Euroleague Sıralama Tahminleri

CSKA yine ligin agir favorisi, yeterince iyi olan kadrosuna Agustine, Ayres gibi saglam eklemeler yapti. Fenerbahce'nin Vesely ve Udoh basta olmak uzere kadroyu tamamen korumasi kritikti ve F4'e yine en buyuk adaylardan lakin; gecen seneye donup baktigimizda elit takimlarin hepsi kagit ustunde elitti hatirlarsaniz. Son yillarin en kotu sezonuydu ve gectigimiz sezonki kadar kolay olmayacagi kesin. Madrid Serrod'u kaybetmemis olsaydi Randolph ve Othello eklemeleriyle birlikte CSKA'dan sonraki en ciddi adayim olurdu Draper'in savunmadaki enerjisi, Doncic'in her gecen gun artan performansi olsa da cok ararlar kendisini. Pana inanilmaz akilli isler yapti ve F4 adaylarimdan biri, Bourousis, James ve Singleton her biri ayri iyi transfer ve hazirlik doneminde de iyi goruntu sergilediler. Barcelona'yi super kupada izleme firsati bulduk tek eksik Koponen idi. Rice olaganustu hamle, Claver'de ayni sekilde lakin isin savunma kisminda gecen seneden bi tik dahi ileri gitmediklerini Madrid ve Canaria maclarinda gosterdiler.

1.CSKA
2.Fenerbahce
3.Panathinaikos
4.Barcelona
5.Real Madrid

Pana-Barca-Real kendi arasinda degisiklik gosterebilir.

Son 3 bilete gelince Zalgiris-Bamberg-Kizilyildiz ve Kazan'i direkt olarak cikariyorum olasilik vermiyorum, Wanamaker disinda Bamberg kadrosunu korumus olsa da onlari o seviyeye cikaran bizzat kendisiydi, basroldeydi. Caeseur ve Alman gard takima fena hamleler degil fakat yetersiz. Geriye Olympiakos, Maccabi, Baskonia, Milano, biz, Dacka ve Efes kaliyor. Olympiakos grup asamalarinda uzun suredir sikinti yasiyor, ic sahada Cska,FB, Real vs. gibi vurup gecemiyor, surpriz maglubiyetlere her daim acik ve ozellikle deplasman problemi olan da bi takim. Gectigimiz sezonun uzerine cok iyi eklemeler olmadigi gibi Spa'da bi yil daha yaslandi. 8 icin tabi en ciddi adaylardan fakat disarida kalirsa surpriz olmaz. Maccabi Goudelock, Weems gibi iyi skorerleri takima katti Miller hamlesi de yerindeydi fakat sezona baslamadan sezonu kapatti. Kagit uzerinde zamane Phx'i gibi bolca atip yiyecek takim kurdular, isin savunma kisminda bizden farklari olmayacaktir ki bu da en fazla 8 adayi yapar kendilerini. Milano'yu 2 resmi macta izleme firsati bulduk, kendi ligleri icin zaten rakipsiz olduklari icin cok olcu olmayacak maclardi ama fena gozukmediler, ic sahada her rakibe ariza cikarabilirler. Laboral cok daginik goruntu sergiliyor, Larkin vitesi arttiracaktir, Bargnani ve Beaubois'in donusuyle suanki hallerinden daha iyi olacaklarina suphe yok fakat 8 icin cok sanslari yok gibi. Gecen seneki Adams-Bourosis-James-Bertans 4'lusu bambaskaydi. Turk takimlarina gelince Efes kosan, iyi savunma yapan takim kurdu fakat sete setlerde Heurtel'in elinde kaliyor top ve cok alternatifleri yok. Cotton bekledikleri seviyeye cikmazsa isin hucum kisminda cok sikinti cekecekler. Her ne kadar hazirlik maclari olcu olmaz desek te Dacka gayet tehlikeli geliyor, Zadar kupasi finalinde FB ile oynanan macta o topa yapilan baskiyi gorunce gecen seneki Laboral-FB macini hatirlattilar, Furkan canavar gibi, Cyburn-Wanamaker-Wilbekin'de su ana kadar beklenilen performansi veriyor. Hic tasvip etmesem ve sevmesem de kendilerini 7-8. siralardan birini kapacagini dusunuyorum. Son olarak sagolsunlar bize cok hazirlik maci izleme firsati vermediler ama isin savunma kisminda gayet kotu goruntu sergiledik izleyebildigimiz ve takip edebildigimiz tum hazirlik maclarinda. Bu platformda Barcelona gibi atarak kazanmamiz zor, ic sahada bi nebze yapabiliriz fakat deplasmanlar gectigimiz yillardan farkli olmaz ki bu konuda malesef baya karamsarim. Herkesin dilinde ayni sey Schilb ve Diebler yerine yapilmasi gereken hamleler ama artik geride kaldi o yuzden bunu daha fazla dillendirmemizin manasi da yok. Sezon basi inancim biraz daha fazlaydi cunku Dacka'nin bizden fazlasi oldugunu dusunmuyordum lakin su an tedirginim o konuda, bu sebeptendir ki 9.sirada kalacagimizi dusunuyorum.

6.Maccabi
7.Dacka
8.Olympiakos
9.Galatasaray
10.Milano
11.Efes
12.Baskonia
13.Bamberg
14.Kizilyildiz
15.Zalgiris
16.Kazan
Çok güzel analiz yapmışsınız ellerinize sağlık fakat benim naçizane gördüğüm ufak bi ayrıntı var Efes ve Daçka bizim gördüğümüz çok iyi oynuyorlar ve biz şu an için onların seviyesinde değiliz gibi anlaşılıyor fakat daha taraftar faktörü var içinde Fener haricinde iki takımında hiç bi taraftar desteği yok bu da Euroleague arenasinda ciddi bi eksi ve oyuncuların bu kadar efektif kalacağını düşünmüyorum. O yüzden bence bizim top 8 şansımız en azından onlardan az değil.

Teodosic-Jackson
De Colo-Kurbanov
Higgins-Fridzon-Antonov
Vorontsevich-Khryapa
Hines-Augustine-Ayres
Şampiyon olacak takım belli kimse ne kalite nede rotasyon anlamında Cskaya rakip olarak durmuyor Fülker geçen sezonu aratacaktır ama yinede 2.sıra için çok büyük aday olabilirler,Barça ve Panada üst sıraların büyük adayları

Teodosic-Jackson
De Colo-Kurbanov
Higgins-Fridzon-Antonov
Vorontsevich-Khryapa
Hines-Augustine-Ayres
Şampiyon olacak takım belli kimse ne kalite nede rotasyon anlamında Cskaya rakip olarak durmuyor Fülker geçen sezonu aratacaktır ama yinede 2.sıra için çok büyük aday olabilirler,Barça ve Panada üst sıraların büyük adayları

CSKA'yı sakal reyiz paklar, Oly kaza bela çıkarsa finale ne rotasyon ne de colo dinler konuşturur winnerlığını :D

Çok güzel analiz yapmışsınız ellerinize sağlık fakat benim naçizane gördüğüm ufak bi ayrıntı var Efes ve Daçka bizim gördüğümüz çok iyi oynuyorlar ve biz şu an için onların seviyesinde değiliz gibi anlaşılıyor fakat daha taraftar faktörü var içinde Fener haricinde iki takımında hiç bi taraftar desteği yok bu da Euroleague arenasinda ciddi bi eksi ve oyuncuların bu kadar efektif kalacağını düşünmüyorum. O yüzden bence bizim top 8 şansımız en azından onlardan az değil.

Yazdigimdan Efes'in bizden iyi oldugu anlasiliyorsa guzel ifade edememisim demek ki hocam kesinlikle bunu soylemiyorum, aksine Efes'in kesinlikle onunde bitirecegimize inaniyorum lakin beni tedirgin eden Dacka'nin deplasmanda Kizilyildiz, Bamberg gibi takimlar karsisinda hata yapma olasiligini bize nazaran daha az goruyorum, ic sahada her takimla son topa kadar oynayacagimiza zaten suphem yok. Hucum potansiyeli gercekten cok yuksek takim kuruldu fakat bu karamsarligin nedeni herkes ile ayni esasinda; savunma.

CSKA'yı sakal reyiz paklar, Oly kaza bela çıkarsa finale ne rotasyon ne de colo dinler konuşturur winnerlığını :D

Hiç sanmıyorum.
Her ne kadar Spanoulis ve Printezis büyük oyuncu olsalarda, sağlıklı olsalar bile artık herkes onları iyi tanıyor, kimse hafife almaz.
Şampiyon olduklarında onları harika tamamlayan parçalar vardı, Hines, Antic, Papanikolau, Acei Law, Sloukas gibi. Eğer bir yere geleceklerse gene Hackett, Gordon, Birch/Young gibi isimlerin katkıları önemli.

Sadece tahmin ama sonuçta bu isten para kazanmak amaciyla faaliyet gosteren ve buna gore risk hesabi yapan sirketler bizi ilk 8 için pek sansli gormuyor. Evet UEFA kupasinda da 1/250 veriliyordu ama ben de çogu insanin yersiz beklenti içine girdigini dusunuyorum. Bizim gorevimiz durum ne olursa olsun savasmak ve destek vermek olmali. Gerisi gelir.

Euroleague Winner Betting Odds | Basketball | Oddschecker

1-Fb
2-Cska
3-Barcelona
4-Pana
5-Real
6-Dacka
7-Oly
8-Milano
9-Maccabi
10-Gs
11-Efes
12-Baskonia
13-Brose
14-Kazan
15-Kızılyıldız
16-Zalgiris

Evet çok potansiyelli takımız diyoruz ama bir anda ilk yarıdan 20 sayıların üzerinde fark yiyor takım. Sanırım Ergin Ataman Türkiye'ye dönüşte bazı adımları atmak zorunda kalacak. Zira Oly maçları son derece ölçü kabul edilebilecek maçlardır. Hazırlık maçlarında bile bu fark oluyorsa ciddi kırmızı alarm var demektir. Takıma uymayan veya uymayacak oyuncularla yol yakınken yolları ayırmak gerekebilir. Özellikle Euroleage'de zaman kaybı hüsranla sonuçlanır.

1-CSKA Moscow
2-Real Madrid
3-Fenerbahçe
4-Panathinaikos
5-Barcelona
6-Darrüşafak Doğuş
7-Olympiakos
8-Anadolu Efes
9-Maccabi Tel Aviv
10-Emperio Armani Milano
11-Galatasaray Odeabank
12-Laboral Kutxa Baskonia
13-Brose Basket Bamberg
14-Unics Kazan
15-Kızılyıldız
16-Zalgiris Kaunas

Maalesef böyle olacak gibi evimizde 9-10 galibiyet dışarıda 4-5 galibiyet alabiliriz en fazla, ama sıralama bu şekilde olacak gibi. Kötü kadro kurduk. Çok kötü

1-CSKA
2-Fenerbahçe
3-Barcelona
4-Real Madrid
5-Olympiakos
6-Daçka
7-Panathinaikos
8-Macabbi
9-Galatasaray
10-Milano
11-Efes
12-Kazan
13-Brose
14-Baskonia
15-Kızılyıldız
16-Zalgiris

Yazdigimdan Efes'in bizden iyi oldugu anlasiliyorsa guzel ifade edememisim demek ki hocam kesinlikle bunu soylemiyorum, aksine Efes'in kesinlikle onunde bitirecegimize inaniyorum lakin beni tedirgin eden Dacka'nin deplasmanda Kizilyildiz, Bamberg gibi takimlar karsisinda hata yapma olasiligini bize nazaran daha az goruyorum, ic sahada her takimla son topa kadar oynayacagimiza zaten suphem yok. Hucum potansiyeli gercekten cok yuksek takim kuruldu fakat bu karamsarligin nedeni herkes ile ayni esasinda; savunma.
Hocam kesinlikle katılıyorum yazdıklarına savunma zaafiyeti var görünüyor takımda ama bunu Ergin Ataman çözebilir bence.

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1) CSKA
2) Fenerbahçe
3) Barcelona
4) Real Madrid
5) Panathinaikos
6) Olympiakos
7) Darüşşafaka
8) Maccabi
9) Galatasaray
10 )Efes
11) Baskonia