NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Valanciunas'ı yedekleyen adam Larry Nance olmaz.Larry Nance'de hiçbir takımda 17 ile 20 dk civarı süreyi hakedecek oyuncu değildir.Savunması kötü,bitiricilik kötü.Pota dibinden bitiremez,gidip üçlük denemeye kalkar.Tüm momentumu rakibe verir.

Bu gece 3.çeyreğin sonlarında bir pozisyonda topu kısaya verecekmis gibi yapıp çok gereksiz bir üçlük denedi,yanındaki çaylaklarla birlikte 22 sayı olan farkı 3 dkda 11 e indirdiler ya.

Her şeye eyvallah ama sen neden sürekli rakibe 2.şans sayılarını bol kepçe ile ikram edersin ? Adam savunma ribaundunu alamıyor,alamadığı gibi birde karıştırıp rakibe hediye ediyor.Kabus gibi bir adam ya.

Phoenix-San Antonio maçı aşırı keyif verdi.Spurs ilk yarı 27 sayı kadar öne geçmişti.Son çeyrek Booker delirince 4 dk kala 116-116'da maç eşitlendi fakat Wembanyama bu kezde maça asıldı ve Wembanyama liderliğinde maçı kazandılar.

Ben böyle bir yetenek görmedim.Bu boyu bu kadar çok yönlü kullanabilmek hiç kolay değil.Daha önce fiziği sakatlığa çok elverişli diyorlardı umarım uzun süreli sakatlıklar yaşamaz.

Phoenix-San Antonio maçı aşırı keyif verdi.Spurs ilk yarı 27 sayı kadar öne geçmişti.Son çeyrek Booker delirince 4 dk kala 116-116'da maç eşitlendi fakat Wembanyama bu kezde maça asıldı ve Wembanyama liderliğinde maçı kazandılar.

Ben böyle bir yetenek görmedim.Bu boyu bu kadar çok yönlü kullanabilmek hiç kolay değil.Daha önce fiziği sakatlığa çok elverişli diyorlardı umarım uzun süreli sakatlıklar yaşamaz.
Amin 🙏

Milwaukee'ın hali şaka falan mı ? Kaç maçtır izliyorum keyif vermelerini geçtim insanın moralinide bozuyor oyunları.Takımda 1 tane sert kısa savunmacı yok.Ya sert olmayı geçtim,savunma yapmayı bilen kısa yok.Brunson bugün sürekli parkta çoluk çocukla oynar gibi oynadı.Yürüye yürüye adam geçerek 30 sayı atmış,atmaya devam ediyor Bucks'ta zerre tepki yok.45 sayıyla maçı bitirdi Brunson bu arada.

0 hırsla maça çıkıyorlar.Giannis'in bu takıma liderlik etmesi gerekirken takımdaki herkes gibi Gianniste'de ciddi bir moralsizlik var.

Çok kritik yerde Giannis 3'lük esnasında 3 atış alıyor ve son maçlarda serbest atış yüzdesi düzelir gibi olduğu halde takım olarak o kadar keyifsiz ve moralsiz maça çıkmışlar ki 3 de 0 atıyor.

Lillard kritik yerde 2 kez hızlı hücumda logodan şut atmaya kalkıyor 2'side airball.Çünkü hem kendine güvenmiyor hemde kendisini hala Portland'da sanıyor.

Crunch time'da Brook Lopez dışarıda topla buluşup oradan post up oynamaya kalkıp topu yere vurduğu anda top kaybı yapıyor.Takım kendinde değil çünkü.

Bugün RJ Barrett olsaydı Milwaukee kaybederdi.Düzelirler belki ama şu an hiç keyif vermiyorlar.

Cedi ile ilgili birkaç olumlu şey yazacaktım maçın normal süresinde Toronto'nun son hücumunda öyle bir hata yaptı ki.Spurs 2 sayı öndeyken son hücumda Schröder bomboş üçlük denedi ve kaçtı.Wenbanyama ribaundu çekerken Cedi Osman ribaunda ortak oldu ikisininde dengesi şaştı ve top Anunoby'nin önünde kalınca maçı uzatmaya taşıyan basketi attı.

Şaka gibisin Cedi.2.20 lik adamın ribaunduna neden karışırsın ?

Öte yandan Spurs 20 üstü farkları yakalasada çok kolay yakalanıyor.Bununda 2 tane sebebi var.1 e 1 de çok kolay geçiliyorlar ve sürekli içeriye gömülüp,mesafe veriyorlar şutlara.Böyle savunma yapılmaz.

Maç topunda Schröder bomboş o kadar rahat dışarıdan şut attı ki bu da Spurs'un savunmasının özeti niteliğindeydi.

Cedi ile ilgili birkaç olumlu şey yazacaktım maçın normal süresinde Toronto'nun son hücumunda öyle bir hata yaptı ki.Spurs 2 sayı öndeyken son hücumda Schröder bomboş üçlük denedi ve kaçtı.Wenbanyama ribaundu çekerken Cedi Osman ribaunda ortak oldu ikisininde dengesi şaştı ve top Anunoby'nin önünde kalınca maçı uzatmaya taşıyan basketi attı.

Şaka gibisin Cedi.2.20 lik adamın ribaunduna neden karışırsın ?

Öte yandan Spurs 20 üstü farkları yakalasada çok kolay yakalanıyor.Bununda 2 tane sebebi var.1 e 1 de çok kolay geçiliyorlar ve sürekli içeriye gömülüp,mesafe veriyorlar şutlara.Böyle savunma yapılmaz.

Maç topunda Schröder bomboş o kadar rahat dışarıdan şut attı ki bu da Spurs'un savunmasının özeti niteliğindeydi.
Devin Vassel'i de aradık.

Anthony Davis'in 3.çeyrek sakatlığından ötürü tamamen maçı bırakmasından ve D'Angelo Russell'ın maçtan atılmasından sonra,Miami Lakers karşısında son 4 dakikaya 108-99 önde girdi.Ve son 4 dakikayı Miami 0 sayıyla tamamlayarak maçı 108-107 kazandı.

Maçta ise son 2 buçuk dakika hiç sayı çıkmadı.

Miami şu son bölümleri o kadar kötü oynadı ki Lebron'a yazık oldu.Hem Lakers'ı maçta tuttu hemde son pozisyonda Reddish'i bomboş buldu ama Reddish üçlüğü kaçırdı.

Anthony Davis ise maçta tamda böyleydi.Kaç kez soyunma odasına gitti ve geri geldi sayamadım.

San Antonio son 2 dakikaya Miami karşısında önde girdiği halde maçı kaybedeceğinin o kadar farkında ki.Miami son bölümde savunmayı çok fazla sertleştirdi çünkü.Popovich son 5dk'ya tek mola ile gidiyor düşünün.Wembanyama kusura bakmasın ama ileride eğer büyük oyuncu olacaksa sürekli fantastik şeyler denemeyi bırakmalı.Kötü maç çıkardığın gecede bile fark yaratıp takımına liderlik edebilmen lazım.Bugün o ışığı hiç vermedi.

Öte yandan Spurs'un savunması diye bir şey yok.Sadece tempo yapayım ve şut atayım diyerek maçları oynayamazsın.1 e 1 de herkes geçiliyor ve sürekli açık alanı veriyorlar.Pota altındada yeterli sertlik olmadığından geçmiş olsun.Geçilmediklerinde gömülmüş oluyorlar ve şutörlere şut verip duruyorlar.Spurs'un o kadar kötü bir savunması var ki üst üste Kevin Love'a 3 kez bomboş dış atış verebiliyorlar.Ya da Nba'in en kötü oyuncusu Dru Smith'i bile iyi oyuncu gibi gösterebiliyorlar.Savunmada temastan kaçıyorsun eziliyorsun,hücumda yine temastan kaçıyorsun bu kez faulde alamıyorsun.Bu kadar yumuşak olamaz bir takım.

2.çeyrek 18 sayı öndelerken,Miami'yi kısa sürede maça ortak ediyorlar.8 dkda ise 26 sayı attı Miami.

Geçenlerde Indiana'dan devrede 86 sayı maç sonunda ise 152 sayı yemeleri zaten durumun özeti.

New Orleans-Minnesota maçı için Karl-Anthony Towns ile Brandon Ingram'a teşekkürler,güzel bir maç izlettiler.Towns özellikle 11 de 10 gibi kusursuz isabetle 29 sayı buldu.

New Orleans için back to back maçıydı.1 gün önce Denver karşısında son topa kadar giden maçı kazanmışlardı.Minnesota ise 3 gün dinlenerek maça geldiği halde son çeyrek bir ara 8 dk kala 14 sayı geriye düşmüşlerdi.Hatta New Orleans'ın üçlüğü girseydi fark 17 e bile çıkabilirdi.Oradan dönüp Anthony Towns'ın 5 saniye kala bulduğu isabetle maçı kazandılar.Bu isabet öncesi Anthony Edwards 6 faulle oyun dışı kalmışken,Mike Conley ise maç toplarında bomboş 2 üçlüğü kaçırmışken nasıl olduda Karl-Anthony Towns'ın karşısında Dyson Daniels kaldı anlamadım.

Zion Williamson'ın Denver maçında oynayıp bu maçta dinlenmesi bayağı garip oldu.Maçtan önce sosyal medyada adama 23 yaşındasın,Lebron'a bak ve utan diyorlardı :)

Son düzenleme: