İnci Güçlü

Önder Ç.

0
Yönetici
Çok çalışması, salondan çıkmaması lazım. Nevriye gibi bir şans varken onun kapısında yatması lazım. Elinde olan cevheri iyi işlerse Türk kadın basketboluna damga vurabilir. Umarım bunun farkındadır.

Bu kız gerçekten 15 yaşında mı bilmiyorum ama öyleyse mutlaka bir hayat koçu ile de çalışmalı. Hem mental hem fiziksel olarak gelişmesi gerekir.

Saygılar.

Esra Ural'ı (1,98 m) canlı seyrettikten sonra, İnci için birşeyler yazmam gerektiğini hissettim. 2,05 boy kadın basketbolu için özelliklede bizim ülke için büyük bir fırsat. Fakat bu fırsat hiçbir netice ilede sonuçlanmayabilir. Henüz 16 yaşında, yani yapılacakların başında sayılır.

Esra Ural orantılı ince bir fiziğe sahipmiş. Şu an vücudu orantılı olarak kilolu ve bırakın basketbol oynamayı. Potadan potaya koşması dahi ızdırap. Canlı izleyince görüyorsun. İnci ise hem daha uzun. Hem daha çok genç yaşta olmasına rağmen kilolu, gevşek ve kötü bir doğal vücud yapısına sahip. Fıçı tipi, zayıf üst gövde, zayıf bacaklar, buna rağmen kalın bel, karın, kalça. İnci daha çocuk. Aileside yapılması gerekenleri bilmeyebilir. Onun için kulübe büyük sorumluluk düşüyor.

Birincisi; İnci sağlıklı bir spor yaşamını bırakın, sağlıklı bir yaşama sahip olabilmesi için bile vücudunu konunun uzmanları eşliğinde değiştirmesi, geliştirmesi ve güçlendirmesi lazım. İkincisi; İnci'ye ne tarzda bir oyuncu olacağı şimdiden doğru çizilmeli. Olmayacak işlerle ne zaman kaybedilip, ne emeği boşa harcanmalı. Bana göre dışarıya çıkıp şut atacak, ikili oyundan devrilecek bir oyuncu olamaz. Pota altı iyi savunmacı ve post up iyi bitirici olması yönünde eğitilmesi gerekir.

Esra Ural'ı (1,98 m) canlı seyrettikten sonra, İnci için birşeyler yazmam gerektiğini hissettim. 2,05 boy kadın basketbolu için özelliklede bizim ülke için büyük bir fırsat. Fakat bu fırsat hiçbir netice ilede sonuçlanmayabilir. Henüz 16 yaşında, yani yapılacakların başında sayılır.

Esra Ural orantılı ince bir fiziğe sahipmiş. Şu an vücudu orantılı olarak kilolu ve bırakın basketbol oynamayı. Potadan potaya koşması dahi ızdırap. Canlı izleyince görüyorsun. İnci ise hem daha uzun. Hem daha çok genç yaşta olmasına rağmen kilolu, gevşek ve kötü bir doğal vücud yapısına sahip. Fıçı tipi, zayıf üst gövde, zayıf bacaklar, buna rağmen kalın bel, karın, kalça. İnci daha çocuk. Aileside yapılması gerekenleri bilmeyebilir. Onun için kulübe büyük sorumluluk düşüyor.

Birincisi; İnci sağlıklı bir spor yaşamını bırakın, sağlıklı bir yaşama sahip olabilmesi için bile vücudunu konunun uzmanları eşliğinde değiştirmesi, geliştirmesi ve güçlendirmesi lazım. İkincisi; İnci'ye ne tarzda bir oyuncu olacağı şimdiden doğru çizilmeli. Olmayacak işlerle ne zaman kaybedilip, ne emeği boşa harcanmalı. Bana göre dışarıya çıkıp şut atacak, ikili oyundan devrilecek bir oyuncu olamaz. Pota altı iyi savunmacı ve post up iyi bitirici olması yönünde eğitilmesi gerekir.

Bende geçen gün İnci ile ilgili benzer görüşlerimi paylaşmıştım.Tam yola sokulacağı yaş. Eğer şimdi olması gereken program uygulanmazsa İnci adı hafızalarda bile kalmaz.

Bir de şunu eklemek gerekirse, bu kıza geleceğin Nevriye'si gözüyle bakılıyor ve daha şimdiden çok şey bekleniliyor, psikolojik olarak da hazırlanmalı, üzerinde büyük baskı oluşmamalı ve bunu hissetmemeli, kaldıramayabilir

Bu yoklukta kullanılmayacaksa takımda tutmanın mantığı nedir acaba. Kulichova'dan daha fazla katkı verebileceğini bir ben mi düşünüyorum, niye akla gelmiyor?

Tek anlamadığım nokta bu kız için Nevriyeye verin daha fazla maaş antrenmanlardan sonra 2 ssaat çalıştırın denmesi lazım . Çok çalışması lazım inanılmaz hantal ve yavaş boyu itibariyle atletik özelliklerini geliştirirse inanılmaz yetenekli isim olur. Kulichova'dan bir eksiğini görmüyorum süre alması açısından varsın hata yapsın ama bizim oyuncumuz deriz umarım Ekrem hoca İnci,Cansu ve Melteme daha fazla şans verir.

Doğru çalışma ile kadın basketbolunun süper starı olur. Kulübün üzerine titremesi gerekiyor. İyi hoş Nİkolov'a yapılan sadece tff muamelesi değil kulüp içi muamele de ortada.

Nerede duyduğumu hatırlayamıyorum ama kendisinin Beslenme, Fizik kondisyon ve Anatomik gelişimi ile ilgili özel bir hocası varmış kulüp tarafından tutulan, umarım doğrudur. Şu aşamda fiziğini iyi kullanabildiğini söylemek zor ama daha 17 bile olmadığını unutmamak lazım, Ayşe Cora'da ilk geldiğinde fizik olarak kötüydü ama son sezonu fiziksel gelişimi inanılmazdı, Özellikle kadın spor branşlarımız genç oyuncular konusunda çok başarılılar..

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne savunmada katkısı var,ne hücumda katkısı var.Her şeyi geçtim 2.05 boyu olmasına rağmen ribaund alamıyor.Şu an Mersin Üniversitesi-Galatasaray Gelişim maçında kendisinden 40 cm kısa birisi bile daha fazla ribaund almış durumda.Yazık valla.

Ne savunmada katkısı var,ne hücumda katkısı var.Her şeyi geçtim 2.05 boyu olmasına rağmen ribaund alamıyor.Şu an Mersin Üniversitesi-Galatasaray Gelişim maçında kendisinden 40 cm kısa birisi bile daha fazla ribaund almış durumda.Yazık valla.
Çok büyük bir potansiyeli vardı ama yazık oldu değerlendiremedik böyle bir potansiyeli. Yanlış eğitim mi verdiler bilmiyorum ama yeni Nevriye olacak denilmişti bu gidişle 1. ligde bile oynayamaz.

Çok önceleri değişik platformlarda yazdım; kendisinin her şeyden önce, tecrübeli bir spor endokrinolojisi hatta normal endokrinoloji uzmanına ihtiyacı var. Bu gerçekleşmeden, bırakın başarılı bir sporcu olmayı; normal yaşamında ortalama bir fiziksel hareket kabiliyetini ve sağlıklı metabolik fonksiyonları yakalayabilmesi zor gibi gözüküyor.

Senelerdir ismi konuşuluyor kadın basketbol camiasında ama gidişat pek umut verici değil gibi görünüyor.

Dün, iyi sayılabilecek bir seviyede performans gösterdi, kendisini daha da geliştirmesi dileğiyle.