BSL 6.Hafta | Galatasaray NEF 90-76 Tofaş

Hele şükür galibiyet ara öncesi son maçtı. En elzem uzun konusu bence. Maclara çoğu zaman 2 yabancı uzunla çıkıyoruz biri 3/4 olan Caloiaro. Morgan olmayacak belli. Hummer ribaund alıp içeride etkili olabilecek tipte biri değil. 4/5 atlet bir uzun şart tabi Floyd gibi topla arası olmayan biri olmamalı. Hummer tutmazsa Floyd döndüğünde biri gider.
Morgan Angola gitmeli Hummer soru işareti.

Son düzenleme:
3 maçlık mağlubiyet serimiz çok şükür sona erdi.
Ama benim yine de bu takımdan umudum yok.
Gelecek hafta Bursaspor deplasman maçımız var ve büyük ihtimalle o maçı kaybedeceğiz.
Geçen sene finali zorlayan ve Efes'e kafa tutan takım bu sene ilk 8 yapar mı diye düşünüyoruz.☹️

3 maçlık mağlubiyet serimiz çok şükür sona erdi.
Ama benim yine de bu takımdan umudum yok.
Gelecek hafta Bursaspor deplasman maçımız var ve büyük ihtimalle o maçı kaybedeceğiz.
Geçen sene finali zorlayan ve Efes'e kafa tutan takım bu sene ilk 8 yapar mı diye düşünüyoruz.☹️

Aksine bu maçın özellikle son periyodunda oyuncuların özgüvenleri yerine gelmiş gibi göründü. Kesinlikle ortada maç olacak ve kazanma ihtimalimiz eşit seviyede var.

Aksine bu maçın özellikle son periyodunda oyuncuların özgüvenleri yerine gelmiş gibi göründü. Kesinlikle ortada maç olacak ve kazanma ihtimalimiz eşit seviyede var.
Dostum esas sorun da bu zaten. Geçen sene Melo-Canaan-Bost'un dış atış yüzdesi çoğu maç yüksekti ve bir istikrar vardı. Ama Ennis-Angola'da bu istikrar yok. Bugün yüksek yüzdeler ile üçlük atıp yarın tuğla atabilirler. Ayrıca Bursaspor'da Ahmet-Auguste ikilisi var. Onur Alp Bitim de çok formda. Maç nasıl ortada oluyor?

Dostum esas sorun da bu zaten. Geçen sene Melo-Canaan-Bost'un dış atış yüzdesi çoğu maç yüksekti ve bir istikrar vardı. Ama Ennis-Angola'da bu istikrar yok. Bugün yüksek yüzdeler ile üçlük atıp yarın tuğla atabilirler. Ayrıca Bursaspor'da Ahmet-Auguste ikilisi var. Onur Alp Bitim de çok formda. Maç nasıl ortada oluyor?

Ahmet-Auguste ikilisinindenmi korkmalıyız yani ? Kötü transferler yapmış olabiliriz ama kesinlikle Türkiye liginde Eurolig takımları hariç bir maça muhtemelen yenileceğiz diye çıkacak bir takım değiliz.

Ahmet-Auguste ikilisinindenmi korkmalıyız yani ? Kötü transferler yapmış olabiliriz ama kesinlikle Türkiye liginde Eurolig takımları hariç bir maça muhtemelen yenileceğiz diye çıkacak bir takım değiliz.
Dostum Ahmet-Auguste ikilisi kalitesinde 1 tane pivot oyuncumuz var mı? Hayır.
Onur Alp Bitim gibi çok formda ve iyi oynayan bir yerli oyuncumuz var mı? Hayır.
Ben kesin yeniliriz demiyorum.
Ama özellikle iç saha maçlarında Bursaspor taraftar desteği ile birlikte bambaşka bir basketbol oynuyor.
Tabi bir de Dušan Alimpijević gerçeği var. Kariyerinin zirvesini yaşıyor şu an.

Dostum Ahmet-Auguste ikilisi kalitesinde 1 tane pivot oyuncumuz var mı? Hayır.
Onur Alp Bitim gibi çok formda ve iyi oynayan bir yerli oyuncumuz var mı? Hayır.
Ben kesin yeniliriz demiyorum.
Ama özellikle iç saha maçlarında Bursaspor taraftar desteği ile birlikte bambaşka bir basketbol oynuyor.
Tabi bir de Dušan Alimpijević gerçeği var. Kariyerinin zirvesini yaşıyor şu an.

Bende diyorumki Aliağa ile Ulm’nin son iki maçta yendiği takımı bizimde hertürlü yenme ihtimalimiz var.Ayrıca Ahmet ile Auguste ne zaman kaliteli pivot oldu ?

Kisalardan katkı alamadigimiz için çok kötü mağlubiyetler aldık.Ennis katkı verince galibiyete ulaştık.Angola halen umutsuz vaka.Skoru ve topu yönlendirmeyi paylaşacak bir kisaya daha ihtiyacımız var keşke Angola da beklenen katkıyı yapsa ama sorunu şut yada formsuzluk değil maalesef.Yirmi günlük bir boşluk olacak bu araya moralli girmek ve ilerisi için umutlanmak adına güzel bir galibiyet oldu.

Öncelikle takımımızı tebrik ederim, maça çok iyi hazırlanmış koç ve takım. bugün ki istek geçen sezonun isteğiydi. resmen rakip neyi iyi yapmaya çalışsa cevabı verdik ve çift hanelerde maçı götürüp kazandık. bugün ennis beklenen katkıyı verince dee bost'un da oyunu üst seviyeye çıktı ki zaten bunu dile getirmiştik. yanında onu rahatlatacak yardımcı bir oyuncu çıkarsa dee bost'un da oyunu da enerjisi de yukarı çıkar. caloiaro ve sadık gayet güzel verim veriyorlar sezon başından beri ama 5 numara pozisyonu ağır kanayan yara. morgan maç başı iyi başlamıştı ama devamında yine çıldırttı. angola maalesef umutsuz vaka ve kısa transferi gelirse daha süre alamaz diye düşünüyorum. son olarak can sıkıcı nokta ise yerli kadromuzu güçlendirememek. göksenin ve sadık yine verim veriyor biraz da yunus. diğer isimler resmen bizim burada ne işimiz var görüntüsünde. buğrahanı falan kovalayan zihniyet nasıl bu yerli rotasyonunu geliştiremez hayret ediyorum.

Ahmet yerli olarak, Auguste size 'ina göre topla ilişkisi ve mobilitesi oldukça iyidir. Kalite bir yana Ahmet 'e denk oyuncumuz Mahir; Auguste dengi bir oyuncumuz yok Morgan undersize ve 5 değil 4 aslen.

Kesin uzun lazım yine gidip garip birilerini bulurlar herhalde. Armand 'ın atletizmi sıkıntılı Angola'dan faydalı olabilir tabi.

Karşıdaki rakibe, imkanlarına, kadrosuna bakarsak şartlar ne olursa olsun sahada doğru oynamaya bilen bir takıma sahip olmak güzel. Onlar bütün maç Rob Gray'i oyuna sokacağım diye isolation oynarken biz doğru top paylaşımıyla Göksenin'e bile 15 sayı buldurduk. Kadro geçen yıldan iyidir, kötüdür onu zaman gösterecek ama şu kadarcık imkanla hala doğru basketbol oynatabildiği için koçu tebrik etmek gerek. Pota altı Thompson-Traore ikilisi olan takıma karşı pivotsuz oynayıp 70'lerde tutup 90'larda atabilmek neresinden baksan başarıdır. Tebrikler takım.

Galatasarayin yenilmesini istemek beklemek en buyuk hainliktir...

Yukaridaki düsüncem olmakla beraber bugunkü galibiyet malesef gercekleri halı altina atilmasina neden olucaktir.

Takim kötu degil cok kötu takviye elzem...Degisim sart!!!

Takima ve staffa tebrikler.Bu sezon ilk defa iyi bir basketbol izledigimizi dusunuyorum.On plana cikan oyuncu ise Dylan Ennis oldu.Geldigi gunden beri kendisini cok elestirdim ama boyle oynayip beni mahcup edecekse ben mahcup olmaya raziyim :) Angola’dan yine herhangi bir katki alamadik.Belli ki kisa sure icinde oraya bir takviye gelecek.Morgan tam bos kume.Madem sezon icinde 6. yabanci hakkimizi kullandigimiz oyuncu Ian Hummer peki neden daha geldiginin 2. macinda kendisini kadro disi birakiyoruz ? Burada bir celiski var.Sakatligi falan yoksa o zaman ben Pistiolis’in bu transferi istemedigini anlarim.Uzun transferi icin muhtemelen Floyd’un donmesini bekliyoruz.Floyd bomba gibi de donse ozellikle Bcl icin bir uzun daha sart.Morganla,Mahirle falan elek ederler bizi ust turlarda.
Cok kotu bir takim degiliz.Gecen haftada soylemistim bunu.Yerinde yapilacak 2 takviyeyle cok farkli seyler konusabiliriz.Umudu kaybetmeyelim daha Kasimdan bence :)

Bende diyorumki Aliağa ile Ulm’nin son iki maçta yendiği takımı bizimde hertürlü yenme ihtimalimiz var.Ayrıca Ahmet ile Auguste ne zaman kaliteli pivot oldu ?
Dostum Bursaspor Aliağa maçını zorlu bir Eurocup maçından sonra oynadığı için kaybetmesi gayet normal. Ayrıca Ulm dediğin takım da bizim ligde en az yarı final yapabilecek bir takım. Dolayısıyla benim tahminim taraftarının da desteğiyle Bursaspor maçta 1 adım önde.

Ahmet yerli olarak, Auguste size 'ina göre topla ilişkisi ve mobilitesi oldukça iyidir. Kalite bir yana Ahmet 'e denk oyuncumuz Mahir; Auguste dengi bir oyuncumuz yok Morgan undersize ve 5 değil 4 aslen.

Kesin uzun lazım yine gidip garip birilerini bulurlar herhalde. Armand 'ın atletizmi sıkıntılı Angola'dan faydalı olabilir tabi.
Harika bir yorum olmuş. Tebrik ediyorum.
Basketbol bilen herkesin yapması gereken bir yorum olmuş. Bursaspor maçına Morgan-Mahir ile gidersen boyalı alanda ezilirsin.
Tebrik ediyorum kardeşim.