2021-2022 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Arkadaşlar öncelikle tüm Müslüman aleminin kurban bayramı mübarek olsun...Yeni yapılan transferler gösteriyor ki son 3 yıldan hiç ders almamışız...Melo saf bir skorerdir, ozellikle nbl de melbourne'de iken çok epik sayı performansları olurdu ama atan bir oyuncu attıran degil...dee de arafta kalmış bir oyuncu ne tam bir play maker ne de bir point guard...Takımı kurduk yine ama takımı oynatacak oyuncuyu ki bence en önemlisi koymayı unuttuk...bizim ligimiz gibi sertlik ve kalite düzeyi fena olmayan liglerde oyuna ve topa yön verecek oyun zekası yuksek bir oyun kurucun olmadan başarılı olman çok zor...İnanın belli bir yaşa gelmiş quino colom'a bile razıydım...oynatırdı en azindan...simdi olacak şeyi söylüyorum...Transition'dan sayı cikaramazsak 15 saniye birinin elinde top kalacak son 6-7 saniyeye girerken top kimin elinde patlarsa(ki insallah goksenin olmaz) sayi çıkarmaya çalışacak...Allah Ekrem hocaya sabır versin...İşi çok zor...

Arkadaşlar öncelikle tüm Müslüman aleminin kurban bayramı mübarek olsun...Yeni yapılan transferler gösteriyor ki son 3 yıldan hiç ders almamışız...Melo saf bir skorerdir, ozellikle nbl de melbourne'de iken çok epik sayı performansları olurdu ama atan bir oyuncu attıran degil...dee de arafta kalmış bir oyuncu ne tam bir play maker ne de bir point guard...Takımı kurduk yine ama takımı oynatacak oyuncuyu ki bence en önemlisi koymayı unuttuk...bizim ligimiz gibi sertlik ve kalite düzeyi fena olmayan liglerde oyuna ve topa yön verecek oyun zekası yuksek bir oyun kurucun olmadan başarılı olman çok zor...İnanın belli bir yaşa gelmiş quino colom'a bile razıydım...oynatırdı en azindan...simdi olacak şeyi söylüyorum...Transition'dan sayı cikaramazsak 15 saniye birinin elinde top kalacak son 6-7 saniyeye girerken top kimin elinde patlarsa(ki insallah goksenin olmaz) sayi çıkarmaya çalışacak...Allah Ekrem hocaya sabır versin...İşi çok zor...
Ekrem hocaya niye sabır versin? Bu tercihleri Ekrem hoca yapmıyor mu?

Ekrem hocanın erkek basketboluna adaptasyon sürecinde ona yardım edecek tecrübeli biri muhakkak lazım. Hem gelecek kişi hocadan çok şey de öğrenecektir.

Geçen sezon zor zamanda geldiği için pek sıkıntı yoktu ancak bu sezon başlamadan yeni staffın belli olması oyunculardan daha önemli.

Evet de bizimle ilgili haber dün erken saatlerde çıktı sanırım onu Hapoel haberi çıkana kadar girmediler mesela. Bu belki öyle değil ama yapıyorlar o işleri. Roll ile İtalya'da lige yeni çıkan bir takım ilgileniyor haberi vardı bugun mesela o çok büyük olasılık menejer işi. Takım istiyormuş fakat Rollun önceliği Avrupa kupalarında olan bir takımmış ama takımın hala umudu varmış falan ☺️

İki kısa transferi beklentileri yükseltti. Umarım 3.5 ve 4.5 numara transferleri seviyeyi daha da yukarı çekmeye yardımcı olur. Bu takıma Nigel Hayes cuk oturur. 3 numara için de tabii ki Fakir James Anderson'u bulmak gerek.