Eurocup Çeyrek Final 2. Maç:Galatasaray Odeabank 72-59 Bayern Münih

Biletimizi aldık bekliyoruz. Yenilsen de, yensen de. Deplasmanda atamadığımız sayılar üçlükler burada genelde giriyor. Haydi kazanalım.

C.tesi akşamı bileti aldım , bu sabah baktım hala aynı bloklar boş. İnsanlar da tedirgin oldu. Açıkcası bende emin değilim oynanıp oynanmayacağından.Ama bu olaylar maçın önüne geçti. Buda bizim aleyhimize bir durum. Geçen hafta ki maçtan sonra ki psikoloji ile şimdi ki psikoloji arasında aleyhimize çok fark var.

Basit bakkal hesabı yaparsak ilk 3 periyot 3'er sayı önde kapatırsak son periyot savaş meydanına döner.Orada da neyin var neyin yok ortaya serersin.Münih son periyotta hatta son dakikalarda galip geldi.Bizim de mutlaka bir strateji izlememiz lazım.Öyle doğaçlama çıkarsak bir yerde işleri batırırız gibime geliyor.İyi bir A-B-C planı olmalı ki takım her an motive olmalı.Yoksa ilk yarıdan 10 fark yapalım şöyle olsun böyle olsun dersek son periyotta dökülebiliriz.Enerjimizi son periyot kaybetmemeliyiz.Biz atmosfer vb. diyoruz ama Bayern'de çok önemli avantaj elde etti.Bunu korumak için çok büyük mücadele ve direnç göstereceklerdir.Yani onlar da en az bizim kadar motive olacaklar.10 sayıdan hangi takım tur vermek ister.Ksk maçındaki gibi 4-5 sayı fark olsaydı hemen dirençlerini kırardık ama düşünün 20 sayı önde bile olsak adamlar maçın içinde olacaklar.Son olarak dış şutlara artık izin vermemeliyiz.Benim bu konuda ümidim yok ama bakalım.Zor maç Allah yardımcıları olsun

Hafta sonu geldim istanbul a Fener maçına da biletimizi almıştık, son dakika ertelenince dün gece döndüm yarın saat 5 gibi Atatürk havalimanın da olacağım oradan salona geçerim zaten. Ama hiç istememe rağmen bu maçta da bir problem çıkar izleyemessek artık kafayı yerim. maça gelince elbette insanlarda bir tedirginlik var, buda çok doğal açıkçası maça girişten ziyade dağılma esnasında bende tedirginim.Ama salona gelen taraftarın üzerine düşeni fazlası ile yapacağından en küçük bir şüphem yok.umarım takım yine bizi yanıltmaz ve iç saha performansımızı sergileyerek maçı alırız.

Arkadaşlar eğer bir sorun olmaz ise Galatasaray taraftarıyla bu maçı alacaktır fakat geçenki UEFA kupası maçında olanları görünce benim biraz gözüm korktu açıkçası.Bence Avrupa´da Türk takımlarını istemezler bir süre. Bu turu geçsek bile bir sonraki turda hakemle vs bizi elerler. Benim şahsi düşüncem bu birkaç sene ne Eurocup´ta ne şampiyonlar liginde ne Eurolig´de Türk takımlarını elemek için her şeyi yapacaklar gibi geliyor bana lanet olsun bu teröre.

Türk takıminı eleme gibi bi durum bana komik geliyor acikcası..Seneler önce Juve ile Almanya'da oynamıştık başka bi yerde oynardık bu maçı da.Kadınlar EL F4 ü İstanbul'a verildi falan filan.+15 diyorum bu maç için,aşağısı kurtarmaz :)

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ankara ve İstanbul’da geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırılarının ardından önce Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş arasında oynanması planlanan lig maçı, sonrasında ise Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanması planlanan futbol karşılaşması ertelenmişti.

Bu kararlar sonrası, Galatasaray’ın Salı günü Eurocup çeyrek final mücadelesinde Abdi İpekçi Spor Salonu’nda ağırlayacağı Bayern Münih’in maç için İstanbul’a gelip gelmeyeceği merak konusuydu. Alman ekibi bugün İstanbul’a uçarken, uçuş öncesi Alman basınına açıklamalarda bulunan Bayern Münih CEO’su Marko Pesic: “Geçtiğimiz haftadan bu yana Türk ve Alman otoriteleri ve Galatasaray ile iletişim halindeyiz. Gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alındığına ve alınacağına dair bir garanti verildi ve biz de yetkililere güveniyoruz. Maça odaklanmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Daha önce İstanbul’da oynadıkları hiçbir maçta güvenlik problemi çekmediklerini, her zaman rahat ve güvende hissettiklerini söyleyen Pesic, Galatasaray maçı ile ilgili ise, “40 dakika boyunca tam gazda oynamamız gerekiyor, kazanmak için oynamamız gerekiyor, çok ama çok zor bir maç olacak” şeklinde konuştu.

http://www.eurohoops.net/tr/featured-tr/211385/bayern-istanbula-geliyor

Ankara ve İstanbul’da geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırılarının ardından önce Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş arasında oynanması planlanan lig maçı, sonrasında ise Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanması planlanan futbol karşılaşması ertelenmişti.

Bu kararlar sonrası, Galatasaray’ın Salı günü Eurocup çeyrek final mücadelesinde Abdi İpekçi Spor Salonu’nda ağırlayacağı Bayern Münih’in maç için İstanbul’a gelip gelmeyeceği merak konusuydu. Alman ekibi bugün İstanbul’a uçarken, uçuş öncesi Alman basınına açıklamalarda bulunan Bayern Münih CEO’su Marko Pesic: “Geçtiğimiz haftadan bu yana Türk ve Alman otoriteleri ve Galatasaray ile iletişim halindeyiz. Gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alındığına ve alınacağına dair bir garanti verildi ve biz de yetkililere güveniyoruz. Maça odaklanmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Daha önce İstanbul’da oynadıkları hiçbir maçta güvenlik problemi çekmediklerini, her zaman rahat ve güvende hissettiklerini söyleyen Pesic, Galatasaray maçı ile ilgili ise, “40 dakika boyunca tam gazda oynamamız gerekiyor, kazanmak için oynamamız gerekiyor, çok ama çok zor bir maç olacak” şeklinde konuştu.

Bayern İstanbul'a Geliyor - Eurohoops Eurohoops

Maçın oynanıp,oynanamıyacağı hakkındaki belirsizlik aşikardı.Bayern geliyorsa, yapmamız gereken ortada,salonu doldurup son topa kadar tam desteğimizi vermeliyiz takımımıza.Unutmayalım,son bir dakika da fark 10 sayı oldu,her an her şey olabilir.Umarım ki oyuncularımız ,olaylar nedeni ile psikolojik olarak maça hazırdırlar.

KONSANTRASYON.!!!

Almanlar da mızıkçılık yapmadıklarına göre artık maça konsatre olmak da fayda var.

Bilet satışından pek birsey anlamadım daha önce tükenen 117. Bloktan şimdi tekrar bilet almak mümkün mesela.20 liralık biletler uzun süredir 3 bloka düşmüştü hatta bir ara 2 bloğu gördüm şimdi tekrar 4 blok satışta gözüküyor . Birşeyler dönüyor ama tam anlamadım

Almanlar da mızıkçılık yapmadıklarına göre artık maça konsatre olmak da fayda var.

Bilet satışından pek birsey anlamadım daha önce tükenen 117. Bloktan şimdi tekrar bilet almak mümkün mesela.20 liralık biletler uzun süredir 3 bloka düşmüştü hatta bir ara 2 bloğu gördüm şimdi tekrar 4 blok satışta gözüküyor . Birşeyler dönüyor ama tam anlamadım
Ben de farkettim onu neden öyle oluyor anlam veremedim açıkçası. Bilen var mı?

Umarım maç oynanır. Maç oynansa bile acaba, 10000-15000 kişi maça gelebilecek mi bunca olaydan sonra? Önemli olan o. O baskıyı yaratabilecek miyiz? Bu terör ortamında turu geçmek epey zor olacak gibi görünüyor. Umarım geçeriz turu. Ama önemli olan insanların ve sporcuların sağlığı. Kimseye bir şey olmasın.

Keyifleri yerinde gibi.

CeFoucpUYAAXDwl.jpg

Geçeceğiz bu turu da bunun başka bir yolu yok. Çıkacağız Karşıyaka'ya yaptıklarımızın aynısını yapacağız Bayern'e de. Evet moraller bozuk fakat o sinerjiyi yaratmamız lazım. Sinerji ile inançla Abdi İpekçi'de yapamayacağımız şey yok. John Bryant'ın pisliklerini unutmayın. Renfroe'ya dikkat onu kilitleyebilirsek hallaç pamuğu gibi açılacaklardır. KONSANTRASYON!

Umarim yarin erteleme yada bomba ihbari gibi bir olay yasanip tadimiz kacmaz.. İnsanlar programlarini bu maclara göre yapiyor . İki saat kala mac iptal ..

Türk takıminı eleme gibi bi durum bana komik geliyor acikcası..Seneler önce juve ile almanya'da oynamıştık başka bi yerde oynardık bu maçıda.Kadınlar EL f4 ü istanbul'a verildi falan filan.+15 diyorum bu maç için,aşağısı kurtarmaz :)

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rus takımları İstanbul'a gelmeyi reddetmiş. Kadınlar F4'un İstanbul'a verildiğine dair bir resmi açıklama yok.