Fight Club (1999)

images

imdb, chronicle ,la times ,chicago trıbune,julia roberts ne demiş umrumda değil bana göre 10 numara filmdir başyapıttır masterpiecedir,ötesidir kelime yok :D ahada bunlar kuralları
1 you do not talk about fight club
2 you do not talk about fight club!
3 if someone yells "stop", goes limp, taps out the fight is over
4 only two guys to a fight
5 one fight at a time
6 no shirts, no shoes
7 fights will go on as long as they have to
8 if this is your first night at fight club, you have to fight
buda bi replik
"eski zamanlarda insanlar kurban edilirdi ve cesetleri bir tepeye yığılarak yakılırdı.. aylar geçer yağmurlar geçer ve yağmurla birlikte tepelerden beyaz hamurumsu bir sıvı akardı.. biliyormusun eski insanlar çamaşırlarını nehirlerin beyaz sıvıyla buluştuğu yerde yıkadıklarında, çamaşırların daha iyi temizlendiğini öğrendiler..
bu sabundu..
ürün testlerinde kullanılan hayvanları düşün..
uzaya fırlatılan maymunları düşün..
anlaman gereken şu; tarihte ilk sabun kahramanlardan yapılmıştır..
onlar ölmeseydi.. onlar acı çekmeseydi, onlar kurban edilmeseydi, bugün hiç bir şeyimiz olmazdı..
tebrikler.. dibe vurmaya bir adım daha yaklaştın.."

Re: Fight Club(1999)

Filmin gizli karelerini gören var mı :)

Film cidden kült efsane vs.vs.vs.
Bir aralar yazmıştım bir yazı bu filmle ilgili..Bulabilirsem atarım.

Re: Fight Club(1999)

dünyanın en zengin kıçlarından aldığımız yağları, sabun yapıp geri onlara satıyorduk.
bütün bir nesil benzin pompalıyor...garsonluk yapıyor...yada beyaz yakalı köle olmuş...bizler tarihin ortanca çocuklarıyız..bir amacımız yada yerimiz yok..ne büyük savaş yaşadık nede büyük buhranı..bizim en büyük buhranımız...hayatlarımız...televizyonla büyürken milyoner film yıldızı yada rock star olacağımızı sandık...amaolmayacağız...bunu yavaş yavaş öğreniyoruz...ve çokça kızgınız...
bide panda lafı vardır tyler babanın nasıldı,bütün pandaların iki kaşının ortasına sıkmak istiyorum bi nesillerini koruyamadılar, gibi bişeydi :)

O kadar çok izledim ki bu filmi gizli kareleri değil görmek replikleri bile ezberlemiştim bi dönem ( ne işime yarıcaksa :p )
Filmin kendisi kadar "soundtrack"leri de bayabi iyiydi özellikle " Marla " ...