Sick: The Life & Death of Bob Flanagan, Supermasochist 1997

images

Kirby Dick çekmiş Bob flanagan ve eşi dahil 5 kişi oynamıştır,
konusu bundan sonrasını midesi kaldırmayan okumasın ama gerçek bir hayat hikatesi olan film gerçekten etkileyicidir,öyle güneydoğu gazisi falan olmanız lazımizlemek için .Bob Flanafan sistik fybrose hastasıdır ve ölümü beklemektedir ve ölürken de çeşitli şovlarla ölmeyi yeğlemiştir(kendisi zaten performans sanatçısıdır)
ama ne showlar oraya buraya sokulan çeşitli aletler falan filan öff iğrençlikler diz boyu

7 veya 8 sene evvel İF de gece seansında izlemiş olup,daha doğrusu dayanamamış olup(ama bayaa dayandık),çıkmışızdır,salonda 1-2 kişi kalmıştı millet küfür kıyamet gidiyordu
eğer bir insanın son nefesinin nasıl verdiğini ama öyle huşu içinde bir ölüm değil merak ediyorsanız ,( sea inside daki gibi değil) benim midem sinirlerim her şeyi kaldırır diyen arkadaşınızı ağlayarak kusmuk içinde evine postalamak istiyorsanız, bu dvd yi edinin amazon dan
bu film bağımsız sinemanın en uç noktası olabilir mi evet adam kendine işkence ediyor ve ölüyor olabilir ama bence değil.
gerçek snuff 50s japon sinemasındaki efsane kayıtları bulunmayan ama dilden dile dolaşan palavralar hariç çekilmedi,'tesis' gibi gayet sağlam denemler olsada kimse gerçek bi insan öldürmedi kamera önünde izleyen var mı bilmiyorum ama CANNİBAL HOLOCAUST 1980 yapımı bu bağımsız sinema saçmalığında rezillikleri kimsenin görmesini istemem yani bu kadarı fazla o kaplumbağanın ne suçu var be şerefsiz!
bu kadar saçmalamışken john buttgereitin 1987 yapımı ölü sevici bağımsız denemesi NECROMANTİC ve toshiharu ikeda nın 87 yapımı veya 88 neyse sevgiliyle izlenirse o sevgiliden bidaha hayır bekleme tadındaki EVİL DEAD TRİP ide analım.
Büyük usta Cronenberg in VİDEODROME ı da kısmen snuff a girer ama onu şiddetle tavsiye ederim.
midesi kalkanlardan özür ben snuff falan sevmem ama bob flanagan ın ölüm yıldönümüymüş (eski nickim) o yüzden aklıma geldi yazdım.Yoksa yazalım SWEET NOVEMBER aşşağı FOREVER YOUNG yukarı o ayrı :)
BOB FLANAGAN allah taksiratını affetsin, R.İ.P