#11 Ege Arar

Biraz daha kalınlaşmış gördüm kendisini ama hepsi o. Hala net bir şutu yok ve oyununu geliştirememiş.

Ege içi Burçin Badem 3-4 oynayacak şekilde yetiştirildi yazmıştı.Gelen hocalar hep 5 numarada denediler belki 4 numara oynasa bu kadar sıkıntı olmayacak gibi.

Bizim taraftarlarimizin bir kismi haddini asti. Kufuru elestirmek sananlar var ne yazik ki. Kendilerine oyle seyler dense evde sinir krizi gecirirler. Ben de Ege'yi yeterli gormuyorum ancak elestirirken biraz dikkatli olmak lazim.

Ege içi Burçin Badem 3-4 oynayacak şekilde yetiştirildi yazmıştı.Gelen hocalar hep 5 numarada denediler belki 4 numara oynasa bu kadar sıkıntı olmayacak gibi.

Topu yere vuramayan, şut atmayı geçtim, şut stili bile olmayan adam 3-4 olarak yetişmiş yani, muazzam bir altyapımız var o zaman :) Kimse kusura bakmasın ama Ege Arar bizim takımın oyuncusu olamaz. Onu oynatacam diye oyuncu almayanlar hata yapıyor.

Ege'nin böyle ne olduğunu bilmediğimiz bir oyuncuya donusme sebebi o zamanin altyapi ekibidir. Kendileri soyluyorlar 3.5 olarak planladik diye ne topu vuruyor yere ne sutu var ne ball handlingi. Ama bu geldigimiz noktada gecen yil back up uzunken bu yil daha geriye gitmek bence ege'nin problemi. Elestirileri umursadigini sanmiyorum performansi rezalet ve umarim gelecek yil kendine kulup bulur.

Ege'nin 3.5 numarasıyla alakası yoktu valla altyapı milli takımlarında. Şut stili daha düzgündü, daha güçlü bitiriyordu ve konstantrasyonu çok yüksekti.Rebounding'i de çok iyiydi. Felipe Reyes'in 4 oynaması gibiydi, o potansiyeli de vardı ama yıllar içinde çok ama çok geriye gitti. Öyle ki BSL'de barınacak durumda değil artık.

Bundan 1-2 sene önce All-Star yetenek yarışmasına katılmıştı. Oldukça kolay parkurlar vardı yani amatör oyuncuların bile rahatlıkla geçebileceği parkurlar (NBA All-Star gibi değil) neyse bu genç kardeşimiz topu bir sepete atma parkurunda baya süre geçirmişti sonra geldi serbest atış oyununa. Bir tane serbest atış atamadı bu arkadaş. Hayır onu geçtim potaya bile değmiyordu şutları air-ball atıyordu hatırlayan bilir. Ben taa o zaman anladım zaten bu çocuktan bir şey olmayacağını. Ya bir genç oyuncu ileriye mi gider geriye mi gider? Bu arkadaşımız her sezon geriye gidiyor. Müthiş potansiyel, milli oyuncu deniliyordu ama şu haliyle 2. lige koy sırıtır. Geçen maçta 1 dakikada 4 faul yaptı. Ben olumlu anlamda rekor kıramayacağım bari olumsuz anlamda rekor kırayım tarihe mi geçeyim kafasında anlamadım ki...

Furkan'nın 1 küsür milyon dolarlık maaşını da sen cebinden verirsin artık. Lütfen biraz mantık

Furkan'ın maaşından vazgeçmesi şartı ile bunun mümkün olacağını biliyorum.
Sormak istediğim de buydu.
Furkan'ın geleceğini düşünüp Oğuz Savaş gibi olmamak için bunu yapması mümkün mü diye sormak istedim.
Yanlış ifade ettim kendimi...

Kamil Bey, Ege ile Furkanı kıyasladığım yok.
Ama Furkan orada süre almıyor.
Daçka bu yüzden göndermek isteyebilir maaşından kurtulmak için.
Anlatabildim derdimi şimdi umarım :)

Furkan'ın maaşından vazgeçmesi şartı ile bunun mümkün olacağını biliyorum.
Sormak istediğim de buydu.
Furkan'ın geleceğini düşünüp Oğuz Savaş gibi olmamak için bunu yapması mümkün mü diye sormak istedim.
Yanlış ifade ettim kendimi...

Kamil Bey, Ege ile Furkanı kıyasladığım yok.
Ama Furkan orada süre almıyor.
Daçka bu yüzden göndermek isteyebilir maaşından kurtulmak için.
Anlatabildim derdimi şimdi umarım :)

Furkan Dackadan maas almiyor Nihat. Dogus grubundan maas aliyor. Yani adamlar her halukarda odeyecekler, baska takima gitmesine de izin vermiyorlar. Oynatmak istemiyorlar anlayacagin. Maasini alirsin bizden ama baska takima da gidemezsin diyor. Eger furkan oynamak istiyorsa maasindan vazgececek ki maalesef bizim akilli basketcilerimiz parayi birakip gitmiyorlar baska takima basketbol hayatlari da bu kararla perisan oluyor. O yuzden hakettiginden daha fazla almamali kimse bu duruma dusmemek icin.

Furkan Dackadan maas almiyor Nihat. Dogus grubundan maas aliyor. Yani adamlar her halukarda odeyecekler, baska takima gitmesine de izin vermiyorlar. Oynatmak istemiyorlar anlayacagin. Maasini alirsin bizden ama baska takima da gidemezsin diyor. Eger furkan oynamak istiyorsa maasindan vazgececek ki maalesef bizim akilli basketcilerimiz parayi birakip gitmiyorlar baska takima basketbol hayatlari da bu kararla perisan oluyor. O yuzden hakettiginden daha fazla almamali kimse bu duruma dusmemek icin.

Almak istediğim cevap buydu teşekkür ederim :)
Furkan da Oğuz Savaş gibi olmaya çok yakın.

Sosyal Medya da her gün tonlarca kişiye eleştiri geliyor, maalesef küfür de ediliyor hatta aşağılanıyor. Ege sosyal hesabını küfürden kapatmamıştır. Eleştirilerin hepsi doğru olduğundan ve kendisini de yetersiz bulduğundan kapatmıştır. İnsanın kendin de bildiği eksiklikleri tekrar tekrar yüzlerce kişi tarafından yüzüne vurulması dokunmuştur.

Özellikle biz Galatasaraylılar da had safhada olan alt yapıdan yetişen genç oyuncu fetişizminin son örneklerinden biridir. Yıllar geçsede hep genç kalacak ve yıllar geçecek biz hala patladı patlayacak olsun bizim yavrumuz evladımız kardeşimiz sahadaki biz tribündeki biz siz onlar diye diye 30 una getireceğiz.

Obradoviç in en çok bu özelliğini takdir ediyorum. Genç menç dinlemez gelişecek oyuncuyu bir iki şans verir baktı bundan olmayacak daha ileri seviye gelişime kapalı direk gönderir ki gönderdiklerin den de haikatten görüyoruz birşey olmuyor. Kenan Sipahi , Berk uğurlu gibi

Ha bizim Fenerbahçe gibi ne bütçemiz ne kadromuz ne de hedefimiz var . Ancak oynadığın Takımın adı Galatasaray ya da Beşiktaş ise durumu hedefi ya da konumu ne olursa olsun göze batarsın. Antep de oynasan kimse takılmaz buna ama büyük büyük camialarda oynadığın zaman kendini geliştireceksin kardeşim bunun başka türlüsü olamaz .

Son düzenleme:
Ege Arar gibi bulunduğu konuma haketmeden gelenlerin önünü açıyor maalesef bizdeki yabancı kuralı. Geçen gün Darüşşafaka maçına bakayım biraz dedim. Baktım Oğuz Savaş oynuyor, hemen değiştirdim kanalı. Hakeden oynasın, sırf Türk diye kimse oynamasın. Yetenekli isen zaten oynarsın her zaman, örneğin Sinan Güler'i hangi EL takımına koysan oynar. TBF olarak diyorsanızki ben gençlerin önünü açacağım, 16.takımı siz kurun yetenekli gençlerden, kim engel oluyor size. Bizim takımda bir tane bile yeteneği sayesinde takımda olan yerli oyuncu yok ve sadece kadro dolduruyorlar, acı gerçek bu.

Arkadaslar, Ege Arar konusunda bir yanlisimiz var, Sosyal medya hesaplari uzerinden igrenc kufurler edildi. Neler yazildigini buraya yazmak bile imkansiz. Ulke de hukuk olmayabilir ama sunu bilmeniz de fayda var, bir kisiye mesaj sosyal medya vb. hakaret ederseniz eger ilk etapta 110 gun ceza alirsiniz ve cezaniz paraya cevrilir ama ondan sonra herhangibi bir suca karismaniz durumunda 5 yilla yargilanir hukum giyer takriben 8 ay infazini yatarsiniz.

Yani cocuk oyuncagi degil bu isler. Iyi oynamiyorsa napalim gece gunduz kufur mu edelim. Tek sorumlu basket subesinin basinda kim varsa onlar. Baskanindan Genel menejerine artik her kimse. Gucunuzun yettigine vurmak insanin kendi kucuklugunu gosterir.

Kotu soz sahibinindir.