Yarı Final 2. Maç | Banvit 85 - 74 Galatasaray CC

Önemli maç ilk maçtaki rahat skorun rehavetine kapılmamak lazım banvit'te son kozlarını oynayacak, ne olursa olsun kazanmak isteyecek bu 2. maçı ama ilk maç kadar kolay olmasa da 2-3 sayı bir farkla kazanıp istanbula döneceğimizi düşünüyorum.

bence bavit in gaurd ı düştü ve bu maç onlar için final maçı. eğer ilk maçtaki savunma sertliğini sahaya yansıtırsak kazanırız. çünkü banvit çok yorgun ve yıpranmış, maçın sonunu çıkaramıyorlar...iyi savunma onları yıldırır ve mutlaka faul problemide yaşarlar.... gerisi de bizim şutörlerimize kalıyor artık... Sonsuz başarılar aslanlar....

Maçın iki yönü var Banvit açısından.

Birincisi; kaybederlerse sezon biteceği için ellerinden geleni sonuna kadar zorlayacaklar.

İkincisi; fizik olarak çok zor durumdalar buna ne kadar güçleri yetecek...

Bizim de işi sıkı tutarak mümkün olduğunca erkenden seriyi bitirmemiz lazım. Diğer tarafta durum 2-0. Yorulmadan karşılaşmamız şart..

Chuck Davis i 1. maçın başında yine tutamadık. Rancik onu tutmakta çok zorlanıyor. Müthiş savunmamızın yanında Banvit'in çok boş şut kaçırdığını (çemberin içinden 3-4 topun çıktığını) unutmadan aynı ciddiyetle oynamak lazım 2. maçı da. Sanırım Banvit savunmada Ermal'e özel önlem aacaktır ve hucumda da içeriyi zorlayacaktır. Pota altı savunmamız ve alacağımız ribaubdlar belirleyici olacaktır diye düşünüyorum. Benim en büyük korkum korkum Jerry nin saçmalamaya devam etmesi. Umarım Jerry de toparlanırda rahat bir maç izleriz.

İkinci maçın başında çok yükleecekler diye düşünüyorum. Fark açılmaz ve 5 sayı gibi bir farkla ilk yarı biterse ikinci devrede işi bitiririz. İlk yarıdaki savunma direncimiz çok önemli. Birinci maç dış şuta çok zorladık. Aynen devam aslanlar!

İlk maç gibi kolay maç olmayacak bunda herkes hemfikir..Ama ben Aslanlarımıza ve Oktay Hocamıza sonsuz güveniyorum,çok zor bir maç olacaksa da inşallah kazanacağız ve Euroleague biletini %99'u kapacağız...

Vira Bismillah !!!

İlk maçta en dikkat çeken olaylardan biri Williams'ın faul problemiydi. Biz de oynadığı zamanda iyi tutunca sahadan silindi. Bu maçta canlanacağı düşüncesindeyim. Saha avantajını çok şükür ilk maçtan ele geçirdik, bu kadar ağır bi yenilgiden sonra nasıl bir tepki verecekleri de önemli. Bir kısım taraftar protesto da etmişti.. Silkenemezlerse seri 3-0 biter, ayaklanırsa 3-1 biter düşüncesindeyim. Umarım ilki gerçekleşir de fazla maç yapmadan bu seriyi de 3-0 ile tamamlarız

ben efesin hiç olmazsa 1 maç alacagını dusunuyorum bizim maca gelince banvitliler ilk yari direnebilir ama ikinci yari isi bitiririz