BSL 11. Hafta | Galatasaray: 84 - 74 Fenerbahçe Beko

Galibiyet hayali kurabilenlerin iyimserliğini istiyorum. :) 20 sayı altındaki her türlü farkı başarı olarak görüyorum. Vizyonsuz yönetimlerimlerin GS basketbolunu getirdiği nokta maalesef bana bundan ötesini düşündürtmüyor. Tek beklentim maç sonu yönetime gerekli tavrın konulmasıdır. Lakin tribündeki yönetim destekçileri buna müsade etmeyebilir.

Sanırım hafta içi Madrid maçları var. Önemli oyuncuların oynayacağını sanmıyorum. Mesela Vesely, Sloukas bence olmayacak. Son yabancı kuralını bilmiyorum saçmaladıkları için bıraktım Türkiye ligini takip etmeyi.

Çoğu yönden on sene önceki duyguları yaşıyorum. 10 sene önce hatta daha öncelerinde de Fenerbahçe maçlarına giderdik. Belki olur diye. Yine de o salon bir şekilde dolardı. Ahmet Cömert, Ayhan Şahenk, Abdi İpekçi... Bir kaç sene önce o günler geride kaldı diye düşünürdük, yanlış düşünmüşüz. Şu an yapacak bir şey yok. Maçımıza gideceğiz ve o salonu dolduracağız. Bir bakarsınız, belki olur.

Belki de tarihteki en çok fark olan kadrolar. Ataşehirdeki ruhsuz Fener seyircisinden sonra Galatasaray taraftarı önünde oynamak zor gelecektir. Bizim oyuncular da tribüne eşlik ederse belki bir şansımız olur.

Sanırım hafta içi Madrid maçları var. Önemli oyuncuların oynayacağını sanmıyorum. Mesela Vesely, Sloukas bence olmayacak. Son yabancı kuralını bilmiyorum saçmaladıkları için bıraktım Türkiye ligini takip etmeyi.
Bütün yabancıların lisansı var ama sadece 5 tanesi ligde kadroda yeralabiyor.
Real maçı cuma akşamı, bu günkü maçı ondan daha çok son 5 6 gündeki 2 Euroleague maçı ve Karadağ seyahati etkiler.

Belki de tarihteki en çok fark olan kadrolar. Ataköydeki ruhsuz Fener seyircisinden sonra Galatasaray taraftarı önünde oynamak zor gelecektir. Bizim oyuncular da tribüne eşlik ederse belki bir şansımız olur.
Hocam sadece merak ettiğim için soruyorum, bu "ruhsuz seyircilerden sonra Galatasaray seyircisi karşısında oynamak zor gelecektir" e gerçekten inanıyor musunuz ? Neden zor gelsin ? Israil, Yunanistan Baskonia deplasmanları kolay mıdır yada çok mu farklı?

Hocam sadece merak ettiğim için soruyorum, bu "ruhsuz seyircilerden sonra Galatasaray seyircisi karşısında oynamak zor gelecektir" e gerçekten inanıyor musunuz ? Neden zor gelsin ? Israil, Yunanistan Baskonia deplasmanları kolay mıdır yada çok mu farklı?

5+1 sakat ile oynayan rakibe karşı 12 bin kişi önünde maç kaybeden hocanıza sor bence bunu kaybetme sebebi neymiş :)
İsrail, Yunan deplasmanları falan hikaye olduğunu gayet iyi biliyorsunuz Galatasaray deplasmanı karşısında.

Maçın sonucundan bağımsız gidecek olan arkadaşların şimdiden ayağına sağlık ama bu takım ve hoca bende kredisini tüketti. 16-17 sezonundaki Euroleague macindan sonra seyircili oynadigimiz fb maclarinda atmosferdeki dususu gormemek mumkun degil. Bu mac ya o maclara bir dur diyecek ya da dusus devam edecek ama yonetici vasfiyla orda oturanlarin da pek umrunda degil sanirim mac.

Gecen gun twitter'da bir sey okumustum. Dünya bulunduğu yeri hak etmeyen Mustafa Cengiz'lerle dolu diye. Aldığı desteği bu kadar hor kullanan bir yönetime daha önce rastlamamıştım. Başkan neyse yönetim de öyleymiş görülen o.

İlk yarı çok iyi savaşan ve mücadele eden bir takım var.
Hoca gereksiz rotasyonu bırakır ise Allah'ın izniyle biz bu maçı alırız.
Yeter ki gereksiz rotasyon yapmasın ve önemli oyuncuları benchte unutmasın...

3.çeyrek çok kritik bu sekanslarda son çeyreğe girersek galibiyeti düşünebiliriz artık.3. çeyrekte son derece sert ve konstanre çıkacaklardır.Aptal işleri denememek lazım hucum sıkışırsa topu harrison potaya atar bu kadar basit.

Şu takımın 2. pivotu olsa yediğimiz kolay sayılar bu kadar çok olmazdı . Vesely bireysel yetenek olarak da çok üstün kalıyor bizim takımımıza gerçi Lauvergne 'in yıllık aldığı paranın Gs takım bütçesi olduğunu unutmazsak işler yolunda bence :D