Play Off 1. Maç | Galatasaray CC 94 - 90 Beşiktaş Cola Turka

Güzel bir galibiyetti,emeği geçen tüm teknik ekibe ve oyunculara teşekkür ediyorum kendi adıma.

Biraz zorlandık ama yine de sonuçta kazanmamız çok önemli.

Beşiktaş inanılmaz bir basketbol oynuyor.Ergin Hoca'nın takımından beklenmedik şekilde sokak basketbolu oynuyorlar.Her topu 3lük olarak potaya sallıyorlar.Gerçekten ilginç bir durum.

Yalnız son 2-3 maçtır savunmamız bence çok kötü,asıl hüviyetimizi kaybetmeyiz umarım geri kalan maçlarda.Çünkü sene başından beri herkesin dikkat çektiği nokta bizim savunma takımı olduğumuz yönünde.Bu özelliğimizi lig bitiminde değiştirmeyelim,aynen devam ederiz umarım.

JJ son saniyede neler yaptı anlamak mümün değil.Bir gaurdın yapmayacağı birşeydi bence.Ayrıca Oktay Hoca'nın artık son anları Tutku ile oynaması gerektiğini düşünüyorum.En azından daha sakin oluruz,bizler taraftar olarak.Gerçi Tutku'da son maçlarda asistlerden çok şutları ile ön plana çıkıyor,iyi hoş ama asistleri bizim daha çok işimize yarar,arada o güzel asistlerini göstersin bizlere :)

Luksa,Rancik ve Evren dün kötüydü ama Ermal,Mert ve Shipp çok iyi oynadılar ve galibiyeti bize getirdiler.

Taraftarımızda gerçekten muhteşemdi,gidip destek verenleri ağızlarına dillerine sağlık..

Sonuç olarak,umarım bu saatten sonra bir şansızlık olmaz ve bu turu geçeriz.

Cevap: Play Off 1. Maç / Galatasaray 94 - 90 Beşiktaş C.T.

2 maç üst üste bjk sahasında bunun neresinde saha avantajı bizde kalıyor. dün kaybetsek seri bitebilirdi. neden 1-2-1 oluyor seri düzeni. 1-1-1-1 şeklinde olmalı idi.

2 maç üst üste bjk sahasında bunun neresinde saha avantajı bizde kalıyor. dün kaybetsek seri bitebilirdi. neden 1-2-1 oluyor seri düzeni. 1-1-1-1 şeklinde olmalı idi.

1-1-1 şeklinde de deplasmana gidecek takımlar için çok sıkıntılı olur.
Böyle 2-2-1 en güzeli bence.Biz 1-0 başladığımız için ilk maçı almış sayılıp,içerde tek maç yapıp sonra iki deplasman yapıyoruz.Gayet mantıklı bence böyle seriler.

Bu sekilde mantikli 2-2-1 uygulamasi.Biz 1-0 seriye onde basladigimiz icin tek mac yaptik sahamizda.Asil mantiksiz olan 1-0 uygulamasi.Bence saha avantaji disinda 1-0 uygulamasi yanlis.Olinin 7 ci siradan bize karsi 1-0 la baslayacak olmasinin mantigi yok.Ayrica Olin serisinde onlarin sahasinda tek macmi iki macmi yapacaz.Normalde 2 sahamizda oynayip bir deplasmanda oynayip tekrar evimize donmemiz lazim mantiken.Ama Federasyon seriyi 2-2-1 oynatiyor galiba.

Her şey iyi güzel de şu 3.periyot sorunumuzu halletmemiz gerekiyor, taraftar olarak da uyuyoruz 3.periyotlarda, kantine filan gidip gelince insanlar ısınamıyor pek, takımımız da bu tarz maçlarda hep son periyotlar kendine geliyor. 3.periyotlarda ayrı bir destek vermemiz artık, Olin de bizi gelip 3.periyot vurmuştu buradaki maçta, ligdeki 2 beşiktaş maçında da 3.periyotlar berbattık, Fenerbahçe maçında da 3.periyot iyi deildik ama periyotun sonunda müthiş oynamıştık ve dengeye getirmiştik.İleride sıkıntı yaratabilir bu 3.periyotta uyuma durumumuz, taraftara büyük görev düşüyor bu konuda.

1-1-1 şeklinde de deplasmana gidecek takımlar için çok sıkıntılı olur.
Böyle 2-2-1 en güzeli bence.Biz 1-0 başladığımız için ilk maçı almış sayılıp,içerde tek maç yapıp sonra iki deplasman yapıyoruz.Gayet mantıklı bence böyle seriler.

1-0 olan serilerde 2-2-1 olamaz işte onu diyorum. 0-0 olsa haklısın ama 1-0da son maç olmuyor saha avantajı kalkıyor mantıken. sıralamanın bir önemi olmuyor

Shipp yine diyorum Euroleague'de büyük hedeflerde ilerleyecek takımın oyuncusu değil.. Uleb cup,ligde ilk 4 vs.. Ligde yarı final-final hedefleyen takımlarda oynar en fazla..

Shumpert tam bir Euroleauge oyuncusu zaten.. Tutku-Ermal-Shumpert kısmende olsa Andric!

1-0 olan serilerde 2-2-1 olamaz işte onu diyorum. 0-0 olsa haklısın ama 1-0da son maç olmuyor saha avantajı kalkıyor mantıken. sıralamanın bir önemi olmuyor

Aynı hesaba gelmiyor mu?
Saha avantajımız yine var.Saha avantajı,içerdeki maçlarının hepsini kazanırsan turu geçiyor olman.Bizde deplasmanda maç alamasak bile içerdeki 2 maçı kazandığımız takdirde tur atlıyoruz.
2-2-1, biz 1-0 önde olduğumuz için 1-2-1 şeklinde gidiyor.İlk maçı hiç oynamadan kazanmışız gibi.Aynı kapıya çıkıyor yani sonuç olarak.

Ucuncu period faullerle bize kiyim uygulamaya calisti Federasyon.Bu konuya karsida uyanik olmaliyiz.Bu sene bize karsi uygulayacaklari yontemi bayanlar final serisinde gosterdiler ve ayni orta oyunu devam ediyor.Ucuz faullerle 4 faul limitimizi doldurup rakibin faul cizgisine giderek rahat sayilar bulmasi oyuncularimizin erken faul problemine girmesi ve savunma direncinin dusmesi.4 faulu 3 dakikada dolduran bir takimin kalan 7 dakikada nasil direncli savunma yapmasi beklenebilir.Bu kiyimin farkinda oldugumuzu her platformda vurgulamali ve gs li basketbol yazarlarinin bir an once buna koselerinde yer vermesi gerek.

hakemler çok bozdu baya bozdu yani öyle böyle değil inanılmaz bozdu çok fazla bozdu yani önünü alamadık okadar kötü bozdu yani bozdu bozdu bozdu bir yerden sonra bozmaz diye bekledik daha da bozdu artık bozmasın dedik iyice bozdu artık inanamadık bozdu bozdu gitti yani bıraktım ben de hakemler daha nasıl bozulur ya dedim bu kadar daha fazla bozulmaz herhalde dedim ben biyerde durcak onun bozulması diye bekledim ama.. yine bozdu

Eger Olinle karsilasirsak seri nasil olacak biri aciklayabilirmi.2-2-1 seklindemi.O zaman mantiken sahamizda 2 mac yaptiktan sonra Olinin tek mac sahasinda yapmasi lazim cunku seriye 1-0 onde basliyor.Ama durum oyle gozukmuyor.Biz 2 mac sahamizda oynadiktan sonra 2 macta seri OLinin sahasina donuyor biliyorum.Bunun nasil bir mantigi var.

Ali Bey, ilk maçı içeride oynayacağız, ardından oynanacak 2 maç Edirne´de. Eğer gerek kalırsa son maç Abdi İpekçi´de.

Aynı hesaba gelmiyor mu?
Saha avantajımız yine var.Saha avantajı,içerdeki maçlarının hepsini kazanırsan turu geçiyor olman.Bizde deplasmanda maç alamasak bile içerdeki 2 maçı kazandığımız takdirde tur atlıyoruz.
2-2-1, biz 1-0 önde olduğumuz için 1-2-1 şeklinde gidiyor.İlk maçı hiç oynamadan kazanmışız gibi.Aynı kapıya çıkıyor yani sonuç olarak.

o zaman 1-0 ve saha avantajı beraber avantaj sağlamıyor sadece birini veriyorlar. bize 1-0 avantajı verildi saha avantajı yok yani. iki takımda 2 maç oynayacak sahasında

Öncelikle şunu belirteyim Andricde bir sakatlık var arkadaşlar. Edirne'deki Olin maçında da vardı hala devam ediyor. Hoca bu yüzden Sertaç'ı 12. oyuncu olarak oturtuyor yanında. Uzunlar faul problemine girerse oyuna girsin diye. Ki Andric'e fazla süre vermemeye çalışıyor sakatlığı artmasın nüksetmesin diye. Ama dün kaçırdığı sayılardan sonra olsun Ermalle yer değiştirdiğind eolsun verdiği tepkiler hoştu. Andric gibi bir oyuncudan bu tarz tepkileri çok ender görürüz ve görüyoruz...

Jerry Johnson için söylenecek çok söz var. durum 77-77 iken attığı üçlük şans tı atmaması gerekirdi attı ama ondan daha büyük hatası var. durum 80-80 olduktan sonra son 16 saniye top bizde ya atacağız ya maç uzatmalara gidecek diye düşünüyoruz Jerry topu alıyor 11 saniye kalırken şutunu kullanıyor. Eğer şans eseri top önce Shumpert'e gelmese onan sonra da pota altında kalmasa da topu BJK'lıalr alsaydı hiç yoktan maçı kazanma olmazsa uzatmalara kalması şansını BJK'a vermiş olacaktık. Basketbola dün başlayan guard bile bilir bunu. O top son saniyeye kadar kullanılır. Guard'ın jerry ise sürprize açık olacaksın.

Tutku'yu son anlara kadar yanında oturtmasının sebebini anlayamadınızmı peki arkadaşlar?tutku aşırı derecede forrmsuz. Hoca bu Jerry'yi bile tutku'nun bu formuna tercih ediyor. Hocaya çok güveniyorum şöyle güveniyorum böyle güveniyorum çocuğumu keserim diyip hocanın Tutku ile Jerry arasındaki farkı göremeyecek kadar basketbol bilinicinden uzak olduğunu düşünmeniz de oldukça ilginç olsa gerek.

Tutku'nun da dediği gibi bench arkasında hemen hemen bir çok konuşmaya şahit oluyoruz duyuyoruz. Jerry'^nin geliştiği nokta, Hocanın çzidiği setlere uymaya çalışıyor artık. İlk geldiğinde tam faciaydı. Tabi hoca seti çizerken Jerry dışında başka kişiye çizerse durum ne olur bilemiyorum. Gene eski jerry görülecektir gibi.

Caner'in durum berabere iken kaçırdığı 2 serbest atış da hiç yakışmadı. Böyle bir durumda en azından birini atması lazımdı.

Seyirci çok iyyidi. Aman dolmasın o salon. Bu kadar seyirci oldukmu tam etki ediyoruz. Aman gelemsin GS'lı maça. Futbol takımının maçının ölüsüne 20 bin kişi gidiyor hala inanasım gelmiyor. Aman glemeyin büyük GS'lılar. Sorsak hepiniz kesin kendinize göre haklı bahaneler üreteceksinizdir. Aman Gelmeyin GS'lılar bu takım bize yeter sizi bozar...

Ben de maçta olanlar arasındaydım.

Açıkçası ilaç gibi bir galibiyet oldu bizim için. Serinin 2-0'a gelmesinden ziyade;takımın üstündeki toprağı atabilmesi açısından da önemliydi Beşiktaş Cola Turka maçı.

Olin ve Antalya yenilgileri ister istemez moralini bozmuştur oyuncuların. Bu maçın ardından bunun düzeldiğini düşünüyorum. Çünkü fark bir ara 9 sayıya kadar çıkmıştı ve oradan tekrar geri gelip maça ortak olmak,basketbolcularımızın kendilerini yeniden tanıması açısından çok ama çok önemliydi.

Jerry Johnsonn gerçekten ilginç bir basketbolcu. Ne zaman ne yapacağı hakikaten belli değil. İlk yarıda bir pozisyonda hücumdan boş döndü,ardından geri dönmedi ve onun kaçırdığı adam yüzünden 3 lük yedik. Oktay Hoca o sayıdan sonra gereğinden fazla tepkisiz kaldı :)

İlk yarıda üçlük yüzdemizin iyi olduğunu düşünüyorum. Verilere bakmadım ancak tahmin ediyorum.

İkinci yarı bu yüzde biraz düşünce,Beşiktaş maçta üstünlüğü ele geçirdi.

Taraftar gerçekten muazzamdı. Hafta içi olmasına rağmen fena sayılmayacak bir taraftar grubu oradaydı. Özellikle Kemp'in 2/0 attığı serbest atışlar esnasında salon adeta yıkılıyordu ıslıktan :)

Seri bana göre Akatlar'da bitecek,Abdi İpekçi'ye kalmayacak.

Onur bey anlatmak istedigim buydu.1-0 hem onlar onde baslayip hemde saha avantaji sahibi oluyorlar anlasilir gibi degil.

Saha avantajı bizde olacak ama farzedin ki seri 0-0 başladı ama ilk maç sahamızda yenildik. Ama ben ne olrusa olsun Banvit'in yarı finale kalacağını düşünüyorum. Tek kafamı karıştıran, TBF uşağı Orhun ene ve Banvit'in bu durumuna rağmen seyircisinin son maçta TBF'yi istifaya davet etmesi. bunun nedenini bilmiyorum ama TBF telafi edecektir bu durumu.

Saha avantaji teoride bizde.Seri 1-2-1 seklinde oynanacakmis.kendi sahamizda tek mac yapiyoruz ve belki seri Edirnede bitecek.Bu durumda sahamizda tek mac oynamis oluyoruz.Bu nasil bir saha avantaji biri bana aciklasin.