Euroleague Fantasy Challenge 2020-2021

De Colo kaptanım. larkin'den çıktım. Micic var. Vesely var. Dubljevic var. Umarım birşeyler yaparlar. Micic'den iyi bekliyorum. Ama ne zaman alsam saçmalıyor. Bakalım görücez.

H2h liginde 10.sıradayım,hiç çaba sarfetmesem,gözüm kapalı kadro kursam yine aynı sırada olurdum.Öyle şeyler oldu ki şanssızlıkla izah edilemez,biliyordum da böyle olacağını,şevkim kırıldı,heyecanım tükendi ama yinede devam ediyorum,kapılar hep kapanır ama hep zorlarsın açılmayacağını bile bile,herşeye rağmen az bile olsa keyif aldım,hayatta aynı çizgide,orada da şanssızlığın ötesinde herşey,o yüzden belki oyundaki kötü durumu umursamıyorum,kapılar hep kapanacak gittiği yere kadar o kapılar hep zorlanacak,kaybedilecek birşey yok,oyunda da hayatta da çünkü er ya da geç o kapıları zorlayan kol yorgun düşecek belki bir daha doğrulamayacak,o yüzden o güne kadar devam,kapıların açılmayacağını bile bile devam ...

H2h liginde 10.sıradayım,hiç çaba sarfetmesem,gözüm kapalı kadro kursam yine aynı sırada olurdum.Öyle şeyler oldu ki şanssızlıkla izah edilemez,biliyordum da böyle olacağını,şevkim kırıldı,heyecanım tükendi ama yinede devam ediyorum,kapılar hep kapanır ama hep zorlarsın açılmayacağını bile bile,herşeye rağmen az bile olsa keyif aldım,hayatta aynı çizgide,orada da şanssızlığın ötesinde herşey,o yüzden belki oyundaki kötü durumu umursamıyorum,kapılar hep kapanacak gittiği yere kadar o kapılar hep zorlanacak,kaybedilecek birşey yok,oyunda da hayatta da çünkü er ya da geç o kapıları zorlayan kol yorgun düşecek belki bir daha doğrulamayacak,o yüzden o güne kadar devam,kapıların açılmayacağını bile bile devam ...

Bu oyunun ozeti hayat gibi. 1 senelik omrumumuzu buna ayirirsak eger, inisler cikislar elbet oluyor. Nasil ki isimizde ya da sagligimizda inisler cikislar oluyorsa oyunda da inisler cikislar oluyor. Form durumumuza gore, sansimiza gore. Onemli olan oyunu birakmamak. Ben ligde hic birinci olamadim ama hicbir zaman da birakmadim. Mesgul de olsam birakmadim. Cunku oyun keyif veriyor. Oyundan keyif almayi bilmeli, kaybetsen de keyif almali. Neden yuksek puan alamadim deyip dert etmemeli kendini. Her an haftanin en yuksek puanini alma sansiniz var. O yuzden lutfen devam edin. Ne yazmayi birakin, ne de oynamayi.

Benim en büyük sıkıntım, 11-12 takımım var sanırım 14-15 oyuncudan oluşuyor hepsi. Takımı kuruyorum, forvet için mesela 3 m kalıyor, elim kalkıp 1,5-1,6 lık isimlere gitmiyor. Lucic, Higgins, Shields arasında kalıyor.
3 yada 4 guard alabiliyorsunuz, De Colo-Micic-Larkin-James ve içerideyse Shved den başka alternatif yok, Llod a bile yer kalmıyor. 4 guard aldınız mı 1 pivota yer kalıyor, o da ya Tavares ya Vesely, hadi küçük bir ihtimal de Reynolds.. PF için zaten Mirotic ten çok zor çıkmak.. Sadece 2 forvet pozisyonu kalıyor onlar için de saydığım 3 isim + Sikma-Mickey-Guduric, bir de yeni gelen hezonja dan başka iyi alternatif yok. Hepsini toplasan 17 hadi 2 tane de unuttuğu olsun 19-20 isim oluyor.
Bütçe yeterliyse sürprize gidemiyor insan. Sadece kaptan seçimi birşeyleri değiştirebiliyor.
82. sıradaki takımımda Micic i seçtim, -1 yaptı sağolsun. sonradan 2-3 hafta iyi getirse de o takım hala ilk 100 e giremedi..

Ben bütçeye takılmıyorum. Elimde fazladan 5M bile kalıyor ama gidip en yüksek pir getirebilecek adamı alıyorum, 1M olsa bile oyuncu. Ama kadro cidden daraldı artık, normal olarak. Guard ve pivot mevkilerinde hemen herkeste aynı adamlar. Geriye forvet kalıyor orda da cidden anormal bir kıtlık var. Lucic, Higgins, Hezonja öne çıkıyor ama onlar da 15 civarları gidiyorlar. E alternatif baksan diğer isimlerle ciddi uçurum var aralarında, el kol bağlanıyor. Yani Ayhan Bey'in de söylediği gibi kaptan seçimleri burada belirleyici faktör oluyor. Birçok maçı kaptan seçiminden kaybetmeseydim çok farklı yerde olabilirdim belki de.
Benim liglerdeki durumum fena değil ama özellikle H2H ligimizde şansım da yaver giderse belki bi ihtimal son düzlükte liderliğe sıçrama sürprizi yapabilirim.

Ben bütçeye takılmıyorum. Elimde fazladan 5M bile kalıyor ama gidip en yüksek pir getirebilecek adamı alıyorum, 1M olsa bile oyuncu. Ama kadro cidden daraldı artık, normal olarak. Guard ve pivot mevkilerinde hemen herkeste aynı adamlar. Geriye forvet kalıyor orda da cidden anormal bir kıtlık var. Lucic, Higgins, Hezonja öne çıkıyor ama onlar da 15 civarları gidiyorlar. E alternatif baksan diğer isimlerle ciddi uçurum var aralarında, el kol bağlanıyor. Yani Ayhan Bey'in de söylediği gibi kaptan seçimleri burada belirleyici faktör oluyor. Birçok maçı kaptan seçiminden kaybetmeseydim çok farklı yerde olabilirdim belki de.
Benim liglerdeki durumum fena değil ama özellikle H2H ligimizde şansım da yaver giderse belki bi ihtimal son düzlükte liderliğe sıçrama sürprizi yapabilirim.
şöyle bir durum var, Lucic mesela az da yapsa üst takımların %70 inde olduğu için büyük bir kaybın olmuyor, ama az olan bir oyuncu (ki az alınmış olmasının da sebebi malumdur) kötü yaptığında batıyorsun. Ha iyi yaparsa da çıkarsın ama ben mesela şu anda o kumarı oynayamam :)

Evet o konuda haklısınız. Ama artık bi yerde radikal değişiklik yapmak gerekiyor. En azından zevk almak için. Sürekli herkeste aynı isimler görmekten sıkıldım. Otomatik pilota devretmek gibi oluyor. Ki ben ciddi yükseliş yaptığım haftalarda çok az alınan oyuncuları kadroma alıp ciddi sıçrama yaptım bu sezon. Ama kaptan seçimlerinde 2-3 puanlarla kaybettiğim karşılaşmalar olmasa belki de liderdim iki ligde de.

Bu W.Thomas 'ı alayım dedim 9 pr yaptı,biliyorum bu adam 1 - 2 hafta içinde 25 + yapacak ve ben onu çıkarmış olacağım.Denedim olmadı

P.Henry'i severim,krediside uygundu aldım adam 3 pr yaptı.

Ponitkayı çıkardım 18 pr,Loyd'u çıkardım bakalım ne yapacak ? Dunston'ı çıkardım ve Lucic'i çıkardım.

Loyd ve Lucic'i normalde asla çıkarmazdım ama bi çılgınlık yapayım dedim.

Ben de De Colo'dan çıkıp Mccollum aldım bakalım ne yapacak. Daha önce çuvallamıştı baya, aldığımda. Zalgiris de sağolsun top oynamaya gelmeyince De Colo güzel kapattı akşamı. Bu hafta forvetlerin kapışması olacak bakalım puanlar nasıl şekillenecek.
Sasha Vezenkov da sürekli elim gidip gidip ucundan dönüyor, 24 e gelmiş şimdiden bu akşam....

Luke Sikma , iki yıldır almak istiyordum vardı bi hayalim. Bu hafta nihayet kavuştuk ilk kez bu oyunda. Sağolsun 24 yaptı ama Vezenkov ikileminde kalıp almayınca 41 yapmış oldu Vezenkov. Neyse ben senden razıyım Sikma.
Bu arada haftaya gidip Clyburn almayın arkadaşlar, yine 5-10 bandında seyretmeye devam edecek. Biz almayınca şovunu yaptı yerine oturdu.

Forum canlanmış süper. Vesely'ci arkadaş nerde ya :D Gerçekten ben de nefret etmeye başladım. Sattım kötü oynar diye bekliyorum adam şov yapıyor.

Bahsettiğiniz kişi sanırım benim çünkü Vesely'le alakalı çok ciddi problemlerimin olduğu bir yazım var bu başlıkta. Aynı durum benim için de sürüyor. Ligde 4 takım olduğumuz için fikstür üç haftada bir başa dönüyor. Dünkü Vesely performansı bana çok kötü bir etkide bulunmadı çünkü bu hafta oynadığım arkadaşımda Vesely yerine Larkin kaptan. Bir sonraki hafta oynayacağım arkadaşımda Vesely kaptan. Tabi bir ligde 2 Vesely olunca benim galibiyet alma ihtimalim çok düşük. Haksız rekabet eleman ya. Tabi "Amma Vesely diye ağladın, kalk sen al Vesely'i o zaman" derseniz de, lige başladığımız ilk haftadaki Guduric'in rezalet oyunundan sonra (21. haftada baya kötü PIR yapmıştı diye hatırlıyorum) "Fenerbahçeli bir sinek dahi bu kulübe giremez." mottosuyla oynamaya devam ediyorum :D. Yenilsem bile bu şekilde yenileyim.

Yazıyorken kendi ligimdeki durumu da anlatayım. Bu hafta kendi ligimizde geçen hafta 7. kez yenildikten sonra şampiyonluk şansımın kalmadığını anlayınca birtakım fanteziler yapmaya karar verdim. Bu haftaki rakibimde Larkin kaptan olarak oynadığı için Larkin'in karşısına Micic'i kaptan olarak koyarak kardeşi kardeşe kırdırdım. Micic'i almak için bütçeden yer açmak zorunda kaldım, bu yüzden Alec Peters'ı çıkardım. Peters, arkadaşlarımın "Olm Peters ne ya hiç katkı vermiyor." demelerini kişisel almış olacak ki, dün akşam iyi bir performans sergilemiş. Kaldı ki Peters'ı onlara inat takımda tutuyordum. Büyük ihtimalle bugün onun yerine gelen Papapetrou'dan daha iyi bir PIR ile "Kaybettiğin PF'ye dön bak istedim." şeklinde bir mesaj göndermiş olacak. Bu olayı, sezon içerisinde artık şampiyonluk şansım kalmadığı için çok da ciddiye almıyorum ancak Peters önümüzdeki sezon takım değiştirmezse benim takımımın üyelerinden birisi olacak.

Geçen hafta kuzenimle oynadığım "derbi" müsabakasında takıma ilk kez aldığım Hezonja'nın performansı beni mutlu etti. Sonunda yine yenildik gerçi de Hezonja'nın o fiyata o performansı vermesi sezon sonuna doğru cidden bir hırsızlık oldu benim adıma. Aynı performansı Iffe Lundberg'in geldiği ilk haftada aldım, sonra Lundberg ve CSKA kaybedince Lundberg çıkıp Hezonja'yı almıştım. Lundberg'i benden gören FB'li arkadaşım (bunu belirttim çünkü Gabriel Deck'i de Galatasaraylı kuzenimden görüp almıştı. Ali Koç etkisi taraftara da yansımış anlaşılan.) Lundberg'i çıkarmayınca ben ona karşı çok ciddi avantaj sağladım. Ama o hafta onunla oynamıyordum o yüzden tatlar kaçtı tabi :).

Bu hafta ihtimal dahilinde olan liderlik şansım da gitmiş oldu böylece. Gerçi playofflarda da devam ediyor oyun aslında. Bu haftaki seçimlerim çok iyi başlamışken devamında hüsran oldu biraz. Aslında kötü puanlar gelmedi yaklaşık 170 geldi. Ama şu oyundan öğrendiğim bir şey de ''iyi kadroda ısrar etmemek'' kuralı. Kadroyla tek tük oynamak gerekiyor. Bir de ben biraz fanteziye kaçıp De Colo'dan çıkıp McCollum alınca... Ama napıyım Shved'in olmadığı yerde 30 yapan adamı almak çok da saçma gelmedi herkes De Colo alırken.

Bahsettiğiniz kişi sanırım benim çünkü Vesely'le alakalı çok ciddi problemlerimin olduğu bir yazım var bu başlıkta. Aynı durum benim için de sürüyor. Ligde 4 takım olduğumuz için fikstür üç haftada bir başa dönüyor. Dünkü Vesely performansı bana çok kötü bir etkide bulunmadı çünkü bu hafta oynadığım arkadaşımda Vesely yerine Larkin kaptan. Bir sonraki hafta oynayacağım arkadaşımda Vesely kaptan. Tabi bir ligde 2 Vesely olunca benim galibiyet alma ihtimalim çok düşük. Haksız rekabet eleman ya. Tabi "Amma Vesely diye ağladın, kalk sen al Vesely'i o zaman" derseniz de, lige başladığımız ilk haftadaki Guduric'in rezalet oyunundan sonra (21. haftada baya kötü PIR yapmıştı diye hatırlıyorum) "Fenerbahçeli bir sinek dahi bu kulübe giremez." mottosuyla oynamaya devam ediyorum :D. Yenilsem bile bu şekilde yenileyim.

Yazıyorken kendi ligimdeki durumu da anlatayım. Bu hafta kendi ligimizde geçen hafta 7. kez yenildikten sonra şampiyonluk şansımın kalmadığını anlayınca birtakım fanteziler yapmaya karar verdim. Bu haftaki rakibimde Larkin kaptan olarak oynadığı için Larkin'in karşısına Micic'i kaptan olarak koyarak kardeşi kardeşe kırdırdım. Micic'i almak için bütçeden yer açmak zorunda kaldım, bu yüzden Alec Peters'ı çıkardım. Peters, arkadaşlarımın "Olm Peters ne ya hiç katkı vermiyor." demelerini kişisel almış olacak ki, dün akşam iyi bir performans sergilemiş. Kaldı ki Peters'ı onlara inat takımda tutuyordum. Büyük ihtimalle bugün onun yerine gelen Papapetrou'dan daha iyi bir PIR ile "Kaybettiğin PF'ye dön bak istedim." şeklinde bir mesaj göndermiş olacak. Bu olayı, sezon içerisinde artık şampiyonluk şansım kalmadığı için çok da ciddiye almıyorum ancak Peters önümüzdeki sezon takım değiştirmezse benim takımımın üyelerinden birisi olacak.

Geçen hafta kuzenimle oynadığım "derbi" müsabakasında takıma ilk kez aldığım Hezonja'nın performansı beni mutlu etti. Sonunda yine yenildik gerçi de Hezonja'nın o fiyata o performansı vermesi sezon sonuna doğru cidden bir hırsızlık oldu benim adıma. Aynı performansı Iffe Lundberg'in geldiği ilk haftada aldım, sonra Lundberg ve CSKA kaybedince Lundberg çıkıp Hezonja'yı almıştım. Lundberg'i benden gören FB'li arkadaşım (bunu belirttim çünkü Gabriel Deck'i de Galatasaraylı kuzenimden görüp almıştı. Ali Koç etkisi taraftara da yansımış anlaşılan.) Lundberg'i çıkarmayınca ben ona karşı çok ciddi avantaj sağladım. Ama o hafta onunla oynamıyordum o yüzden tatlar kaçtı tabi :).

Vallahi müthiş yazmışsınız, yazı bitmesin diye yavaş yavaş okudum :D seneye liginizde yer varsa katılmak isterim :) Ben bu hafta sanırım pes edip 1-2 takımıma Vesely alacağım.