Eurocup Çeyrek Final 2. Maç:Galatasaray Odeabank 72-59 Bayern Münih

Saha avantajı Canariada. Eleyemeyeceğiz takım değil son maçın deplasman olması bizim için kötü bir durum

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ağladım bildiğin. Herkese teşekkürler, oyuncuların teknik ekibin özellikle koçun ve muhteşem taraftarın emeğine sağlık. Aslansınız aslan...
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Şimdi geldim maçtan herşeye değdi bu akşam[emoji122][emoji122][emoji122] Tek bir şey söylemek istiyorum; Burası İpekçi Buradan Çıkış Yok !

Müthiş son top savunması.

j3yybJ.jpg

Önümüzdeki seride 8-10 sayı yetebilir. Caleb ve Sinan'ın bu seride kadar düşük boş üçlük kaçıracağını düşünmüyorum. Hatta deplasmanda da kazanabiliriz.

Sent from my A0001 using Tapatalk

99 sayı atarak 10 sayı fark atmaktan çok daha zor bir iş başardık toplam 72 sayı attığımız maçta 12 farkı yakalayarak. Hainlere, bombacılara, eyyamcılara, sorumsuzlara kapak olsun.

Takıma, Ergin hocama ve taraftara teşekkürler. Muhteşem atmosfer ve muhtesem zafer. Bu yolun sonu kupa insallah. İpekci de ve deplasmanda aynı ciddiyette devam.

O gün eleştirdiğimiz için kızanlar bugün anlamışlardır. Ezip geçmek filan öyle basit isler değil. Evet oyin olarak yine ezdik ama kritik anlarda sutlar girmeyince ömrümüzden ömür gitti.
Simdi Canaria maçında önce içerde ezip geçip deplasmanda da balyozu indireceğiz Insallah.

Bizim bugün de ortaya çıkan bir sorunumuz var, koç bazen oyuna çok kaptırıyor kendini. Takım bir ara epey doğaçlama takıldı az kalsın turu veriyorduk bu yüzden. Savunmamız muazzam olmasa Allah korusun elenebilirdik de. Şut yüzdemiz felaket ona rağmen kazanmak da güzel.Gene klasik Mccollumun elinde patlayan da birkaç top oldu

Önümüzdeki seride 8-10 sayı yetebilir. Caleb ve Sinan'ın bu seride kadar düşük boş üçlük kaçıracağını düşünmüyorum. Hatta deplasmanda da kazanabiliriz.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Evet, bugün alışılagelmiş hücum performansımızın dışındaydık, bunda savunma gayretinin önemli etkisi vardı elbette. Atarak kazanır ve Canariayı 20 lik yaparsak ciddi iş başarmış oluruz.

O kadar kaçan boş şuta rağmen bu galibiyet inanılmaz oldu. 2010-2011 sezonunda futbolda kötü gidişatta basketbol güldürmüştü yüzümüzü bu sene de böyle olsun inşallah. Ama o sezon tbl finalinde karşıyakaya 4-2 kaybedip şampiyonluğu kaybetmiştik. Bu sene inşallah hem TBL de hemde EUROCUP ta ipi göğüsleriz.

Bayern Münih baş antrenörü Svetislav Pesic, Galatasaray Odeabank maçı sonrasında karşılaşmayı değerlendirdi.“Galatasaray’ı yarı finale çıktığından ötürü tebrik ederim. İkinci çeyrekte iyi değildik. Onlar ise savunmada çok agresif oynadılar. Taraftarlarından harika katkı aldılar bu da onlara ekstra motivasyon verdi. Üçüncü çeyrekte muhteşemdik. Sahaya karakter koyduk. Ev sahibi avantajı muhtemelen çok kritikti. Galatasaray kesinlikle bu kupanın favorisi. Kaliteli takım ve iyi bir koçun yanı sıra böyle bir atmosfere de sahipler.”

Bizim bugün de ortaya çıkan bir sorunumuz var, koç bazen oyuna çok kaptırıyor kendini. Takım bir ara epey doğaçlama takıldı az kalsın turu veriyorduk bu yüzden. Savunmamız muazzam olmasa Allah korusun elenebilirdik de. Şut yüzdemiz felaket ona rağmen kazanmak da güzel.Gene klasik Mccollumun elinde patlayan da birkaç top oldu

Blake Schlib kendini bazen Kobe Bryant sanıp topu getirip el üstünden kaldırıp atması iyiydi, bugün en çok buna kızdım, Sinan'da sağolsun o üçlüğü attı ama maçın en kötülerindendi, Caleb Green'de aynı şekilde inşallah Gran Canaria maçında böyle olmazlar...McCollum bu 3 isimdende iyiydi bugün, tabi bugün turu geçmemizde Chuck Davis ve Lasme 'nin süper mücadelesi, birde Göksenin yaptığı savunmayada değinmeden edemeyecem, tabii Jerrells'ın extra attığı 5 sayıda önemliydi...

Salonda olanlar, ilk devre Schilb ile hakem arasında geçenleri gördü mü? TRT rejisi olanları ekrana yansıtamadı.

Blake Schlib kendini bazen Kobe Braynt sanıp topu getirip el üstünden kaldırıp atması iyiydi, bugün en çok buna kızdım, Sinan'da sağolsun o üçlüğü attı ama maçın en kötülerindendi, Caleb Green'de aynı şekilde inşallah Gran Canaria maçında böyle olmazlar...McCollum bu 3 isimdende iyiydi bugün, tabi bugün turu geçmemizde Chuck Davis ve Lasme 'nin süper mücadelesi, birde Göksenin yaptığı savunmayada değinmeden edemeyecem, tabii Jerels'ın extra attığı 5 sayıda önemliydi...
Sanırım maç 17 ya da 19 sayı. Bir hızlı hücumda Schilb acele bir üçlük kullandı ordan sonra maç bir anda Bayernin kontrolüne girdi. Takımın hemen vurup geçmek istemesi çok zarar verdi bugün. Tabi 10 sayılık fark psikolojik olarak çok zorladı bizi o girmeyen şutlarda onun da etkisi olduğunu düşünüyorum. Normal şartlarda 25 sayı falan biterdi

İlk yarı müthiş bir inançla tünelin ucunda ışığı gördük.3.çeyrek elimiz ayağımıza dolaştı ancak topta bizi sevdi.Derler ya şans savaşanın ve isteyenin yanında olur diye.Biz bugün gerçekten savaşarak turu geçtik.
Green'in formda olmasına çok ihtiyacımız var.Bugün kendisine gelen topları değerlendirseydi maç sonu öne çıkan isim olurdu.İnşallah bugün ölü toprağı üstünden atmıştır.
McCollum ise biraz daha tempoyu kontrol etmeli.Sakin Errick sakin.Senin zaten belli bir katkın var ancak en çok kritik anlarda sakinliğine ihtiyacımız var.Gerçi biraz oynadığımız oyun Errick'e itiyor topları.Ancak doğru olmayan el üstü atışlarını kontrol ederse faydası artacaktır.
Kaptan istikrarlı şekilde elden top vermeye devam ediyor.İnşallah bunları düzeltecektir.Çok çok basit hatalar bunlar.
Müthiş bir galibiyet.Ergin hocamın maç sonu görüntülerini inşallah kupayı alırken de göreceğiz.
Teker teker geçiyoruz turları,avrupada alacağız kupayı...

10 sayı gerçekten zor bir averajmış. Psikolojiyi acayip etkiliyor. 2 defa 8 e düştü fark, orada 6 ya filan düşse maç gidebilirdi. Salon full olmamakla birlikte büyük oranda doluydu.
Hoca 3. periyotta molayı unuttu ama oda strese kapıldı bence.
son olarakta ilk yarıda Pesic moladan geç döndükten sonra Ergin hoca da ondan sonra ki tüm molalarda ekstra bekledi. Oda bir psikoloji yönetimi :)