Home / Erkek Takımı / TBL 3. Hafta | Aliağa Petkim-Galatasaray LH

TBL 3. Hafta | Aliağa Petkim-Galatasaray LH

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı normal sezonun 3. haftasında İzmir’de Aliağa Petkim’e konuk oluyor.Normal sezonun ilk haftasında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda deplasman takımı statüsünde oynayan takımımız rakibi Anadolu Efes’i 85-67 ile geçmişti.Normal sezonun 2. haftasında ise yine aynı salonda bu sefer sarı-kırmızı tribünler önünde oynayan takımımız ezeli rakibi Beşiktaş İF’yi 87-82 ile mağlup etti.Galatasaraylılar için kuvvetli anlam ifade eden galibiyetlerle sezona başlayan Galatasaray LH oynadığı 2 maçtan da galibiyetle ayrılan 4 takımdan biri konumunda 3. haftaya başlıyor.

TBL’de 2013-1014 sezonuna Banvit ve Torku Konya Selçuk Üniversitesi (D) mağlubiyetleriyle başlayan Aliağa Petkim’de kadronun öne çıkan ismi Sean Marshall.Bilhassa 2007-2008 sezonunda Pınar Karşıyaka’da Gary Neal-Quinton Hosley ikilisiyle birlikte sergilediği performansla zihinlerde yer eden Marshall ilk 2 hafta itibariyle dudak uçuklatacak bir şut yüzdesiyle 25 sayı ortalamasını yakalamış durumda karşımıza çıkacak.

Aliağa Petkim ile deplasmanda oynadığımız karşılaşmalar içinde 2011-2012 sezonunda normal sezonun son hafta mücadelesini hatırlamamak olmaz.Normal sezon liderliği için sahaya çıkan takımımız maçın başlarında 14 sayı öne geçse de üstünlüğünü koruyamayarak son çeyreğe 12 sayı farkla geride girmişti.Muazzam bir geri dönüşe imza atarak karşılaşmayı son dakika içinde kazanan takımımıza 85-83’lük galibiyet normal sezon liderliğini müjdeliyordu.

26 Ekim Cumartesi günü saat 15:30’da İzmir Enka Spor Salonu’nda başlayacak bu önemli mücadelede takımımıza başarılar diliyor,İzmir’li Galatasaraylıların takımımıza her zamanki gibi büyük bir destek vereceğine inanıyoruz.

 

About GSbasket.Org

GSbasket.Org
Son topa kadar!

Check Also

Oyuncu Listesi

Oktay Mahmuti’yi zor bir yaz dönemi bekliyor çünkü Galatasaray basketbolu büyük bir itibar kaybı yaşıyor. …