Peşkeşe devam!

İyide o araziye villa yapabilecekmiyiz abi allah aşkına. Yanlış biliyosam düzelt o arazi sadece sportif amaçla kullanılacak daha iki gün önce Divan Kurulu toplantısında Başkanımız öyle söylemedimi. yoksa takip etmiyomusun abi divan kurulu toplantılarını, malum daha 35 senen dolmadı :) .

Birde ısrarla neden Floryada kulubümüze ait olan arazinin miktarını düşürüyosun, yanlış biliyomuşum dersen ölmezsin ya abi. Bi kerecik de olsa biz haklı olamazmıyız yani Kalamış (kalamışın da mülkiyeti bizdemi onuda ayrıca araştırmak lazım ya) hakkında yanıldık diye bütün meselelerde yanlış oldum neden abi.

Bak şamil b.çekmeceye yapılacak sportif amaçlı tesis,110 dönüm kalan 140 dönümü tarla yapmayacağız herhalde,o araziye yaklaşıl 13 km. uzağında İ.b.b. yapmış olduğu uydu kent var sen takma kafanı bazı işler göründüğü gibi değil.

Floryadaki arazi 12 dönüm bitişiktir.ama proje kapsamı dışında,olan yerlerimizde var.

Örneğin e5 kenarındaki sefaköy rampasının başındaki arazi

:) abi bişey demiyorum artık sana, Ben Galatasaray Spor Kulübü başkanı nın divan kurulu toplantısında söylediği şeyi sööylüyorum oraya sportif faliyetler dışında herhangi birşey yapılmayacak.

Büyükçekmece Arazisi
Büyükçekmece Arazi'ni kiraladıktan sonra feryet figan üzerimize gelindi. Biz oraya gökdelen dikmeyeceğiz, spor alanları yapacağız. Sanılıyorki göl havzasında gökdelen yapacağız. Böyle bir şey yok. Biz orada spor alanları, futbol okulları ve alt yapıya yönelik çalışmalar yapacağız. Bu arazinin yıllık kirası 15.000 TL'dir. Bu arazinin kiralanması çalışmaları 3 yıl önce başladı. Bunda eski başkanımız Özhan Canaydın'ın büyük emeği vardır. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Yöneticimiz Adil Emecan'ı da çabaalarından ötürü kutluyorum

Başkanın Söyledikleri Kaynak resmi site.

Sefaköy arazisi elimizden çıkalı çok uzun zaman oldu. Dönemin yönetimi o arazi üzerindeki yükümlülükleri yerine getirmediği için.

Yolun kenarındaki Galatasaray armalı tabela da kaldırıldı tabi elimizden çıktıktan sonra.

Semih Bey, vardır eski başkanımızın bir bildiği.

Demek ki Sefaköy arazisi, ödenmesi taahhüt edilen miktara değmezmiş!

Hemen yazayım o araziyi biz başaksına kiraladık o da odun,kömür deposu olarak kullanıyor Onur bey bilmeyebilir,normaldir kendisi ankarada yaşıyor,ama istanbulu bilenler bilir ki,o arazi kalkış pistinin,hemen başı yaklaşık 50 metre mesafe var veya yok.

O araziyi,ya böyle depo olarak yada açık oto pazarı yapabilirsiniz.Araziyi elden çıkarmadık,kiraladık.

O yüzden arkadaşlar yazarken lütfen olayın tamamını yazalım.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
:) abi bişey demiyorum artık sana, Ben Galatasaray Spor Kulübü başkanı nın divan kurulu toplantısında söylediği şeyi sööylüyorum oraya sportif faliyetler dışında herhangi birşey yapılmayacak.

Büyükçekmece Arazisi
Büyükçekmece Arazi'ni kiraladıktan sonra feryet figan üzerimize gelindi. Biz oraya gökdelen dikmeyeceğiz, spor alanları yapacağız. Sanılıyorki göl havzasında gökdelen yapacağız. Böyle bir şey yok. Biz orada spor alanları, futbol okulları ve alt yapıya yönelik çalışmalar yapacağız. Bu arazinin yıllık kirası 15.000 TL'dir. Bu arazinin kiralanması çalışmaları 3 yıl önce başladı. Bunda eski başkanımız Özhan Canaydın'ın büyük emeği vardır. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Yöneticimiz Adil Emecan'ı da çabaalarından ötürü kutluyorum

Başkanın Söyledikleri Kaynak resmi site.

Bununla ilgili bi cevap daha bekliyodum açıkçası (Gerçi artık dahada bişey dersen abi yok artık lebron James diyeceğim sana :) ) Mithat abi den arada kaynadıda bende rahatladım :) .

Pardon başkan ne diyecekti,biz kalan arsaya inşaat yapıp para kazanacağız mı diyecekti.

Şamil bazı konular gizli halledilir ,deşifre edilmez,bakın geçen hafta bir spor kanalında telegol sanırım sizin ne iş yapar dediğiniz sn Helvacıyı ve abisini nasıl deşifre ettiler.Bilmyenler için yazayım,Sn.Helvacının abiside T.F.F.hukuk kurulu başkanı.Ama siz hala olayları magazinsel olarak yorumlayın.

Peki abi sen kongre üyesi olarak niye deşifre ediyorsun başkanı? Galatasaray menfaatlerine aykırı yazılar yazıyorsun burada?

Kerem SEÇER' Alıntı:
Peki abi sen kongre üyesi olarak niye deşifre ediyorsun başkanı? Galatasaray menfaatlerine aykırı yazılar yazıyorsun burada?

Demek ki bunları bir şekilde söylememize izn veriliyordur,yada bir yerlerden yaz talimatı almışımdır.Hatta acaba ben birlerinin kalemi yahut tetikçisi olabilirmiyim Kerem

:) :) İnşaat yapacaklarsa neresi gizli olacak abi anlamıyorumki yaparlarsa yaparlar zaten nasıl saklayacaklar. Ayrıca izinler alınmışsa alınmışdır bunun neyini gizli halletsin başkan, böyle bi zafer gizlenirmi üstelik de seçim arefesinde bence söylediğin şey doğru değil hemde aşırı derecede mantıksız abi.

Düşünsennize siz başkan olarak kulube 100 dönümlük ( Mithat Abi hesabı ile) villa arazisi sağlıyorsunuz en az 300 milyon dolar gelir elde etmesine vesile oluyorsunuz seçime 2 3 ay var ve bunu saklıyorusunuz çünkü gizli, bence çok saçma. Ayrıca gizlenebilecek bişey değil oraya inşaat yapınca görmeyecekmi insanlar, çocuk mu kandıracağız. Yer yerinden oynar be spor amaçlı kullanılacak araziye villa yapınca, canına yanayım işte o zaman Başkanın sonu olur. Başkanımız o kadar akılsız değil, kimse o kadar akılsız olamaz.

Nasılsa Mithat abi haksızlığını kabul etmeyecek boşuna kendimi yoruyorum dahada buna da bişey söylersen artık daha sana verecek cevabım kalmayacak abi. Lise de size haksız dahi olsanız üste çıkma dersi mi veriyorlar abi eğer öyleyse çocuğumu Lise'ye gönderme fikrini bir kez daha gözden geçireceğim :) .

Florya hangi ilçeye bağlı,o ilçenin belediye başkanı kim onu öğren ondan sonra sen bu bağlantıyı bir birine ekle,her konuyu bu kadar çabuk söylersek hazıra konmuş olursun.

Bu zafer gizli kalmalı belli bir süre,bu işlerde mantıktan,öte işi sessiz sedasız bitirmek önemlidir.sende zamanı gelince öğrenirsin basından.

Pes ediyorum abi hiç bişey demiyorum sana haksızlığını kabul etmemek için şimdide Ateş Ünal Erzen'e getiriyosun lafı ne alakası varsa. Seyrantepe de Şişliye bağlı idi sahi oraya yapacağımız konutlara ne oldu eğer mesele belediye başkanının taraftarı olduğu takımda bitiyosa, yoksa Mustafa Sarıgül aslında Fenerbahçe taraftarı da bizmi bilmiyoruz.

Mantıksız konuşuyosun abi böyle bişey saklanmaz, gizlenemez. Yarın birgün oraya temelleri attığında yer yerinden oynar Belediye başkanı da kulüp başkanıda ne koltuklarında oturabilirler nede bir daha herhangi bi koltuğa oturabilirler (evlerinde ki koltuklar hariç tabi). Nasıl böyle düşünüyosun yemin ederim anlamıyorum.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Pes ediyorum abi hiç bişey demiyorum sana haksızlığını kabul etmemek için şimdide Ateş Ünal Erzen'e getiriyosun lafı ne alakası varsa. Seyrantepe de Şişliye bağlı idi sahi oraya yapacağımız konutlara ne oldu eğer mesele belediye başkanının taraftarı olduğu takımda bitiyosa, yoksa Mustafa Sarıgül aslında Fenerbahçe taraftarı da bizmi bilmiyoruz.

Mantıksız konuşuyosun abi böyle bişey saklanmaz, gizlenemez. Yarın birgün oraya temelleri attığında yer yerinden oynar Belediye başkanı da kulüp başkanıda ne koltuklarında oturabilirler nede bir daha herhangi bi koltuğa oturabilirler (evlerinde ki koltuklar hariç tabi). Nasıl böyle düşünüyosun yemin ederim anlamıyorum.

O temeli atman için önce izin alman lazım belki izin olayında sıkıntı vardır,belediye meclisi sıkıntı yaratıyordur,sen,dereyi geçene kadar ayıya dayı de geçtikten sonra istersen tellal tut duyur.
Beni anladınmı kardeşim.

Adamlar seyran tepede tokiye izin vermedi biz araziyi kapattık arkada kalan yer zaten ormanlık alan,oraya ev için sittin sene ruhsat alamasıın.

Kimse şehrin ortasındaki ormanı talan ettirmez göz göre göre,Şamilim konular fazla karıştırma bak beni konuşturuyorsun.

Bu sefer bizde florya planını devreye soktuk.Kimsenin ruhu duymadan zamanınd anasıl izinler alındığını ben bilirim.

Rivayada izin yoktu ama artık var,sen duydunmu bu süreçte basında rivaya izin çıkıyor diye.

Mithat bey BüyükCekmece'de villalar 300.000 bin liraya vardır dogru söylüyorsunuz da.150.000 bin'e de var..O yerine göre degişir..Bizim göl yatagı arazimizde bi villaya kimse 300 bin vermez..

Florya'da tapulu arazimiz var,bunun neresi hibe ben bunu anlamıs degilim ?Galatasaray'ın malının oldugu yer satısa cıksa kim alır ??Bedava versen almazlar..Herhalde tursusu kurulmayacagına göre bizim olacak.Bundan baska ne olabilir ki..

Seyrantepe'ye öpücük karsılıgı almadıgımıza göre oda hibe olmuyor sanırım..Devlet güzelim m.köyü almıs seyrantepe'yi seve seve dayar döşer teslim eder..Neresi hibe bunun ??

Mithat Bey bütün tezleriniz gözümde çürük..Fenerbahce bedel ödedi aldı bize bedava verildi diyorsunuz da..3 kurusa 5 köftelik yerleri cebe indirmek bence peşkeşçiligin son noktasıdır..Agzımıza göl kenarında bal calıp kendileri asya yakası'nın en degerli bölgelerinde at oynatıyorlar..Siz hak yedirtmem huk yedirtmem diyorsunuz..Pes..

Mithat Bey,

İnanılmaz yanlış bilgiler verip forumun tamamını yanıltmışsınız. Nerden başlasam hangisine yanıt versem bilemiyorum.

En iyisi ben bilgileri vereyim.

1) Büyükçekmece arazisi su havzaları içinde yer alır. Bunun derecesi vardır. Bu arazilere maksimum 2 kat çıkabilirsiniz. Spor imarlıdır ve asla ama asla ticari alan yaratamazsınız.

2) Arazi bize 15 bin TL senelik olarak kiralanmıştır. Bize verilen hak intifa(kullanım hakkıdır) hakkıdır. Kesinlikle bedava verilme gibi bir durum sözkonusu değildir.

3) Florya' da tapulu alan 22 dönümdür. Geri kalan kısımların bir kısmı irtifak hakkıdır, diğeri bedelsiz kullanımdır. Ayrıca işgal altında kalan irtifak hakkı bizde olan bir alan daha vardır ki bu arazinin kirası üzerinde bir ihtilaf vardı. Bu ihtilafta çözüldü. Çünkü bu arazinin üzerinde biz olamayacağımıza göre biz buranın irtifak hakkı bedelini ödeyemezdik. Konuları karıştırıp durmuşsunuz.

4) Florya' da tapulu arazinin imarı bellidir. İrtifak hakkı bizde olan arazinin de durumu bellidir. İrtifak hakkı tapuda bir değer ifade eder. Oysa intifa hakkı aynı değere sahip değildir.

5) Fenerbahçe' ye verilen arazi resmen peşkeştir. Neden mi? Siz daha sonra ticari imara açılacağı belli olan bir araziyi spor imarı ile Bursa' daki yerel bir gazeteye ilan vererek intifa hakkını Fenerbahçe' ye veriyorsunuz. Sonra sadece kullanım hakkı olmasına rağmen, yani üzerinde yapılacak tesisi belirleme hakkı olmamasına rağmen(irtifak) imarı değiştirip ticari imara çeviriyorsunuz. Bu da yetmez gibi arazinin 30 senelik kullanımını alana tapusunu satıyorsunuz.

Bu olaydan devletin zararı nedir bilir misiniz?

6) Samandıra Tesisleri' nin kullanım hakkı verilirken Fenerbahçe' ye bir şart vardı. Bu tesisler halka da kullandırılacaktı. Ne oldu o madde? Biz Küçükçekmece Tesislerimizi aynı şartlarla halka açmışken onların ayrıcalığı nedir? Neden onlar da şartnamenin gereğini yerine getirmek yerine aksine davranıyorlar. Madem ki sözleşmeye uymayacaklar, o zaman satın alsalar ya başka bir araziyi?

7) Ataşehir acaba ticari imarla ihaleye açılıp İstanbul' da ilanları çıksaydı kaç tane şirket bu ihaleye girer ve acaba Fenerbahçe orasının tapusunu komik rakamalara alabilir miydi?

8) Ali Sami Yen Stadı' na biz mi stad yapmak istemedik yoksa Belediyeleri de kullanarak itfaiye raporları çıkaranlar oraya stad dışında kompleksin yapılmasını mı engellediler. Ayrıca biz mi gidip Seyrantepe' ye talip olduk yoksa Devlet' mi bize irtifak hakkına sahip olduğumuz Ali Sami Yen yerine Seyrantepe' yi önerdi?

9) Fenerbahçe Todori Tesisleri rezaletinden haberiniz var mı?

10) Stadın yanına otel AVM yapmak isteyenler biz aynı şeyi Seyrantepe' de yapmak isteyince neden izin vermediler? Biz Ali Sami Yen' de bunları yapmak isterken trafik dahil bir sürü bahane uyduranlar söz konusu Fener Center projesi olunca Kenan Evren Lisesi' nin başka yere taşınmasına nasıl onay verdiler? Fener' in yaptırdığı okullar Fener Center' ın yapılacağı yerin imar değişkliği sonrasındaki değerine eşit olabilir mi?

11) Riva projesinin nasıl kuşa çevrildiğini de anlatsanız ne iyi olurdu. İmar izinlerinin nasıl değiştiğini, kaça kaç imar verildiğini mesela?

12) Sefaköy arazisini bir yere kiralamadık. O arazi mafya yüzünden elimizden gitti. İsterseniz Canaydın döneminde nelerin olduğunu da açıklayayım.

13) 380 dönüm araziyi Fenerli bir yöneticinin tapulara kadar gitmesinden(isim de verebilirim) sonra kuşa çevirip bizi 80 dönüme mahkum eden sonra başbakana çıkılıp rica minnetle 120 dönüme taşıyan insanlar da bu kulübün yöneticileriydi. Bugün olsa bu rezillik kabul edilmezdi emin olun. Burda zarar eden Galatasaray Spor Kulübü' dür.

14) Fenerbahçe ne zaman stad arazisine para vermiş? Bunu da bir açıklasanız. Altınordu Kulübü' nün hakları eski başbakanlar tarafından gasp edilerek Fener' e üst kullanım hakkı verilen bir arazi için nasıl tapu iddiasında bulunuyorsunuz hayret doğrusu. Fenerbahçe Stadı' nın arazisi GSGM' ne aittir.

15) Bildiğiniz herşey yanlış olabilir mi diye içimden geçirmedim değil. Kalamış bize ait değil mesela. Onu bile yanlış biliyorsunuz.

Lütfen buraya mesaj yazarken daha dikkatli yazalım. Eminsek yazalım. İstirham ediyorum!