#11 Yelena Leuchanka

Re: Yelena Leuchanka Galatasaray'da

Alison Sudol' Alıntı:
Gereken hamle yapılabilecek şekilde yapıldığını düşünüyorum bu pozisyonda. Ancak; Marina takımda kalınacak deniliyordu 2 gün önceye kadar ve bu kesindi. Şimdi değişti mi bilemem ama en son bildiğim kadarı ile kalıyordu, Leuchanka gelse bile.

Bende öyle biliyorum.

Uğur GÜVEN' Alıntı:
[quote="Aykun Alan":27smg8vk]istatistikleri pek dişe dokunur değil.

Marinanında değil ama nasıl oynadığını gördük.Ki marinadan iyi olduğu aşikar herkes ister Zogota gelsin ama yelenada iyidir.[/quote:27smg8vk]

Marinanın performansı seni tatmin ettiyse demekki seninle basketbol anlayışımız baya farklı.

Leuchankada gözüme çok olumlu bir nokta takıldı.En az kısalar kadar kontrollü ve sakin top sürüyor.

kress ile birlikte iyi ış yapar hayırlı olsun

marina yla beraber oynamaz deniyor ama ikise de aynı anda şuanda milli takımda ispanya ya karşı oynuyorlar, yeni gelen hoca da aynı sistemi uygulayabilir

Leuchanka son maçını 14 sayı 9 ribaund 1 asist ile noktaladı.İspanya Belarus'u 63-56 yenerek 3. oldu.Leuchanka'yı turnuva boyunca izlemiş biri olarak söyeleyebileceklerim:

Artıları

-Uzun kolları sayesinde ribaund gücü.9. ortalamayla Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın ribaund kralı oldu.

-Bir uzun için son derecede iyi olan top hakimiyeti ve guardlara baskı yapıldığında gerektiğinde bir guard gibi topu rakip sahaya taşıyabilmesi.

-İstikrarlı performansı.Maçtan kolay kolay düşmeyen bir oyuncu.

-Hücumda ayakları çabuk olduğu için pivot hareketlerini çok iyi yapıyor.

-Sol elini de sağ eli kadar iyi kullanabiliyor.

-İyi sayılayabilecek bir pas yeteneği var.

Eksileri

-Serbest atışları(8/14 %57 serbest atış ortalaması tutturdu)

-Zaman zaman yeteri kadar agresif olamaması.Hücumda daha fazla top kullanabilir.

Yelena Leuchanka Sağlık Kontrolünden Geçecek

Dün akşam saatlerinde İstanbul'a gelen Galatasaray'ın yeni transferi Belarus'lu pivot Yelena Leuchanka bugün sağlık kontrolünden geçecek.

Önce Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde check-up'tan geçecek olan Leuchanka, daha sonra kulüp doktorları tarafından muayene edilecek.

Yelena Leuchanka, fiziksel testleri geçtikten sonra Pazartesi gününden itibaren takım antrenmanlarına başlayacak.

Sağlam bir testten geçmesi şart.Yoksa ıvanada yaşadıklarımızı yelenadada yaşayabiliriz.Mazallah sezonun en kritik yerinde uzunlarımızdan birisi sakatlanırsa çok zorlanırız.Umarım geçmişten gelen,üzerinden atamadığı sakatlığı yoktur.

Cras Basket Taranto maçının tartışmasız en iyi oyuncularından biriydi.Kendi çabasıyla çok güzel pozisyonlar yaratıp aynı başarıda bu pozisyonları değendirebildi.Bir umut var bizim takımda iş yapacaktır...Ne zaman serbest atış kullancak olsa ya skorboard da sorun oldu ya da rakip takım mola aldı istisnasız hep böyle oldu bu maçta ama iyi sabır varmış ben bile onun yerine daha çok sinir oldum=)

Son maçta aldığı ribaunt sayısı dikkatimi çekti ribaunt'lara önem veren biri olarak yelena'yı tebrik ediyorum bakarsın bir maçta ribaunt rekor'u kırar ..

maçın tamamında iyi oynadı ama özellikle ilk periyotta takımı ayakta tutan Yelena'ydı bana göre..
çabaladığın her saniye için teşekkürler..

Merve Durgut' Alıntı:
maçın tamamında iyi oynadı ama özellikle ilk periyotta takımı ayakta tutan Yelena'ydı bana göre..
çabaladığın her saniye için teşekkürler..
ya yelenada dahil senelerdir hiç bir uzunumuz nevriyeyi durduramadı bu işten hiç bişiy anlamadım ya halada anlamıyorum kendimi sinirden yedim hepten

Ercan Levent' Alıntı:
ya yelenada dahil senelerdir hiç bir uzunumuz nevriyeyi durduramadı bu işten hiç bişiy anlamadım ya halada anlamıyorum kendimi sinirden yedim hepten

Pardonda kiz daha ne yapsin acaba ?

Nevriye iceriden kac tane basket bulabildi? 1 tane basket faul pozisyonu vardi ve oda faul degildi zatem.Attigi butun sayilari orta mesafeden buldu.Yelena'da oralara kadar cikamazdi tabiki.Yelena macin bizim acinizdan en iyi 3 oyuncusundan biriydi.Nevriye'den kat be kat ustun bir oyuncu bana gore

allah seni başımızdan eksik etmesin başka ne söyleyebilirim ki,çok yararlı ve harika bi oyuncu ama seneye yüzdee 99 yönetim yollar niye mi çünkü iyi oyuncu tutmayız kadroda....

Sercan Karabıçak' Alıntı:
allah seni başımızdan eksik etmesin başka ne söyleyebilirim ki,çok yararlı ve harika bi oyuncu ama seneye yüzdee 99 yönetim yollar niye mi çünkü iyi oyuncu tutmayız kadroda....
Katılmıyorum.Bayan Basketbol Şubesi kadro kurmada elinde oyuncu tutmada Erkek'lere göre kat kat daha başarılı eğer anlaşılabilirse ki anlaşılabilir bana göre,seneye de kadromuzda görebiliriz Leuchanka'yı