Türksat 3A

Bilindiği üzere tüm kanalların frekansları değişti.Atv, Show tv, Kanal D, Star, Fox gibi kanalların frekanslarını bulamadım.Bu topicten birbirimize yardımcı olalım...

Ben yanlışlıkla listeden Türksat'ı da sildim :( Şimdi daha onu yüklemesi de var nasıl olcak o?

Türksat varkende taradım bu sefer izlenilen kanallar açılmadı.Gittim sordum adam daha listeye gelmedi dedi Turksat 3A normalde gelmesi lazım dedi.Turksat 3A olmadan frekansları yazmanın anlamı yok dedi :(

Yunus bu konu hakkında fazla bilgim yok ama senden istediğim sey bana uydunun markasını söylemen . Uyduyu ilk aldığımda bende Türksatı kazaylan silmiştim . Sonra bu konu hakkında bilgi sahibi olan daha doğrusu uyduyu satın aldığım yerden birini eve cağırdım . Adam halletti ama karma karısık işler yaptı . Sana tavsiyen bilgiili kişileri ara onlar sana yardımcı olur

Bugün kanalları arattım, bir işe yaramadı; kanal bulmadı hiç. Sonra bir iki kanalı tek tek girdim; tam çekmedi, kayboldu. Anlamış değilim.

Onur BALCI' Alıntı:
Bugün kanalları arattım, bir işe yaramadı; kanal bulmadı hiç. Sonra bir iki kanalı tek tek girdim; tam çekmedi, kayboldu. Anlamış değilim.
Hocam, gittim sordum;

Daha listeye eklenmemiş Turksat 3A o yüzden bazı kanallar çekmiyormuş.Bekleyelim, ne gereği vardı durduk yere insanlara iş çıkarıyorlar.

Yunus Gökyıldız' Alıntı:
Ben yanlışlıkla listeden Türksat'ı da sildim :( Şimdi daha onu yüklemesi de var nasıl olcak o?

Türksat varkende taradım bu sefer izlenilen kanallar açılmadı.Gittim sordum adam daha listeye gelmedi dedi Turksat 3A normalde gelmesi lazım dedi.Turksat 3A olmadan frekansları yazmanın anlamı yok dedi :(

Yunus senin için biraz araştırma yaptım bi forumda bişiler buldum..Başka bişi kişinin Hotbird seçeneği silinmiş verilen cevap şu şekilde belki işine yarar

Uydu alıcınızın AYARLAR /"anten ayarları" kısmında iki uyduya ait iki çanağın DiSEqC sviç seçimleri A/B(1/2) şeklinde görünmeli. Muhtemelen sizde DiSEqC yanlışlıkla "OFF" yapılmış olabilir. Hepsi bundan ibaret. Bu seçimler alıcınızın kitapçığında ayrıntılı olarak anlatılır. Biraz deneyerek de kendiniz de bulabilirsiniz. Başka ayarlara girmeyin. Yapamazsanız mecburen uyducu çağırmanız gerekecek

Yunus Gökyıldız' Alıntı:
Ya D-Smart alacağız ya da bilgi sahibi olan birini çağıracağız.

Not:Yardımcı olduğun için sağol Okan msn de sorduğumda işin vardı (=

Yunus cum işler ömürlük değildir.Benimkide kısa süreli bir işdi.Bitti senin işin yaptım..

tüm uydulara yeni bir yazılım yüklenmesi gerekiyormuş,bizde uyduyu aldığımız yeri aradık,yeni yazılımı yükleteceğiz..

Biraz önce, kanalları sildim (reset). Sonra tekrar arattım kanalları ve ATV hariç tüm kanalları buldu, sıraları karışık vaziyette.

Not: Bunu uygularsanız ve geri dönüşümünü yapamazsanız sorumluluk kabul etmiyorum. : ) Ben yaptım, oldu. : )

arkadaşlar uyduyu aldığınız yere gidin orada bütün kanalları ayarlıyorlar sadece 5 ytl ye bide türksatı yanlışlıkla silenler fabrika ayarlarına gferi dönerlerse hemen geliyor

Bugun uyducuya getirdim aleti, adam 2 güne kadar ancak alırsın dedi 100'e yakın yapmam gereken uydu daha var dedi :)

Burada araya babam girdi ve yarım saat sonra eve gelir uydu =)