Tamika CatchinGS

Re: Tamika Catchings Galatasaray' da

Ne zaman gelir acaba ?

Seneye hepsini elimizde tutabilirsek ki istersek tutarız diye düşünüyorum..
Bu kadro muhteşem olacak;
Augustus,Douglas,Tamika,Sophia,Leuchanka,Işıl,Esra,Tuğba,Yasemin,Bahar...

Gidecekler Jia perkins,İvana(onun şu anda gönderilmesi lazım aslında! )
Yerlilerden Nilay..

Ama tabi şu anda da başarı istiyorsak takım oyunu oynamalıyız.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Katie ve Young gibi yıldızlarımız varken aynı bölgelerin oyuncusu (3 ve 4 oynuyor) Tamika'yı almak bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası. Üstelik de takımın en pahalı oyunucusudur sanırım. Keşke 1 numara için ayrılsaydı bu para. Leuchenka'yı da sayarsak Jia, Young, Katie, Tamika gibi 5 yıldızımız var ama oyun kurucumuz yok.

Yine de oyuncu bazında mükemmel transfer. Fakat takımın sorunlarına çare olabileceğini düşünmüyorum. (Bireysel oynarsak olabilir ama :))

böyle üst düzey transfere bile kulp bulunabiliyor!!!
yahu bayan basketbolun yeryüzündeki en iyi 5 oyuncusundan biri hatta ilk 3!
gelecek vaadeden bi oyuncu değil simone gibi hazır süperstar!
o bölgede katie sophia varmışmış...yahu sen c.ronaldoyu alsan efendim o bölgede arda var aydın var almayalımmı dersin!
merak etme katie 2 tamika 3 sophia 4 oynar esra tugba guarda kayar...
tamika varsa tamika en üste yazılır diğerleri onun ardından yazılır eğer kadronda c.parker yoksa!

NOT:Candace Parker UMMCye transfer olmuş...yarın apdi ipekçide izleriz!

Ben gayet mantıklı bir yorum yapıyorum siz ise sataşmak için yer arıyorsunuz. Takımın sorunları belli iken sorunu olmayan bir yere transfer yapmak "Championship Manager" oyununda boş kaldı da alalım diye düşünülerek olur ancak.

Zaten amaç da günü kurtarmak ve taraftarın gözünü boyamaktır. Ben birşey değişeceğini sanmıyorum. Daha önce de Zafer K. ve Nilay konusunda da söylediğimiz gibi biz buradayız bir yere gittiğimiz yok ;)

Ayrıca ben Tamika'ya kulp bulmadım. Yazının anafikrini anlayamıyorsunuz artık ;)

Ayrıca eski mesajlarınıza baktım da Vecerova'yı gönderip Avrupalı bir guard alalım diyen siz değil miydiniz Kenan Bey? Ne bu sataşma?

Kerem SEÇER' Alıntı:
Ayrıca eski mesajlarınıza baktım da Vecerova'yı gönderip Avrupalı bir guard alalım diyen siz değil miydiniz Kenan Bey? Ne bu sataşma?
ben yazımda guard eksiğiimiz yokmu dedim!
iyi okurmusun!
tamika 1.sınıf bir oyuncudur.böyle oyuncuya hayır gelmesin diyecek
bi ant. bi yönetici veya başkan olmaz diyemez
maddi açıdan sıkıntı yaratmıyorsa!
ama tamika niye geldi keşke guard alınsaydı demek yanlış!benim yazım bu!
dikkatli okursan o yüzden tugba esra guarda kayar dedim zaten
hee yok onlar yapamazsa bi guuard alınır dışardan ama tamika c. 4/5 lik transfer hatta se4non başında mihriban hanıma müge hanımada yazmıştım...onlarda tamikanın ocaktan önce avrupada oynamadığını söylemişti...seni bu transfer mutlu etmemiş olabilir ama herkesin basketbool bilgisi farklıdır!
leborn james nba de ne ise tamika o...oyun karakterleri açısındanda önemi açısındanda!TANIMAYANLAR İÇİN...

Yıldız denilebilecek bir oyuncunun transferine kimse hayır demeyecektir elbet ama sahada oynanan oyunda ortadadır. Bu transferle Zafer Kalaycıoğlu'na bir şans daha verilmiştir bir şeyler göstersin diye bir şeyler değişir mi sistem olarak zaten ne oynadığımız belli olmadığı için pek iyimser olamayacağım oyuncuların bireysel gayretleri bakalım bizi nereye götürecek, yine de söylemeden edemeyeceğim keşke gerçek ve kaliteli bir antrenöre sahip olsaydık.

Yazılarınızda ünlem kullanmazsanız sevinirim.

İkinci nokta ise ben oyuncuya karşı çıkmadım, oyuncunun oynadığı bölgeye karşı çıktım. Dikkatli okuması gereken biri varsa o sizsiniz.

Tabi tabi bir de guard alalım. Galatasaray Spor Kulübü ZK'nın emrinde zaten.

Son olarak da Aydın'la Sophia'yı nasıl bir tuttunuz hiç anlamadım.

Daha önce de eski yazılarınızla çelişen birçok yazınız olmuştu. Bu yüzden size cevap verme gereksinimi duymuyorum artık.

Not: Moda oldu artık yazdıklarım üzerinden deşarj olmak. Paylaşım alanı değil terapi merkezi :)

Acaba bütçe sıralamasında kaçıncıyız Euroleague'de?

Şu kadro iyi bir coachun elinde çok farklı basketbol oynuyor olurdu, o kesin. Bakalım, bu transferin gelişiyle oynadığımız oyunda gelişme olacak mı?

Kerem'in de söylediği gibi bir guard iyi olurdu diyorum; ama Catchings'i bulunca aldık muhtemelen.

ışıj augustus catchings young yaso
Nilay esra douglas bahar leuchenka
Tuğba
Seneye bu takım kurulursa süper olur. Bir yabancımızı eğer Avrupa pasaportlu yapabilirsek,katie ve leuchenka'nın da pasaportu olmasıyla rahat oynarız. Heyecanlandım valla:)

Deniz Baskın' Alıntı:
ışıj augustus catchings young yaso
Tuğba
Seneye bu takım kurulursa süper olur. Bir yabancımızı eğer Avrupa pasaportlu yapabilirsek,katie ve leuchenka'nın da pasaportu olmasıyla rahat oynarız. Heyecanlandım valla:)

Herşey güzel ama umarım bu malzemeleri çok iyi kullanacak biri olmalı.Bekleyip göreceğiz.

Artık bu oyuncuylada şampiyonluğa oynayamazsak bunun tek sorumlusu Zafer Kalaycıoğlu'dur. Tamika müthiş bir transfer ama bende Kerem Abi gibi oyun kurucu bölgesine transfer yapılması daha mantıklı olurdu. Yine de takımın kalitesi daha da arttı. Hayırlı olsun kulübümüze.

Öncelikle hayırlı olsun.
Muhammet Çelebi' Alıntı:
[quote="Deniz Baskın":1syq5944]ışıj augustus catchings young yaso
Tuğba

Herşey güzel ama umarım bu malzemeleri çok iyi kullanacak biri olmalı.Bekleyip göreceğiz.[/quote:1syq5944]
Herkes bu kadroyu hayal ediyor ama Seimone gelecekse Katie nerde oynayacak? Hadi onu 3'e kaydırdık o zaman catchings nerde oynar? Hadi onu da 4 yaptık,Sophia nerde oynar? Bu kadar yabancı nasıl rotasyona sokulur? Ligi alabilmek için güveneceğimiz yerlilerimiz gene Yasemin, Tuğba, Esra ve Nilay mı olyor.(Hadi Işıl'ı bir yana koyalım.) Bize yerli lazım. Seneye yine fenere yeniliriz sonra başlar herkes Yasemin'e kızmaya.
En azından Sophia kendi yerinde oynar. Ama guard hala en sorunlu bölge. Işıl'ın bu yıl gelmeyeceğini düşünürsek.

ışılın bu sene oynamaması lazım seimone röportajında hazır olmak için iki ayım var hala diyor ki ikiside nerdeyse aynı dönemde sakatlandılar.ışıl oynamak için çok acele etmiş görünüyor.

Hep seneye bu kadroyla diyoruz ama Sophia'dan başka hangi yabancımızı iki yıldan fazla takımda tutabiliyoruz. Tamika'nın sözleşme detayları nedir? Yıl sonuna kadar mı yada 1,5 yıllık falan mı? Sophia bizden biri oldu seneye de burda yeri garanti, ya Katie başta olmak üzerlere diğerleri?

(Gerçi, erkek takımına bakarsak Sophia'yı 1 yıldan fazla takımda tutmak bile ÇOK BÜYÜK BAŞARI.)

Çok güzel bir transfer olduğu kesin; ama çoğumuzun da tedirgin olduğu gibi, takıma olan katkısı ya da şöyle yazayım; takımın bundan sonra genel olarak nasıl bir başarım sergileyeceği merak konusu.

Bu kadar yapılan hatayı ve yapılan haksızlıkları güzel bir transfer ile kapatmaya çalışıyorlar aynı Türkiye stratejisi isterse tüm yılları toplasınlar Zafer K. istifa Mihriban Hoca geri dön