Şampiyonluk Yolunda Ergin Ataman Zirvesi

Ayrıntı yazan olur da 1 kaç cümle sunayım ben hocadan:

-Hakemler konusunda çekincem yok, ev sahibi avantajımız olmasa belki korkabilirdim ama iç sahada taraftarımızla beraber 2-3 hatayla maç vermeyecek kadar iyi takımız. Şampiyon olacağız, bu tarz konulardan korkumuz yok.

-Arroyo ve Spanoulis beraber oynarlar, niye ayrı düşünüyosunuz ki?

-Dorsey benim tarzım bir uzun değil.

-N'dong hariç diğer yabancılarımızla kontratımız var, N'dong basketbolu bırakmayı düşünüyor sene sonunda, onun dışında kadromuz aşağı yukarı belli.

-Yeni salon projesini sürekli konuşuyoruz, stadımızın olduğu bölgeye yapılırsa basketbola yatırım uzun süreler devam eder ve oradan gelir elde edilebilir, futbolda 40 bin üzeri kombine satıyorken baskette de 10 bin kombine satabiliriz tabi ki. Fenerbahçe 15 bin kişilik salon yaptıysa biz kesinlikle en az 16 bin kişilik salon yapmalıyız.

-Seneye Euroleague oynarsak hedefimiz en az F4 ve hatta Avrupa şampiyonluğu, o doğrultuda 2-3 hamle yaparız mevcut kadronun üstüne.

-Hakemler konusunda çekincem yok, ev sahibi avantajımız olmasa belki korkabilirdim ama iç sahada taraftarımızla beraber 2-3 hatayla maç vermeyecek kadar iyi takımız. Şampiyon olacağız, bu tarz konulardan korkumuz yok.

-N'dong hariç diğer yabancılarımızla kontratımız var, N'dong basketbolu bırakmayı düşünüyor sene sonunda, onun dışında kadromuz aşağı yukarı belli.

-Yeni salon projesini sürekli konuşuyoruz, stadımızın olduğu bölgeye yapılırsa basketbola yatırım uzun süreler devam eder ve oradan gelir elde edilebilir, futbolda 40 bin üzeri kombine satıyorken baskette de 10 bin kombine satabiliriz tabi ki. Fenerbahçe 15 bin kişilik salon yaptıysa biz kesinlikle en az 16 bin kişilik salon yapmalıyız.

-Seneye Euroleague oynarsak hedefimiz en az F4 ve hatta Avrupa şampiyonluğu, o doğrultuda 2-3 hamle yaparız mevcut kadronun üstüne.
Hocanın ağızından bal damlıyor. :)

Ergin hoca konuşmalarıyla,davranışlarıyla,ortaya koyduğu iddiasıyla Galatasaray ruhunu çok iyi yansıtan biri.Yine çok güzel konuşmuş.

Özellikle "Yeni salon projesini sürekli konuşuyoruz, stadımızın olduğu bölgeye yapılırsa basketbola yatırım uzun süreler devam eder ve oradan gelir elde edilebilir, futbolda 40 bin üzeri kombine satıyorken baskette de 10 bin kombine satabiliriz tabi ki. Fenerbahçe 15 bin kişilik salon yaptıysa biz kesinlikle en az 16 bin kişilik salon yapmalıyız" sözleri çok etkileyici.

Salon konusunda yönetimde inşallah Ergin hoca gibi düşünür de çok güzel bir salonumuz olur,böylece basketbol şubesi kendine ait gelirler elde eder ve hiç bir zaman küçülme,kapatma gibi fikirler ortaya çıkmaz.

İnşallah şubeye sorumlu birileri yani Ergin hocaya yardımcı olacak insanlar gelir.Çünkü Ergin hoca Galatasaray'ın şu anını,geleceğini düşünüyor belli ki(Fatih hocamız gibi).Bu takım ve Ergin hoca desteği hak ediyor,salonu doldurmalıyız artık.

Güzel güzel, hoca şampiyonluğa müthiş odaklanmış ve istiyor. Aslında sezona başlarken 3 kupa demişti ve özellikle eurocup'ı çok istiyordu ama malum olaylar, sakatlıklar derken elde bi tek lig kaldı ve onu da kaybetmek istemiyor belli. Kim ne derse desin Ergin hoca winner bir koç ve takımı da kendi seviyesine çekmeyi başarmış görünüyor. Bence bu sene bu dubleyi yapacağız sanki.

-Konuşma'da Spanoulis ismi geçtiğine göre zirve'ye katılan taraftarla sormuştur ? Spanoulis ile ilgili başka bir şey konuştu mu ? ( Transfer çalışması ile ilgili yada maliyetin yüksek olması gibi)

-Ndong hariç tüm yabancılarımızın kontratı sürüyor. Oyuncular özelinde bir konuşma oldu mu ? Merak ettiğim Macvan'ı sordunuz mu ? Performansını hakkında ne dedi ? Gordon ve Macvan (kesinlikle onun yerine başka birini almalıyız) seneye kalacak mı ?

- Son olarak bu forumu takip ediyor mu ?

Hoca demiş ya karşı taraf 15bin yaptıysa bizim 16bin yapmamız lazım, işte budur olay. Helal olsun sana hocam.

Zirveden detaylar;
-Ben pozitif dusunceye inanirim,hakemler konusunda sizde pozitif dusunun,gerekirse onlari da yenecegiz,ben varken bir sey yapamazlar.
-3 sene sonunda final oynayacagim planlar yapmam,o sadece top cevirmek olur.
-Sampiyon olacagiz arkadaslar
-Her maci cok onemsiyorum,su an Oktay Mahmuti'yi degil,Ahmet Caki'yi dusunuyorum.(Yagizer ozel olarak hazirlaniyor Oktay Mahmuti'ye)
-Bu sezon en iyi macimiz icerideki Karsiyaka maci,35 dakika boyunca tum istediklerimizi sahaya yansittik,en kotusu ise Ulm maci,ne yapsak olmadi.
-Yardimci sayisini artirma adina Bilgi Universitesiyle proje hazirligindayiz.
-Gelecek senelere dair sponsor hazirliklarina basladik.
- 5-0'lik Xamax ve son sampiyonlugumuz olan Pasabahce maclarinda staddaydim/salondaydim.
-Unal Aysal pazar gunu beni aradi,mac listesini istedi.Play-off boyunca yanimizda olacak baskanimiz.
-Furkan'in kontrati kapali,gelecek sene bizimle.
-Takimdaki ortam cok iyi,tum oyuncularimiz mutlu.
-Jamont ve Macvan'in performanslarindan cok memnun degilim ama pozitif noktalarina yogunlastirmaya calisiyorum.

Simdilik benim aklima gelenler bunlar,biraz duzensiz oldu kusura bakmayin.Kimse yazmayinca ve sizler merakta olunca yazmak durumunda kaldim.Zirve icin Savas abiye tekrar tekrar tesekkurler.

çok merak ediyorum murat özyer hakkında ne dusunuyor? ve araları iletişimleri ne boyutta?
ayrıca göksenin ve domercant'ın durumları nedir diye soran oldu mu? ve ne olursa olsun bu sene oynatmayacakmı?

Zirveye katılan arkadaşlar çok şanslı orada bulunmak isterdim açıkcası. Henry domercant le ilgili bir konuşma geçtimi hocayla sakatlığı ile ilgili veya gelecek seneye dair Domercant le ilgili planları v.s.

Zirveye katılan arkadaşlar çok şanslı orada bulunmak isterdim açıkcası. Henry domercant le ilgili bir konuşma geçtimi hocayla sakatlığı ile ilgili veya gelecek seneye dair Domercant le ilgili planları v.s.

Hocamiz 3 hafta oncesine kadar,takimin doktoru olmamasindan yakindi.Sakatliklar bu sebeple tesaduf degil dedi.Domercant ve Goksenin eger bir doktorumuz olsa play-off'ta oynayabilirdi.Domercant'in internetten videolar paylastigini soyleyince,benim oglan da evde aynilarini yapiyor diyerek esprili bir cevap verdi :)

İnanılmaz hırslı biri ya çok mutluyum başımıza geldiği için ' Galatasarayın oynadığı hiç bir maçta rakip favori olmaz ! ' , ' Fb 15binlik salon yaptırıyorsa biz en azından 16bin yaptırmalıyız ! Seviyoruz seni koç

Ve sezon ortasında maddi krizin tavan yaptığı anlarda şikayet etmek yerine (ki şikayet etmek en doğal hakkıydı çünkü takımın havası bozulmuştu) "Merak edilmesin, Galatasaray'da kimsenin parası kalmaz" çıkışı var bir de.

Büyüksün be hocam.