#61 Göksenin Köksal

Goksenin senelerdir bu takimda en begenmedigim oyuncu. Yetenekleri kesinlikle kisitli ve bunun farkinda degil. Cok sey yapmak istediginde ya da top elinde patladiginda cok kotu sonuclar aliyoruz. Ve uzerine yapismis bir " cok iyi savunmaci" title i var ondan dolayi hep daha fazla sure aliyor. Bence savunmayi bile aldigi surenin hakkini verecek kadar iyi yapmiyor. Ama nedense milli takim aday kadrolarina bile davet ediliyor. Bizim turk oyuncu havuzumuz bu kadar mi kotu? Gecen sene Yigit Arslan arkasinda kaldi bu sene gitmek zorunda kaldi. Bu sene Akoon Purcell zaman zaman daha az sure aliyor. Hocanin Goksenin sevdasindan vazgecmesi lazim. Her gelen Goksenine sariliyor, bu torpile gerek yok.

Bu kadar basketboldan uzak bir adam yıllardır bu kulüpteyse ve üstelik de takım kaptanıysa bu Galatasaray'ın ayıbıdır. Başka da diyecek bir şey yok...

Başka bir şehirde toplantım vardı, erken bitirip hızlıca eve geldim maçı izleyeceğim diye.

Canı sağolsun Galatasaray´ın, kazanmak da var kaybetmek de.

Yalnız Karşıyaka maçı çok net bir mesaj verdi Galatasaray basketbolunu takip edenlere.

Bu takımın şutları girmezse bir B planı yok, olacağa da benzemiyor.

Ekrem Memnun bizim için çok değerli, zor zamanda taşın altına soktu elini.

Fakat kendisiyle geleceğimiz en tepe nokta da buralardır.

Diyeceksiniz ki, gitse daha iyi bir koç bulma şansımız var mı, bilmiyorum.

Ama gidecekse yanında sevgili Goksenin´i götürmesi yegane ricamdır.

Bu sözleşmeyi imzalayının iki tarafında ne kendisine ne de Galatasaray Basketbol Takımına saygısı var.
Burak Elmas'ın, Ekrem Memnun'un ve Göksenin Köksal'ın Galatasaray Basketbol Takımına en ufak bir saygısı yok. "Küçük olsun, benim olsun" felsefesiyle Burak Elmas koç konusunda bir değişiklik yapmayacak, Ekrem Memnun yetersiz koçluğuyla kazanılabilecek bir çok maçı kaybettirecek ve Göksenin Köksal parkeye adımını attığı anda takımın oyun zekası düşecek.

Bu kadar basketboldan uzak bir adam yıllardır bu kulüpteyse ve üstelik de takım kaptanıysa bu Galatasaray'ın ayıbıdır. Başka da diyecek bir şey yok...

Yukarıda da yazdığım ve yıllardan beri söylediğim gibi... Düş artık şu kulübün yakasından, ne olur düş!!! Sahada kabadayılık yapıp karşı takım oyuncularının sinirlerini (tabii bizlerin de) bozmaktan başka hiçbir işe yaramayan bir çöpsün...

Bu arkadaş ne kadar basketbolcu ise ben de o kadar basketbolcuyum. Koskoca Galatasarayda hala bu arkadaş oynuyorsa bu arkadaşı takımda tutanlar bu işi bıraksınlar.

Sertaç Şanlı’nın, Melih Mahmutoğlu’nun aynı takımda beraber oynadıkları Göksenin’deki gelişme yok denecek kadar az. İnsan kendine bir sorar, takım kaptanıyım faul atışında airball bana yakışıyor mu diye? Ya da bir yaşdaşım Barça’dan bir yaşdaşım EL de oynuyor ben gram yol alamadım diye hayıflanıyor mu? Çıkacak birisi bize neden bu takıma seçildiğini anlatacak, başka bir güç mü onu oynattırıyor? Binlerce kişi seyrediyor ama koçlar mı anlamıyor? Ayıptır be günahtır bu taraftara

Sertaç Şanlı’nın, Melih Mahmutoğlu’nun aynı takımda beraber oynadıkları Göksenin’deki gelişme yok denecek kadar az. İnsan kendine bir sorar, takım kaptanıyım faul atışında airball bana yakışıyor mu diye? Ya da bir yaşdaşım Barça’dan bir yaşdaşım EL de oynuyor ben gram yol alamadım diye hayıflanıyor mu? Çıkacak birisi bize neden bu takıma seçildiğini anlatacak, başka bir güç mü onu oynattırıyor? Binlerce kişi seyrediyor ama koçlar mı anlamıyor? Ayıptır be günahtır bu taraftara
Başka bir güç mü oynatıyor diye sormuşsun. Evet, arkasında ultraslan var Göksenin beyefendinin, parayla beslediği ultraslan. Bir önceki yönetimin tepesine binerek geçen seneki bütçenin neredeyse yarısının bu kazmaya verilmesini sağladılar. Altındaki sonsuz destek ve güç bu, işte bu kadar basit...

Ben herhangi bir konuda yanıldığımı düşünsem yanılmışım derim geçerim.Fakat geçen sezon bittiğinde kaptan gemisini kurtardı,kaptan bizi küme düşmekten kurtardı,yerli piyasasında alabileceğimiz daha iyi oyuncu yok,eğer doğru kullanılırsa Göksenin önemli oyuncu diyenler neden yanılmışız demiyorlar ?

Böyle olduğu sürece Göksenin ile 2+1 imzalanır,Ege gider geri gelir,35 yaşındaki kaleciye 3 yıllık sözleşme verilir,evlatlar geri getirilir.Ne olacak ki ?

Galatasaray'ın evladı ayağına yıllarca futbol takımda sabri diye birini beslediler, şimdi de bunu besliyorlar. zihniyet değişmediği sürece basketbolu bıraktıktan sonra da yardımcı koç falan olur cebini doldurur beyefendi.

Galatasaray'ın evladı ayağına yıllarca futbol takımda sabri diye birini beslediler, şimdi de bunu besliyorlar. zihniyet değişmediği sürece basketbolu bıraktıktan sonra da yardımcı koç falan olur cebini doldurur beyefendi.

Sabri'nin çok hizmeti oldu bu kulübe. Yıllarca 3 para-5 kuruşa hizmet etti, defalarca boş mukaveleye imza attı, yeri geldi para almadan oynadı, ne önerilirse sorgusuz sualsiz kabul etti, ne zaman ihtiyaç olsa çıkıp sonuna kadar aslanlar gibi mücadele etti. Bu kabadayı kılıklı basketbolla uzaktan yakından ilgisi olmayan adam ise sadece boşu boşuna paralar aldı ve hala da almaya devam ediyor. Bıyıklar da çok yakıştı doğrusu bu şekilsize. Az kaldı, yollanacak yakın zamanda...