TÜRKIYE - Bosna Hersek

Yüzdük yüzdük kuyruguna geldik
Bitiririz İstanbulda işi

Okyanusu geçtik umarım derede boğulmayız.

Son maç artık.Yenersek Euro 2008deyiz.

Herşey kendi elimizde.Başarmalıyız.

Norveç maçının anlam kazanması için bu maçı almamız lazım. Formda olan Volkan oynamayaak. LKalede Rüştü var ama bu maçı kazanmak gerek. artık son viraj.
Kazanırsak EURO2008'e gidip itibarımızı bir nebze düzelticez. Yeniden kendimizi duyuracağız. bosna'yı yeneceğiz... Başka yol yok...

Eğer Terim ve görev vereceği oyuncular haftasonu alınan Norveç galibiyetinin rehavetini üzerinden atamayıp Norveç´in sıradağlarını ben yarattım havasına girerlerse Avrupa Şampiyonasını yine evimizde izleriz. Umarım korktuğum başıma gelmez ve Bosna´yı yenerek şampiyonaya katılma hakkını elde ederiz.

Elemelerde son maç.Yunanistan'ın oynadığı oyunla,gruptan daha önce çıkmayı garantilemesi hatta bize yedi puan fark atmasına şaşırıyorum.Biz ,Yunanistan'ın yedi puan arkasında değil ,önünde olmalıydık.Neyse bunları tartışmanın anlamı yok.En büyük engeli geçen haftasonu geçtik.Biz,grubumuzdaki en ciddi rakipleri deplasmanda yendik.Bu başarıdır.Orada mutlaka olmalıyız.İpler bizim elimizde.Kazanacağımıza inanıyorum.Bu arada,EURO 2008 maçlarını Digiturk mü verecek ,acaba?

Maça gitmeye hevesli arkadaşlara geçmiş olsun eğer uyanık davranmadıysanız. Biletler bugün satıştan kısa süre önce duyurusu yapılıp satışa sunulmuş ve kısa sürede bitmiş. İşin içinde sponsorlar mı var yoksa karaborsacılar mı belli değil. Umarım ruh gibi maç izleyen bir topluluk olmaz tribünlerde.

ben baktığımda biletixde bilet vardı ama kapalı biletleri yine hiç çıkmadan bitti galiba nerdeyse..
yeni ve eski açık biletleri bitmemişti ama sanırım bitmiştir artık
el altından gruplara ve sponsorlara akıcagı kesin biletlerin zaten maçı izlemeyi de pek düsünmüyodum belki kapalı bulsam giderdim ama çok gec artık :)

Maçın başı çok önemli eğer diğer maçlarda olduğu gibi ilk golü biz yersek bu sefer toparlanamayabiliriz bu yüzden kontrollü başlamalıyız , inşallah Fatih hoca doğru kadro ile çıkar maça...Normal şartlarda kolay kazanırız bu maçı...

Rakibimiz Bosna Hersek'te önemli gol silahı Muslimovic oynamıyor. Sakatlanmış galiba. Bu son viraj. Umarım takımda Norveç maçının rehaveti yoktur. yine aynı ciddiyetle ve sabırlı oynarlar. Kazanırsak tekrar Avrupa'da vitrine çıkmış olacağız. Kendimizi tekrar gösterme fırsatımız olacak.
Umarım bu maçı kazanırız... (Kazanamazsak herşeyin sonu değil)

Duyumun doğru Oğuzhan. Cumhuriyet´in haberine göre Bosna´nın yıldız oyuncuların milli takımı protesto etmesi nedeniyle genç bir kadroyla çıkacağını haberini yazmış. Spor konusunda güvendiğim bir gazetedir.

Bosna keşke as kadrosuyla çıksaydı maça, bu şartlarda alacağımız galibiyet içime sinmez...

Volkan Demirel, Norveç maçında gördüğü sarı kart ve cezalı duruma düşmesiyle ilgili olarak ise, "Maçın içerisinde bir şey düşünemiyorsun. Ben sarı kartı gördüm ama, cezalı olduğumu bilmiyordum. Maçtan sonra bana söylediler. Daha doğrusu, ben bir turnuvada iki tane sarı kart yiyince cezalı duruma düşeceğimizi bilmiyordum. Sarı kartı yediğim için, maçtan sonra bunu bana söylediklerinde bir şok geçirdim tabii.
Bir profesyonel futbolcu turnuvada 2 sari kart alinca cezali duruma düsecegini bilmiyormus :? .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Maci ilk 20 dakikada kopaririz gibime geliyor.
Tahminim 3-1 kazaniriz.
Basarilar.

Re:

Onur Yavuz' Alıntı:
Duyumun doğru Oğuzhan. Cumhuriyet´in haberine göre Bosna´nın yıldız oyuncuların milli takımı protesto etmesi nedeniyle genç bir kadroyla çıkacağını haberini yazmış. Spor konusunda güvendiğim bir gazetedir.

Bosna keşke as kadrosuyla çıksaydı maça, bu şartlarda alacağımız galibiyet içime sinmez...
Sinsin,sinmesin abi bu saaten sonra kimse umursamaz bunu :)

Bu arada Euro2008'i digiturk aldı haberiniz ola. ;)

Oğuzhan Parlak' Alıntı:
Volkan Demirel, Norveç maçında gördüğü sarı kart ve cezalı duruma düşmesiyle ilgili olarak ise, "Maçın içerisinde bir şey düşünemiyorsun. Ben sarı kartı gördüm ama, cezalı olduğumu bilmiyordum. Maçtan sonra bana söylediler. Daha doğrusu, ben bir turnuvada iki tane sarı kart yiyince cezalı duruma düşeceğimizi bilmiyordum. Sarı kartı yediğim için, maçtan sonra bunu bana söylediklerinde bir şok geçirdim tabii.
Bir profesyonel futbolcu turnuvada 2 sari kart alinca cezali duruma düsecegini bilmiyormus :? .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Maci ilk 20 dakikada kopaririz gibime geliyor.
Tahminim 3-1 kazaniriz.
Basarilar.

volkandan nefret etmeme rağmen o sarı kartın çok bedava verildiğini düşünüyoru hakem uyarmadı bile.

İki takımın oynuna bakarak elde edilen sonuç içime sindi.

Oyuna gelecek olursam Arda´nın sahanın en iyisi olduğunu söyleyebilirim her ne kadar maça kötü başlasa da. Onun haricinde çalışkanlığıyla göze çarpan oyuncu M. Aurelio (hiç içime sinmese de) Gökhan Gönül oldu. Ancak Gökhan Gönül´ün ŞL maçından sonra bu maçta da şeytan olmadan cin çarpmaya çalışması üzücü. Umarım bir uyaranı çıkar.

Umarım Terim eleme maçlarından ders çıkarır ve şampiyonaya gidecek takımı ona göre belirler...

2 defa avrupa şampiyonası finalleri
1 uefa kupası şampiyonluğu (namağlup)
4 sene üstüste türkiye ligi sampiyonluğu
1 akdeniz oyunları şampiyonluğu
avrupada üst düzey bi takımı çalıştıran tek türk teknik direktör

tebrikler fatih hoca.. tebrikler imparator
karını, kızını, cebine giren paraya kadar herseyinle yıpratmaya çalıştılar seni

bu akşam bütün norveçliler köşesine çekildi..

başta fatih terim olmak üzere bütün millilerimizi tebrik ediyorum..

bir zafer daha....
bir terim klasiği daha.....
bir terim klasiği olduğuna göre yerde çok önemli dimi :) ali samiyen in uğuru diye ben buna derim :)

maçla ilgili tek not hakan balta iyi futbolcu olacak.

Helal olsun oyuncularımıza ve başta da Fatih Hoca'ya... İnşallah başarılarımızı Euro Cup 2008'te de gösteririz...