Home / Erkek Takımı / Yarı Final Rakibimiz Banvit

Yarı Final Rakibimiz Banvit

Beko Basketbol Ligi Play-Off Yarı Finali’nde normal sezonu lider bitiren Banvit ile eşleştik. Üç galibiyet alan takımın finale yükseleceği eşleşmede, ev sahibi avantajı Banvit’ten yana olacak.

Play-Off Çeyrek Finali’nde Beşiktaş Integral Forex’i 2-1 ile geçen takımımız, serinin ilk maçını Abdi İpekçi Spor Salonu’nda kaybetmesine karşın üst üste iki maç kazanarak turu geçen taraf olmuştu. Normal sezondan beri süre gelen bir ritim bozukluğuna sahip olan takımımız, ilk turda da bunu sürdürmüştü. Beşiktaş IF karşısında zor anlar yaşayan takımımızda, deplasmanda Bonsu’nun gösterdiği performans ile Sinan ve Markoishvili’nin “X Faktör” rolüne soyunmaları turu geçmemizde anahtar rol oynadı. İkinci maçta Bonsu’nun 17 Sayı 8 Ribaund, Arroyo’nun 8 Sayı 11 Asistlik performansı ile son maçta Sinan Güler’in 15 Sayı 4 Ribaund, Arroyo’nun 12 Sayı 8 Asist’lik performansları öne çıkarken Markoishvili’nin seri boyu verdiği kritik katkılar önemli rol oynadı.

Normal sezonda sadece iki mağlubiyet alan Banvit ise Tofaş’ı 2-0 ile geçerek, yarı finale adını yazdırmıştı. Seriyi 2-0 ile geçse de her iki maçta da oldukça zorlanan ve ilk maçı 4 sayı, ikinci maçı tek sayı farkla kazanan Banvit’te, Meija iki maçta da takımı sırtlayan isim olmuştu. Maçları adeta domine eden ve sorumluluk alan Meija, ilk maçta 27 Sayı 9 Ribaund, ikinci maçta 19 Sayı 5 Ribaund 4 Asist ile oynadı. Simmons, Rowland ve Markovic’ten de değerli katkılar alan Itoudis’in takımı kayıpsız yoluna devam etmişti.

Normal sezonda iki maçta da bizi mağlup eden Banvit, Itoudis önderliğinde bu seneye damgasını vururken; son senelerde “winner” kimliği ile öne çıkan Ergin Ataman’ın bu seride yapacağı hamleler son derece değerli. Rowland, Meija, Markovic gibi değerli ve etkili kısalara karşı yapacağımız savunma kilit olacaktır. Beşiktaş serisinde önemli katkılar veren Markoishvili&Sinan ikilisinin bu performansı arttırarak sürdürmeleri, skor yönünde de destek olmaları önemli. Bize genelde zorluk çıkaran Davis’in savunmasına göstereceğimiz dikkat da serinin kaderini etkileyecektir. Bonsu ve Furkan’ı P&R’lerde kullanıp, Ermal’i sıkıntıya düşürmek, Erceg’i etkili kullanmak ve Dudley’i daha çok olaya dahil ederek, Banvit’e pota altında sıkıntıya düşürmek gerekecektir.

Seride ev sahibi avantajı rakibimizde olduğundan, sert ve kararlı olmak gerekli. Hataya yer olmayacağından, artık istikrarlı bir oyun ortaya koyarak, geçen seneki performansa yaklaşacak şekilde vites yükseltmek gerekli. Banvit’in kısalarının etkinliğini minimize etmek serinin kaderini önemli ölçüde etkileyecektir. Bununla beraber Arroyo’nun dışında da bir şeyler üretmek, oyun ve set temposunu yukarılara çekmek gerekli.

Galatasaray Liv Hospital’ın Kilit Oyuncuları;
Carlos Arroyo – 11.4 Sayı 4.6 Asist
Manuchar Markoishvili – 7.5 Sayı 1.6 Ribaund 1.2 Asist
Zoran Erceg – 11.5 Sayı 4.6 Ribaund

Banvit’in Kilit Oyuncuları;
Sammy Meija – 13.7 Sayı 4.9 Ribaund 2.3 Asist
EJ Rowland – 14.1 Sayı 3.5 Ribaund 3.7 Asist
Charles Edward Davis – 11.4 Sayı 5.2 Ribaund

Normal Sezon Maç Sonuçları;
Galatasaray Liv Hospital 68 – 79 Banvit
Banvit 83 – 72 Galatasaray Liv Hospital

Yenilmez Armada’ya ve koçumuz Ergin Ataman’a bu zorlu seride başarılar dileriz.

Forum Linki: http://www.gsbasket.org/forum/erkek-takimimiz/10116-play-off-yari-finali-galatasaray-liv-hospital-banvit.html

About GSbasket.Org

GSbasket.Org
Son topa kadar!

Check Also

Oyuncu Listesi

Oktay Mahmuti’yi zor bir yaz dönemi bekliyor çünkü Galatasaray basketbolu büyük bir itibar kaybı yaşıyor. …