2015-2016 Transfer Sezonu

TRANSFER | Galatasaray, bonservisi elinde olan Bilal Kısa transferini sonlandırdı. 31 yaşındaki orta sahanın transferi kupa finalinden sonra resmen açıklanacak.

Süper Lig'de bu sezon 31 maçta görev yapan Bilal, bu maçlarda 6 gol atıp, 10 da asist yaptı.

Edit:Amrabat geri dönmeli bence.
Hamza Hoca ile kendine gelecektir.

Kim gelirse gelsin, Hamza Hoca ilk sezonunda kendisine çifte kupa kazandıran yerli oyuncularını oynatmaktan vazgeçmez. Bu yüzden seneye Şampiyonlar Ligi'nden fazla bir beklentim yok. Umarım ligde kötü gitmeyiz. TBL'de bu sezon yaşanan sıçramanın bir benzeri, seneye STSL'de yaşanır diye tahmin ediyorum. Yabancı sınırının genişlemesiyle, hem şampiyonluk yolundaki rakiplerimiz, hem de anadolu takımları, çok kaliteli kadrolar kuracaklardır. Dolayısıyla her takımın birbirini yenebileceği bir lig izleyeceğiz. Bu sezonun üstüne koyamazsak, seneye lig şampiyonluğu hayal olur.

Forvet değil zaten orta sahada fizik gücünü iyi kullanan ve hücuma çıkmayı seven , tekniği iyi bir oyuncu. Ama 1 2 yıldır takip edemiyorum acaba ne durumda.

Forvet değil zaten orta sahada fizik gücünü iyi kullanan ve hücuma çıkmayı seven , tekniği iyi bir oyuncu. Ama 1 2 yıldır takip edemiyorum acaba ne durumda.

Schalke'de hep hücumda oynadı.
Dursun Özbek, Sneijder Melo ve Muslera'yı satmayacağız diye açıklama yaptı inşAllah bu sözünü tutar.
Bakalım kimleri alacağız ?

Spor Toto Süper Lig'de 20. şampiyonluğunu kazanıp 4. yıldızı kapan ve Ziraat Türkiye Kupası'nda da mutlu sona ulaşarak sezonu çifte zaferle noktalayan Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

'Henüz görüşmedik'

TRT Spor'a konuk olan Sarı-Kırmızılılar'ın hocası, "Yönetimle henüz görüşmedik ama yakında görüşmemiz olacak. Onlar da benimle devam etmek istiyor. Benim de tek düşüncem bu. Şampiyon olamasak bu kadar rahat ve mutlu olamazdım. İkinci olsaydık belki gönderilebilirdim. Bunu bilemeyiz" dedi.

'Başakşehir-Fenerbahçe maçı 2-2 olunca...'

Sezon içindeki maçlara değinen Hamzaoğlu, "Rakiplerimizin puan kaybedeceğini öngördüm. Bunu Trabzonspor maçından sonra da söyledim. Başakşehir-Fenerbahçe maçında skor 2-0'dan 2-2 olunca bir an 'Eyvah' dedim. Çünkü herkes sevinmeye başlamıştı. En unutamadığım maç dünkü Bursaspor maçı olsa gerek. Çünkü şampiyon olduktan sonra kupa maçına konsantre olmak zordu" diye konuştu.

'Fenerbahçe şampiyon olur diye düşünmüştüm'

Cim Bom'un teknik patronu, ilk göreve geldiğindeki düşüncelerine ilişkin, "Sezon başında Galatasaray'ın başında değilken Fenerbahçe oturmuş kadro diye şampiyon olur diye tahmin ettim. Gaziantepspor deplasmanında son saniyede gelen gol bize bir mesaj vermişti. O gün şampiyon olacağımıza inandık" itirafında bulundu.

'Ibrahimovic transferi...'

Takıma yapılacak takviyeler hakkında konuşan Hamza Hamzaoğlu, "Transfer görüşmelerimiz yavaş yavaş başladı. Yönetim ile birlikte resmi görüşmelere başlayacağız. Transferler için henüz bir bütçe belirlenmedi. Mevcut kadrodaki dengeleri bozmadan 1-2 yıldız transferi olabilir. Güray'ın sözleşmesi var ama Bilal Kısa'nın sözleşmesi bitti. TFF sitesinde bitti diye gözüküyor. Düşündüğüm bir oyuncu. Ibrahimovic transferi mümkün değil. Bu rakamlarla böyle transferler yapmak kulübün geleceği için doğru değil. Bilal'in bize katkı sağlayacağını, takımla uyacağını düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde görüşeceğiz" dedi.

'Muslera ve Sneijder...'

Galatasaray'daki oyunculara geldiği iddia edilen teklifler konusunda Hamzaoğlu, "Muslera ve Sneijder için teklif almadık. Herhalde teklif gelse duyardık. Kadro istikrarını korumaya çalışacağız. Ben istikrardan yanayım. Radikal kararlar almayacağım. Avrupa için güçlenmemiz lazım. Sabri ile devam etmek istiyorum. İnşallah kendisi de yardımcı olur, önümüzdeki yıl birlikte oluruz. Oynayanlardan gitmek isteyen kimse yok. Melo ile devam etmek istiyorum. gelecek sezon kadroda düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

'Gignac listemizde'

Sarı-Kırmızılılar'ın hocası, "Şampiyonlar Ligi'ni almak mümkün ama 2000 yılındaki gibi bir takım olmamız gerekiyor. Şu an Avrupa takımları bizden yukarıda. Podolski'yi devre arasında düşünmüştük ama olmadı. Gignac geniş listemizde olan biri. Buraya oynamak için, bir şeyler kazanmak isteyen oyuncuları istiyoruz. Para için gelen oyuncuları istemiyoruz. Aşağı yukarı 3-4 transfer düşünüyoruz. Biz ihtiyacımız olan transferleri yapacağız. Dani Alves'in de Ibrahimovic gibi yüksek maliyeti var ama bakacağız. Bütçemizi aşmayacak her oyuncuyu alabiliriz" şeklinde konuştu.

Amrabat konusu

İspanyol ekibi Malaga'da kiralık oynayan Nordin Amrabat'ın durumundan söz eden Hamzaoğlu, "Amrabat'ın bonservisini daha almadılar. Teklif yapıldı sadece. Ama Amrabat'ın Malaga'da kalmak istediği kulağımıza geldi" dedi.

'İsmail Kartal'la görüşmedim'

"Emre ve Burak'a yaptıkları hareketlerden dolayı kızgın ya da krıgın değilim. Bir şeye tepki gösterirsem o an gösteririm. Sezon bittikten sonra İsmail Kartal ile görüşmedim. Kurşunlanma olayından sonra kendisini aradım. Kötü bir olaydı. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak bize artık dışarıdan destek olacak" diyerek sözlerini tamamladı.

Hamburg'dan Djorou ve Van Der Vaart düşünülebilir.
2 tecrübeli isim Şampiyonlar Liginde bizi iyi yerlere götürecektir.

Muslera
Ozan Tufan, Djorou, Semih, X(Adriano)
Vart-Melo
Podolski-Snijder-Yasin
X(Gignac, Fernandao)

Gökhan
Sabri Chedjou Balta Telles
Bruma Selçuk(Bilal) Hamit(Emre) Olcan
Burak Muhammed Demirci

Edit: ŞL için oluşturdum bu kadroyu lig icjn değil.

Van der vaart muhtemelen Hamburgda bırakacak futbolu, djorou nun chedjou dan bir farkı yok

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Van der vaart muhtemelen Hamburgda bırakacak futbolu, djorou nun chedjou dan bir farkı yok

Maddi açıdan uygun isimler.
Bence takıma yarar sağlarlar.
Bu arada neden Amrabat'ı kadroda düşünmüyoruz.
Bence Hamza Hoca ile kalitesini gösterecektir.
Forvet için yerli olarak Emre Güral ya da Muhammed Demirci çok güzel olur.

Haberlerde hep hücum oyuncularının ismi geçiyor. Oysa bizim defans hattımızın komple yenilenmesi lazım. İki tane bek ve stoper takviyesi yapmalıyız. Bu defansla ŞL'ye gidersek, yine her maç dörtlük oluruz. Son oynanan Bursa maçında verilen pozisyonları gördük. ŞL'deki takımlar bu pozisyonları affetmiyor.

Telles'in alıcısı varsa satalım. Ne defansı ne de ofansı yeterli değil.
Semih'e Inter talipmiş. İyi para veriyorlarsa satılabilir. Yabancı sınırı genişlemişken artık olmazsa olmaz değil.
Chedjou kalabilir. Ama kalırsa yanına mutlaka iyi bir yabancı stoper almak lazım. Geçen sezon gördük ki, Semih-Chedjou ikilisi ŞL için yetersiz.
Koray Günter bizim oyuncumuz değil. Çok ağır ve hava toplarına hakim değil. Devam etmek yersiz.
Sabri ve Hakan yedek olarak kadroda tutulabilir.

Yerli oyuncular şart değil ama takım kimyasını bozmanın da alemi yok . Stoper ve sol bek şart oğlu şart . Sabri iyi oynuyor ama sağ bek lazım ŞL için. Ayrıca forvette burak tan başka oyuncu yok . Olursa bir de kanat lazım .