Fenerbahçe:80 Galatasaray:69

maci almak en buyuk dilegimiz ama, sene basindan beri her mac takimi canli izledim ve ;

1- yeni uzun yarin geliyor, geliyorda uyum saglamak kolaymi?

2-halil uner basladigi 5'le maci bitirme konusunda takintili, benchi cakili tutuyor, baslayan 5 te yoruluyor, 3.periyoddan sonra kondisyonumuz dusuk, geri kosamiyoruz.

3- savunma cok aksiyor, icerden cok fazla sayi yiyoruz, alan savunmasina donuncede rakibe disardan skor buldurmamamiz lazim ancak fener cok skorer bir takim, bu noktada tek care adam adama baslayip , yeni gelicek pivotun performansini beklemek...

4- hicbir teknik ve taktik kurguya sigmayacak sekilde , garip anlamsiz top kayiplari yapiyoruz, bugun tuborg macinda yine yaptik cildirdik tribunde, erdemir maci keza bu kayiplar pas hatalari yuzunden gitti, bjk macindada fark 3 sayiya indiginde elimizdeki toplari gidip rakibe vermistik, takimin ustunde anlamsiz bir guvensizlik var, gozumuzun onunde elleri titriyor bazen oyuncularin.demoralize oldu takim...

5- arda disardan atamazsa ve donen toplarda hucum ribaundu alamazsak cok zor skor uretiyoruz...bugun tuborg aldigi ribaundlarla maci kazandi.

bunlar taktiksel dezavantajlar, birde avantajlar var.

1- fener maclarinda her zaman iyi oynariz,cok daha kotu sezonlarda bile, fener sampiyonluga oynarken yine biz kazanmistik, tum oyuncularimiz iki kisilik kosar formalarinin hakkini verir, iyi bir motivasyonla basit hatalar yapmayiz.

2-3. periyoda kadar dengede tutarsak oyunu fener faul problemine girecek, sert savunma yaptiklari zaman, icerden disardan cok acik veriyorlar,makine gibi isleyen bir takim degil fener, anlik performanslarla skora giden bir takim ve kitlendikleri zaman skor uretemiyorlar, bu noktada skorerlerimiz gununde olursa isler degisebilir...
kaybettikleri itu maci en guzel ornek onumuzde.

3- her mac oldugu gibi nasipse orda olacagiz,aslanlarimiza yalniz olmadiklarini hissettiricez ve Galatasaray tribununun fenerle oynanan basket maclarinda neler basarabilecegini, biz degil serileri salondan izleyen fenerliler anlatsin herkes iki kisilik bagirir bu maclarda...

4- derbynin favorisi olmaz...fener rehavete girerse isimiz kolaylasir...

sozun ozu; mazin icin, yenilmez armada icin, kazandigin sampiyonluklar icin, basketbolda en cok sampiyon olan spor klubu oldugun icin ve en onemlisi bizim icin oyna Galatasaray'im...

YTa bu maç için konuştuğum takımın TÜRK oyuncularını hepsinin kafası bu maçtaydı we hepsinin ortak görüşü o maçın kazanılacağı yönündeydi hadi rastgele...

2005 yılının ilk maçını Fenerbahçeyle yapacağız bu maçla beraber 1,5 yıldır
giden kötü gidişede durdeyip inşallah bu maçı alırız. yeni yılda yeni sayfa açmış oluruz. Dev pivotumuzda bu maçta oynarsa pota altı sorununuda giderirsek bu maçı alırız.
Arda bu maçta en büyük kozumuz olacak onun maçı Tuborg maçı yorumlarından okuduğum Cihad Şahin'de şimdiye kadarki en iyi oyununu oynamış bu maçta yerli oyuncularımızda devreye girerse işimiz kolaylaşır.
Umut Tınay:Bu maçta hayatının maçını oynamalı kendisini istemeyen Aydın Örs'e kim olduğunu göstermeli ben Tıntının yerinde olsam 01-02 yılında Beşiktaş'ta oynarken iyi bir sezon geçirip Ülker'in transfer listesine girmişti eski maç kasetlerini bulur onları izlerdim.

Tribünlerin iyi olması için takımında iyi olması gerek.O gün iyi basketbol oynarsak taraftarda coşar.Abdi İpekçi'deki fener maçlarına gelenler anımsar.

walla simdiden heyecanliyim - bende bos heyecan olmaz arkadaslar, demekki güzel bi mac cikaracagiz, GALIP CIKACAGIZ BU MACTANNNN

Valla ben hiç heycanlanmıyorum acıkcası macın tek favorisi kesinlikle fener,bugün ülker macındada gördüm pota altları süper güclü,he futbolda nasıl onlar bizi herzaman yenebiliyosa bizde onları yenebiliyoruz baskette,ama bu sadece bi umut benim için şu anda...yeni pivot gibi yüz tanesi var dünyada sağlar uyum sağlar korkmayalım biz zaten 4-5 sezondur yabancıları 1 günde getiriyoruz ertesi gün adamlar maca cıkıyor...

Bu arada radikal cimbomlu avatardaki resimi nerede cektirdin veya aldın merak ettim doğrusu:)

SALLASANA SALLASANA MENDİLİNİ ÖZHAN VE SAZ EKİBİ KURTARSANIZA GS BASKETİ!!!!!!!!!

Fenerbahçe'nin ne kadar pota altı iyiyse kısa oyuncularda problem yaşıyor.iki tane mükemmel 1-2 numarası var ama bunlara benchten destek verecek başka bir oyuncu çıkmıyor Fenerbahçe'yi Ülker'inde yaptığı gibi kendi silahlarıyla vurabiliriz.

maça gelecek olanlar bi zahmet yazsın..gelicem diye ne biliyim...buraya girenler demesin bunlar maçın analizini yapıyor başka bi halt yaptıkları yok diye...bide kimse maçın favorisi fb diye maça gelmemezlik yapmasın...tribün ne kadar iyi olursa takımda o kadar iyi, olur...bunun tam tersinin olmasıda gerek ama maalesef bizim takımdan bunu beklemek biraz fazla şey istemek gibi bişey bu şartlarda...herneyse biz çağlayandan bi 10 kişi gelcez en az...çağlayana yakın oturanlar isterlerse saat 12.00 da topsahasının önünde olsunlar..ordfan topluca kocamustafapaşa ya geçecez...ordanda bi 70 kişi salona yürüyeceğiz...bjk maçında bi 50 kişi yürüdük...bu maç hedef 100 ama biz yine en az 70 diyelim.ç..sonra hayal kırıklığına uğramayalım...bide herkes kırmızı giyip gelse çok güzel olur...poları olmayanda kırmızı bi,şeyler bulsun gelsin illa uA ile yada GS ile ilgili olamsına gerek yok herkes kırmızı bişeyler giysin.kıpkırmızı olalım...görüntümüzde güzel olur sesimiz gibi.....

biri bana 3. periyottan sonra takım düşüyor lafını açıklar mı? allah rızası için... takım 3 ten sonra top oynuyor bu nasıl tespit aman allahım yaaaa?

bu maçı almalıyız kendi seyircimiz önünde olucak dimi?

tuborg macının da kaybedilmesiyle birlikte ligde durumumuz iyice kötüye gitmeye basladı. begün fener-ülker macını seyrettim gercekten cok ii takım kurmus fener ve oyunun büyük bölümünde cok iyi savunma yapıolar özellikle alan savunmasında aydın örs farkı acık acık ortaya cıkıyo gercekten. eger yeni gelen pivot iyi cıkarsai o gün sutlar girerse, ve besiktas macındaki müthiş mücadele tekrar ortaya cıkarsa kazanırız ama işimiz hiç de kolay değil...

2 takımda çıkış arıyoor.. o yüzden bu maçın önemi 2 kat daha yükseldi..

Hayır utku bence yanılıyosun ben 2 kez seyrettim erdemir ve bjk maclarında gs ilk 20-25 dakka müthiş iyi hucum yaptı savunma demiyorum cunku yabancılarda yerlilerde yumuşak tipli basketbolcular sertliği seven bi oyuncumuz yok ne yazıkki..inşalla yeni 5 numara bu tipte olur..

ilk 20-25 dakika sonrası takım müthiş yoruldu hele vardayla mücadele eden herkesin ağzı yerdeydi yorgunluktan ee tabi 3 bin dolara yabancı 1 dolara türk oynatırsan adamlar bu kadar olur..takımın yorulmasıyla endeksli olarak boddicker ve kısalar cok boş şut kacırdı bu 2 maçtada..zaten ron johnsonun ayağına kramp girmesi tam bir komedi başka bişey değil hani anadoluya binersin kapının kolu elinde kalır ya aynen o...

valla ben hiç gs basket macına gitmedim bunada gitmiycem ama kesin seyrederim tvde tabikii...

YÜRÜYEDUR ASLANIM!!!!!

basketbolda sürprizler fazla olmuyor. ama fb'ye karsi rahat oynadigimiz kesin.

fb'ye 4, bize 3 tribün ayirmislar. seref tribününün sag tarafi bizim, sol tarafi onlarin. sayisal olarak çogunlukta olacaklar ama yine biz iki kisilik bagirarak onlari susturacagiz. tipki erman kunter'li dönemde oldugu gibi...