BCL Son 16. 3. Maç | Unicaja - Galatasaray Nef

gözümüzde buyuttugumuz Malaga dibin dibini görmüş takımı yenmek için saçma sapan sportmenlik dışı kararlarina muhtaç inanılmaz. şu takıma McGee yerine bir tane transfer yapılsa zamanında şimdi çok başka şeyler konuşuyor olurduk. yazık valla çok yazık

Saçma sapan bir savunma ile boş üçlük yedik olacak iş değil, sonrasıda hakemin işgüzarlığı colarairo nu faulu çalmadı.

Son 35 saniyeyi o kadar rahat oynadılar ki stres yok,panik yok,sanki maç yeni başlamış gibi kolay şekilde boşu bulup cezayı kestiler.

Benim anlamadığım 3 sayı gerideysen 3 sayı isabeti ararsın.Eski zihniyet hep hemen hızlı bir 2'likte olabilir der.

Yine aynı zihniyet hemen top çalmaya çalışacağız der.

Bunu Büyükçekmece karşısında yaparsan kimse kaybetsende kızmaz.Hem süre işliyor,hem hala geridesin,hem 2 faul yapmak zorundasın.Top çalma niyeti yüzünden faulüde erken yapamıyorsun.

Takımı ise gösterdiği dirençten,mücadeleden ötürü tebrik ediyorum 1-2 durum dışında.

Yenilmemize sasirmadim. Bukadar hata yaparak kazanman mucize olur zaten.

Okadar üclük kacirdikki...cizgiden anca bir sayi sokabildik.

Şu maçı vermek için aptala bağlamamız gerekiyordu ve bizde bunu başardık. Aferin takım bir zafer ancak bu kadar kolay heba edilebilirdi.

Bu arada Muhaymin Mustafa neden son bölümlerde hic girmedi?
Macin buraya gelmesinde en büyük pay onundu. Oyuncu günündeydi üclük atislarini sokuyordu. Denenebilirdi

McGee yerine Andrews da gelse hemen hemen aynı şeyleri konuşuyor olurduk.
Takımın kalitesi ve nereye kadar gidebileceği belli.
Ayrıca Malaga gözümüzde büyüteceğimiz kadar da güçlü bir takım. Real Madrid ve Barcelona’yı yenmiş ve kupa almış bir takımdan bahsediyoruz. Bugün dış atış yüzdeleri ekstra kötü olduğu için maça ortak olduk.
Bu arada GALATASARAY bugün harika basketbol oynamıştır.
Mağlubiyete rağmen takımımı tebrik ediyorum.

1 aylık ara'da guard çekseydiler bari onu'da yapmadılar. Umarım küme düşme kalkmaz'da rezillik olur. Savunma koçu denilen adama bak yazık!! İyi oynarken bile sinirlerimi hoplattılar gece gece!! mümkünse herkes istifa etsin uzun süre görüşmeyelim bu şube ile

Mağlubiyete rağmen takımımı tebrik ediyorum.

Biz böyle oldukça bu takım bile fazla. Underdog euroleague takımı değil rakip sıradan bir ispanya takımı. Üstüne adamlar yirmi tane boş şut sokamadı. Şu rezaletten sonra bir tane adam kalmaması gerekiyor kulüpte. Takımın tebrik edilecek de bir şeyi yok. Sezon bittiği gün hepsi defolup gitmeli.

Biz böyle oldukça bu takım bile fazla. Underdog euroleague takımı değil rakip sıradan bir ispanya takımı. Üstüne adamlar yirmi tane boş şut sokamadı. Şu rezaletten sonra bir tane adam kalmaması gerekiyor kulüpte. Takımın tebrik edilecek de bir şeyi yok. Sezon bittiği gün hepsi defolup gitmeli.
hakli yanlarin var, ama bizde bir ton sut kacirdik + faul cizgilerden hatasiz dönsek bu maci kazanirdik

hakli yanlarin var, ama bizde bir ton sut kacirdik + faul cizgilerden hatasiz dönsek bu maci kazanirdik

Problem bu maçı kazanmakta değil ki. Yani Pistiolis bu maçı kazansa aa her şeyi unutalım yeni takım kuralım denilecek noktayı çoktan geçti. Şu son 23 saniyede faul yapmayı becerememek, son 3lükte maç boyu denemediği alan savunmasını deneyip idmanda bile bulunmayacak boş üçlüğü yedirmek. Üstüne maç bitmiş ikili averaj önemliyken hala faul yapmaya çalışmak. Takım beynini komple bırakmış artık. Bu ekip kalsa bile seneye bulacağı topçular bundan farklı olmayacak. Çünkü çalıştıkları menajerlik şirketinde bu oyunculardan sürüyle var.

bugün McGee yerine Andrews yada benzeri bir oyuncu olsa aynı şeyleri konuşuyor olmazdık. farklı olmak için yorum yapmayın harbi diyorum milletin zaten canı burnunda. tamam en farklı sizsiniz anladık.

muhteşem hazırlanan bir koç ve takım, 1 aydır dursun ozbek yönetimi tarafından kaderine terk edilmenin bedelini ödedi bu akşam. al işte, futbola yıldız indirdi diye müthiş bir süreç geçirdiği iddia edilen yönetim şu şubede tek bir değişime gitmedi 1 aydır. açıkça dikiş tutmayan McGee yerine transfer yapılmadı, koç desen inanılmaz formsuz değişim olmadı. (hadi sezon sonuna kadar tuttun bari son kozunu oyna sezonu da hocayı da kurtar) e değişim ne zaman olacak? neyinize guveniyorsunuz? gitti bcl hedefi diye bir şey kalmadı elde, ligde de dibe doğru yol aldık iyice. ne zaman radikal bir karar alınacak ne olması gerekiyor anlamadım

bugün McGee yerine Andrews yada benzeri bir oyuncu olsa aynı şeyleri konuşuyor olmazdık. farklı olmak için yorum yapmayın harbi diyorum milletin zaten canı burnunda. tamam en farklı sizsiniz anladık.

muhteşem hazırlanan bir koç ve takım, 1 aydır dursun ozbek yönetimi tarafından kaderine terk edilmenin bedelini ödedi bu akşam. al işte, futbola yıldız indirdi diye müthiş bir süreç geçirdiği iddia edilen yönetim şu şubede tek bir değişime gitmedi 1 aydır. açıkça dikiş tutmayan McGee yerine transfer yapılmadı, koç desen inanılmaz formsuz değişim olmadı. (hadi sezon sonuna kadar tuttun bari son kozunu oyna sezonu da hocayı da kurtar) e değişim ne zaman olacak? neyinize guveniyorsunuz? gitti bcl hedefi diye bir şey kalmadı elde, ligde de dibe doğru yol aldık iyice. ne zaman radikal bir karar alınacak ne olması gerekiyor anlamadım
10 tane transfer yapılmış halla yönetim unuttu cart curt . Üzerine yine transfer yapılacak belli'ki. 1 aylık ara'da yapmadılar reziller ama kadroyu kuranlar sorumlu. Menejerlik şirketine arkanı dönersen basarlar. Kimse kalmamalı sezon sonu hatta bu hafta için'de teknik heyet turgay istifasını vermeli,birşey kaybetmeyiz zaten.

Rakip Barca-Real'i yenip Kral Kupası'nı kazanan takım değil mi yav? Tamam 15 yıl önceki Malaga değil de gene de kaydadeğer bir ekiptir nihayetinde.

Bence bu yıl Pistiolis kötü kadroların hocası olmadığını gösterdi. Pozitif oynamaktan başka bir şey bilmeyen hocalar kadroları kötü olunca veya adam eksilince komik duruma düşebiliyorlar. Pistiolis'in hocası Itoudis'in bizim derbinin üstüne 2 oyuncu kaybıyla 9'da 9 mu ne başladığı Euroleague'de tam kadroyu yakalayana kadar ne hallere düştüğünü de gördük. Gönül ister ki Ivanovic filan gibi sineğin yağını çıkarabilen bir hocamız olsun ama Pistiolis'in bugün o adam olamayacağı ayan beyan ortada, ilerde olabiir mi ondan da emin değilim. Ama geçtim iyi kadroyu, hiç yoktan Avrupa'da sınırsız yabancılı bir oyuncu grubunu bulunca en azından eli yüzü düzgün bir şeyler oynatabildiğini de es geçmemek gerek. Bence Pistiolis'in bu yıl ipini çekecek saha içi performansından da ziyade sezon başı transfer politikası olabilir. Tabii onu yapan Pistiolis mi, Zeytingöz mü, yoksa geçen yılki başarıdan payeyi alıp bu yıl ortalarda gözükmeyen Erden Timur ve yönetimi mi orası hala muamma. Bu kadar büyük sıkıntılara rağmen alt kadrolarda bile değişikliğe gidilmediğine göre heralde büyük sıkıntılar en yüksek yerden başlıyor olmalı.

Sezon içerisinde Avrupa'da bizden fazla transfer yapan takım yok. Bu koç bu teknik ekip bu şansı bir yerde bulamaz. Gitsin Panionios'u çalıştırsınlar. McGee yerine transfer yapılmamış. McGee sezon ortasında geldiği için olabilir mi acaba?
bu elestiriye katilmiyorum. Sezon basinda herkes iyi bir takim kuruldugunu söyluyordu. isim isim bakarsakta öyle zaten.
Brian Angola
Angel Coloraio
Dylan Ennis
Jehve Floyd
Raymar Morgan

Burda en büyük problem Floyd Ve Morgan oldu. Bu iki ismi alma yerine sadece Kravish bile takimda tusaydik su an durum farkli olurdu.
Cünkü hatalari düzelticez diye daha cok hatalar yapildi.

bu elestiriye katilmiyorum. Sezon basinda herkes iyi bir takim kuruldugunu söyluyordu. isim isim bakarsakta öyle zaten.
Brian Angola
Angel Coloraio
Dylan Ennis
Jehve Floyd
Raymar Morgan

Burda en büyük problem Floyd Ve Morgan oldu. Bu iki ismi alma yerine sadece Kravish bile takimda tusaydik su an durum farkli olurdu.
Cünkü hatalari düzelticez diye daha cok hatalar yapildi.

İşte problem o zaten. Bu ekip McGee'yi gönderse daha kötüsünü getirecekken transfer yapılmadı diye hayıflanmam. Bu 1 aylık arada ilk iş gönderilmeleri gerekiyordu.

Pistiolis bu maça hedef maç olarak hazırlanmış.
Hedef maçların kaybedilmesi maçı kaybetmenin yanında moral-motivasyon açısından da çok olumsuz etki yapıyor. Özellikle bir ara 7 sayıya kadar çıkardığın ve 4.periyotun önemi bir kısmını önde götürdüğün maçı kaybetmek gerçek anlamda kalp kırıcı oluyor.
Ben Pistiolis yerinde olsam bu maçı kaybetmeyi göze almak pahasına takımı ligdeki Daçka maçıma hazırlardım. Çünkü bizim için artık tek gerçekçi hedef ligden düşmemek olmuştur.

Uzunlara fazla sabrettik Hummer o gün için yanlış profildi Ennis ilk bakışta ve kağıt üzerinde göz alıcı ama gerçekte kötü bir oyuncu ve formsuzluk değil oyuncu bu değişmez. Kadro planlaması zaten sıkıntılıydı. Coaching de extra katkı vermekten çok olumsuz etki yaptı sahaya.