NBA AllStar 2009

Basketbolda dünyanın en büyük organizasyonu olan ve Türk oyuncular Mehmet Okur ile Hidayet Türkoğlu´nun forma giydiği Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi´nde (NBA) 2009 All-Star oylaması, yarın başlayacak.
Basketbolseverler, "nba.com"dan, Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu da dahil olmak üzere, favori NBA oyuncularına oy verebilecek. Oylamada, 11?i Avrupa?dan olmak üzere 23 uluslararası oyuncu yer alıyor. Dünya çapında 200?den fazla ülke ve bölgede yayınlanacak 2009 NBA All-Star maçı, 15 Şubat 2009 tarihinde, Arizona Phoenix?teki US Airways Center?da gerçekleşecek. 23 uluslararası oyuncunun yer aldığı listedeki isimler arasında Alman Dirk Nowitzki, Fransız Tony Parker ve İspanyol Rus Andrei Kirilenko gibi Avrupa?dan da isimler yer alıyor. Bu oyuncuların yanı sıra Luol Deng de All-Star listesinde yer alan ilk İngiliz oyuncu olarak adını tarihe yazdıracak.

NBA All-Star oylama listesinde, 60?ı Doğu ve 60?ı da Batı liginden olmak üzere ve her ligden 24 savunma, 24 forvet ve 12 orta saha oyuncusunu içeren 120 oyuncu bulunuyor. Oy verecekler, her bir ligden iki savunma, iki forvet ve bir orta saha oyuncusu seçecek. Oylamadaki 120 oyuncu, sürekli NBA yayını yapan basın organlarından oluşan bir jüri tarafından seçildi.

Re: AllStar oylaması başlıyor!

pek takip etmediğim için bazı oyuncular giremiycekde olsa tanıdıklarımı oyladım
kadrolarım:

Manu Ginobili
Tony Parker
Pau Gasol
Peja Stojakovic
Mehmet Okur

Allen Iverson
Anthony Parker
Hedo Turkoglu
Paul Pierce
Zydrunas Ilgauskas

Burak Barut' Alıntı:
1 milyarlık Çin'i tek başıma yenemem :)
Bu sene kimseye oy falan atmıyorum.

burak bir Türk dünya ya bedeldir demişler. biz oylarımızı eksik etmeyelim
iyi günde kötü günde yanlarında olalım

oy verirsem Batı:
Chris Paul
Brandon Roy[Gönlümden Kobe değilde bu geçiyor.]
Ron Artest
Andres Biedrins
Yao Ming
Doğu:
Mike Bibby[Doğu oyun kurucu anlamında çok kısır]
Dwayne Wade
LeBron James
Chris Bosh
Andrew Bogut[Howard kazmasına vereceğime buna veririm daha iyi]

Erdal Avcı' Alıntı:
Andrew Bogut[Howard kazmasına vereceğime buna veririm daha iyi]

Kardeşim bilmem neden Howard'ı sevmiyorsun ama Howard şu an itibariyle bana göre Yao ile birlikte Nba'de en iyi 2 pivottan birisi. Andrew Bogut,Howard'ın tırnağı olamaz.

Howard kazma öyle mi :)
Allahım gece gece yıkıldım, Howard kazma ise ben bu basketboldan anlamıyorum, sen biraz daha oyuncu izle;)

Howard-Kazma :shock:
Erdal ne yaptın sen. Hele senin gibi bir NBA ile yatıp kalkan bir adam Howard'a böyle birşey söyler mi? Howard'ın Allah vergisi insan üstü bir vücudu var. Şuan NBA'in en dominant uzunu belki de... Pota altını tek başına kullanıyor, ribaunt alıyor, sayı atıyor, blok yapıyor daha ne yapsın? Shaq'ın küçüklük versiyonu. Tabi Shaq daha farklıydı...

Amare Stoudamire
Kenyon Martin
Tracy McGrady
Baron Davis
Marcus Camby

LeBron James
Andre İquodala
Vince Carter
Dwight Howard
Derrick Rose

Umarım zevk alarak bir allstar maçı izlerim. Heyecanla bekliyorum.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Howard-Kazma :shock:
Erdal ne yaptın sen. Hele senin gibi bir NBA ile yatıp kalkan bir adam Howard'a böyle birşey söyler mi? Howard'ın Allah vergisi insan üstü bir vücudu var. Şuan NBA'in en dominant uzunu belki de... Pota altını tek başına kullanıyor, ribaunt alıyor, sayı atıyor, blok yapıyor daha ne yapsın? Shaq'ın küçüklük versiyonu. Tabi Shaq daha farklıydı...
Bak kendin söylüyorsun fiziksel özelliklerini.Fundemental olarak çok kötü durumda.Asist yapmadan tamamladığı maçlar,%50'nin altında attığı serbest atışlar,pas vereyim derken bench'den birini yaralamalar,bomboş kaçırdığı orta mesafe şutlar hangi birini anlatayım.Ne kadar atletik olursa olsun,ne kadar hızlı olursa olsun basketbolu bilmesi ve oyunu belli zamanlarda zekası ile oynaması lazım.Yoksa DeSagana Diop'un gelişmiş versiyonu olmaktan öteye geçemez.

Howard' ı asist yapmadığı için eleştirmek Earl Boykins' i blok vurmadığı için eleştirmek gibi bir şey bence.

Serbest atışlara gelince de çoğu kişinin NBA' in gelmiş geçmiş en iyi pivotlarından saydığı Shaq' ın bile serbest atışlarının facia düzeyde olduğunu hepimiz biliyoruz.

Howard' ın opsiyonlarına gelirsek de pota altında topla buluştuğu anda ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım.

offff.Yemin ediyorum NBA 3 saniye bölgesinden atılan her sayıyı 1 saysın.Howard şu haliyle 7 sayı ortalamasını geçemezdi.Neyse ben oyumu vermiyorum.

Erdal Avcı' Alıntı:
offff.Yemin ediyorum NBA 3 saniye bölgesinden atılan her sayıyı 1 saysın.Howard şu haliyle 7 sayı ortalamasını geçemezdi.Neyse ben oyumu vermiyorum.

Kendi kendine havalara girmenin anlamı yok vermiyorsan verme.
Ancak 7 sayı derken bu Howard'ın hatası mı yoksa Hidayet dışında ona top indirmeyi beceremeyen diğer takım arkadaşlarının hatası mı?

Erdal Avcı' Alıntı:
Erdal aynı şeyler Shaq içinde geçerli değil mi? Shaq her maç 3-4 tane orta mesafe şut atıyordu da bizim mi haberimiz yoktu. Howard bir pota altı oyuncusunda olması gereken bütün özelliklere sahiptir. Blok, smaç, atletizm, savunma, boyalı alan hücumu, dominantlık vs... Howard şuan NBA'in en dominant uzunudur...