VAR KAYITLARI

12jpg-f_kIDExdUEGkYzP6K1Kgkg.jpg

FENERBAHÇE-KASIMPAŞA​

Orta Hakem: Cihan Aydın

VAR: Erkan Engin

VAR: Potansiyel elle oynamadan dolayı sahada inceleme öneriyorum. Potansiyel elle oynamadan penaltı.

AYDIN: Geliyorum abi.

VAR: Önce oyuncunun eline temasını göstereceğim. Sonra açıklığını ve topun sekmesini. Acele etme. Kararını teyit edelim.

AYDIN: Ekrana geldim. Temas anını gördüm. Gördüm teması, kolu açık. Oyuncunun kafasına çarpmıyor değil mi?

VAR: Direkt eline geliyor.

AYDIN: Kararım penaltı, kart yok.

14jpg-aSaLnSPMiUav4j_dr-5bvw.jpg

GALATASARAY-ANTALYASPOR​

Orta hakem: Abdülkadir Bitigen

VAR: Özgür Yankaya

VAR: Kadir sana potansiyel penaltı için inceleme öneriyorum. Önce temas noktasını gösteriyorum. Sonra yavaş oynatıyorum. Şimdi normal hızda oynatacağım. İlk topa kırmızılı oyuncu vuruyor.

BİTİGEN: Tekrardan yakından oynatır mısın, biraz yavaş. Ondan emin olmam lazım. Kırmızılı topa vuruyor, rakibi ona vuruyor. Kararım, penaltı.

uyor, rakibi ona vuruyor. Kararım, penaltı.​

Süper Lig'de 28. hafta maçlarının VAR kayıtları açıklandı: İşte kare kare VAR kayıtları ve hakemlerin konuşmaları - 4

BEŞİKTAŞ-GALATASARAY

VAR'dan Barış Alper'e müdahale sonrası potansiyel kart için inceleme önerisi yapıldı.

Ardından sarı kart iptal edilip Colley'e kırmızı kart çıktı.

Süper Lig'de 28. hafta maçlarının VAR kayıtları açıklandı: İşte kare kare VAR kayıtları ve hakemlerin konuşmaları - 5

VAR: Potansiyel kırmızı kart için sana inceleme öneriyorum
Halil Umut Meler: Sol ayak geliyor değil mi?
VAR: Evet ayak gergin
Halil Umut Meler: Bir açı daha ver bana. Evet, 6 numara ciddi faullü oyundan dolayı sarı kartı iptal edip kırmızı kart gösteriyorum
Süper Lig'de 28. hafta maçlarının VAR kayıtları açıklandı: İşte kare kare VAR kayıtları ve hakemlerin konuşmaları - 6

RAMS BAŞAKŞEHİR-YILPORT SAMSUNSPOR

RAMS Başakşehir - Samsunspor mücadelesinin 31. dakikasında Mouandilmadji'nin, Kemen'e yaptığı müdahalenin ardından Abdullah Buğra Taşkınsoy'a pozisyonu inceleme önerisi verildi. Pozisyonu tekrar inceleyen hakem Abdullah Buğra Taşkınsoy, Mouandilmadji'ye doğrudan kırmızı kart gösterdi.

47. dakikada ev sahibi ekibin Aleksic'le bulduğu gol, pozisyonun öncesinde faul olduğu gerekçesiyle iptal edildi. VAR'dan gelen uyarıyla pozisyonu yeniden izleyen hakem Abdullah Buğra Taşkınsoy, golü verdi.

Süper Lig'de 28. hafta maçlarının VAR kayıtları açıklandı: İşte kare kare VAR kayıtları ve hakemlerin konuşmaları - 7

YUKATEL ADANA DEMİRSPOR-VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK
Adana Demirspor - Fatih Karagümrük müsabakasının 90+6. dakikasında hakem Murat Erdoğan'a inceleme önerildi. VAR monitörüne giden hakem Erdoğan, Karagümrük savunmasında Ceccherini'nin, Muanza'ya yaptığı faulü tekrar izledikten sonra sarı kartı iptal ederek Ceccherini'ye kırmızı kart çıkardı.

Süper Lig'de 28. hafta maçlarının VAR kayıtları açıklandı: İşte kare kare VAR kayıtları ve hakemlerin konuşmaları - 8

BITEXEN ANTALYASPOR-GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ
Antalyaspor - Gaziantep FK karşılaşmasının 52. dakikasında hakem Direnç Tonusluoğlu, VAR'dan uyarıldı.
Gaziantep FK lehine potansiyel bir penaltı incelemesi yapan hakem Tonusluoğlu, incelemenin ardından bir önceki pozisyonda Antalyasporlu oyuncuya faul yapıldığına karar verdi.