ELW 6. Hafta | Galatasaray 67-61 Sopron

Tarih:24 Kasım 2021
Saat: 20:00
Salon: Şehit Mustafa Özel SS
Yayın: Trtspor Yıldız

Grupta oynanan maçlar sonrası daha da kritik bir hale geldi bu maç. Kazanırsak liderliğe çıkmamız bir kenara, bir sonraki tura gitmek için hatırı sayılır bir avantaj elde etmiş olacağız. Pazar günü 52 bin kişilik stada sığmayan camia umarım 2 bin kişilik salonu da en azından yükünü alacak kadar doldurur da takımı rakip potaya itmeyi başarır...

İlk yarı : 42-34 önde kapattık.
Pelin maşaAllah 5 de 0 ile oynuyor.
Ben yazdım Melis önce 2 lik sonra 3 lük yazdı , bravo.
ilk yarının yıldızı Aneta , nazar değmesin çıkmadan oynadı ve 19 sayı attı. Tina da pota altında iyi.
Davis son top savunmasında , Efe hoca kenardan bağırıyor faul yap diye ( faul hakkı dolmamış ) hanım efendi yerlerde hop Gabby den 3 sayı yiyoruz.
Ya Allah aşkına iyi bir amerikalı skorer oyuncu bulmak bu kadar mı zor , Cheasea git Davis gel , elde var sıfır. Umarım 2. yarı Davis çoşarda ben utanırım.

Bizim gibi bir takım Euroleague de başarılı olmak istiyorsa 5 yabancı ile kadro kurmalı.
Davis in yerine daha iyi bir skorer. İyi bir oyun kurucu yabancı , bir de Aneta ve Tina yı yedekleyecek iyi bir yabancı olsa takım finali zorlar.

Melise bravo dedik , saçmalayamaya başladı.
Bu Pelindeki öz güvene hayranım , atış kaçırıyor , atamıyor , hop gene olmayacak yerde atıyor , tabi kaçıryor. 7 de 0
Davis gözlerimize pas çekiyor resmen , of of .

Maçı 67-61 kazandık , ama az kalsın son çeyrek veriyorduk maçı.
Pelin mükemmel oyununda 11 de 0 , 2 likler de 4 de 0 , 3 lüklerde 7 de 0. Gören onu MVP sanır , aldığı topu potaya sallıyor.
Melis de kötü idi 8 de 2 ile oynadı.
Maçın yıldızı Aneta idi , 14 de 9 ile , 27 sayı ile oynadı.
Riquana 15 sayı , Tina 15 sayı ile oynadı.
Yani 3 yabancımız 67 sayının 57 sini attı. Biri iyi olmaz ise maç giderdi. Yada rakip biraz daha iyi olsa bu hali ile giderdi.
Davis e değinmiyorum bile.
Bide takımın serbest atış yüzdesi çok düşük kaldı .21 de 13 ile % 62 .

Anette, Tina ve Riquna ile yani sadece 3 kişi ile Sopron'u yendik. Bu üçlü sadece hücumda değil savunmada da takımın neredeyse bütün yükünü çekti. Melis'in hücumun daha 10-15. saniyelerinde anlamsız denemeleriyle ve Pelin'in kariyerinin belki de en kötü maçını oynadığı bir maçta çok önemli bir galibiyet aldık. Bu sezonki durumumuzu bu üçlünün daha ne kadar süreyle insanüstü katkı vereceği belirleyecek sanırım. Bu kadar iyi iki Avrupalı yakalamışken diğer parçaların eksikliği nedeniyle bir kayıp sezon daha olacak gibi. Melis'in büyük bir takımda oynadığının farkına varması gerekir diye düşünüyorum. Gençler için diyecek zaten bir şey bulamıyorum.

Son düzenleme:
Yabancıların standardı belli ama yerliler hakkında bir şeyler karalamak lazım.
Pelin'in düşen bir grafiği vardı ve bu maçta da dibi görmüş. 11-0 çok kötü.
Merve Aydın buraların oyuncusu değil onu gördük. Çok sırıtıyor. Gizem Yavuz dönünce formayı zor görür.
Melis çok istikrarsız.
Gizem Başaran idare ediyor.

IŞIL ALBEN'in ölüsü bu takımda fark yaratır.