Euro 2008

Türkiye nereye kadar gelir?

• Kullanılan toplam oy
    32
İşte gruplar:
A GRUBU
Isvicre
Çek Cumhuriyeti
Portekiz
Türkiye

B GRUBU
Avusturya
Hırvatistan
Almanya
Polonya

C GRUBU
Hollanda
Italya
Romanya
Fransa

D GRUBU
Yunanistan
Isvec
Ispanya
Rusya

İlk kez holiganların olmadığı(İngiltere) bir Şampiyona olacak.Şaka bir yana yalnız Türkiye'yi zor rakipler bekliyor.2 ve 3 numaralı torbalar zaten zor rakipler,ilk torbada ise İsviçre ya da özellikle bir Avusturya çıkarsa bizim için iyi olur.Dün oynadığımız futbol çok yetersiz kalır Euro 2008'de.Bu dakikadan sonra Euro 2008'e kaldık diye sevinmeyip kendimizi önümüzdeki Şampiyona'da nasıl tam performans gösteririz bunu çalışmalıyız.

A GRUBU
İsviçre
Çek Cumhuriyeti
Portekiz
Türkiye

B GRUBU
Avusturya
Hırvatistan
Almanya
Polonya

C GRUBU
Hollanda
Italya
Romanya
Fransa

D GRUBU
Yunanistan
Isvec
Ispanya
Rusya

C grubu maçlarını kaçırmıycam..Bizim şansımızı ise o anki durumumuz gösterecek ama çok zor..

Bence olay gruptan çıkmakta. Eğer gruptan çıkarsak iyi işler yapabiliriz diye düşünüyorum. ancak gruptan çıkabilirmiyiz orasında şüphelerim varç Oda biraz o an ki duruma bağlı. Rezil olmakta var vezir olmakta...

Yazın gelmesini hiç bu kadar istememiştim doğrusu.Bence herşey,ilk oynayacağımız Portekiz maçına bağlı.Portekiz beraberliği,İsviçre galibiyeti bize yeter diye düşünüyorum.Scolari,bu turnuvadan sonra görevini bırakabilirmiş.Erken bir veda bunu getirir zaten. :p
C grubundan sonra,bizim grup en çekişmeli grup.Bütün maçların ATV'den yayınlanması da ayrı bir sevinç.Beş ay kaldı sabır...

Bu yaz spora doyacağız. Bazen tatilde canım sıkılıyodu. artık bu olmayacak. Maçlar hem akşamları yayınlanacak. Yani rahatlıkla izleyeceğiz...

2002deki gibi gruplardan çıkma isteği ile turnuvaya gitmeliyiz. Zaten gruptan çıkabilirsek çok buyuk bir iş yaparız. Çünkü yenilenmiş bir takımla buyuk bir turnuvaya katılıyoruz. Grupta Portekız buyuk ihtimal birinci olacaktır. 2.lik için diğer 3 takımın şansı eşit. Çekler hep tehlikeliler. İsviçre kendi evinde. Bir de ilginç bir ayrıntı: bu tür turnuvalarda hep c grubu en zor yani ölüm grubu oluyor.

Dünya Kupası fikstürümüz belli oldu !
Milli takımımızın 2010 Dünya Kupası grup elemelerindeki fikstürü belli oldu.Türkiye, gruptaki ilk maçını 6 Eylül'de deplasmanda Ermenistan ile oynayacak. (A) Milliler, grubun favori takımlarından İspanya ile ilk maçını 28 Mart 2009 tarihinde deplasmanda, ikinci maçını ise 1 Nisan 2009 tarihinde yapacak.

Zagreb'de çekilen fikstüre göre İspanya, Belçika, Bosna-Hersek, Estonya ve Ermenistan ile aynı grupta mücadele edecek milli takımın maç takvimi şöyle:

İşte fikstürümüz

06.09.2008 Ermenistan-Türkiye

10.09.2008 Türkiye-Belçika

11.10.2008 Türkiye-Bosna Hersek

15.10.2008 Estonya-Türkiye

28.03.2009 İspanya-Türkiye

01.04.2009 Türkiye-İspanya

05.09.2009 Türkiye-Estonya

09.09.2009 Bosna Hersek-Türkiye

10.10.2009 Belçika-Türkiye

14.10.2009 Türkiye-Ermenistan

Kötü bir fikstür değil. İlk maçı Ermenistan ile deplasmanda yapmamız ilginç ve biraz tedirginlik verici. Onların futbolu kıpırdanma içindi. İlk maç oldukça önemli olur...
NOT: Oğuz bunu buraya yazdın fakat bu Dünya Kupası ile ilgili...

Milli takımdaki oyuncularımıza ve Fatih Terim'e çok güveniyorum.Herkes de bir karamsarlık var.Eleştirmeninden sporadamına herkes başarısızlık olucagına adı gibi emin.Ama kimsenin güvenmediği genç jenerasyon diye tabir edilen abilerimiz/kardeşlerimiz herkezi şaşırtıcak.

Yeni formalarimiz:
ceylan2403ty9.jpg

Turkuaz renkli formayı çoğu kişi gibi ben de beğenmedim.Deplasmanda giyeceğiz galiba,o formayı.Düşünsenize,taraftarlar kırmızı-beyaz en büyük Türkiye diye bağıracaklar;ancak ortada kırmızı beyaz forma giymiş bir takım yok.Ne yapıp edip,o formayı giymememiz lazım.Kaleci forması evet ,güzel olmuş.Diğer kırmızı beyaz forma da nostalji...Yani o daha güzel tabii ;ama daha güzel formalar beklerdim.

Takımımız her sene kadro değiştiriyor oturmuş bir kadrosu yok bu yüzden oyuncuların birbirine uyumu nasıl olur bilemeyiz.İnşallah en iyi yere geliriz diyeceğim ama bence çeyrek finalde eleniriz! İspanya,İtalya,Fransa,Almanya gibi 4 tane oturmuş kadroya sahip takım varken çeyrek final ötesi beklentiler yalan olur ;) Umarım ben yanılırım...

çeyrek finale kalırsak ki çekleri yenip bi beraberlikle kalacağımızı düşünüyorum.Rakip büyük ihtimalle Almanya olcak, tek şansımız Alman futbolu bize ters gelen bi futbol değil baş edebilirz belki.Çünkü gerçekten çok iyiler,ya da Hırvatistan gelecek

Bence Topal gayet iyiydi çok da sırıtmadı. Emre'de topu oyuna sokma dışında sıkıntı yaşamadı. Bana gelecek için ümit verdi açıkçası Milli Takım... Mevlüt ve Kazım bu kadrodan elenmez...