#61 Göksenin Köksal

Göksenin cidden Micic üzerine gayet iyi oynadı bu seriyi. Çok ezber bir yorum yapılıyor bence ki sakat sakat oynuyor bu arada.
Furkan, en kritik iki yerde Micic’i savunamadı Göksenin. Birinde pas arası yapmaya çalışıp, Micic’in önünü boşalttı. Diğerinde de perdenin arkasından geçmeye çalışıp yine Micic’e bomboş şut imkanı verdi. Bu iki savunma hatası, Efes’i ivmelendirdi. Boş turnikeyi bitiremeyişini saymıyorum bile.

Esas ezbere yapılan yorum, Göksenin’in iyi savunmacı olduğu yorumudur. Oynadığı pozisyona göre sizelı, iyi bir sporcu, gymde iyi vakit geçirmiş ve kuvvetli fakat iyi bir savunmacı değil.

Süre almasının sebebi de tamamen yabancı sınırı ve yerli rotasyonundaki kısırlık.

Furkan, en kritik iki yerde Micic’i savunamadı Göksenin. Birinde pas arası yapmaya çalışıp, Micic’in önünü boşalttı. Diğerinde de perdenin arkasından geçmeye çalışıp yine Micic’e bomboş şut imkanı verdi. Bu iki savunma hatası, Efes’i ivmelendirdi. Boş turnikeyi bitiremeyişini saymıyorum bile.

Esas ezbere yapılan yorum, Göksenin’in iyi savunmacı olduğu yorumudur.Oynadığı pozisyona göre sizelı, iyi bir sporcu, gymde iyi vakit geçirmiş ve kuvvetli fakat iyi bir savunmacı değil.

Süre almasının sebebi de tamamen yabancı sınırı ve yerli rotasyonundaki kısırlık.

İyi savunmacı olmadığına katılıyorum abi ama 20 pozisyondan 2 tanesini savunamadı diye ben bir şey diyemem açıkçası neticede Avrupa'nın en iyi oyuncusu karşındaki. Hangi oyuncular ne hallere düştü karşısında.

Aslinda iyi bir enerjik markajci. Bahsi gecen kritik pozisyon hatalarini malesef komple bir savunmaci olmadigi icin yapiyor.

Esas ezbere yapılan yorum, Göksenin’in iyi savunmacı olduğu yorumudur. Oynadığı pozisyona göre sizelı, iyi bir sporcu, gymde iyi vakit geçirmiş ve kuvvetli fakat iyi bir savunmacı değil.

Her pozisyonda savunmalıydı, hiç geçit vermemeliydi zaten. Mükemmel oynamak zorunda, hata yapma hakkı yok!

Yapılmayacak tek hatası o pas arası pozisyonu. Onun dışında ne kadar savunulursa o kadar savundu. Bİr yerden sonra da kaşında ki adam Avrupa basketbolunun en iyisi. Yetmiyor.

Rakip takım koçu bile Micic'in Göksenin'in savunmasından kurtulması ile maçı koparttık diyorsa bu adam sahada olumlu bir şey yapıyor. Koçun da kendisinden istediği bu.

İyi savunmacı olmadığına katılıyorum abi ama 20 pozisyondan 2 tanesini savunamadı diye ben bir şey diyemem açıkçası neticede Avrupa'nın en iyi oyuncusu karşındaki. Hangi oyuncular ne hallere düştü karşısında.

Micic neticede, eli titremiyor kesinlikle. Yorgun olduğu halde sorumluluk almaktan kaçmıyor. Micic tipindeki oyuncular, clutch oyuncular. O şutu atarken tereddüt etmiyor. Lakin Göksenin bu tarz savunma hatalarını senelerdir sürekli yapıyor.

Savunmada iyi yaptığı şey, üst gövdesi geniş olduğu için topa baskı yaparken vücudunu kullanıp hücumcuyu yıpratabiliyor oluşu. Hızlı yön değiştirebilen oyuncular ise bundan kolay kurtulabiliyor. Perde geldiği zaman da perdeye çok takılıyor. Eski iletilerimde seneler öncesinde dahi kaç kere yazmışımdır bunu.

Dün akşam bir kere doğru hamle yaptı perde geldiğinde kendisine. Perdeye gelen Singleton’u itti vücuduyda. Bunu yapması gerek hep. Yapabilecek fiziği de var.

Sonuç olarak senelerdir bizde,bir sürü yönetim ve hoca değişti.Kaldigina göre demek ki maliyet/fayda katsayısı yüksek bir oyuncu.Altyapilarda skorer oyuncuydu,Mahmudi savunmaciya çevirdi. Şutları sanki girmeyecek diye atıyor, biraz psikolojisi sıkıntılı ama faydalı bir oyuncu ve sadece 5 yabancı oynatabiliyorsun.

Göksenin bence serinin yıldızlarından. 3 maçtada micici ağır yıprattı ver durdurdu. Hücum kısmında da göksenine kızmıyorum çünkü adamın kapasitesi belli. Kendisinden bekleneneni bu seride fazlasıyla veriyor.

Avrupa'nın en iyi guardına karşı çok iyi mücadele etti aynı zamanda Dunston'ı bile savunmaya çalıştı birkaç pozisyonda savunma yönünde elbet hataları var ama iyi katkı verdi bügun ki aldığı ribaundlar bile çok değerliydi bizim yabancı kısalar ile Efes'in kısalarının ribaund sayılarına bakınca fark ortaya çıkıyor Bryant kaç kere hücum ribaund çekti mesela

Kapasitesinin maksimumu ile oynadığına eminim. Bazen çok kızıyoruz ama adam napsın elinden geleni yapıyor işte. Bu sene şampiyon olacaksak bunda Göksenin katkısı büyük olacak.

Bence biraz daha uyanık ve sakin olmalı, her maçta kenar 3 sayılık çizgisinde topu aldığında dış çizgiye basmamalı artık. Çok kritik yerlerde top kaybediyoruz.

Ama hoca da onun savunmasını ve hırsını görüyor ki sadece Sadık ve Ona yerli statüsünde görev verdi. Rıdvan ve Okben'de keşke süre alabilseydi bu dar rotasyonda.