2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı

İşte bu işte bu işte bu. Haftalardır takıma destek olalım, birlik olalım, kötü enerji yaymayalım diyorum ve nihayet lideriz. Oynamamız gerektiği gibi oynadık ve kazandık. Mükemmel bir atmosfer vardı. İyi savunma yaptık, kazandık. Şimdi rize ve akbilspor’u yenersek şampiyonuz. Rize’ye yenilsek bile şampiyon olabiliriz. Çok büyük avantaj elde ettik çok. Hadi üç maç daha kenetlenelim bitirelim bu işi. Kudursun kanatlılar.

Oh be!.. Sonunda kazandık ve lideriz. Tebrikler takıma... :) İnşallah kalan üç maçta gerekeni yapar ve şampiyon oluruz.

Beşiktaş'a neredeyse top göstermedik. İtiraz ettikleri taç pozisyonunda da top Caner'in ayağına çarpmış. Öyle olmasa bile akan oyundan kopmamak lazım. Ne olursa olsun, oyunda kalmak lazım. İkinci golü de benzer şekilde yediler.

Boşuna demiyorlar başta karakter lazım spor için veya her şey için. Caner gibiler 2 dakika dürüst olsa olaylar bu kadar büyümeyecek. Tekrardan defalarca izledim Mariano topu ileriye dikecekken top Caner’e çarpıp sola gidiyor. Zaten mantıken topu ileri atarsın, kendi yarı sahana döndürüp topu taca atmazsın.
Bunun dışında, o Necip denen futbol fukarasına neden bir türlü kart çıkmadı anlamadım. Onyekuru ceza sahasına gidicek arkadan bileğine basıyor sarı yok en barizi buydu.
Gelelim bize, Belhanda ilk yarıda kaptığı topta rakibi dengesiz yakalamışken aşırtmaya gitti kendini Sneijder zannedip.
Şu Diagne de demiyim diyorum da sonunda bana da balon dedirtti. Anlam veremiyorum bu nasıl forvet ve nasıl bu kadar gol atabilmiş Kasımpaşa’da.
Her neyse haftaya galip gelirsek Başak maçına daha stressiz çıkarız.

Diagne daha ne yapsın Muhammed.
İlk golde tacı hemen başlattı sonra da Feghouli'ye asist pasını verdi.
İkinci golde de müthiş ara pası atarak Fernando'ya asist yaptı.
Bence boşuna gömüyoruz Diagne'yi.

Çok güzel oyun ve çok güzel galibiyet.
Fatih Hoca, teknik ekibi ve bütün takımı tebrik ediyorum.

Rize maçı şampiyonluk maçı.
İnşAllah o maçı kazanırsak şampiyonuz...

Diagne’yi bu forumda belki en çok eleştiren benim ama bu maçta gollerde etkisi vardı, akıllı ve hızlı davrandı o yüzden bugün görevini yaptı diyebilirim ben de. Aslında ah bu kadar para vermeseydik sorun olmayacaktı da şimdi şampiyon olursak 3 milyon euro daha verilecekmiş toplam 13 milyon euro. Bu miktarı kabul edemiyorum. Kalan Üç maçta da görevini yapsın da sezon sonu değerlendirilir durumu. Şu an şampiyonluktan başka bişey düşünmememiz lazım camia olarak.

Diagne’yi bu forumda belki en çok eleştiren benim ama bu maçta gollerde etkisi vardı, akıllı ve hızlı davrandı o yüzden bugün görevini yaptı diyebilirim ben de. Aslında ah bu kadar para vermeseydik sorun olmayacaktı da şimdi şampiyon olursak 3 milyon euro daha verilecekmiş toplam 13 milyon euro. Bu miktarı kabul edemiyorum. Kalan Üç maçta da görevini yapsın da sezon sonu değerlendirilir durumu. Şu an şampiyonluktan başka bişey düşünmememiz lazım camia olarak.

Evet hakli oldugun yerler var ama söyle düsün eger Diagne olmasaydi büyük ihtimalle sampiyon olamazdik ve 13 Milyon Euro vermedik diye 100 Milyon Euroya yakin paradan olurduk

Takımımız, Süper Lig’de 17 maçtır yenilmiyor. Takımımız bu 17 maçta 41 gol atarken, 13 gol yedi.

2.yarıda oynadığımız 14 maçta 34 gol atarken 8 gol yedik. 10 galibiyet alıp hepsi deplasmanda 4 beraberlik aldık.

Bi parantez de Muslera’ya açmak istiyorum. Çok kritik kurtardığı bir iki vuruş vardı. Özellikle Burak’ın son bölümde markajdan vurduğu malum şutu çıkarmak herkesin harcı değildir. Gerçekten kaleci faktörü çok önemli bunu bütün futbol kamuoyu her sezon görüyor.

Ali Naci Küçük:
"✅Ryan Babel
✅Yıllık 2.5 milyon euro
✅İmza parası: 2.5 milyon euro
✅Sözleşme süresi: 2 yıllık"

Pahalı geldi bana.
Babel geliyorsa Onyekuru gidici demek.
Hayırlısı olsun...

Ali Naci Küçük:
"✅Ryan Babel
✅Yıllık 2.5 milyon euro
✅İmza parası: 2.5 milyon euro
✅Sözleşme süresi: 2 yıllık"

Pahalı geldi bana.
Babel geliyorsa Onyekuru gidici demek.
Hayırlısı olsun...

İmza parası normal gibi ama yıllık ücreti 2 milyon euro civarı tutulsa daha iyi olurdu sanki.Henry gidici bir yerde kiralık sözleşmesini uzatma istediğimizi ancak kulübünün 25 milyon euro bonservis istediğini görmüştüm.Ama ben Babel yerine Marcao tarzı oyuncular alınması taraftarıyım.

İddiaların doğru olduğunu pek sanmıyorum. Yeter artık yaşı 30+ oyunculara bu paraların verildiği. Devlet bunlardan Avrupa ülkelerinin aldığı gibi vergi alsa o zaman görürüz.

Babel'e sırf bonservisi yok diye bu paralar verilmez. Hem karaktersiz hem paragöz biri... BJK'den sırf para için ayrılmıştı. Takımda kalsa bugün BJK lider olabilirdi. Yarın aynısını bizde yapmayacağı ne malum? Biz de ödeme sıkıntıları çekiyoruz.

Diğer yandan medyada Sivaslı Doulas ile anlaştığımız yazıyor. Haber doğruysa Mariano gidiyor demektir. Şahsen Süper Lig'den oyuncu almaya karşıyım. En son ne zaman lig içinden aldığımız oyuncudan verim alabildik? Mevcut kadrodaki oyunculardan bir tek Donk'u sayabilirim.