2022-2023 Türkiye Süper Ligi

Valla maçın son 3dk'sında açtım,Alanyaspor maçı nasıl 102 dakika oynandı.Oyun gerçekten durmuştur,kırmızı falanda çıkmış fakat 45dklık bölümde +10 dk uzatmayı nasıl başardınız.

Valla maçın son 3dk'sında açtım,Alanyaspor maçı nasıl 102 dakika oynandı.Oyun gerçekten durmuştur,kırmızı falanda çıkmış fakat 45dklık bölümde +10 dk uzatmayı nasıl başardınız.

Tamamen hakemlerin suçu. Bizim ligte ciddi anlamda hakem kalitesi eksikliği mevcut. Bu durum hem seyir zevkini düşürüyor hem de takımların özellikle VAR dan olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Aynı durum PTT 1.ligte de mevcut. Hakem kalitesi artmadan ligimizin kalitesi artmayacaktır...

Hani bu Fener'i hakemler kolluyordu. Trabzon'u da keza hakemler götürüyordu. Adamlar iki haftadır maç kazanamıyor. İlk hafta Trabzon'u, ikinci hafta BJK'yi, üçüncü hafta da Fener'i taşıyordu hakemler. Vay be lobilere bakın. Öyle bir lobi var ki yıllardır sürekli farklı takımlar şampiyon oluyor :D Şimdi mart ayında da her yıl olduğu gibi şey yazılacak ''lige heyecan gelsin diye Digitürk tarafından hakemler ayartılıyor''. Bu ülke taraftarından harika fantastik senaryo yazarı olur.
Futbola gelirsek; Konya rakibin 10 kişi kalmasını değerlendirmesini geçtim, sanki kendi 10 kişi kalmış gibi sindi. Kendi de 10 kişi kalınca az biraz top oynamaya başladı.
Bu hafta(lar) bizim için şans. İleride çok aranır bu maçlar, bu kayıplar. Bu hafta bunu değerlendiremedik, umarım devamında değerlendirir de çok aramayız.

İrfan'ın kendi hatası olan serbest vuruş için Ferdi'ye olan tepkisini gördünüz mü ? Ferdi'ye helal olsun valla ses bile çıkarmadı.İrfan bunları Başakşehir'dede yapıyor muydu.Saha içinde Emre Belözoğlu'mu olmak istiyor anlamadım.

Ben Kayseri maçından beri Weghorst'a çok dikkat ediyorum koşuları çok iyi yapıyor,top kontrolü iyi,son vuruşları iyi,hava toplarında etkili olabiliyor.Top kontrolü iyi olduğu kadar paslarıda isabetli.Kayseri maçında son bölümde yaptığı asist ve bugün yaptığı asist ne kadar iyi olduğunu gösteriyor.

Seferovic'e bakınca kıskanıyorum 4 maçtır.

Beşiktaş ilk yarı güle oynaya 3-0 önde.
Biz 4 haftada anca 2 gol atabilirken , adamlar tek devrede fazlasını atıyor.
Beşiktaş cidden çok iyi kadro kurdu. Bu kadroda Gedson bile sıradan kalıyor. Delle takıma ayak uydurursa , hocaları saçma sapan şeyler denemez ise . bu sene şampiyon olurlar.

Adamların 50 tane oyuncusu da değişse bir şekilde oyun felsefeleri sarsılmadan hep yırtıcı ve dikine oynuyorlar. Gol konusunda zerre sıkıntı çekmiyorlar. Zaten bu ligde bizim dışımızda hiçbir takımın gol atmada problem yaşadığını görmüyorum. 2 sene olacak; bizim takım inanılmaz kötü gol oranıyla gidiyor. Kocaaa 2 sene...

bjk in oyun anlayisi ayni hemen hemen. Sergen zamanindan gelen baskin dikine futbol anlayisi. Melo ve Sneijder gittiginden beri resmen sefilleri oynuyor bizim takim. Yerleri dolmadi. Su kadronun oyun anlayisi anlamsiz,bicimsiz ve gercekten bunaltici. Ciddi anlamda oyuncu kalitesinden cok, teknik direktor problemi var takimin. Goze hos gelecek,guzel top oynatacak 1-2 yerli hoca var Turkiyede. Biri Fatih Terim digeri ise Hikmet Karaman. Aslinda yurt disindan Tudor karakterli( disiplinli) bir hocanin gelmesi sart. Ben yonetici olsam, Mertens ve Torreira'ya sorarim.Hangi hocayi getirsek sampiyon oluruz diye fikir alirdim. Tavsiye edecegi hocalardan birine araci olmalarini isterdim.

Sezon sonunu konuşmak için henüz erken fakat ben Bjk’yi beğendim.

Weghorst, Muleka, Dele Alli, Nkodou, Ghezzal, Gedson, Josef, Rosier, Masuaku vs.

Nokta atışı transferler yapıp ligin epey üstünde kadro kurdular ve gayet de iyi, baskılı oynuyorlar. Bakalım böyle devam edebilecekler mi?

Beşiktaş dele alli dışındaki tüm transferleri belirli bir mantık ve futbol aklı ile yapılan transferler. Weghorst gibi bir topçunun bu seviyelere yolu düşme ihtimali varken nasıl salça olmayız aklım almıyor. Kaç yıldır hem bundesliga hemde Hollanda da yılda 20 tane zımbalayan forvet üstelik milli takıma kadar yükseldi. Biz benzer maliyetlere geçen yıl doğru düzgün oynamayan yılların kazması Seferovic aldık. Kritik nokta Muleka idi bjk için çünkü geçen yıl kasımpaşa onu kenarda kullanmayı becerememişti yani verimi çok düşüyordu ama bjk şimdilik bu sorunu halletmiş gibi görünüyor.

Trabzon’un Bartra hamlesi de çok iyi lâkin elindeki en iyi stoperini neredeyse bedavaya satan bir zihniyetin aklına gelmemesi son derece normal tabii.

Maxi Gomez de iyi topçu hatta cornelius'un bir gömlek üstü bence. Valencia 'da kendini bulamadı ama Vigo da çılgın atıyordu. Bundan daha önemlisi Ts' nin oyun yapısına uygun hava toplarında çok etkili oyuncu.

Trabzonlu olsam sabah akşam Nwakaeme'yi nasıl kadroda tutamadınız derim.4 yerli oynatıyoruz ama sol bekte vasat Eren oynuyor derim.3-4 eksiğin varken yerlerini kimseye karşı dolduramıyorsun,bu nasıl kadro planlamasıdır derim.

Ümraniye maçını kazanır veya kaybederler mesele o değil.Trabzonspor yeni gelen oyuncular hariç,geçen sezonki kemik kadrosunu bozmasa bugün Şampiyonlar Ligindeydi.

Avcı sen büyük projelerin teknik adamı bu yüzden değilsin.

Doğru değişiklikler,kötü oyun fakat kazanılan 3 puan var.

Djaniny'de Hatayspor maçıyla beraber bir bıkmışlık var.O maçta Avcı ile laf dalaşına falan girmişti.Bugün ilk yarı pres yapmıyor,top ayagına dolasıyordu,ciddi konsantre eksikliği vardı.Zaten hiç bekletmeden devre arasında çıkardı Avcı.Visca'nın yokluğunda sağ kanat ölüyor,Eren-Trezeguet ikilisi ise sol kanatı bozuyor.

Bakalım Hamsiğin sakatlığını atlatması ve yeni transferlerle toparlayacaklar mı.

Ümraniyespor ise zayıf takım.Açık alanı kötü kullanıyorlar,eksik yakaladıklarında üretkenlikleri yok,takımın beyni yok.Duran toplardan pozisyon yakalayamıyorlar.Yani son bölümde 5dk uzatma verildi,Trabzonspor son 3 dkyı pas yaparak geçirdi ve maç bitti,pres yapıp topu kazanmak bile istemediler.

Son düzenleme:
10 numara pozisyonunda Bakasetas, Bardhi varken Yusuf Yazıcı ne alaka? Trabzonspor sanki panikle iş yapıyor gibi. Ama her mevkide çok oyuncu bulundurmaları güzel. Mesela şampiyon takımlar arasında kulübesi en zayıf olan hâlâ biziz. Neyse ki tek kulvarda yarışıyoruz...

Doğru değişiklikler,kötü oyun fakat kazanılan 3 puan var.

Djaniny'de Hatayspor maçıyla beraber bir bıkmışlık var.O maçta Avcı ile laf dalaşına falan girmişti.Bugün ilk yarı pres yapmıyor,top ayagına dolasıyordu,ciddi konsantre eksikliği vardı.Zaten hiç bekletmeden devre arasında çıkardı Avcı.Visca'nın yokluğunda sağ kanat ölüyor,Eren-Trezeguet ikilisi ise sol kanatı bozuyor.

Bakalım Hamsiğin sakatlığını atlatması ve yeni transferlerle toparlayacaklar mı.

Ümraniyespor ise zayıf takım.Açık alanı kötü kullanıyorlar,eksik yakaladıklarında üretkenlikleri yok,takımın beyni yok.Duran toplardan pozisyon yakalayamıyorlar.Yani son bölümde 5dk uzatma verildi,Trabzonspor son 3 dkyı pas yaparak geçirdi ve maç bitti,pres yapıp topu kazanmak bile istemediler.

Trabzonspor kötü oynadığı maçta hakem katkısıyla 3 puan aldı. Bakın net penaltı bu. Ama malesef rakiplerimiz her hafta hakemler tarafından korunurken biz doğranıyoruz. Sonra da oyun kötü diye tutturuyoruz🤦‍♂️ Evet oyunumuzda sıkıntı var ama hakemde adaleti sağlayacak. Bizde Var sistemi Malesef kötü kullanılıyor. Hakemlerimiz çok çok çok kötü. Daha fazla yıpranmadan yönetim umarım bu konuda h gerekli tedbiri alır...