2021-2022 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Biraz araştırma yaptım basketbol piyasası için üst bant biraz daraldı yüzde 20 kadar cska dahil herkes bütçesini düşürdü bizim bütçemizin 7 8 milyon euro olduğunu düşünürsek bu bizim için avantaj eurolig üst sıralarda ki takımlarla alt sırada ki takımlar arasında ki fark azalacak bana göre bu sene hemen olmasa da 2 3 senede taraftarı olan köklü kulüpler avantajlı fener mesela oyunculara verilen maaş geçen sene 15 milyon euro iken 12ye düştü tüm bütçe 19dan 15 e düştü real madrid ve barcelona herkesin malumu onların maaş butcesi vergiler hariç 25 milyon eurodan 20lere geriledi mesela en büyük örnek micic mesela avrupadan ve nbaden hiç teklif gelmedi 3 milyon dolara imzaladı efesin maaş bütçesi de 20 milyon euro ya düştü ki genç oyuncular almaya başladılar

Bu sezon için demedim eurolige getirilen kısıtlamadan bahsettim 7 milyon bütçe istiyorlar girdiğimizde böyle bir bütçemiz olacaktır diye düşündüm

Valla görünüş bu yıl dahil 2 yıl daha BCL'deyiz gibi. Turgay Bey 3+2 anlaşmamız olduğunu +2'nin de BCL tarafından opsiyonlu olduğunu söylemişti. İş kapalı lige dönecek gibi görünüyor orta vadede buralara girebilir miyiz bilmiyorum. Anlaşmadan çıkış sorun değil de orta büyüklükte bir atılımla önce EC'de contender olmak gerekiyor Euroleague'de olmak için.

Micic'e NBA'den teklif vardı ama genelde 3. guard olarak istedikleri için kabul etmedi haliyle. Efes'ten 3/10,5 falan alıyor oralara CSKA çıksa da ben Micic'in oraya gideceğini sanmıyorum. Bugün Avrupa'ya gelecek her oyuncu direkt olarak Efes'te oynamak ister bence öncelikle. Barça'nın maaş bütçesi 20'nin üzerindedir muhtemelen 7-8 milyon euro bütçe demek oyuncu bütçesinin 5 milyon euro olması falan demek ki bu da Euroleague'in grup aşamasında ızdırap demek açıkçası o ızdırabı çekmeye gerek var mı emin değilim.

Valla görünüş bu yıl dahil 2 yıl daha BCL'deyiz gibi. Turgay Bey 3+2 anlaşmamız olduğunu +2'nin de BCL tarafından opsiyonlu olduğunu söylemişti. İş kapalı lige dönecek gibi görünüyor orta vadede buralara girebilir miyiz bilmiyorum. Anlaşmadan çıkış sorun değil de orta büyüklükte bir atılımla önce EC'de contender olmak gerekiyor Euroleague'de olmak için.

Micic'e NBA'den teklif vardı ama genelde 3. guard olarak istedikleri için kabul etmedi haliyle. Efes'ten 3/10,5 falan alıyor oralara CSKA çıksa da ben Micic'in oraya gideceğini sanmıyorum. Bugün Avrupa'ya gelecek her oyuncu direkt olarak Efes'te oynamak ister bence öncelikle. Barça'nın maaş bütçesi 20'nin üzerindedir muhtemelen 7-8 milyon euro bütçe demek oyuncu bütçesinin 5 milyon euro olması falan demek ki bu da Euroleague'in grup aşamasında ızdırap demek açıkçası o ızdırabı çekmeye gerek var mı emin değilim.
Biz konuşuyor tartışıyoruz ama eurolig’de olmak gibi bir çaba olacağını pek sanmıyorum. Galatasaray’ın önümüzdeki 5 yıl içinde eurolig’de olabileceğine kendi adıma inanmıyorum.

Biz konuşuyor tartışıyoruz ama eurolig’de olmak gibi bir çaba olacağını pek sanmıyorum. Galatasaray’ın önümüzdeki 5 yıl içinde eurolig’de olabileceğine kendi adıma inanmıyorum.
Bu iş ülkelerin o alanda yarattığı para ile ilgili bence efes ve fb sürekli katılımcı olmasalar belki takımımız olmayacak şampiyonlar ligi örnek seneye kimse olmayacak ülkemizden sadece eurocupa giden takım sayısının 2 olmasının nedeni sadece verilen para değil bence bsl ye yayıncı kuruluş bulunamayan ortamda çok şey bekliyoruz bence kulübümüzden

Şu turnuva daha iyi bi ölçüt olacaktır. Öte yandan Eurolig konusuna ben de katılıyorum. Nedense 5-6M civarı paraları koyacaklarına ben de pek inanamıyorum ama umarım yanılırım. Dixon, yaşı olsa da hala iyi seviyede. En kötü 10 dk katkı verebilir kesinlikle. FB'deki misyonu bitmiş olabilir ancak diğer takımlarda hala söyleyecek sözü var.

Son düzenleme:
Takım sayıları artan ülkeler almanya fransa rusya 2011 2019 arası takım sayımız en az 3 bazen biz düşerken bu ülkeler eurolige girdi onların bazılarına katılım hakkı verildi bu ülkeler düşmeden bizim girmemiz zor gösteriyor geçen sene ki baterinin çıkışı almanya da ki takım sayısını arttırabilir o açıdan bakarsak partizan ve bolognanin eurolige girmesi de zor olabilir her ne kadar yatırım yapsalar da

Melo, Bost ve Rıdvan olmak üzere gerektiğinde 1 numara oynayabilecek 3 oyuncu var. Eray da zaten Melo olmadığı için süre buluyor bana kalırsa. O pozisyona oyuncu alacağımızı sanmıyorum. Alacak olsak Kenan boştaydı, şimdiye kadar alırdık onu

Kaldı ki biz istesek Dixon bize gelmez

Anladığım kadarıyla bütçe 4 5 milyon doları geçmeyecek konuşmalardan sonuçta nef inşaat şirketi piyasa belli şu an inşaat sektöründe sadece kendileri verecekseler