Kobe mi? Lebron mu?

kobe mi? lebron mu?

• Kullanılan toplam oy
    56
Re: kobe mi? lebron mu?

Lebron var iken Kobe'nin adı mı geçer bu alemde... :p

Neredeyse hic NBA izlemedigim icin cok fazla birsey diyemem. Ama Ahmet Edip bey/abinin dedigi gibi kariyer olarak Kobe en azindan bugün icin tartismasiz önde. Yalniz Kobe Lebron kadar oyunu her yönüyle oynayamiyor diye biliyorum.

Her ikisi de marka isim ama Lebron "Yok artik Lebron" reklamiyla daha bir popüler benim gözümde :)

Bunun yanıtını vermekten bile hicap duyarım:))

Yalnız Amerika'da forması en çok satılan adam Kobe gerçi LEbron yakınmış ona. Ama yurtdışında Kobe açık ara öndeymiş forma satışlarında. Zaten ÇİN'deki olimpiyatalrda Amerika-Çin maçında tribünlerdeki 22 bin Çinlinin Kobe diye bağırması bile anlatıyor işi. Ben lebronun yerind eolsam avrupada sevilmek için Rweal forması giyerdim:p Kobe Barca forması giydi çünkü:)

Dün akşam Nba Tv'de 1997 smaç yarışması vardı.. Kobe Bryant , Ray Allen çaylak sezonlarında katılmışlar.. M.Finley falan da vardı.. Kobe tam bir çocuk, yüzünde bir gram tüy yok ve çok çekingen.. Zaten smacı da kaçırıp elendi gitti ama kim kazandı bilmiyorum..

Bu ikili karşılaştırılamaz.. Aralarında kuşak farkı var.. Belki 5 sene sonra karşılaştırılır.. Lebron' kariyer olarak Kobe'nin kazandığı şampiyonlukları kazanamadan ondan büyük olamaz.. İş yüzükte biter..

Emre Yüksel' Alıntı:
Dün akşam Nba Tv'de 1997 smaç yarışması vardı.. Kobe Bryant , Ray Allen çaylak sezonlarında katılmışlar.. M.Finley falan da vardı.. Kobe tam bir çocuk, yüzünde bir gram tüy yok ve çok çekingen.. Zaten smacı da kaçırıp elendi gitti ama kim kazandı bilmiyorum..

Bu ikili karşılaştırılamaz.. Aralarında kuşak farkı var.. Belki 5 sene sonra karşılaştırılır.. Lebron' kariyer olarak Kobe'nin kazandığı şampiyonlukları kazanamadan ondan büyük olamaz.. İş yüzükte biter..

97'nin Smaç Şampiyonu Kobe oldu Emre. Yani elenmedi:)

Benc eiş sadece yüzük ile alakalı değil. R. Horry mesela 7 -8 tane yüzüğe sahip:) Mehmet Okur'un yüzğü var Lebron'un yok. İstatistiklerede bakmaz. Kobe Lakers gibi bir takıma geldi 2 sene boyunca kadroya bile girmedi nerdeyse. Çaylak muamelesi gördü. 3. senesi doğru dürüst takımda oynadı ama takımın lideri değildi rol oyuncusu idi. Kobe yavaş yavaş tırmandı basamakalrı. Jordan ve Lebron ise direk gittikleri takımın bir numaralı oyuncuları oldular. Bu yüzden istatistiklerde yanıltır bizleri.

Sonuçta Lebron'un röportajını seyretmiştim Kobe'yi sordular. Olimpiyatlarda beraberdik. İçe kapanık biri ama salona girdiği an, antrenmanda bile yenmeye oynuyor. Bu bize çok ilginç gelmişti dedi. Yani Kobe hayatını yenmek üzerine kodlamış bir makina resmen. Bu yüzden onu hep ayrı tutarım ben Jordandan bile. Jordan onun zamanında Alan savunması yasaktı savunmaya üç saniye yoktu bunun meyvalarını çok topladı. Neyse o ayrı konu:))

Kobe'yi bu yüzden diğerleri ile hiç bir zaman kıyaslamam. Onunla kıyaslayabileceğim tek adam vardı T-Mac di. O da sakatlıktan kalkamadı.

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Emre Yüksel":2ts259ly]Dün akşam Nba Tv'de 1997 smaç yarışması vardı.. Kobe Bryant , Ray Allen çaylak sezonlarında katılmışlar.. M.Finley falan da vardı.. Kobe tam bir çocuk, yüzünde bir gram tüy yok ve çok çekingen.. Zaten smacı da kaçırıp elendi gitti ama kim kazandı bilmiyorum..

97'nin Smaç Şampiyonu Kobe oldu Emre. Yani elenmedi:)

Benc eiş sadece yüzük ile alakalı değil. R. Horry mesela 7 -8 tane yüzüğe sahip:) Mehmet Okur'un yüzğü var Lebron'un yok. İstatistiklerede bakmaz. Kobe Lakers gibi bir takıma geldi 2 sene boyunca kadroya bile girmedi nerdeyse. Çaylak muamelesi gördü. 3. senesi doğru dürüst takımda oynadı ama takımın lideri değildi rol oyuncusu idi. Kobe yavaş yavaş tırmandı basamakalrı. Jordan ve Lebron ise direk gittikleri takımın bir numaralı oyuncuları oldular. Bu yüzden istatistiklerde yanıltır bizleri.

Sonuçta Lebron'un röportajını seyretmiştim Kobe'yi sordular. Olimpiyatlarda beraberdik. İçe kapanık biri ama salona girdiği an, antrenmanda bile yenmeye oynuyor. Bu bize çok ilginç gelmişti dedi. Yani Kobe hayatını yenmek üzerine kodlamış bir makina resmen. Bu yüzden onu hep ayrı tutarım ben Jordandan bile. Jordan onun zamanında Alan savunması yasaktı savunmaya üç saniye yoktu bunun meyvalarını çok topladı. Neyse o ayrı konu:))

Kobe'yi bu yüzden diğerleri ile hiç bir zaman kıyaslamam. Onunla kıyaslayabileceğim tek adam vardı T-Mac di. O da sakatlıktan kalkamadı.[/quote:2ts259ly]

Ben 97-97 yi arka arkaya izledim, ortasında bıraktım.
O zaman 96 dır. Ama elendiğine eminim..

Ben yüzüğe bakar derken Horry'den bahsetmiyorum. Böyle çok büyük oyuncuları karşılaştırırken yüzük diyorum. Şimdi Iverson çıkıp ben en büyüğüm dese adama sorarlar ne kazandın diye.. Lebron'a da soruyorlar.. Kobe'ye de.. Ama Kobe başka bir adam.. Lakersı hiç sevmediğimi bilmeyen yok.. Ama Kobe, Lebronla karşılaştırılamaz.. Lebron , 3-4 kere şampiyon olsun, sonra konuşulur.. Tarih kazananları unutmaz..

Kobe bu sene de Miami'yi elerse artık bu foruma kilit atılır. Geçen sene Phoenix ve Keltix'in intikamını aldı. İntikam alınamayan bir tek Detroit var ki onların zaten intikamlık hali yok. Bu sene mecbur Miami'yi yener artık Kobe. Zaten yenerse seneye allstarda Lakers-East izleriz kazanan da şampiyon ilan edilir.
Aslında baktığımızda Lebron bu ligdeki en net penetreyi bitiren oyuncu , en rahat pozisyonu yaratıp sayı bulan oyuncu , en atletik kısa oyuncularda da ilk 5te. Hatta pivot kadar güçlü ama guard gibi saha görüşü var.
Kobe'ye bakıyoruz. Atletizm ortalamanın biraz üstü , öyle Lebron gibi girer bitiririm yapamıyor , Lebron gibi atik değil , şutör ayarında 3lüğü de yok. Orta mesafe hariç hiçbirinde en iyi değil cidden. Ama adam olan gücünü kullanmayı biliyor ve tam bir katil oluveriyo sahada.
Mesela Lebron üstüste 2 şut soktuğu anda savunmacısı daha dibine geliyor 3. hücumda ve açılıyor savunma. Kapalı savunmayı bile yaran Lebron bu açılmayı farketmeyip şut atıyor yine. Aynı durumda Kobe oyunu okuyup gerekeni yaparken Lebron daha yarı sahayı geçerken şutunu düşünüyor. Yani olay oyunun inceliğini bilmek. Lebron , geçmişteki Kobe'nin bile arkasında anlayış olarak.
Peki Lebron da Kobe kadar oyun anlayışına sahip olsaydı ne olurdu ? Nba'de her sene Lebronspor şampiyon olurdu ve bu başlık dalga konusu olurdu. Ama şu an mantıklı düşünürsek Kobe önde. Bu sene de Lakers şampiyon olursa zaten tartışma biter bana göre. Wade - lebron - bosh yenmek cidden zor ki Miami de beklediğimizden iyi yan buldu. 3 parça kozl , yan da iyi ama maça as karşıda

Kobe liderliği bırakmadı

NBA ve Los Angeles Lakers'ın süper yıldızı Kobe Bryant, forma satışlarında da bir numara... Yıldız oyuncunun forması 3. kez üst üste Avrupa'da en çok satılan NBA forması oldu. Bryant'ın forması Çin'de ve Amerika'da da en çok satılan forma olma özelliğini taşıyor.

Forma satışlarında 2. sıra, sezon sonunda Miami Heat'e geçen LeBron James'in Cleveland Cavaliers forması oldu. Yeni sezonda LeBron'un Heat formasıyla kaçıncı sırada yer alacağı merakla bekleniyor. 3. sırada ise LeBron James'in yeni takım arkadaşı ve bir başka süper yıldız Dwyane Wade bulunuyor. 4. sıra Kobe'nin takım arkadaşı Pau Gasol'a ait. İlk 5'i tamamlayan bir diğer yıldız ise Boston Celtics'ten Kevin Garnett.

İŞTE AVRUPA'DA FORMASI EN ÇOK SATAN NBA YILDIZLARI

1. Kobe Bryant-Los Angeles Lakers
2. LeBron James-Cleveland Cavaliers
3. Dwyane Wade-Miami Heat
4. Pau Gasol-Los Angeles Lakers
5. Kevin Garnett-Boston Celtics
6. Andrea Bargnani-Toronto Raptors
7. Jose Calderon-Toronto Raptors
8. Dwight Howard-Orlando Magic
9. Dirk Nowitzki-Dallas Mavericks
10. Tony Parker-San Antonio Spurs
11. Danilo Gallinari-New York Knicks
12. Joakim Noah-Chicago Bulls
13. Chris Paul-New Orleans Hornets
14. Paul Pierce-Boston Celtics
15. Carmelo Anthony-Denver Nuggets

Bu liste asıl gerçek liste değil yalnız. NBA satış ofislerindne alınan rakamlara göre bakılıyor listeye. Haliyle Avrupa listesinde Avrupalı bir çok oyuncunun olması da normal. Ama tüm Avrupa'da satılan NBA yıldızları için bir rakam açıklansa Gasol mesela o derece üstlerde olamazdı. Aynı durum Amerika içinde geçerli. Amerika rakamları açıklandığında bu rakamlar NBA'in New york satış ofisi ve internet satışlarından hesaplanıyor. O llistede de haliyle bir çok New york oyuncusu oluyor. Gene de Kobe'nin açık ara önde olduğunu biliyorum Amerika ve Çin'de.