Bora
0
2015-2016 UEFA Avrupa Ligi 1. Ön Eleme maçları 2-9 Temmuz 2015, rövanşları ise 16-23 Temmuz 2015 tarihlerinde oynanacak.
Trabzonspor'un 2. Ön Eleme turundaki rakibi Lüksemburg temsilcisi Differdange oldu.
UEFA Avrupa Ligi 1. ön eleme turu rövanş maçları ve ilk karşılaşmaların sonuçları şöyle:
Shamrock Rovers - Progres: 3-0 (0-0)
Kairat - Kızılyıldız: 2-1 (2-0)
Dacia - Renova: 4-1 (1-0)
Sutjeska - Debrecen: 2-0 (0-3)
Elfsborg - Lahti: 5-0 (2-2)
Kalju - Aktobe: 0-0 (1-0)
Omonia - Dinamo Batum: 2-0 (0-1)
Qabala - Dinamo Tiflis: 2-0 (1-2)
Torpedo Belaz Zhodino - Kukes: 0-0 (0-2)
Tskhinvali - Botoşani: 1-3 (1-1)
Spartaks Jürmala - Buducnost Podgorica: 0-0 (3-1)
İnter Bakü - Laç: 0-0 (1-1)
Dudelange - UCD Dublin: 2-1 (0-1)
Ulisses - Birkirkara: 1-3 (0-0)
Shakhtyor - Glenavon: 3-0 (2-1)
Rosenborg - Vikingur: 0-0 (2-0)
Odd - Sheriff: 0-0 (3-0)
Hajduk Split - Sillamae: 6-2 (1-1)
Beroe - Atlantas: 3-1 (2-0)
Beitar - Ordabasy: 2-1 (0-0)
Slovan Bratislava - Europa: 3-0 (6-0)
Apollon - Saxan: 2-0 (2-0)
AIK - VPS: 4-0 (2-2)
Randers - Sant Julia: 3-0 (1-0)
Zrinjski - Shirak: 2-1 (0-2)
Zilina - Glentoran: 3-0 (4-1)
Lokomotiva Zagreb - Broughton: 2-2 (3-1)
Lusitans - West Ham United: 0-1 (0-3)
Litex - Jelgava: 2-2 (1-1)
Vaduz - La Fiorita: 5-1 (5-0)
Slask - Celje: 3-1 (1-0)
Partizani - Stromsgodset: 0-1 (1-3)
Bala Town - Differdange: 2-1 (1-3)
Rabotnicki - Flora: 2-0 (0-1)
NSİ Runavik - Linfield: 4-3 (0-2)
Spartak Trnava - Olimpic Sarajevo: 0-0 (1-1)
Koper - Vikingur Reykjavik: 2-2 (1-0)
Juvenes/Dogana - Brondby: 0-2 (0-9)
Vojvodina - MTK: 3-1 (0-0)
Jagiellonia - Kruoja: 8-0 (1-0)
Mladost Podgorica - Neftçi: 1-1 (2-2)
Cukaricki - Domzale: 0-0 (1-0)
Ferencvaros - Go Ahead Eagles: 4-1 (1-1)
HB Torshavn - Trakai: 1-4 (0-3)
Saint Patrick's - Skonto: 0-2 (1-2)
Valletta - Newtown: 1-2 (1-2)
Saint Johnstone - Alashkert: 2-1 (0-1)
Aberdeen - Shkendija: 0-0 (1-1)
FH Hafnarfjördur - Seinajoki: 1-0 (1-0)
Zeljeznicar - Balzan: 1-0 (2-0)
KR Reykjavik - Cork City: 2-1 uzatmada (1-1)
*Tur atlayan takımlar
16-23 Temmuz 2015 tarihlerinde oynanacak 2. Ön Ele Turu eşleşmeleri şu şekilde gerçekleşti:
Kairat - Alashkert
Jelgava - Rabotnicki
Dacia - Zilina
Randers - Elfsborg
Skonto - Debrecen
Shakhtyor - Wolfsberg
H. Beer Sheva - Thun
Mladá Boleslav - Stromsgodset
Cherno More - Dinamo Minsk
Apollon - Trakai
Koper - Hajduk Split
AIK - Shirak
Beroe - Brondby
Kukes - Beitar Jerusalem
Kobenhavn - Newtown
Vaduz - Kalju
Lokomotiv Zagreb - Paok
Trabzonspor - Differdange
Spartak Trnava - Linfield
Slovan Bratislava - UCD Dublin
Ferencváros - ZeljezniÄar
Cukarick - Qabala
Vojvodina - Spartaks Jurmala
Jagiellonia - Omonia
Slask - Göteborg
West Ham - Birkirkara
Rijeka - Aberdeen
Legia - Botoşani
Shamrock Rovers - Odds BK
KR Reykjavik - Rosenborg
FH Hafnarfjördur - İnter Bakü
Beşiktaş turnuvaya grup aşamasından katılırken, Başakşehir 3. Ön Eleme Turundan itibaren dahil olacaktır. 3. Ön Eleme turu kuraları 17 Temmuz, Play-of turu kuraları ise 7 Ağustos 2015'te çekilecektir.
Doğrudan 3. Ön Eleme Turuna Katılan Takımlar
Borussia Dortmund
Rubin Kazan
Athletic Club
AZ Alkmaar
Standard de Liège
Bordeaux
Sampdoria
Vitória
Saint-Étienne
Zürich
Slovan Liberec
Southampton
Krasnodar
Os Belenenses
Vorksla Poltava
Atromitos FC
Zorya Luhansk
Vitesse
Jablonec
Sturm Graz
AEK Larnaca
Hapoel Kiryat
İstanbul Başakşehir
Târgu Mureş
SCR Altach
2. Ön Eleme turu galibi 33 takım
Doğrudan Play-off Turuna Katılan Takımlar:
3. Ön eleme turunu geçen 29 takım
Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme turunda elenen 15 takım
Doğrudan Gruplara Katılan Takımlar:
Schalke 04
SSC Napoli
Tottenham Hotspur
Villarreal
Olympik Marsilya
Dnipro Dnipropetrovsk
SC Braga
Fiorentina
Anderlecht
Liverpool
Beşiktaş
Lokomotiv Moskva
Augsburg
Asteras Tripolis
Groningen
FC Sion
Play-off turu kazanan 22 takım
Şampiyonlar Ligi Play-off turunda elenen 10 takım