Hâlimize Şükretmeliyiz!

1fu2.jpg

2vm1.jpg

3zt8.jpg

5ro3.jpg

6jn0.jpg

7ch4.jpg

8is7.jpg

9xa8.jpg

10ru9.jpg

11hl5.jpg

Re: Halimize Şükür Etmeliyiz

Biz dünyanın nankör yaratıklarıyız maalesef.Ne kadar çok alırsak hayattan, bir o kadar daha istiyoruz.Bencil bakıyoruz dünyaya.Tepki vermeyi unuttu beyinlerimiz.Yanıbaşımızda olanlara ses çıkaramaz hale geldik.Uzağa gitmeye gerek yok, buyrun Irak.Teksaslının elinde günde yüzlerce çoluk,çocuk hayata veda ediyor.Kimsenin elinden birşey gelmiyor.Ve ne acıdırki artık kanıksadık bunları.Herkes kendi derdine düşmüş, kimsenin bir başkasını düşünecek hali kalmamış..

Durumu kötü olan birine bakıpda neyseki ben böyle değilim diyerek şükretmek çok bencilce geldi bana.

Şükretmekten önce o insanların neden o durumda oldugunu sorgulamak gerekir.Milyarlarca insan açlık sınırının altında yaşıyor.Ve biz sıcak evimizde oturmuş çok şükür diyoruz.

Bu hiç adil değil...

Zenginlik ve fakirliğin kader olmadıgını ve bu dünyada yaşanan adaletsizliklerin bize kader denilerek anlatılmasına inanmadıgımız zaman bazı şeyler değişmeye başlayacaktır.Umarım bunu algıyabilir bazıları...

Bunu ilk gördüğümde dert ettiğimiz şeyleri düşündümde çok nankörüz ya şükretmesini gerçekten bilmiyoruz :(
Binlerce şükür sağlığımız yerinde tek derdimiz şu bitmek bilmeyen kaprislerimiz :(

Önceki nesiller bu dünya'da başka insanlarında olduğunu düşünerek yaşasaydı belki böyle bir başlık bile olmayacaktı.Ama her kötü olayın altında iyi bir nokta vardır diyorum ve bu iyi noktada halimize şükretmemiz gerektiğini bize hatırlatması ...

Bu konu mola bölümünün dibine vurmuştu, birşeyleri hatırlamak için bir ileti attım ve iyiki de atmışım yoksa bu konu üstlerde olmayacaktı.

Okan'a da önceden böyle bir konu açtığı için teşşekkür ederim.

Şükürler bizde kalsa, sadece düşüncelerimizi, ne hissettiklerimizi yazsak iyi olmaz mı?

Yemek sofrasındayken ekmek bulamayan insanları görmek, beni lokmamdan kesiyor.

Afrika ülkelerindeki bu sefaleti biliyoruz. Peki ne yapabiliriz bu konuda? Bununla ilgili kampanyalar var mı? Ben tokken başka bir insanın açlığına nasıl bir çözüm bulabilirim?

Sadece Angelina Jolly (bilindiği ve popülaritesi için yazdım) ve birkaç kişiyle olmuyor. Herkesin elini taşın altına sokması gerekiyor.

Allah beni kahretsin ki insanlara bir faydam dokunmuyor.Onlarca aç insan varken ben yemek yiyebiliyorum.

Allah beni kahretsin, kendinden başkasını düşün(e)meyen bir Dünya'da yaşıyorum.

Bu cümlelerden sonra belki yine yaşarım, belki yine yemek yerim ama içimde ki üzüntüyü, kini, durduramam...