2 Mac Seyircisiz Oynanacak

cem arkadaşımız 20 yaşındasın ve 19 yaşında olan bana yeni jenarasyon diyosun sen 1 yıl önce doğdun diye eski jenerasyon oluyosun heralde bnde uA dan öncesini ve yapılanları biraz olsun hatırlıyorum ama yaptıım yorum yanlış anlaşıldı galiba bi kez daha tekrar edeyim bn sadece 2 maçlık cezanın ultraslana bağlanmasından duyduum üzüntüyü dile getrdim ve hala o görüşümün arkasındayım çünkü o insanlar takımlarını tıpkı bizim gibi ölesiye seviyo ama bazı arkadaşlar onların tek dertlerinn bedava bilet olduunu ve takımın başarısıyla alakalı olmadıklarını yazmış bn böyle düşünenleri kınadım sadece bu yoksa gs için zerre kadar olsa dahi katkısı bulunanlardan Alah razı olsun...

erdi' Alıntı:
cem arkadaşımız 20 yaşındasın ve 19 yaşında olan bana yeni jenarasyon diyosun sen 1 yıl önce doğdun diye eski jenerasyon oluyosun heralde bnde uA dan öncesini ve yapılanları biraz olsun hatırlıyorum ama yaptıım yorum yanlış anlaşıldı galiba bi kez daha tekrar edeyim bn sadece 2 maçlık cezanın ultraslana bağlanmasından duyduum üzüntüyü dile getrdim ve hala o görüşümün arkasındayım çünkü o insanlar takımlarını tıpkı bizim gibi ölesiye seviyo ama bazı arkadaşlar onların tek dertlerinn bedava bilet olduunu ve takımın başarısıyla alakalı olmadıklarını yazmış bn böyle düşünenleri kınadım sadece bu yoksa gs için zerre kadar olsa dahi katkısı bulunanlardan Alah razı olsun...

bedava bilet derdindeler demedim , yaptıkları hareketin antalyalı taraftarların yaptıkları harektlerden farkı yok dedim aynı sebepten bu hareket yapılıyor demedim , ama bilmiyorum o gün sahada olanlarda var burada ben tvden gördüğümü söylüyorum sahada oynanan maç bazılarının umrunda değildi oraya özhan canaydınla hesaplaşmaya gelmiş bir halleri vardı gerçekten , yoksa ben o hareketi yapanların gerçek taraftar olduğunu düşünmüyorum ,

bunları yapanlar bizden değildir,
bunları yapanlar gerçek taraftar değildir
bunlar gerçek galatasaraylıların yapacağı işler değildir.
bunlar provakatördür
bunlar şudur, budur, odur...

bu sözleri geçin artık

BUNLAR BİZİZ..
aramızda yanındaki adamın sahaya torpil atmasını görüpte polise teslim edebilecek birtane delikanlı (ben dahil) olmadığını bildiğimden dolayı bizden adam olması mümkün değil. ispiyonculukla, vatandaşlık bilincinin arasındaki farkı anladığımızda bir ihtimal yola girmeye başlarız diye düşünüyorum

asıl konu: ceza normal. itiraz edilmemesini tercih ederim.

Utkunun sözlerine katılıyorum, ayrıca hem sami yen'de hem basket maçlarında kaldırsınlar beleş bileti bakalım oluyormu böyle şeyler.ne geliyorsa başımıza şu bedava bilet yüzünden geliyor.. parasıyla içeri giren adam böyle terbiyesizlik yapmaz zaten,ne ipekçi'de ne başka salonlarda olmuyor böyle şeyler bir bizde var beleşçilik karşılığıda bu zaten , sahaya atlayan adamların kaçı bilet parası verip girmiştir içeri..

Utku Çapan' Alıntı:
bunları yapanlar bizden değildir,
bunları yapanlar gerçek taraftar değildir
bunlar gerçek galatasaraylıların yapacağı işler değildir.
bunlar provakatördür
bunlar şudur, budur, odur...

bu sözleri geçin artık

BUNLAR BİZİZ..
aramızda yanındaki adamın sahaya torpil atmasını görüpte polise teslim edebilecek birtane delikanlı (ben dahil) olmadığını bildiğimden dolayı bizden adam olması mümkün değil. ispiyonculukla, vatandaşlık bilincinin arasındaki farkı anladığımızda bir ihtimal yola girmeye başlarız diye düşünüyorum

asıl konu: ceza normal. itiraz edilmemesini tercih ederim.

Valla Utku abi, tanıştıkça konuşuruz bu konuları. İnan sana çok katılıyorum fakat ben veririm, hem de hemen veririm polise o adamı. Ne var ki sonra dayak yerim, ama yediğim dayakdan da korkmam. Fakat henüz o maç bu sezon gittiğim ilk maçtı ve Önder abiyle beraber MAÇ izlemek için o gruptan farklı bir yerde oturuyorduk. Hoş, birisini vereceksem de polise, yanımda kimsenin olmaması gerek. Kendimle beraber kimseyi tehlikeye atamam çünkü.

erdi' Alıntı:

Ben yeni jenerasyonun 'ultraslandan öncesinden habersiz'' bireyleri için konuştum.Bende yeni jenerasyondanım ve stattaki atmosferden rahatsızım.Geçmişte fedakarlık yapan insanların faaliyetleri daha iyi niyetli görünüyor.Zira çıkarın oldugu yerde sürekli kirlenen bir tribün ortaya çıkıyor.

Ultraslan veya değil,eleştirileri 'biz' üzerinden yürütüyoruz.

Bugün Gs tribününden rahatsız oldugu için stada gelmeyen insanlar çogalıyor.'eski'lerden adam akıllı hangi grup bugün destek veriyor?Stattaki tek seçenek var;o da Tayfa.Bugünkü durumun böyle oldugunu kimse inkar edemez.

Eğer bu tribün yapısından mutluysanız devam etsin;kimse eleştirmesin;bedava biletleri dile getirmesin vs. vs.Mesela Fb maçına gidip biber gazı yiyen,coplanan,ezilen taraftar bizim öz ve öz taraftarımızdır.

Eski veya yeni,ultraslan veya değil,kim bana Gs tribünlerinden memnun oldugunu söyleyecek?

beyler bişey sorucam 2 maçlık cezaya klübten itrz geldi mi sonucu ne oldu bileniniz var mı?

Verilen cezayı bu kadar büyütmemek gerek. Bugün muhtemelen tribünlerde "Her zaman yanındayız" vb bir pankart olur. Oyuncular da bu pankart sayesinde taraftarın varlığını hissederek, zaten ne yapıyorlarsa bizim için yapıyorlar düşüncesiyle çıkarlar maça (!!)

ya bişey demek istemiyorum haberi duyunca çok sinirlendim Galatasaray Karşıyakdan her yönüyle çok üstün bir takım hiç gerek yoktu.Bnce de o üç beş tane kendini bilmez yüzünden çıktı bu olaylar.Ama yinede kendini bilmez gibi kaba tabirler kullanmak istemiyorum.O taraftar Türkiyenin en büyük taraftarıdır.Biraz daha sakin abilerim kardeşlerim lütfen!!!

cezaya itiraz ettikmi bilen varmı acaba???
türkbaskkette GS itiraz ederse ceza 1 maça inebilir yazıyor...

verilen 2 maç cezanın çok ağır olduğunu düşünenlerdenim sahaya dalınması çok kötü oldu küfürler de cabası bu iyi bir emsal olmuştur basketbol kulüp taraftarlarına.2 maç verildi sanırım 1 maça indirilmesi gibi bir durumun olduğunu da sanmam bizim yöneticilerimizinde böyle bir talebini olduğunu duymadım şu ana kadar.bundan sonra yapacak şey diğer salonlarda yaşanan olayların takipçisi olmak her salonda oluyor bu olaylar takip etsin yönetimimiz bize verilen cezalar diğer kulüplerede verilecek mi ? bir daha böyle olaylar olmaz dicem ama ikinci devre de fb ce bjk bizim salona gelecek sahaya dalan arkadaşlarımızda her zaman ki yerlerini alacaklar

Sabıkalı birisi aynı suçtan tekrar yargılandığında verilen cezada indirime gidilmez aksine artırıma gidilir. Geçen sezonki fener maçına ve Karşıyaka maçına bakıldıktan sonra verilen cezada bir haksızlık olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Bırakalım da bazı kulüplerden farkımız olsun. Bazı kulüpler gibi yaşananları gözardı edip yüzsüzce itiraz mı edelim verilen cezaya.

onuryavuz' Alıntı:
Sabıkalı birisi aynı suçtan tekrar yargılandığında verilen cezada indirime gidilmez aksine artırıma gidilir. Geçen sezonki fener maçına ve Karşıyaka maçına bakıldıktan sonra verilen cezada bir haksızlık olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Bırakalım da bazı kulüplerden farkımız olsun. Bazı kulüpler gibi yaşananları gözardı edip yüzsüzce itiraz mı edelim verilen cezaya.

dediklerine katılmamak imkansız itiraz tabi ki yüzsüzlük olur.evt dediğin gibi geçen seneden sabıkamız var fb maçı olaylar malum her sene oluyor karşıyaka maçı geçen seneki fb maçından değişikti bu sefer mevzu da karşıyaka taraftarının el kol hareketleri parmak işaretleri ayağa kalkıp kaf-kaf çekmeleri fln fln..demek istediğim mevzuda tahrik söz konusu cezayı veren kurumun veya kişilerin bu tahriki görebilmesi için karşı portatif tribünde maçı izlemeleri gerekirdi