Yeni sezonda koc kim olmali?

Sezon bittigine gore, bugunlerde Halil Uner'i ayri bir topic olarak tartismaya acmak ve alternatif isimleri tartismak istiyorum. Ucuncu hayal kirikligi sezonunu geride birakiyoruz, neticede bu seneki kadroyla son macta playoff'a kalip ilk turda elenmek herhalde hic kimse tarafindan bir basari olarak gorulmemistir.

Ben 3 yillik hizmetleri dolayisiyla Halil Uner'e tesekkur edilmesinden ve yollarin tamamen ayrilmasindan yanayim. Idari yonetici pozisyonu, v.s.. gibi yan formuller sadece isleri karistiracaktir, benim bildigim Halil Uner idari yonetici konumunda olsa da, mevcut koca mudahale etmeden, altini oymadan duramaz. 3 yildir ne performans, ne de etik durus olarak Galatasaray'a hic yakismayan Halil Uner ile bari bu sene sonunda yollarimizi ayirmayi becerelim.

Alternatif isimler cok bulunur, yeter ki koc degistirmeye niyetimiz olsun. Aklima ilk gelen alternatifler:

1- Omer Petorak
2- Ekrem Memnun
3- Yucel Platin
4- Eger onumuzdeki sene Ulker ile devam etmeyecekse Murat Ozyer
5- Erman Kunter

Aklima gelen bu ilk alternatiflerin hepsi bence faydali olur, yeter ki bu kan degisikligine gidelim. Eger bu subenin tapusunu kendisine teslim etmediysek de artik Halil Uner ile vedalasma zamani geldi, hatta coktan gecti bile...

Çok güzel duygular ve umutlar ama maalesef hiç biri gerçekleşmeyecek.....

1-Halil Üner Bu yönetim (Özhan Canaydın) ile geldi ve Başkanımızın kendisine müthiş bir güveni var. Yanlış anlamayın bana kalırsa bu güven basketbol bilgisinden kaynaklanmıyor,Halil Üner'in susmasından sesini çıkarmamasından kaynaklanıyor. 8)

2- 3 Yıldır bizim göremeyip de onların birşeyler yapıyoruz dediği sistemin temelleri atıldığı için Halil Üner gitmez çünkü bu çarpık sistemin temellerini kendisi attı ve de atmaya da devam edecektir....
:kop :kop :kop

3- Oyuncular ile olan yakınlığı bu sene bir iskelet kadro kuruldu ve bazı oyuncular bırakılmayacak kurdukları çarpık sistemin üzerine yeni oyuncular ekleyip yola devam edecekler.....

4-Baskan kendi icraatlarını anlatırken Basketbol Subesinin basarılı olduğunu ve bu yıl Uzun bir aradan sonra Play-Off oynadığını söledi bu da demektir ki Halil Ünerden memnun ve kalacak...... Bu tam bir ironik bir olay var başkan sözde icraatlarını anlatıyor ama hepside basarısızlığın bir ifadesi.Ne demek uzun bir aradan sonra GS Basketbol takımı play-off girdi. :?

Arkadaşlar sözün kısası istemesekde Planlarımızı Halil Üner Üzerinden yapmalıyız...

Bu arada Yönetim bu yıl her branş da iddialı takımlar kuracağız dedi Malik'i tutmak istemeleride bunun açık bir göstergesi.Malum bu yıl F.Bahçe 100.Yıl onlar çok iddialı bir takım kuracaklardır...Bizimkiler de şimdiden başladılar hazırlıklara....

Ben uzun yıllardan sonra bu yıl ilk kez Basketbol şubesinin bu kadar hareketli olduğunu görüyorum... Bu aylarda tabiri caizse Yaprak Kımıldamazdı şubede........

Halil Üner kalıcı oldu :? Benim adayım daha önce de bahsettiğim gibi Tab Baldwin. Ama teklif alsa GS'ye gelirmi tartışılır. Onun dışında Tanjevic'te favorim ama kendisi Milli Takımın başında.

Bir antrenörde aradığım özellikler büyük transferlere ihtiyaç duymadan elindeki kadroyu çok iyi yerlere getirebilmesi ve oyuncusunu maçlara çok iyi hazırlayıp formda tutabilmesidir. Ama başımızda öyle bir adam var ki güzelim kadroyu bile hiç bir yere getiremedi.Ancak işin acı tarafı ona muhtacız...

ülker den ayrılan vardı ya hani şimdi hatırlayamadım o ve erman kunter bunlardan biri hah hatırladım ERGİN ATAMAN :D

queencounty' Alıntı:
kesinlikle yabancı olmalı.yerlilerden bişey olmaz.
Yerlilerden bişey olmazsa neden Efes Pilsen Ülkerspor gibi büyük klüpler bu kadar yatırım yapmalarını rağmen yerli hocalarla çalışsınlar yada neden Bjk,fb yerli hocalarla çalışssın kısacası neden türkiyede sadece banvit in antrenörü yabancı?

Halil Üner kalır.
Seneye de play-off ve bir tane FB galibiyeti ile zaten istenilen elde edilir. Artık bizim basketbolda başarıdan anladığımız bu malesef...

^cold_fire^' Alıntı:
queencounty' Alıntı:
Yerlilerden bişey olmazsa neden Efes Pilsen Ülkerspor gibi büyük klüpler bu kadar yatırım yapmalarını rağmen yerli hocalarla çalışsınlar yada neden Bjk,fb yerli hocalarla çalışssın kısacası neden türkiyede sadece banvit in antrenörü yabancı?
saydığın takımların içinde en kötü kadro banvitte(yani kötü demeyelim de ucuz).ama bunlarla başa baş oynuyo bu nerden kaynaklanıo sadece. 3.5 saniyede bile takımına kolayca basket attırıyo çizdikleri aynen işliyo.bence şu ana kadarki 2 maçtada ülkerle başa baş oynadılar bizim gibi son dakika beceriksizleri fulyasına katıldılar.:D

mekteb-i sultani' Alıntı:
[quote="^cold_fire^":a700f]
queencounty' Alıntı:
saydığın takımların içinde en kötü kadro banvitte(yani kötü demeyelim de ucuz).ama bunlarla başa baş oynuyo bu nerden kaynaklanıo sadece. 3.5 saniyede bile takımına kolayca basket attırıyo çizdikleri aynen işliyo.bence şu ana kadarki 2 maçtada ülkerle başa baş oynadılar bizim gibi son dakika beceriksizleri fulyasına katıldılar.:D[/quote:a700f]
Murat Didinin Efespilsen maçında hiç sayı olmamşken ve henüz iki dakka geçmişken molayı unutmak bile istemiyorum Bjk onun sayesinde lig maçında efesi devirdi Oktay Mahmudinin yaptıklarını zaten lafsöylenmez..Ergin ataman Oğuzu oyuncu yaptı Murat Özyer bnch oyuncularına güvendi.Tuborg antrenörü takıma geldi küme düşmekten kurtardı play-off u son haftalarda kaçırdı daha sayiiim mi?

üç senedir statik hücum izlemekten gözlerimiz paslandı.byu sorunu motion offense ustası erman kunter çözer bence.
ayrıca hakan demir de takıma gelirse çok başarılı olabilir.

^cold_fire^' Alıntı:
[quote="mekteb-i sultani":b0488][quote="^cold_fire^":b0488]
queencounty' Alıntı:
saydığın takımların içinde en kötü kadro banvitte(yani kötü demeyelim de ucuz).ama bunlarla başa baş oynuyo bu nerden kaynaklanıo sadece. 3.5 saniyede bile takımına kolayca basket attırıyo çizdikleri aynen işliyo.bence şu ana kadarki 2 maçtada ülkerle başa baş oynadılar bizim gibi son dakika beceriksizleri fulyasına katıldılar.:D[/quote:b0488]
Murat Didinin Efespilsen maçında hiç sayı olmamşken ve henüz iki dakka geçmişken molayı unutmak bile istemiyorum Bjk onun sayesinde lig maçında efesi devirdi Oktay Mahmudinin yaptıklarını zaten lafsöylenmez..Ergin ataman Oğuzu oyuncu yaptı Murat Özyer bnch oyuncularına güvendi.Tuborg antrenörü takıma geldi küme düşmekten kurtardı play-off u son haftalarda kaçırdı daha sayiiim mi?[/quote:b0488]
YERLİLERİ küçümsemedim.YABANCILARI küçümsemeyin dedim.polemik yapma

uzun sure sora tekrar arnızdayım bunun mutllugu ıcındeyım oncelıkle belırtıyım
benım koc adayım banvıtın antrenoru ya da onun gıbı tamamen basketı sıfırdan ogretmesı gerekn bı hoca..

turkıyede oyle bı hca yok yabancı bı hoca sart yanında da ekrem memnun super olur.....

sarpemre' Alıntı:
üç senedir statik hücum izlemekten gözlerimiz paslandı.byu sorunu motion offense ustası erman kunter çözer bence.
ayrıca hakan demir de takıma gelirse çok başarılı olabilir.

kesinlikle basket coach lugu teknik bilgi kadar iletisimde gerektirir erman kunter bicilmis kaftan bizim icn

fb,tekel,telekom,banvit,bjk..bu takımların kadroları bizden çokmu iyi?? cvp hayır ise neden hepsi bizim üstümzde bitirdi ligi? cvbını kendim vereyim;koç farkından.
benim koç adayım hakan demir

ozan' Alıntı:
fb,tekel,telekom,banvit,bjk..bu takımların kadroları bizden çokmu iyi?? cvp hayır ise neden hepsi bizim üstümzde bitirdi ligi? cvbını kendim vereyim;koç farkından.
benim koç adayım hakan demir
bjk ve tekelin ki ii hatta fb o kadroyla daha üst siralarda olmaliydi ve baslarinda aydin örs war