2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Umarım Marcao ve Luyindama gibi katkı sağlar bize ve iyi paraya satarız.
Hayırlı olsun 😊

Ekli dosyalar

• IMG_20190628_201317.jpg
    IMG_20190628_201317.jpg
    494 KB · Görüntüleme: 6
Atalanta, Marcao'yu almak istiyor.
10-12 milyon gibi bir fiyat belirlemişler.
Bence satmamalıyız.
Şampiyonlar Ligi görürse 25-30 a satarız.

Ah Diagne'yi 15 civarı satabilsek.
O zaman yolumuz o kadar açık olur ki.
Hatta Diagne 15, Belhanda 10 satabilsek çok rahatlarız.

Fernando'ya atılan yorumlar, Belhanda geldiği zaman hesabını kapatmaya kadar giden yorumlar, Diagne'ye atılan yorumlar yapılan baskılar.. İnstagram'da ki taraftar kitlesinin çöplükten hiç bir farkı yok. Gerizekalı ergenler oyuncuların bizim kölemiz olduğunu filan zannediyorlar.

Asla böyle olmadı yıllardır maalesef. Galatasaray’da 11 oynayanlar dışında olanlar çöp oluyor. En son Aysal dönemiydi 25 futbolcu da gol atmıştı Muslera dahil. Umarım ben yanılırım bu sezon.

Valentine'i Türkiye içine kiralamak büyük hata olur. Belçika, Hollanda hatta Bundesliga 2 takımlarından birine bedelsiz kirala hatta ücretini de ben ödeyeceğim de ama Türkiye içine kiralama.

Şener geldi.
Mariano'yu 3e 4e bakmadan satabilsek iyi olur.

Vedat Muriç için de çok bekledik.
Hayır yerli statüsünde oynasa anlarım ama ne gerek var fb ile çekişiyoruz.
5-6 milyondan aşağı vermez bize onu Rize'nin Fb'li başkanı.
Ona vereceğimize bir daha genç bir scout forvet transferi yapalım.
Komlichenko haberleri çıktı mesela bugün.
1000 kere tercih ederim onu Vedat'a.
İnşAllah Emre Akbaba transferinde ki hataya düşüp seney sözleşmesi bitecek oyuncuya 5-6 milyon vermeyiz.

Son düzenleme:
Eğer şener gibi fenerlilerin bile kurtulduklarına sevindiği vasat bir adam geldi diye mariano’yu satarsak hiç şampiyonlar ligi maçlarına çıkmayalım daha iyi. Mariano bu takımda feghouli ve belhanda ile birlikte oyun aklı olan, oyun kurabilen üç oyuncudan biri. Özellikle feghouli ile sağ tarafta çok iyi anlaşıyorlar, iyi paslaşıyorlar ve o kanattan oyunu yönetiyorlar. Mariano’nun zaafları var elbette. Sakatlık riski ve devamlılık sorunu var zaman zaman, zaten onlar olmasa barca oyuncusu olurdu, o kalitede bir adam. Şener vasatı geldi diye bir oyuncu gidecekse o linens olmalı. Linens hepimizin sevdiği, iş ahlakı yüksek, disiplinli, yedek kalsa bile sorun etmeyen, çalışkan bir oyuncu ama kalite ve teknik bakımdan mariano’nun çok gerisinde. Mariano size büyük maç kazandırır, şampiyonluk kazandırır (başakşehir maçında sol ayakla attığı gol bunun örneğidir), linens ve şener gibi oyuncularsa o bölgede idare eder. Kısaca eğer mariano yerine şener diyorsanız hedef küçültmüşsünüz demektir. Ha daha iyisi gelsin öyle gitsin diyorsanız eyvallah ama şener-mariano büyük hata olur. Bizim esas sol tarafta nagatomo yerine mariano gibi bir adam lazımken elimizdeki mariano’yu kaptırmayalım.

Onun dışında şu ana kadar yapılan bütün transferler çöp ( şu genç oyuncu hariç, öyle denemeleri hep yapmalıyız tutmasa da ). Hiç biri şampiyonlar liginde fayda sağlamaz. Diagne’den kurtulamadık, belhanda’yı beğenmeme rağmen avrupa için yeterli olmadığından mutlaka gönderip daha kaliteli bir orta saha bulmamız lazım. Hatta iki tane orta saha lazım. Banega yılan hikayesi oldu. Sol bek lazım sonra. Ve zaman geçiyor, eğer bunlar şampiyonlar ligini ilk hedef olarak belirlemedilerse zaten konuşmaya gerek yok ama ben artık avrupada başarı istiyorum bir galatasaraylı olarak.

Eğer şener gibi fenerlilerin bile kurtulduklarına sevindiği vasat bir adam geldi diye mariano’yu satarsak hiç şampiyonlar ligi maçlarına çıkmayalım daha iyi. Mariano bu takımda feghouli ve belhanda ile birlikte oyun aklı olan, oyun kurabilen üç oyuncudan biri. Özellikle feghouli ile sağ tarafta çok iyi anlaşıyorlar, iyi paslaşıyorlar ve o kanattan oyunu yönetiyorlar. Mariano’nun zaafları var elbette. Sakatlık riski ve devamlılık sorunu var zaman zaman, zaten onlar olmasa barca oyuncusu olurdu, o kalitede bir adam. Şener vasatı geldi diye bir oyuncu gidecekse o linens olmalı. Linens hepimizin sevdiği, iş ahlakı yüksek, disiplinli, yedek kalsa bile sorun etmeyen, çalışkan bir oyuncu ama kalite ve teknik bakımdan mariano’nun çok gerisinde. Mariano size büyük maç kazandırır, şampiyonluk kazandırır (başakşehir maçında sol ayakla attığı gol bunun örneğidir), linens ve şener gibi oyuncularsa o bölgede idare eder. Kısaca eğer mariano yerine şener diyorsanız hedef küçültmüşsünüz demektir. Ha daha iyisi gelsin öyle gitsin diyorsanız eyvallah ama şener-mariano büyük hata olur. Bizim esas sol tarafta nagatomo yerine mariano gibi bir adam lazımken elimizdeki mariano’yu kaptırmayalım.

Onun dışında şu ana kadar yapılan bütün transferler çöp ( şu genç oyuncu hariç, öyle denemeleri hep yapmalıyız tutmasa da ). Hiç biri şampiyonlar liginde fayda sağlamaz. Diagne’den kurtulamadık, belhanda’yı beğenmeme rağmen avrupa için yeterli olmadığından mutlaka gönderip daha kaliteli bir orta saha bulmamız lazım. Hatta iki tane orta saha lazım. Banega yılan hikayesi oldu. Sol bek lazım sonra. Ve zaman geçiyor, eğer bunlar şampiyonlar ligini ilk hedef olarak belirlemedilerse zaten konuşmaya gerek yok ama ben artık avrupada başarı istiyorum bir galatasaraylı olarak.

Avrupada basari hayal ve su an ikinci planda. Su an ilerisi tek önemli olan her sene sampiyon olmakki para getirisi cok olsun. Gelen oyunculari begenmiyoruz ama FFP oldugunu unutuyoruz. Oyuncu satmadan bonservisiyle oyuncu alamassin. Gelenlerin hepsi bonserivisi elinde ve su an gecen seneki yedek kadroyla su anki yedek kadro arasinda daglar kadar fark var, hatirliyorum gecen sene yedek kadroda oyuna giricek sadece Sinan Gümüs ve Mugdat vardi ofansif olarak. Bu arada kadronda 14 Türk olmak zorunda, kaliteli türk istiyoruz deniz türücü istiyo fatih hoca ama kayserispor en az 5 Milyon Euro istiyor...

Bizde isteriz 11'e yazmakta tereddüt etmeyeceğimiz türden Türk oyuncuları ama FFP olmasa bile şu ekonomik şartlarda çok zor. Deniz Türüç'ün sözleşmesi seneye bitecek adamlar 10 isteriz diyorlar. Şener'in bir tık üstü Nazım Sangare'yi istesen adamlar sana 4-5 civarı kapı açacak. Orta sahaya Okay Yokuşlu, İrfan Kahveci tarzı milli takım seviyesi topçu istesen 10'dan aşağı mümkünatı yok alamazsın. E bu yüzden bunların bir ya da iki tık aşağı seviyesinde ve bonservisi elinde oyunculara yönelmekten doğal bir şey yok. Jimmy Durmaz dediğimiz adam geçen sene Toulouse formasıyla 36 maça çıkmış, İsveç milli takımında neredeyse 50 maça çıkmış bir adam. Top tekniği yüksek, şut atabilen, duran top kullanabilen, oyun aklı fena değil diyebileceğimiz birisi. Sinan ve Muğdat'ın toplamından çok daha iyi bir futbolcu.

Mariano ve Fernando kaliteli isimler ama başarıya olan açlıklarının azalması ve vücutlarının bütün bir sezonu kaldıramayacak noktaya gelmesi de aşikar. Fernando, Başakşehir ve Beşiktaş maçlarında muazzam oynadı ama öncesinde neredeyse vasat diyebileceğimiz bir noktadaydı. Mariano da fiziken sezonun genelinde kötüydü. Takımda büyük maçları oynamayı bilen kaliteli ayaklar olacak elbette ama bu adamlar neredeyse ilk 11'inin çoğunluğu olursa bir iki takılmada ipe un sererler. Sonra deplasmanlarda niye kazanamıyoruz sorularını daha sık sormaya başlarız.

Son düzenleme:
Bizde isteriz 11'e yazmakta tereddüt etmeyeceğimiz türden Türk oyuncuları ama FFP olmasa bile şu ekonomik şartlarda çok zor. Deniz Türüç'ün sözleşmesi seneye bitecek adamlar 10 isteriz diyorlar. Şener'in bir tık üstü Nazım Sangare'yi istesen adamlar sana 4-5 civarı kapı açacak. Orta sahaya Okay Yokuşlu, İrfan Kahveci tarzı milli takım seviyesi topçu istesen 10'dan aşağı mümkünatı yok alamazsın. E bu yüzden bunların bir ya da iki tık aşağı seviyesinde ve bonservisi elinde oyunculara yönelmekten doğal bir şey yok. Jimmy Durmaz dediğimiz adam geçen sene Toulouse formasıyla 36 maça çıkmış, İsveç milli takımında neredeyse 50 maça çıkmış bir adam. Top tekniği yüksek, şut atabilen, duran top kullanabilen, oyun aklı fena değil diyebileceğimiz birisi. Sinan ve Muğdat'ın toplamından çok daha iyi bir futbolcu.

Mariano ve Fernando kaliteli isimler ama başarıya olan açlıklarının azalması ve vücutlarının bütün bir sezonu kaldıramayacak noktaya gelmesi de aşikar. Fernando, Başakşehir ve Beşiktaş maçlarında muazzam oynadı ama öncesinde neredeyse vasat diyebileceğimiz bir noktadaydı. Mariano da fiziken sezonun genelinde kötüydü. Takımda büyük maçları oynamayı bilen kaliteli ayaklar olacak elbette ama bu adamlar neredeyse ilk 11'inin çoğunluğu olursa bir iki takılmada ipe un sererler. Sonra deplasmanlarda niye kazanamıyoruz sorularını daha sık sormaya başlarız.

Su an devamli Sampiyon olmak cok daha önemli, göruyoruz Besiktas iki sene sampiyon olamadi adamlarin kasasinda bir kurus yok transfer yapamiyorlar. Namaglup gruplardan cikmis besiktas eee noldu simdi? Ligde sampiyon olalim yeter avrupadaki basari su anki durumda geri planda

Ben de sıkıldım Avrupa’da haşat olmaktan. Ligde 69 puan gibi komik bi sayıyla şampiyon olup Avrupa’da gerisin geri dönüyorsun eve. İyice pes 13 te master ligdeki bilgisayar rakibine döndük.

Başkan Yardımcımız, kuruş değil duruş, der.
Tribün grubumuz, Rize'de bir aslan var, der.
Ne kadar duygusalız.
Alın adam Fb ye gitti.
Şimdi herles dalga geçiyor.
Rize'de ki Aslan'a ne oldu diyorlar.
Ultraaslan buna da cevap versin!

Abi kaç yaşında adamsınız bi türlü şu aylak adam işlerinden kopamıyorsunuz. Koskoca Galatasaray’ın taraftar grubu çıkıp “Rize’de aslan var” diye deli saçması açıklamalar yapıyor. Ne aslanı ya ? Ne kadar bayılıyorsunuz vatan millet meselesine çevirmeye. Denayer’ı City kadroda tutar ; “ooo aslanımız evladımız tutsak ediliyor yetişin” diye feryat figan. Yıl olmuş 2020 uğraştıkları şeylere bak Rize’de aslan varmış.. Gördüğümde bile şaşırdım utandım şaka zannettim. Herkes güler tabi böyle, sonuna kadar da gülmekte haklılar. 3.sınıf topçuyu paylaşılamayan adam ilan ettiniz Rize de elini ovuşturup gülüyordur kekledim bu enayileri diye. El Kabir’i almışlar, yazıyorum Murigi’den fazla golü var bu sezon. Bize de gelse görüşüm bu olacaktı, ki zerre istemedim gelmesini.