Oktay Mahmuti=Jose Mourinho. Mahmuti bile gelse hedef bu seneyi bi sekilde gecirmek olmali. Mahmuti'nin kurdugu/kurmak isteyecegi takim, bu oyuncu grubu ile olmaz. Tamamiyle zit. Bakalim neler olacak.

Erman Kunter'in gidişi , eleştiriler , sosyal medya denen cehalet yuvası , yapılan transferler ... Hepsi bir anda bana geçmişi , o da çok değil 15-20 sene önceleri hatırlattı . Küçük bir çocukken büyüklerimizden Eczacıbaşı , İTÜ , Paşabahçe hikayelerini dinlerdik , biz de Efes Pilsen , TOFAŞ SAS , Ülkerspor hegemonyalarının lige damga vurduğu dönemlere tanık olduk. Bizim değişmez hocamız rahmetli Aydan Siyavuş'tu , basketbolda coach derken aklıma hep Aydın Örs , Ercüment Sunter ve Erman Kunter gelirdi .. Hele ki Erman Kunter 'in milli takım hocalığı ve Galatasaray 2002-2003 sezonu coachlığı ... Robert Koch'lar , Şemsettin Baş'lar , Arda 'lar, Tyrell Lyday'lar .. Abdi İpekçi'de , Ahmet Cömert'te , Ayhan Şahenk'te tüketim manyaklığına esir düşmemiş basketbolu bilen Galatasaray'lılık bilincine sahip beyefendi taraftarlar .. Zaman değişti , Erman Kunter eskidi , pahalı oyuncular ve daha fazla sermaye salonlara girdi ,taraftarlar yenilendi , ama içi boş bir güruh doğdu ...(Basketbolu bilen , bilmese de haddiyle yorum yapan arkadaşları tenzih ederim ) Şimdi herkes basketbolu çok iyi biliyor , eline geçen ilk fırsatla aldığı akıllı telefonla basketbola yön veriyor ! Erman Kunter , Fransa'da elde ettiği saygınlıktan sonra Türkiye'ye kesinlikle gelmemeliydi . İsmi eskimişti ama basketbol bilgisi bence hala iyi durumdaydı . Evet bu dönem Galatasaray ile kimyası uyuşmadı belki de zamanla uyuşmadı . Yolların ayrılması da doğru karardı . Ama asıl yapılması gereken ayağı yere basan iyi bir kadro kurmak , hocaların altını oyacak taraftar -yönetim tetikçiliğinden kaçınmak , kemik kadrolar oluşturmak ve bunları korumaktı. Maalesef ki kulüp bunda başarılı olamadı .. Belki de tek suçlu zamanın popülist söylemleri , tüketme rahatlığı ! ve işi bilmeyen fırsatçılardı ...

Son düzenleme:
Hocam bir arkadas yukarilarda demis ki, git torun sev, tatil yap, hatta kahvede okey oyna, ne guzel yazmis adam,

Ek olarak insanlar yas aldikca tecrubelerinden ders cikarip hata yapmamasi gerekirken, rezil olmayi basardin be hocam, yolun acik olsun.

Üye olalı 3 ay oldu ama yıllardır bu forumu takip ederim Utku Kılıç Bey, sosyal medya'dan kastınız bu forumsa ben çok şey öğreniyorum buradan.
Yöneticilerimiz bu forumu okusalar ve birşeyler öğrenseler keşke. En azından hata yapmazlar.
Ayrıca Galatasaray'daki kadar bilinçli basketbol taraftar kitlesi hiçbir kulüpte yoktur.
Erman Kunter'i canlı da izlemiş biriyim. Çok iyi bir oyuncuydu ama çok iyi bir antrenör hiçbir zaman olamadı ve -altını çizerek söylüyorum-Türk basketboluna antrenör olarak da hiçbir katkısı olmamıştır.
Asıl Aydın Örs ve Efes ekolü Türkiye'de basketbolun çehresini değiştirmiştir. Adamın öğrencileri hala en iyi koçlardır ülkemizde.

Üye olalı 3 ay oldu ama yıllardır bu forumu takip ederim Utku Kılıç Bey, sosyal medya'dan kastınız bu forumsa ben çok şey öğreniyorum buradan.
Yöneticilerimiz bu forumu okusalar ve birşeyler öğrenseler keşke. En azından hata yapmazlar.
Ayrıca Galatasaray'daki kadar bilinçli basketbol taraftar kitlesi hiçbir kulüpte yoktur.
Erman Kunter'i canlı da izlemiş biriyim. Çok iyi bir oyuncuydu ama çok iyi bir antrenör hiçbir zaman olamadı ve -altını çizerek söylüyorum-Türk basketboluna antrenör olarak da hiçbir katkısı olmamıştır.
Asıl Aydın Örs ve Efes ekolü Türkiye'de basketbolun çehresini değiştirmiştir. Adamın öğrencileri hala en iyi koçlardır ülkemizde.

Geçtiğimiz sezon Galatasaray - Fenerbahçe lig maçında Abdi İpekçi'de "Ergin Ataman istifa " muhabbeti nedeniyle orta grubun pota arkası tribüne saldırması genel bir referansım oldu Engin Ağabey .. Tabii ki genelleme yapmak doğru olmaz , ama cebinde parayı gören herkes maça gitmemeli , bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmamalı , benim eleştirim buna ..Forumda çok iyi yazan ve basketbolu çok iyi bilen kardeşlerimiz ve ağabeylerimiz var... Erman Kunter'i beğenir beğenmezsiniz , göreceli bir kavram ama Türk basketboluna antrenör olarak katkısı olmadığı görüşünüze katılmıyorum ...

Erman Kunter Türkiye'nin bir avuç kalmış hem donanımlı hem efendi koçlarından biridir . Gitmesi GS için önemli kayıptır . Umarım olmaz ama bundan sonrası takımın hali çok daha kötü olabilir

Bu arada Erman Kunter gibi Türkiye ortalamasının üstü bir koçun gidişinden memnun olmak bilinçli bir taraftar olmakla uyuşmuyor ne yazık ki . Adam ne genç oyuncusunu tokatladı ne geleceğimiz genç oyuncuları paslandırıp bizden kopmalarına sebep oldu ne de 50 milyon avronun üzerinde zarar ettirdi kulübü. Sadece işini yapmaya çalıştı çabaladı hakemlerle uğraşmadı megalomanlık yapmadı 3 senedir GS bencinde oturan geleceğimiz Ege'ye değer verdi oynattı . Sağolasın Erman Kunter umarım birgün yeniden GS'da görev alırsın

Bu arada Erman Kunter gibi Türkiye ortalamasının üstü bir koçun gidişinden memnun olmak bilinçli bir taraftar olmakla uyuşmuyor ne yazık ki . Adam ne genç oyuncusunu tokatladı ne geleceğimiz genç oyuncuları paslandırıp bizden kopmalarına sebep oldu ne de 50 milyon avronun üzerinde zarar ettirdi kulübü. Sadece işini yapmaya çalıştı çabaladı hakemlerle uğraşmadı megalomanlık yapmadı 3 senedir GS bencinde oturan geleceğimiz Ege'ye değer verdi oynattı . Sağolasın Erman Kunter umarım birgün yeniden GS'da görev alırsın

Erman Kunter misin abi ? :)

Doğrudur kimseyi tokatlamadı ama Galatasaray'ı tokatladı.
Gelişinden memnun değildik ki gidişinden olalım.
Buyrun geleceğimiz (!) Ege Arar'ın istatistikleri. Geçen sene 3 takımda oynamış ve 4 pivotun olduğu GS'de aldığı süre 12.4dk, bu sene tek pivot var ve aldığı süre 14.7dk. İster sağından ister solundan bakın ama bu yalanı artık kimse yazmasın.

Ege Arar | mackolik.com

Bütçe/performans oranına vurulduğunda Avrupa'daki en başarısız coachtur Erman Kunter. 2012/13 sezonunda da Beşiktaş'ın milyonlarını mahvetmişti, Euroleague'de tarihinin en ağır mağlubiyetlerini yaşattı, ligde hiçbir varlık gösteremedi.

Galatasaray tarihine de kara bir leke olarak geçmiştir.

Bütçe/performans oranına vurulduğunda Avrupa'daki en başarısız coachtur Erman Kunter. 2012/13 sezonunda da Beşiktaş'ın milyonlarını mahvetmişti, Euroleague'de tarihinin en ağır mağlubiyetlerini yaşattı, ligde hiçbir varlık gösteremedi.

Galatasaray tarihine de kara bir leke olarak geçmiştir.

Kaç milyonluk bütçesi varmış acaba o sezon BJK'nın? Benim hatırladığım kadarıyla ilk turu Barcelona ve CSKA'nın ardından üçüncü bitirmiş, Top 16'da en azından FBÜlker'i geçmişlerdi. İlk kez katılınan kupada Partizan, Bamberg ve Rytas'ı geçmek çok kötü sonuç değildir. Takımının bütçesi de taş çatlasın 3 milyon civarındadır o sezon. Aynı sezon bizim bütçemiz 13-14 milyon civarındaydı, Eurocup'tan ilk turda elenmiştik.

Le Mans ve bizdeki son denemeleri bu iş için çoktan emekli olması gerektiğini gösteriyor zaten ama ne gibi bütçeler almış da bütçe/performans oranı düşükmüş adamın?

Le Mans ve bizdeki son denemeleri bu iş için çoktan emekli olması gerektiğini gösteriyor zaten ama ne gibi bütçeler almış da bütçe/performans oranı düşükmüş adamın?

Bu sezondan bahsediyorum. 4 milyon euro bütçeyle takımı küme düşme potasına sokması, Avrupa'da eşi benzeri olmayan bir şey muhtemelen. Ayrıca Beşiktaş'taki top 16 performansı faciaydı. Maccabi coachu "böyle takımların Euroleague'de olmaması gerekiyor" demişti (bu demecin basketbol sporunda ne kadar alçaltıcı olduğunu takdir edersiniz). Bütçeleri ise 7 milyon dolar civarıydı diye hatırlıyorum.

Ataman'la Eurocup sezonunda ilk turda değil TOP 16'da elenmiştik, en büyük sebebi de Domercant'ın sezonu kapamasının yanı sıra Hawkins'in yaklaşık 1 ay sonra dopingten men edilmesiydi, takımı çok bozmuştu, Ocak ayıydı çok iyi hatırlıyorum. Şubat sonrasında ise her şey rayına oturdu ve lig tarihinin en dominant şampiyonluklarından birini kazandık.

Son düzenleme:
Bu sezondan bahsediyorum. 4 milyon euro bütçeyle takımı küme düşme potasına sokması, Avrupa'da eşi benzeri olmayan bir şey muhtemelen. Ayrıca Beşiktaş'taki top 16 performansı faciaydı. Maccabi coachu "böyle takımların Euroleague'de olmaması gerekiyor" demişti (bu demecin basketbol sporunda ne kadar alçaltıcı olduğunu takdir edersiniz). Bütçeleri ise 7 milyon dolar civarıydı diye hatırlıyorum.

Ataman'la Eurocup sezonunda ilk turda değil TOP 16'da elenmiştik, en büyük sebebi de Domercant'ın sezonu kapamasının yanı sıra Hawkins'in yaklaşık 1 ay sonra dopingten men edilmesiydi, takımı çok bozmuştu, Ocak ayıydı çok iyi hatırlıyorum. Şubat sonrasında ise her şey rayına oturdu ve lig tarihinin en dominant şampiyonluklarından birini kazandık.

Erman Kunter'in olduğu sene, Beşiktaş'ın bütçesi 2.250 m dolardı, Semih .

Kenan Sipahi Galatasaray da olsaydı, alt yapıdan ya da her hangi bir takımdan gelmesi farketmez muhtemelen bir 10 sene Galatasaray da kalırdı. Ha bugün ha yarın ha seneye ha sonraki seneye diye diye.

Koç odur ki Obradoviç asıl yıldız çıkaran , parlatan koç sadece iki sene de Kenan'ın üst seviyede oynayamayacağını gelişemeyeceğini görüp takımdan gönderdi

Kristijan Nikolov Ergin Ataman üst seviyede oynayamayacağını gördüğü için takımdan gönderdi.Allah aşkına hepimizin dövündüğü lisans çıksa da ortalığı yıkıp geçse dediğimiz Nikolovun bırakın ne oynadığını şuan hangi takım da oynadığını hemen söyleyecek kaç kişi var?

3 senedir bench de oturan Geleceğimiz Ege ye değer verdi diye bir yorum okudum üstte. Abi bir bitin Allah aşkına. Ege 40 senede Galatasaray da oynasa hep genç ve gelecek vadeden kalacak.

Çünkü Galatasaray da camia da ve biz taraftarlar da genç oyuncu alt yapıdan çıkan oyuncu fetişizmi var. Böyle bir genç görmeyelim hemen inanıyoruz hemen değer veriyoruz hemen gelecek beklentisine giriyoruz. Oyuncunun kapasitesine , bir önceki seneye ve senelere oranla gelişimine bakmayız .Bir oyuncu 3 sene bench de ise burda koçun bir suçu yoktur. En sıradan Abd li oyuncu arkasın da bile duramayan oyuncuyu kim niye neden oynatsın. Ege alt yapılar da çok iyi oyuncu olabilir. Kimler alt yapıda iyi değil ki? Burda isim isim yazmayacağım küçük bir google araştırması ile u 18 milli takımlar da yıldız olup da şuan alt sıralar da ve ikinci ligde oynayan oyuncuları bir araştırın. Ben çok iyi hatırlıyorum Hakan Demirel milli şampiyona da Yeni Tony Parker deniliyordu. Hakan demirel çok da iyi fırsatlar bulmasına rağmen kariyeri boyunca ne oynadı ?

Erman Kunter derse ki ya transfer yapmayacaklarını söylediler pota altına oyuncu alamayacağımız için ben de siyaset yaptım Egenin kendine güveni için bu hayal ürünü sözleri söyledim anlarım ve hak veririm. Ama hayır gerçekten Ege ye inandım pota altına oyuncu alalma durumumuz varken ben istemedim diyorsa yani Hemen tüzük değişsin , Galatasaraya ihanetten yargılansın. Böyle bir şey yok abi kusura bakmasın kimse. Ki koca Galatasaray basketbol takımın da pivot yok pivot. En iyi pivotu alsan onu yedeklemedikten sonra ne faydası verecek sana ? Bunu da mı akıl edemiyor Erman?

Son olarak tekrar edeyim bir kez daha şu genç oyuncu gelecek vadeden oyuncu fetiştliğini bırakalım. Bir oyuncu hakikatten çok iyiyse zaten onu Türkiye de tutmazlar. Türkiyenin en iyi Takımlarına bakalım kaçın da genç oyuncu var bu şekilde? Bırak genci önemli rotasyonun da zaten yerli oyuncu bile yok. hadi Türkiye de tuttular Galatasaray gibi amatör yönetimin başkenti bir takıma mı yedirirler genç yeteneği ?. Oyuncudan anlamıyorsan olaya en basit bu şekilde bak

Son düzenleme: