Scotty Hopson

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız, 28 yaşındaki ABD'li kısa forvet Scotty Hopson'u kadrosuna kattı.

Daha önce ülkemizde Anadolu Efes forması giyen Hopson'a takımımızda başarılar diliyoruz.

Oyuncuyu tanıyanlar biraz detay verebilirler mi oyuncu özellikleriyle ilgili? Türkiye'de oynadı nasıl bilmezsin derseniz haklısınız ama ben o yıl askerdim, o yüzden Mancini takımını da tam bilmiyorum :D

Savunması nasıl, hücumu nasıl? Devamlılığı nasıl?

İzlediğim videolar bana biraz Gerald Fitch'i hatırlattı sanki.

Strawberry ile oyun tarzı ve anlayışı birebir aynı olan oyuncu.Strawberry biraz daha iyi savunmacı ve daha atlet.Kötü transfer.

Strawberry ile oyun tarzı ve anlayışı birebir aynı olan oyuncu.Strawberry biraz daha iyi savunmacı ve daha atlet.Kötü transfer.

O kadarda değil,Straw'ın bazı özellikleri dediğin gibi iyi ama Hopson'un kötü oyuncu olduğunu göstermez,aksine Hopson'da ona göre daha atlet ve keskin şutör (y) bazı arkadaşları anlamıyorum gerçekten,takımımız el'deyken bile gelmesini istediğim bir oyuncuydu heleki ec oynayacakken bu bütçeyle çok iyi oldu alınması iyi transfer,şimdi önemli olan bu takımı aklıyla oyun bilgisi,saha görüşüyle oynatabilecek bir guard ve savunmacı atlet bir uzun oyuncu ayrıca yerli bir uzun daha şart.

Son düzenleme:
Hopson-Hardy ikilisi ile skor açısından pek zorlanmayız Renfroe-Hendrix-Şutör 4 ve Atletik 5 ile çok iyi bir kimya oluşabilir.

Erman hocanın GSTV'deki programda konuşurken üzerinde en çok durduğu oyunculardan biri Hopson oldu. Efes'te çok iyi oynarken gönderildiğini ve o dönem birlikte çalıştığı Recep Şen'in, oyuncu hakkındaki olumlu referansının transferde etkili olduğunu söyledi. Atlet olmasını övdü. En ilginç olanı, mecbur kalırsak 4 numarada kullanabileceğimizi söylemesiydi.

Hopson son 4 sezonda 8 takım değiştirmiş. Ekşi sözlükte yazanlar doğruysa, Efes'ten yollanmasının sebebi, yönetimden izinsiz İsrail'e gitmesiymiş. Efes'ten ayrıldıktan sonra da gittiği hiç bir takımda sezonu tamamlamamış. Umuyorum bizde oynarken geçmişte yaşadığı sorunları yaşamaz. Konsantre olursa Eurocup seviyesinde fark yaratabilecek bir oyuncu...

Hopson son 4 sezonda 8 takım değiştirmiş. Ekşi sözlükte yazanlar doğruysa, Efes'ten yollanmasının sebebi, yönetimden izinsiz İsrail'e gitmesiymiş. Efes'ten ayrıldıktan sonra da gittiği hiç bir takımda sezonu tamamlamamış. Umuyorum bizde oynarken geçmişte yaşadığı sorunları yaşamaz. Konsantre olursa Eurocup seviyesinde fark yaratabilecek bir oyuncu...

Hopson oldukça ilginç bir oyuncu. NBDL e gittiğinde çılgın istatistik yapıyor ama NBA den bir türlü kontrat koparamadı. Benim istediğim oyuncuyu Oly kaptı gerçi-Jarrell Eddie- ama Hopson oldukça iyi oldu diye düşünüyorum. Uzun zamandır ilk kez sezonun başından sonuna aynı takımda oynama durumu olacak sanıyorum. Hopson un durumunu hep Cartier Martin e benzetmişimdir. Martin de her gittiği yerde iyi oynar, NBDL de şov yapar ve bulduğu 10 günlük kontratları da iyi değerlendirse bile kalıcı olamazdı, sonunda Çin e gitti sanırım. Hopson da gayet Weems olabilecek potansiyelde bir oyuncu. Artık Weems mi olur Childress mi göreceğiz bu sezon.

Saf yetenek olarak Avrupa'nın en iyi 3-5 oyuncusundan biri fakat olaya veremiyor çoğu zaman kendini, olayın içine girer, sorumluluk alırsa fark yaratır,

Gelen haberlere göre Topsakal , Kunter benim vazgeçilmezim kalacak demiş. Bu şartlarda da Kunter'in bahsettiği gidecek oyuncular listesinde ilk sıra Hopson'un bence. Ondan beklenen katkının yarısına bile ulaşmış değil. Büyük hayal kırıklığı...