Nigel Hayes

Galatasarayımız, ABD'li 4 numara Nigel Hayes'i 1 sezonluğuna kadrosuna kattı.

Yeni transferimize bu forma altında başarılar diliyoruz. Hayırlı olsun.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında Birleşik Amerikalı oyuncu Nigel Hayes ile bir yıllığına anlaşmaya vardı.

16 Aralık 1994 tarihinde Amerika’nın Ohio eyaletinde doğan Nigel Hayes, 2.03 boyunda ve uzun forvet pozisyonunda forma giyiyor.

Kolej kariyerine Wisconsin’de başlayan Hayes, 2013-2017 yılları arasında 150 maçta parkeye çıkarak ortalama 29,6 dakika süre aldı. NCAA kariyerinde 12,4 sayı ortalaması yakalayan Birleşik Amerikalı oyuncu New York Knicks tarafından 2017 NBA Yaz Ligi’ne davet edildi. Normal sezonun büyük bir kısmını ise NBA G Ligi takımlarından Westchester Knicks’te geçirdi.

19 Ocak 2018 tarihinde Los Angeles Lakers ile iki kez 10 günlük sözleşme imzalayan Nigel Hayes, Lakers forması ile iki maça çıkarak ortalama 5,5 dakika süre aldı. Mart ayında ise Toronto Raptors ile de iki kez 10’ar günlük kontrat imzalayan Birleşik Amerikalı uzun forvet Toronto formasıyla da iki kez parkeye çıktı ve ortalama 3,3 dakika süre aldı. Hayes sezon sonu ise yeniden Westchester Knicks takımına döndü.

2017-2018 sezonunun sonlarına doğru Sacramento Kings ile imzalayan Nigel Hayes, takımı ile beş kez parkeye çıktı ve ortalama 21 dakika süre aldı. Hayes bu beş maçta ise 3,6 sayı ve 4,4 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

Oyuncumuza Galatasaray’a hoş geldin der, sarı-kırmızılı forma altında başarılı bir sezon dileriz.

7 Eylül Türk Telekom hazırlık maçında 21 sayı. Böyle devam eder inşallah.

Nba de 3-5 macina denk gelmistim pek de hoslanmamistim ama demek ki sure bulamiyormus. Buldugu sure zarfinda da sansini iyi kullanamayinca pek isinamamistim. Lakin rahat bir ortamda cok deli isler yapacaga benziyor.

Hazirlik maclarimizda 2-3 period izledim. Bilmiyorum ama bizim takima cok cok fazla geldi bana :)

Simdilik takimda dikkatimi asiri ceken oyuncu oldu. Basarilar diliyorum kara kobraya :)

Tam bir 4 numara degil ve bana gore center oynamasi gerektigini dusunuyorum. 4-5 arasi diyebiliriz ama 4.5 da olabilir 4.75 ve hatta 4.99 a kadar yolu var :)

Gozlerinizi kapatin ve Nigel Hayes'i pota altinda mucadele ederken dusunun. Yok yok yok bu adam affetmez orada. Nigel Baba, geride oldugumuz veya zorlandigimiz maclarda lutfen direkt olarak 2 sayiya oyna. Faydasi olmazsa bir daha laf etmem sana soz.

Tam bir 4 numara degil ve bana gore center oynamasi gerektigini dusunuyorum. 4-5 arasi diyebiliriz ama 4.5 da olabilir 4.75 ve hatta 4.99 a kadar yolu var :)

Gozlerinizi kapatin ve Nigel Hayes'i pota altinda mucadele ederken dusunun. Yok yok yok bu adam affetmez orada. Nigel Baba, geride oldugumuz veya zorlandigimiz maclarda lutfen direkt olarak 2 sayiya oyna. Faydasi olmazsa bir daha laf etmem sana soz.

Pivot için kısa bir boyu var. 4 de oynayamaz ribaund alamıyor ve pota altında etkili değil. 3 oynatabiliriz aslında.

Pivot için kısa bir boyu var. 4 de oynayamaz ribaund alamıyor ve pota altında etkili değil. 3 oynatabiliriz aslında.

Belki de yanlis anlattim isteklerimi, 3 sayiya oynamasin, direkt olarak ya iceri penetre etsin ya da kisa sutlarla oynasin. Cok daha fazla katkisi olacaktir diye dusunuyorum.

Ayrica 2.03 boyunda oyle aman aman da kisa degil yani.

Belki de yanlis anlattim isteklerimi, 3 sayiya oynamasin, direkt olarak ya iceri penetre etsin ya da kisa sutlarla oynasin. Cok daha fazla katkisi olacaktir diye dusunuyorum.

Ayrica 2.03 boyunda oyle aman aman da kisa degil yani.

Katılıyorum son maçlarda sürekli dışarıdan oynuyor. Zaten şutu iyi değil, istikrarlı birisi de değil. Son Bahçeşehir maçında kötü bir yüzdeyle oynadı. Onu kısa forvet olarak kullanmak daha iyi olacaktır eğer içeriye drive ve penetre etsin istiyorsak. Harrison'u da 2 numaraya çekeriz, 1 numaraya Webster'i.

Webster - Harrison - Hayes - Arapovic - Auguste

Bu 5'liyi denemeliyiz bir de Klobucar'ı çıkararak.

Bence dünkü galibiyetin gizli mimarıydı. Savunmada özellikle çok önemli işlere imza attı bence. Hele Melih'e yaptığı blok ve maçın sonlarındaki bitirici sayıları harikaydı. Helal olsun tüm takıma extra olarak Hayes'e.

Harika performans ve karakter, maçtan önce herkesten 2 saat önce gelip çalışmış, helal olsun.Seneye Ergin Hoca Efes'e alır Mottum'un yerine. Moermann ile dönüşümlü harika maçlar çıkarırlar.

Euroleague'de oynamak isteyecektir, yapacak birşey yok maalesef.

Sorumlularini gün yüzü görmesin inşallah.

Böyle adamları bulmak kolay olmuyor her sene. Bulmuşken tutmasını bileceksin bilmiyorsan bu işi yapmayacaksın. Çok yazık.

Seriyi kendimize çevirebileceğimiz maçta bu kadar pasif oynaması ve maç şutunu ilkokul öğrencisi gibi atması çok hayal kırıklığına uğrattı.Kendisini affettirmesi için serinin geri kalanını 20-8-2-2-2 gibi ortalamalarla oynamalı.Bu kadar üst düzey oynadığı sezonda berbat bir play-off serisi geçiriyor Nigel Hayes.Yakışmıyor ...

Son düzenleme: