EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

https://fantasychallenge.euroleague.net/

Sanirim ben de dahil bir cok arkadasimiz acaba bu yil EuroLeague Fantasy Challenge olacak mi endisesi icindeydik. Ama nihayet degisik bir formatla baslamis bulunuyor. Bench kaldirilmis en basta onu belirteyim, Oduller sanki biraz arttirilmis gibi ama tam emin degilim.

Gecen yil Galatasaray Sampiyon olursa bir forma gonderecegime soz vermistim. O soz uzerimde kaldi ve fazlasiyla rahatsiz oldum. Kime nasil gondereyim derken aklima, bu yil Gs Basket Classic Liginde sampiyon olan arkadasimiza verilmesini mantikli olacagina kaanat getirdim. Tek Sart sitemizde uyeligi bulunan bir arkadasimiz olmasi.

Diyelim ki, GsBasket Classic liginde foruma uye olmayan bir arkadasimiz 1. oldu onu tebrik ediyor, siralamadaki bir alt uyemize denk gelecek sekilde odulunu ulastiriyoruz. Ayrica diyelim ki o kisi benim :) (burada istemsiz gulme geliyor) beni de pas geciyoruz.

Sampiyon arkadasimiz isterse Gs Basketbol formasi isterse GS futbol takiminin formasi ve istedigi oyuncunun.

Bu arada Konunun sahibi Bayca Oral Bey :) Ben sadece ona yardimci olayim dedim.

Herkese basarilar. Kavga etmeden gulup gececegimiz bir Fantasy Lig olmasi dileklerimle :)

https://fantasychallenge.euroleague.net/

Sanirim ben de dahil bir cok arkadasimiz acaba bu yil EuroLeague Fantasy Challenge olacak mi endisesi icindeydik. Ama nihayet degisik bir formatla baslamis bulunuyor. Bench kaldirilmis en basta onu belirteyim, Oduller sanki biraz arttirilmis gibi ama tam emin degilim.

Gecen yil Galatasaray Sampiyon olursa bir forma gonderecegime soz vermistim. O soz uzerimde kaldi ve fazlasiyla rahatsiz oldum. Kime nasil gondereyim derken aklima, bu yil Gs Basket Classic Liginde sampiyon olan arkadasimiza verilmesini mantikli olacagina kaanat getirdim. Tek Sart sitemizde uyeligi bulunan bir arkadasimiz olmasi.

Diyelim ki, GsBasket Classic liginde foruma uye olmayan bir arkadasimiz 1. oldu onu tebrik ediyor, siralamadaki bir alt uyemize denk gelecek sekilde odulunu ulastiriyoruz. Ayrica diyelim ki o kisi benim :) (burada istemsiz gulme geliyor) beni de pas geciyoruz.

Sampiyon arkadasimiz isterse Gs Basketbol formasi isterse GS futbol takiminin formasi ve istedigi oyuncunun.

Bu arada Konunun sahibi Bayca Oral Bey :) Ben sadece ona yardimci olayim dedim.

Herkese basarilar. Kavga etmeden gulup gececegimiz bir Fantasy Lig olmasi dileklerimle :)

Teşekkürler Mehmet bey ben de ne zaman Fantasychallenge'a başlayacağız diye merak ediyordum. Bu yıl daha da çekişmeli geçeceğinden eminim. Takımlar çok iddialı ve NBA'den takviyeler geldi. Bütçeler ve takım sayıları arttı. Umarım güzel bir yıl geçiririz. Bu arada yedeklerin kalkması harika olmuş. O kadar gereksizdi ki.

Bu arada GS Basket H2H isimli H2H ligi kurdum. Katılmak isteyenler katılabilir. Ligin kodunu isteyenlere söyleyebilirim.

Normal ligi de; GS Basket Normal Sezon adı altında oluşturdum. O açık bir lig bulabilirsiniz. Bulamazsanız şifresini veririm.

Eğer başka lig kuralım derseniz tekliflere de açığım :)

Son düzenleme:
Euroleague'in başlamasına 4 gün kaldı.

Kadroları yavaş yavaş kurmaya başlamayı unutmayın. Hazırlık döneminde Dorsey, Fredette, Monroe , Timma, Rodriguez, Leday gibi formda isimleri kadrolarıma alıyorum ben de. Sizler de hangi oyuncuları aldıklarınızı paylaşabilirsiniz dilerseniz. Sizce bu sene ön plana çıkacak oyuncular kimler? Bir de eğer sakatlık dolayısıyla oynamayacak oyuncuları yazarsanız sevinirim.

H2H liginde ve normal ligde epeyce yer var. Eğer yeterli sayıda talep gelmezse şifreyi burada yazarım. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum yine.

Pangos, Heurtel, Shved, Nedovic, Gudaitis, Datome, Granger, Vesely, Lövern ve Larkin in sakatliklarini biliyorum. Senin söylediklerine ek olarak D.Williams, Omri Casspi, Mirotic, Campazzo, Jovic, Jerebko, Vildoza gibi isimler düşünülebilir..Larkin oynamazsa Micic ve formda Peters da düşünülebilir.

Haftaya ilk maçin başlamasına son dakikalar kala katilim hızlanacaktır. Takım kurmakta zorlanıyorum para yetmiyor çünkü 😂

Forumdaki arkadaşlar katilirlarsa memnun oluruz.

Mamicigim hayırlı teskereler şimdiden. Umarım Fantasy challenge oynayan bir komutana denk düşersin de güle oynaya biter askerliğin 🤭

Hakan Sağlama ve Muhammede şifreleri yolladım. Bir sıkıntı olursa bildirin lütfen.

Muhammed hayırlı teskereler. Fantasy yi dert etme ama oynama imkanın olursa çok seviniriz tabiki.

Çok teşekkür ederim :) bir sorum daha var , bu sene de uygulaması yok dimi oyunun, siteden oynayacağız yani yine ?

Tam olarak bilmiyorum ama geçen sene vardı mobil uygulaması. Bu sene de devam eder muhtemelen Muhammed.

NOT: Muhammed senin mesajından sonra Euroleague uygulamasına baktım telefondaki. Ve bu seneki fantasy challenge uygulaması göremedim. Bununla ilgili euroleague'e bir mail attım eğer doğru kişiye attıysam ve cevap alırsam haber veririm. Umarım sadece bilgisayardan idare etmek zorunda kalmayız. CEp telefonundan da girme durumunda kalıyorduk sık sık. Hem sen askerde olacaksın senin için, cep telefonu çok önemli haklısın.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Uygulaması daha pratik ve güzel sempatik oluyordu. Tek ben mi böyle düşünüyorum acaba 😂 En son 16-17 sezonunda vardı App, o sezondan sonra kaldırdılar diye biliyorum.

Bu bütçe biraz yetersiz mi arkadaşlar yoksa ben mi zorlanıyorum kadro kurarken 😄

Oyunun mobil uygulaması yok ama internet arayüzü oldukça kullanıcı dostu, çok zor olmuyor kullanması. Eskiden vardı ama son 2-3 senedir farklı bir firma aldı oyunu ve hem formatı değişti hemde mobil uygulama kalktı. Yeni formatta oyuncu fiyatı eskisi gibi PIR in 4 katı değil (eskiden de tam olarak değildi ama 4 katı diye basitleştirebiliriz.), son maçlardaki performansı fiyatı ağırlıklı olarak belirliyor. 20 li haftalardan itibaren fiyatları aynı 2 oyuncudan birisinin ortalamasını 15, diğerinin de 22 görebilirsiniz.
Oyuncu fiyatları biraz artmış, Ahmet bile 0.82.
8 oyuncu için 10m, ortalamada bir oyuncu 1.25 lik bütçe var demektir. Yukarıda ismi geçen oyuncuların hiçbiri asıl isimler olmadığı halde fiyatları bunun üstünde. Ama bu sene çok fazla alternatif var o yüzden aynı takıma denk gelmek pek mümkün olmayacak.
Fiyatların bir kısmı şişirilmiş bence, ama hangisi olduğunu bulmak mesele :)

Oyunun mobil uygulaması yok ama internet arayüzü oldukça kullanıcı dostu, çok zor olmuyor kullanması. Eskiden vardı ama son 2-3 senedir farklı bir firma aldı oyunu ve hem formatı değişti hemde mobil uygulama kalktı. Yeni formatta oyuncu fiyatı eskisi gibi PIR in 4 katı değil (eskiden de tam olarak değildi ama 4 katı diye basitleştirebiliriz.), son maçlardaki performansı fiyatı ağırlıklı olarak belirliyor. 20 li haftalardan itibaren fiyatları aynı 2 oyuncudan birisinin ortalamasını 15, diğerinin de 22 görebilirsiniz.
Oyuncu fiyatları biraz artmış, Ahmet bile 0.82.
8 oyuncu için 10m, ortalamada bir oyuncu 1.25 lik bütçe var demektir. Yukarıda ismi geçen oyuncuların hiçbiri asıl isimler olmadığı halde fiyatları bunun üstünde. Ama bu sene çok fazla alternatif var o yüzden aynı takıma denk gelmek pek mümkün olmayacak.
Fiyatların bir kısmı şişirilmiş bence, ama hangisi olduğunu bulmak mesele :)

Düşük ücretli oyuncuların fiyatları artmış. Ancak Yüksek ücretli oyuncuların fiyatları normal bence. 2 milyon euroyu geçen bir tek Shved var sanırım. geri kalanlardan 1.5-2 arasında oyuncular da mevcut. Ama ilk haftaların fırsat olabileceğini düşünüyorum. Mesela Rodriguez, Greg Monroe, Leday, Fredette tahminim bu oyuncuların fiyatları daha da yükselebilir daha da yükselmeyedebilir göreceğiz.

Bu arada H2H ligine fazla talep yok o yüzden şifreyi buradan veriyorum.

Şifremiz : 4KDEUSE5

ligin adı: GS Basket H2H.

BU şifreyle aratırsanız girebilirsiniz. h2h maçlar normal sezondan çok daha keyifli oluyor. Kendi aramızda maçlar her zaman daha güzel. Bekleriz herkesi.