Fatih Terim

Beklenen oldu. Geç ama doğru karar. Umarım bir daha yollarımız kesişmez.

Darısı yönetime. Burak Elmas Galatasaray başkanlığını kaldıracak biri değil. Olmuyor, yapamıyor. Zaten Terim’i kullanarak seçilmişti, seçildikten sonra da pek bir icraatini göremedik.

Galatasaray için hayırlısı neyse o olsun. Kişiler gelip geçici, aslolan Galatasaray’dır. Umarım özellikle sosyal medyadaki troller de bunu anlar.

Yaşasın Galatasaray’ı menfaatsiz sevenler!
Beklenen mi oldu?Allah Allah hani hoca paraciydi,milli takım kapısı kapalı gidecek yeri yok,birakmaz ,zaten yönetim çapsız hocayı gönderemez bunlar soylenmiyormuydu?Hoca çok ayıp etti,ben daha savaşçı sanıyordum kendisini, yönetim ve hocadan açıklama gelirse daha iyi anlarız durumu.Hayirlisi diyeceğim ama oyle olacağını hiç sanmıyorum.Terim düşmanları bayram etsin ama çok uzun sürmez bu bayram yine bir süre sonra hocanın kapısında yatmaya baslarlar.

Beklenen mi oldu?Allah Allah hani hoca paraciydi,milli takım kapısı kapalı gidecek yeri yok,birakmaz ,zaten yönetim çapsız hocayı gönderemez bunlar soylenmiyormuydu?Hoca çok ayıp etti,ben daha savaşçı sanıyordum kendisini, yönetim ve hocadan açıklama gelirse daha iyi anlarız durumu.Hayirlisi diyeceğim ama oyle olacağını hiç sanmıyorum.Terim düşmanları bayram etsin ama çok uzun sürmez bu bayram yine bir süre sonra hocanın kapısında yatmaya baslarlar.

Biz Galatasaraylılar burdayız. Terimsporlular hocalarının peşinden gidebilir.

Hoca 2.5 senedir kötü sonuçlar aldı ve kupasız kapattı. Yani sabretmedik diye bir durumda yok. Üstüne bu sezon 20 milyon euroya geçik bütçede verildi. Sonuç ortada..

Hoca son basın toplantısında dediki.
Su kahvaltılara yeniden başlayalım gerçekler bilisin yönetim tutuştu.

Hoca gidince susacagını bildikleri içinde gönderdiler Domenec geliyor amaç belli idi malumun ilanı oldu

Biz Galatasaraylılar burdayız. Terimsporlular hocalarının peşinden gidebilir.
Boş yapma, yazdıklarıma cevap ver verebiliyorsan.Kimsin ki böyle cikarimlar yapıyorsun?Kaç kere yazdım Terim umurumda değil yapamazsa gider diye.Adam yeni yapılanma dedi 20 maç daha sabredilmedi.Sanki süper kadro vardı, Gs de her sene şampiyon olup Avrupa'da final falan oynuyordu da bu tablo çok ağır geldi

Kim ne halt ediyorsa Galatasaray'dan uzakta etsin. Başkanı da hocası da umrumda değil artık. Herkes hesaplaşmasını kendi arasında yapsın, çiftlik değil burası. Olan; 3 kuruş maaşından arttırıp maça giden taraftara oluyordu. Hocanın gitmesi intihar değil, biz zaten yaşıyor muyduk da intihar edelim ? 30M Euro harcayıp, daha ligin başında neredeyse 30 puan yemişsin. 5-10-15 yersin tamam da 25 nedir ? Fizyoterapisti getirsen zaten bundan fazla fark yiyemez.

Boş yapma, yazdıklarıma cevap ver verebiliyorsan.Kimsin ki böyle cikarimlar yapıyorsun?Kaç kere yazdım Terim umurumda değil yapamazsa gider diye.Adam yeni yapılanma dedi 20 maç daha sabredilmedi.Sanki süper kadro vardı, Gs de her sene şampiyon olup Avrupa'da final falan oynuyordu da bu tablo çok ağır geldi

Ne konuşuyorsun sen? Ligde 12. sıradasın hâlâ ne yüzle neyin savunuculuğunu yapıyorsun? Kupada alt ligin sonuncusuna elenmişsin, sezon öncesi bir sürü transfer yapmışsın, sonuç ortada. 70 yaşında neyin yapılanması? Takım daha Anadolu takımlarına üstünlük kuramıyor. Çatladıkapıspor değil burası. Sonsuz kredi yok kimseye. Zaten başka biri olsa bu kadar da duramazdı. Başarısızdı kovuldu, bu kadar basit!

28 Aralık 2021-10 Ocak 2022

Yani yolları ayıracağımız belli,kupa maçından sonra neden 13 gün bekliyorsunuz ki.Giresunspor maçı diyelim ki kötü oyuna rağmen kazanılsaydı devam mı edilecekti ? Hakikaten anlamak güç.

O 13 günlük sürede vedalaşırsın,Giresun maçına yeni hocayla çıkar kazanırsın,Hatay maçınada öyle çıkarsın.

Avrupa yolu ile aramızda 8 takım var,Alanya-Beşiktaş-Fenerbahçe-Hatay bu takımların nasıl üzerine çıkacağız ? Hem Fatih hoca hem yönetim resmen ligde enkazın içine soktular bizi.

Ne konuşuyorsun sen? Ligde 12. sıradasın hâlâ ne yüzle neyin savunuculuğunu yapıyorsun? Kupada alt ligin sonuncusuna elenmişsin, sezon öncesi bir sürü transfer yapmışsın, sonuç ortada. 70 yaşında neyin yapılanması? Takım daha Anadolu takımlarına üstünlük kuramıyor. Çatladıkapıspor değil burası. Sonsuz kredi yok kimseye. Zaten başka biri olsa bu kadar da duramazdı. Başarısızdı kovuldu, bu kadar basit!
Ha problem çözüldü artık herkese üstünlük kurarız, kuramasak bile ne olacak takımı Terim kurdu böyle oldu dersiniz. Seneye bankaya ödeme başlayacak para da yok transfer yapamazsınız takım zaten çöp e Terim yüzünden ne hale düştük dersiniz.Neymis bu kadar basarisiz olunurmuymus,Fener bize 6 attığı sene ve süper kadrosuyla şampiyon Bjk den 34,bizden 26 puan fark yedi,TS 35 senedir şampiyon olamıyor, futbol bu her zaman istediğin olmaz.En kötü ne olurdu küme mi duserdik?Neyse bekleyip göreceğiz işin sonu nereye gidecek.Umarim yanılırım Gs kazanir ama bu şartlarda çok zor.Artik kötü gidince hele bu yönetimin gidebilecegi bir Terim de yok artık.

Hocayı severim ancak son 2-3 senedir yönettiği takımda hep oyun hem de gelen oyuncular fizik ve oyun anlamında geriye gidiyordu. Ayrıca bu sezon özellikle avrupada grubundan lider çıkan bir takımın ligde bu kadar kötü olması sadece hakem ve federasyona bağlanamaz. Hayırlısı olsun.

Alınan karar doğru olabilir lakin daha 1 hafta önce hocanın yanındayız diyip, bugün bu şekilde davranarak, en ufak başarısızlık durumunda bizzat kendi ipini de çekmiş oldu. Tribünlerin nispeten geçmiş senelere göre daha olumlu yaklaşacağı bir durum olabilir belki ama yönetimin kaos yönetebilme kapasitesi pek var görünmüyor. Hayırlısı olsun, doğru bir kararı yine yanlış şekilde almayı başarmışlar.

Yapamadı o yüzden gidiyor. Yeniden yapılanmayı Terim değil başkan dedi. Bence Burak Elmas'ta sezon sonu gider o başka ama yeniden yapılanma Terim'in planı değil. O takıma Ghezal ve Rosier'i istiyordu. Stanciu'yu istiyordu.
Ayrıca yapılanma A takıma bonservis verip bize göre genç Avrupa şartlarına göre artık olmuş oyuncu almak değildir. Alt yapıdan başlar. Demişti ya risk aldım diye gitsin masal olarak torunlarına anlatasın. Batsa da, çıksa da işin sonunda en az 30 milyon tl alacak biri risk almış olmuyor. İki gün goy goyu yapılır lakin ilerde bu günleri kimse hatırlamaz yine en büyük Terim diye bahsi geçer ki Türk futbolunun en büyük teknik direktörüdür.

Mesela yapılanma için ne adım atıldı ortada yok. Altyapılara yetkin çalıştırıcılar mı getirildi yoksa Terim'in avantacıları mı bilmiyorum.

Bir başka mesajınızda seneye Banka ödemeleri var demişsiniz. Bu ödemelerin dönmesi için ya Avrupa kupalarına gidilmeli ya da çok iyi paralara oyuncuların bonservislerini vermeli. Avrupa hayal gibi lig üzerinden, uefa'da da bir tur atlarsak seviniriz ama gerisi gelmez. Bu yönetimde oyuncu falan satmaaz.

Geç bile kalındı bu hamle için. Devre arası hemen gönderilmeliydi.

Fatih hocayla bu şekilde ayrılık hiç hoş olmadı. Sezon sonuna kadar beklenip daha güzel şekilde yolları ayırabilirdik. Neyse takımımız için hayırlı olsun. Yolun açık olsun hocam...

Alınan karar doğru olabilir lakin daha 1 hafta önce hocanın yanındayız diyip, bugün bu şekilde davranarak, en ufak başarısızlık durumunda bizzat kendi ipini de çekmiş oldu. Tribünlerin nispeten geçmiş senelere göre daha olumlu yaklaşacağı bir durum olabilir belki ama yönetimin kaos yönetebilme kapasitesi pek var görünmüyor. Hayırlısı olsun, doğru bir kararı yine yanlış şekilde almayı başarmışlar.
Furkan tribün demişsin de yıllarca değişmeyen tek şey tribün tepkisi bugün hocayı protesto edenler belli bir süre sonra imparator Terim diye bağırmaya başlayacaklar.

Yapamadı o yüzden gidiyor. Yeniden yapılanmayı Terim değil başkan dedi. Bence Burak Elmas'ta sezon sonu gider o başka ama yeniden yapılanma Terim'in planı değil. O takıma Ghezal ve Rosier'i istiyordu. Stanciu'yu istiyordu.
Ayrıca yapılanma A takıma bonservis verip bize göre genç Avrupa şartlarına göre artık olmuş oyuncu almak değildir. Alt yapıdan başlar. Demişti ya risk aldım diye gitsin masal olarak torunlarına anlatasın. Batsa da, çıksa da işin sonunda en az 30 milyon tl alacak biri risk almış olmuyor. İki gün goy goyu yapılır lakin ilerde bu günleri kimse hatırlamaz yine en büyük Terim diye bahsi geçer ki Türk futbolunun en büyük teknik direktörüdür.

Mesela yapılanma için ne adım atıldı ortada yok. Altyapılara yetkin çalıştırıcılar mı getirildi yoksa Terim'in avantacıları mı bilmiyorum.

Bir başka mesajınızda seneye Banka ödemeleri var demişsiniz. Bu ödemelerin dönmesi için ya Avrupa kupalarına gidilmeli ya da çok iyi paralara oyuncuların bonservislerini vermeli. Avrupa hayal gibi lig üzerinden, uefa'da da bir tur atlarsak seviniriz ama gerisi gelmez. Bu yönetimde oyuncu falan satmaaz.

Geç bile kalındı bu hamle için. Devre arası hemen gönderilmeliydi.
Bu tartışma çok uzayıp gider ama yapamıyor deyip devamli hoca,yönetici, oyuncu degistirirsen bu isin içinden çıkamazsın.Anliyorum böyle mi devam etsin diyeceksiniz ama çok kesin garantiniz olmalı yeni gelen düzeltecek diye.Kim böyle garanti verebilir,kimse.Bu yüzden en azından önümüzdeki 4 maç beklenmeliydi.Zor fikstürde umarım çok kötü sonuçlar gelmez.O zaman küme düşmeye oynarız ve gelen hoca da kalamaz.Gecen sene basketboldaki durumumuzu hatırlayın.

Tarihimizde 3 sene ust uste calisan baska hoca gormedim, cok onceleri varmis.
Bu guc sadece terime verildi. Buyuk guc buyuk sorumluluk ister. Basarili olursan oyuna devam edersin, basarisizsan edemezsin.
Gecen sene sonu yapilmasi gereken bu sene ortasi yonetimin kendini kurtarma hamlesi olarak karsimiza cikti.
Fatih terim de artik gs disinda bir takimla sevdigi ise ve hayaline devam etmeli, hayirli olsun.

Bu tartışma çok uzayıp gider ama yapamıyor deyip devamli hoca,yönetici, oyuncu degistirirsen bu isin içinden çıkamazsın.Anliyorum böyle mi devam etsin diyeceksiniz ama çok kesin garantiniz olmalı yeni gelen düzeltecek diye.Kim böyle garanti verebilir,kimse.Bu yüzden en azından önümüzdeki 4 maç beklenmeliydi.Zor fikstürde umarım çok kötü sonuçlar gelmez.O zaman küme düşmeye oynarız ve gelen hoca da kalamaz.Gecen sene basketboldaki durumumuzu hatırlayın.

Yapamıyor diye devamlı teknik direktör mü değiştiriyoruz? 4 sezon oldu takımın başında.