Final 4. Maç | Galatasaray CC 74 - 85 Fenerbahçe Ülker

Çok karakterli bir takım Galatasaray Cafe Crown.

Maç sonunda yeniden sahaya çağrılmalarından dolayı olağanüstü duygu yoğunluğu yaşadı oyuncular. Başardıkları en güzel şey bu. Mahcuplardı. Hiç olmamaları gerekiyorken hem de.

Hepsinin tek isteği, seriyi tekrar Abdi İpekçi Spor Salonu'na taşımak. Umarım olacak.

Ben bu takımla sonuna kadar gurur duyuyorum. Ahamlı şahamlı bir bütçemiz olmamasına rağmen buraya kadar geldik 21 sene sonra. Böyle bir koçumuz ve böyle savaşan oyunculara sahip olduğumuz için çok mutluyum..

Evimizde kaybettik ne yazıkki.. Andric'in hataları, Haluk'un girmeyen şutları, Shumpert'ın 2. yarı oynamaması falan... Sağlık olsun yapacak birşey yok...

Maç sonunda takımı bağrına basan tahmini 2-3 bin kadarlık Galatasaray taraftarı bütün sezonun emeğini oyunculara teslim etti. Maç daha bitmeden defolup giden saygısız, boş, iyi gün taraftarlarına selam olsun. Bir dahaki derbiye bekleriz kendilerini her zamanki gibi

Çok karakterli bir takım Galatasaray Cafe Crown.

Maç sonunda yeniden sahaya çağrılmalarından dolayı olağanüstü duygu yoğunluğu yaşadı oyuncular. Başardıkları en güzel şey bu. Mahcuplardı. Hiç olmamaları gerekiyorken hem de.

Hepsinin tek isteği, seriyi tekrar Abdi İpekçi Spor Salonu'na taşımak. Umarım olacak.

bugun seri bitti gibi üzülsekte bu serinin bitmediğinin farkındayız GALATASARAY'IN OLDUĞU YERDE HER ZAMAN UMUT VARDIR!!

Bugün salonda kalan herkese teşekkürler gerçekten takıma hak ettiği değeri verdik ve maç bitmeden çıkan herkese de yazıklar olsun.

Buraya kadar gelmiş olmanız da başarı ama biz salı günü kazanıp seriyi ipekçiye getircez hepinize helal olsun.

Bugün salonda kalan herkese teşekkürler gerçekten takıma hak ettiği değeri verdik ve maç bitmeden çıkan herkese de yazıklar olsun.

Buraya kadar gelmiş olmanız da başarı ama biz salı günü kazanıp seriyi ipekçiye getircez hepinize helal olsun.
maç bitmeden çıkanlar bir daha gelmesin maça lütfen bize her şekil destek veren taraftar lazım. fener olduğu için gelen kişiler de sinir bozuyor. bu takımı her maç desteklesinler fener için değil. biz galatasaraylı mıyız antifenerli mi karar verelim

maç bitmeden çıkanlar bir daha gelmesin maça lütfen bize her şekil destek veren taraftar lazım. fener olduğu için gelen kişiler de sinir bozuyor. bu takımı her maç desteklesinler fener için değil. biz galatasaraylı mıyız antifenerli mi karar verelim

haklısın renktaş ... şu açık ki ilk maçtaki taraftar baskısı daha iyiydi ama ne zaman geriye düştük destek azaldı bu olmamalı sonuna kadar desteklemek lazım yenilsede yensede... ben bu durumu bir yandan sanki bizim taraftar yorulmuş gibi geldi ve 2. maçta baskı çok azaldı yada fener bu baskıya alıştı ama bizim sonuna kadar desteklememiz lazım buralara 21 yıl sonra geldik (final) kolay kaybetmeyelim

haklısın renktaş ... şu açık ki ilk maçtaki taraftar baskısı daha iyiydi ama ne zaman geriye düştük destek azaldı bu olmamalı sonuna kadar desteklemek lazım yenilsede yensede... ben bu durumu bir yandan sanki bizim taraftar yorulmuş gibi geldi ve 2. maçta baskı çok azaldı yada fener bu baskıya alıştı ama bizim sonuna kadar desteklememiz lazım buralara 21 yıl sonra geldik (final) kolay kaybetmeyelim

hocam ilk yarı boğaz parçalayarak bağırıyoruz , ikinci yarıya aynı tempoda başlıyamıyoruz 2. yarı taraftar sahada yoktu zaten sadece 14 0 lık farkı kapatırken ara ara coştuk

Bugün inanan bir taraftar yoktu. İlk periyot daha TV molası alınmış 5 dakika geçmiş. 6 sayı gerideyiz. Taraftar vur kır parçala bu maçı kazan diyor:)) Yahu onu 4. periyot söyleyeceksin. Daha ortada bişi yok ki. 4. periyot başlıyor 17 sayı fark var takım tam saha baskı yapmaya başlamış tribünden " başarılar gelir geçer.." diye bağıran sesler. Takım üst üste 3 basket buldu da tribün kendine geldi. O gazla da farkı 4'e indirdik. Ama tribün gene soğudu son dakika bile takım maçı kazanmak için hamle derdinde tribün ıslığı bıraktı. Ben elimde düdükle köyün delisi gibi hala düdüğü öttürüyordum. Bir elimde sandalyede onu yere vuruyorum. Biletleri keşke biz dağıtsak insanlara. Basketbolla alakası olmayan binlerce insan vardı bugün. Banvit maçındaki ortamı yakalayamadık final serisinde.

Sırf Fb nefreti için salona giden insanlardan ben de tiksiniyorum. Onlar olmasa da o salonu çok rahat doldururduk biz, Banvit serisinde bile neredeyse dolmuştu zaten.

Evimizde maksimum 1 maç kaldı artık bu sene için. Önümüzdeki sene için işi sağlam tutmamız lazım, kombine sayısını 3-4 bine kadar çekersek muazzam olur.

Olan oldu biten bitti. Sinan Erdem'den büyük bi süpriz çıkmazsa salonumuzda bugün sezonu noktaladık. Artık onu bunu eleştirmenin de bir mantığı yok. Sıradaki maçın skoru ne olursa olsun ben bu takımla gurur duyuyorum. Mükemmel bir hocaya ve oyuncu grubuna sahibiz.

İsim ayırt etmeden bugün geldiğimiz noktada emeği geçen herkese tek tek teşekkür ederim kendi adıma.

tribünde haldun üstünel bir ara 5 dakika boyu bir olayı yatıştırmaya çalışıyordu ne oldu orda bilgisi olan var mı? orta tribünde oldu olay

Maç için söylenecek şeyler zaten söylenmiş; 3. periyot sorunsalı, sakatlıklar, bütçe ve tecrübe farkı...

Evet, biz Türkiye´deki en iyi basketbol taraftarıyız, doğru ama unutmamak gerekir ki vasatların arasında çok iyiyiz. Oysa çok daha fazla katkıda bulunabiliriz gönül verdiğimiz takımımıza. Dün sadece takımın kronikleşmiş 3. periyot sorunu ya da tecrübe farkı nedeniyle kaybetmedik, kaybetmemizin asli nedenlerinden birisi de taraftardı. 2. periyotun sonuna doğru takım oyundan düşmüşken takımı ayağa kaldırma görevi bize aitti, sınıfta kaldık. Bitime 9 dk. varken ve aradaki fark 15 iken "Başarılar gelir geçer..." tezahüratını söylemek bir basketbol maçı için skandaldır.

Yenilseler de başta Oktay Mahmuti olmak üzere tüm ama tüm oyuncularımıza ve şubede emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Seri salı günü bitse de kalbimizde önemli bir yer edindiniz...

Not: İkili tartışmaların adresi belli, özel mesaj. İkili tartışmaya yönelik iletiler silinmiştir.

Takımımız tüm sezon boyunca gerçekten çok iyi idi hepsine teşekkürler. Az daha bir basketbol mucizesi daha gerçekleşiyordu. 17 sayıdan maçı kafa kafaya getirdik ama yine olmadı tıpkı Kayseri'deki Türkiye kupası maçında olduğu gibi. Tam maça tekrar tutunduk derken basit top kayıpları yorgunluktan mıdır nedir bilemiyorum. Adamlar tam dağılacakken son yumruğu vuramıyoruz bir türlü önümüzdeki sezonun kadrosunda takımın bu eksik yönünü tamalayacak oyuncu(lar) gerekli sanırım. O anlarda sahaya aklı ve güveni koyabilecek top elindeyken rahat edeceğimiz türde oyuncu(lar).

Evimde tadilat vardı ve işçilerin başında duruyodum işçiler işi 6,45 te bitirdi b.evlerde oturuyorum direk giyinirek fırladım z.burnundaydım 7,15 taksiye bindim adama bas basabildiğin kadarıyla dedim maça yetişmeliyim 2.nci yarıyı izlemeliyim diyerek adam şaşırdı neyse 2.nci yarı başlarken anca yerimi aldım tribünde ve maç başladığında kimseden ses çıkmıyodu inanamadım ben arkadan bağırmaya başladım az da olsa hareketlendik ama kimsede umut yoktu çok şaşırdım bi ara hareketlenir gibi oldu ama yine sustu herkes baktı. Bu taraftara sesleniyorum siz banvit maçında yoktunuz tribünde coşku enerji aşk vardı anti fenerliler geldi tribünden ses çıkmadı. ve maç sonunda 1 dk kala tribünden herkes çıktı bu takım bunu hak etmedi son saniyeye kadar maçta kalıp onları sonuna kadar alkışlamak gerekirdi bize bu yakışırdı hee siz gittiniz biz yine kaldık takımı alkışladık.

Bireysel olarak Fenerbahce oyuncularinin kagit ustunde daha iyi oyuncu olmasi basketbolda hicbir sey ifade etmez.Bu bir takim oyunu.Ve su anki kadrolari iyi bir takim degil.Tamamen bireysel hucumlarla sonuca ulasiyorlar.Biz degil Besiktas finale kalmis olsaydi Fenerbahceyi yenip sampiyon olabilirlerdi.Tamamen karsilikli sut atma sekline donusecekti cunku seri.Kemp,serkan,chatman ve cevher galip gelirdi bu sut yarismasinda.O yuzden gomlek laflarina kulak asmamak gerek .Bu gelecek sene daha iyi takim kurmayalim demek degil tabiki ama oyun kurgumuzu bozmadan atilimlar yapmaliyiz.El Amin bu Fenerbahceyi tek basina zorlayabilir ama bizim istedigimiz oyle bir takim degil.

Ali bey besiktas neyle nasil yeniyor feneri? Karsimizdaki takim olimpiakosu evinde barcayi evinde sienayi valenciayi devirmis adamlar ciddi euroleage takimi besiktas nerde nasil alicak sampiyonlugu. Efes 3-0 la gecmisler bunlari devirse devirse biz devirirdik onada gucumuz yetmedi.