Mike Watson

gs cafe crown' Alıntı:
YA TAMAM SÖYLEDİKLERİN DOĞRUDA BENCE ODA Bİ MALİK GİBİ ÇIKABİLİR ZATEN İYİ OLMAZSA GÖNDERİRLER İYİYSE ALIRLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM YA BİDE Bİ ARKADAŞIMIZ MALİK HAKKINDA ÇOK EMİN KONUŞUYO ACABA BU BİLGİYİ NERDEN ALMIŞ KESİN Mİ KALIYOMU ARKADAŞ KESİN KALYO DEMİŞTE CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN SAOLUN

ultrAslan ONUR
malik gibi çıkabilirmi malik israilden sayı kralı olarak geldi gelecek vaad eden oyuncu olarak değil hatırlatmak isterim!!!

3numarada savunmada eslesme problemi icin tolga gibi tecrubeli bir oyuncuyu aldık ayrıca en basından beri tufan ın alınma sebebi 3numara idi ve 197cm lik boyu bunu bircok macta karsılar ayrıca yaklasık 1 yıldır bu bolge ıcın antreman yapan burak burayı rahatlıkla bloke eder.ayrıca murat ın 3 oynama sansı 0dan daha azdır bence boy ve fizik olarak uymuyor herseyden ote oyun tarzı 3numara degil o 2 numarada cift guardın sg pozisyonuna 1 numaralı opsyonu olacak.mithat ta cıft guardın pg pozisyonuna altarnatif olacak yanı bnce zamn zamn 3 numara tartısması cıksada bnce 1-2-3 numaralarda sorun yaratmaz yabancı bir oyuncununda gelecegi dusunulurse 4-5 numaradakı soru isaretleriğ kalkabilir

dirk nowitski' Alıntı:
size beşiktaş örneğini hatırlatırım

el-amin
ayuso
mustafa abi
nedim yücel
cuthrell(tomislav ruziç)

şimdi bu takım 3 sezon önce lig 3.sü olup efesi iki maçtada yendi ayrıca ülkere iki maçtada 1 sayıyla kaybetti.el-amin-ayuso biri 1.78,biri 1.85 ikiside özellikle ayuso hücumu çok iyi olan oyuncular 3 numarada çok iyi bir savunmacı var ancak 2 sene ülkerde hiç oynamamıştı.onunda boyu 3 numara oldukça kısa ancak başarıyla üstesinden kalkmıştı 4 numaraya nedim 5e ruziç bu takım çok başarılı oldu bizimde sistem buna benzedi

mitchell
watson
tufan
holman
fatih

bu takımın hem skor gücü yüksek hemde pota altını çok iyi domine edebilecek iki tane iyi pivotu var

Yani Ayuso'yu da 1.85 yaptın ya, bunun üstüne ne denir bilmiyorum, nerden buldun bu rakamı bilmiyorum ama adam 1.92'dir, hani 1,2 cm olsa yazdığıma değmez ama bu kadar da oynarsak rakamlarla olmaz yani.

Diğer taraftan Mustafa Abi'ye de 1,97 boyla 3 numara için oldukça kısa diyorsun. NBA'de bile var 2 metrenin altında 3 numaralar ama boylara bu kadar takılmak yanlış, sonuçta BJK'yi değil C.Barkley'i hatırlamak lazım; adam 1.98 boyla pota altında oynuyordu ama işin boyda bitmediğini gösteriyordu her maç. Neyse önemli olan adamın oyun stili, Mustafa Abi'nin yaptığı savunmayı yapsın Tufan tek kelime daha etmeyeceğim bu konuda ama biliyoruz ki oyun stilleri ve fiziksel yeterliliklerinden ötürü Tufan olsun Murat olsun 3 numarada oynayabilecek adamlar değil oynayamazlar da zaten, haaa nasıl oynarlar iki hücumda bir rakibe ofansif ribaundu vermeye razıysan, karşı taraftaki skorer 2 ya da 3 numaranın 40 dakkanın 38'inde yorulmadan oyynamasını kabul ediyorsan krallar gibi oynarlar.

İlk 5'i yazıp daha birarada görmeden skor gücünden pota altını domine etmekten bahsediyorsun da neye dayanıyorsun ki maç yapmadan önceki senelerdeki istatistiksel rakamlara mı??

Ha diyorsan ki "Kambala,Oğuz,Mirsad benim rakibim değil, Beykoz'a karşı değerlendirelim" o zaman diyeceğim bir laf yok.

sportturk' Alıntı:
dirk nowitski' Alıntı:
size beşiktaş örneğini hatırlatırım

el-amin
ayuso
mustafa abi
nedim yücel
cuthrell(tomislav ruziç)

şimdi bu takım 3 sezon önce lig 3.sü olup efesi iki maçtada yendi ayrıca ülkere iki maçtada 1 sayıyla kaybetti.el-amin-ayuso biri 1.78,biri 1.85 ikiside özellikle ayuso hücumu çok iyi olan oyuncular 3 numarada çok iyi bir savunmacı var ancak 2 sene ülkerde hiç oynamamıştı.onunda boyu 3 numara oldukça kısa ancak başarıyla üstesinden kalkmıştı 4 numaraya nedim 5e ruziç bu takım çok başarılı oldu bizimde sistem buna benzedi

mitchell
watson
tufan
holman
fatih

bu takımın hem skor gücü yüksek hemde pota altını çok iyi domine edebilecek iki tane iyi pivotu var

Yani Ayuso'yu da 1.85 yaptın ya, bunun üstüne ne denir bilmiyorum, nerden buldun bu rakamı bilmiyorum ama adam 1.92'dir, hani 1,2 cm olsa yazdığıma değmez ama bu kadar da oynarsak rakamlarla olmaz yani.

Diğer taraftan Mustafa Abi'ye de 1,97 boyla 3 numara için oldukça kısa diyorsun. NBA'de bile var 2 metrenin altında 3 numaralar ama boylara bu kadar takılmak yanlış, sonuçta BJK'yi değil C.Barkley'i hatırlamak lazım; adam 1.98 boyla pota altında oynuyordu ama işin boyda bitmediğini gösteriyordu her maç. Neyse önemli olan adamın oyun stili, Mustafa Abi'nin yaptığı savunmayı yapsın Tufan tek kelime daha etmeyeceğim bu konuda ama biliyoruz ki oyun stilleri ve fiziksel yeterliliklerinden ötürü Tufan olsun Murat olsun 3 numarada oynayabilecek adamlar değil oynayamazlar da zaten, haaa nasıl oynarlar iki hücumda bir rakibe ofansif ribaundu vermeye razıysan, karşı taraftaki skorer 2 ya da 3 numaranın 40 dakkanın 38'inde yorulmadan oyynamasını kabul ediyorsan krallar gibi oynarlar.

İlk 5'i yazıp daha birarada görmeden skor gücünden pota altını domine etmekten bahsediyorsun da neye dayanıyorsun ki maç yapmadan önceki senelerdeki istatistiksel rakamlara mı??

Ha diyorsan ki "Kambala,Oğuz,Mirsad benim rakibim değil, Beykoz'a karşı değerlendirelim" o zaman diyeceğim bir laf yok.

al sana ayuso bak bakalım 92 miymiş 85 mi asıl bilmeden de bu kadar atılmaz bari bildiğiniz konularda yorum yapın alltaki linke tıkla

tufanın boyuda 197 yani demek ki 3 numara oynar ben mustafaya kısa demedim ki,eğer mustafa oynuyorsa tufanda oynar dedim ayrıca holman be fatihin oynayacağı pota altı konusunda yorum yapmak çok mu yanlış ben en azından türkiye liginden kıyas yaptım sen gitmişsin charles barkleyi örnek vermişin charles barkley nerde,tufan nerde senin basketbol bilginden şüphe etmeye başladım en önemliside bilmediğin bi konu hakkında adamın boyunu azaltmışsın diyosun al bak bakalım uzatmışmıyız

http://basketbol.tblstat.net/td.asp?t=9

Bir basketbol forumunda Polanya üzerine açılan konuda Watson'u nasıl bilirdiniz diye sordum. ilk cevapta istatistikleri ve kariyeri geldi. (polanya'daki macerasının kısa sürdüğünü de eklemişler)
ama ikinci cevap ilgi çekici. cevabı veren kişinin önceki yazdıklarını okumuştum ve yazdıklarının dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum.

"First of all - he is a terrible ball hog; he needs team to be build about him, if he won't be able to make 20 shots per game, he won't be happy and will cause problems.
His other problem is that he does need to play as PG, even if his playmakins skills are very average - problem is, that he doesn't like to play without the ball, he is not this kind of player who will run off the screens or shoot from spots; he prefers to play with the ball and shoot then. He is athletic, but doesn't know how to you use in attacking the basket, so he shoots from mid and long-range all the time. He is good defender, who can put a good pressure on the ball.
He was released because team decided to sign a pass first PG and also everybody had enough of dealing with him...

Could you tell me what turkish club is interested in him?"

Tercüme

Problem olan -O, korkunç domuz olan bir toptur; O, olunan ihtiyaç duy takıma, onun hakkında inşa eder, eğer o ol uygun, oyun başına 20 atış yapmayacak idiyse, o, ol mutlu yapmayacak, ve, sebep ol problemlere. Onun diğer problem, onun, PG olarak ihtiyaç duy oynadığıdır, onun playmakinsse bile, beceriler midir, çok ortalamadır- her şeyden önce, onun, top olmadan beğen oynamadığıdır, o, bu kaç ekranları olan veya noktalardan vuracak olan oyuncunun türü değildir; O, o zaman top ve atışla tercih et oynadı. O, atletiktir, ama, sana nasılda kullandığı bilmez, sepete saldırmaz, bundan dolayı o, ortasından ve sürekli uzun menzilli vurur. O, iyi koy iyi topta bir basınç yapabilen savunucudur.
O, takımın, bir geçiş ilk PG kararlaştır işaret ettiği için bırakıldı, ve herkes de yeterli onla uğraşmıştı. . .

Sen, bana neyin kulübün, onla ilgilendiği Türkçe'nin olduğu söyleyebilir miydin? "

Valla benim çeviri programı bu kadar çeviriyor..... :D :D :D :D :D

gayserli' Alıntı:
Bir basketbol forumunda Polanya üzerine açılan konuda Watson'u nasıl bilirdiniz diye sordum. ilk cevapta istatistikleri ve kariyeri geldi. (polanya'daki macerasının kısa sürdüğünü de eklemişler)
ama ikinci cevap ilgi çekici. cevabı veren kişinin önceki yazdıklarını okumuştum ve yazdıklarının dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum.

"First of all - he is a terrible ball hog; he needs team to be build about him, if he won't be able to make 20 shots per game, he won't be happy and will cause problems.
His other problem is that he does need to play as PG, even if his playmakins skills are very average - problem is, that he doesn't like to play without the ball, he is not this kind of player who will run off the screens or shoot from spots; he prefers to play with the ball and shoot then. He is athletic, but doesn't know how to you use in attacking the basket, so he shoots from mid and long-range all the time. He is good defender, who can put a good pressure on the ball.
He was released because team decided to sign a pass first PG and also everybody had enough of dealing with him...

Could you tell me what turkish club is interested in him?"

Topla çok oynadığı, takımın onun etrafında kurulması gerektiği, aksi takdirde maç başına 20 şut atmazsa mutsuz olacağı ve problem çıkaracağını söylemiş.

Oyunkurucu özellikleri ortalama olsada PG oynamsı gerekiyor, topsuz oyunu sevmiyor, perdelerden çıkıp veya nokta atışlar yapabilecek bir tür oyuncu değil, topla oynayıp atmayı seviyor. Atletik ama bunu hücumda kullanmayı bilmiyor, bunyüzden orta ve uzak emsafe şutları atıyor. İyi savunmacı ve top getirene iyi baskı kurabilir.

Takımı top dağıtan bir PG istedğinden takımdan uzaklaştırmış ve ayrıca herkes onunla yeteri kadar uğraştı deniyor, ve kimin ilgilendiği soruluyor.

Bu yazılanlar doğruysa Murat Hoca'nın istediği bir tip oyun kurucu olmadığı ortada bence. Bakalım göreceğiz..

ya tercüme et dediniz bu arkadaş içine etmiş olayın .... :) :) bu ne saçmalık böyle ya ne yazdığını oda bilmiyo 8)

Arkadaş diyorsun,hitabında argo kullanıyorsun senden 12 yaş büyük o insan.Elinden geleni yapmaya çalışmış.

Burada yazanlara göre Murat Hoca'nın hücum sistemine uymayan bir oyuncu.Fakat savunmada gerekli verim alınacaktır.Murat Hoca yeri geldiğinde kısa oyuncularla , baskılı bir oyun oynatıyor. Büyük ihtimalle 2 numara oynayacak.Ama kalır mı , kalmaz mı o da meçhul...

Re: Tercüme

SAPO1@mynet.com' Alıntı:
Problem olan -O, korkunç domuz olan bir toptur; O, olunan ihtiyaç duy takıma, onun hakkında inşa eder, eğer o ol uygun, oyun başına 20 atış yapmayacak idiyse, o, ol mutlu yapmayacak, ve, sebep ol problemlere. Onun diğer problem, onun, PG olarak ihtiyaç duy oynadığıdır, onun playmakinsse bile, beceriler midir, çok ortalamadır- her şeyden önce, onun, top olmadan beğen oynamadığıdır, o, bu kaç ekranları olan veya noktalardan vuracak olan oyuncunun türü değildir; O, o zaman top ve atışla tercih et oynadı. O, atletiktir, ama, sana nasılda kullandığı bilmez, sepete saldırmaz, bundan dolayı o, ortasından ve sürekli uzun menzilli vurur. O, iyi koy iyi topta bir basınç yapabilen savunucudur.
O, takımın, bir geçiş ilk PG kararlaştır işaret ettiği için bırakıldı, ve herkes de yeterli onla uğraşmıştı. . .

Sen, bana neyin kulübün, onla ilgilendiği Türkçe'nin olduğu söyleyebilir miydin? "

Valla benim çeviri programı bu kadar çeviriyor..... :D :D :D :D :D

Azerice olmuş bu çeviri :)

Watson benim hatırladığım adamsa cacık kıvamında bir arkadaştır, sokak topçusudur, topla soytarılık yapar. İtünün 2001 degetirdiği kendrick bilmembişi gibi bier adamdır...

Referanslar hiç de iyi değil.Topla oynamayı çok sevmesi,topu istediği kadar kullanamayınca problem çıkarması ve bireysel oynaması gibi yönlerinin hepsi eksi.Tabi denendiği süredeki performansını bilmiyoruz ama referanslarda verilen özellikleri doğruysa ve sözleşme imzalanırsa Dixon niye tutulmadı sorusu akılların bir köşesine kazınacak.

bence bu saydığın bütün özellikler malikde de var :) :) :) eksi olarak gösterdiğin .. bireysel oynamak gerekdiğinde işe yarayabilir...

sahadaki herkesin yorulduğu bi anda -buna rakip elemanlar da dahil- bankdan oyuna girip bireysel 2 hareketle 2 penetre edip bıraktığı turnikeyle karşı takıma mola aldırır bence anlatılanlar doğruysa ilk 5 değil de bank oyuncusu olarak değerlendirilmeli zaten yabancı sınırlaması 3artı1artı1 olduğu için ve bizim 4 yabancı alıcağımız için 1 tanesinin yedek kalması lazım bence mitchell pg olcak holman pf ve sf ye de 1 yabancı oyuncu ile watson da bankdan katılıcak.

tofaşa yenildik ama daha önemlisi skor gücü olarak bizi sırtlıcak oyuncumuz hala yok michael watson diye bir oyuncu deneniyor dün watsonu gören var mı sahada :) :) :)

Black_' Alıntı:
tofaşa yenildik ama daha önemlisi skor gücü olarak bizi sırtlıcak oyuncumuz hala yok michael watson diye bir oyuncu deneniyor dün watsonu gören var mı sahada :) :) :)
10 sayıyı kim attı ozaman?
sen maçı izledinmi bu şekilde karamsar yorum yapıyorsun?

Arkadaşlar gözünüzden kaçan ufak bi ayrıntı var ya da sizler bu ayrıntıyı hiç düşünmediniz.

Takım gecen yılki gibi 1 kişinin eline bakmayacak.Skorer bir elemandan kasıt macın ölüm anlarında insiyatif alacak lider ruhlu birisi olacak....

Takımda yerlilerden Tolga,Murat,Tufan bu sorumluluğu alabilirler.Ama iş tecrübe olunca elimizde sadece Tolga seceneği kalıyorki bu da bize yetmez.O yüzden mutlaka skorer ve son topları olumlu kullanabilecek bir eleman ihtiyacımız olacak bu kişi de halen deneme asamasında olan WATSON olabilir.İstatistikleri çok iii.

Birde sunu unutmayalım takım ruhuda cok önemli arkadaslık iii olursa takım içinde oyuncuların performansıda ona göre artar.Watson eğer beğenilir ve takımda kalır arkadaslarıyla sorun yasamaz ise kesinlikle bizde basarılı olur.....

Öle yabancı sitelerden cok kısa süre oralarda kalıp ayrılmış bir oyuncu için yorumları alıp değerlendirmek çok doğru bir yaklaşım değil bence.....

Bu takıma inanalım........