2015-2016 Transfer Sezonu

Galatasaray seviyesinde oyuncu bakarken kıyas olarak BAM üçlüsünü, İnamoto'yu kullanan zihniyete Selçuk-Sabri-Umut-Semih-Çolak-Tarık müstahak zaten. Her kulvarda rezil olalım yeter ki evlatlarımıza zeval gelmesin. Zamanında Emre-Suat-Okan-Tugay da gördük. Onlardan da bahsedin. Modern futbolda Selçuk gibi tabiri caizse tek top oynamayı bile beceremeyen "tospa" oyuncular, Burak gibi ayağına gelen topu 1 dakikadan önce kontrol edemeyen kalas forvetler kalmadı artık. Bu kafayla aradaki makas gittikçe açılır. Bizim de en büyük hedefimiz ŞL'ye katılmak olur bundan sonra.

Selçuk denen bir halt yapmadığı halde çuvalla paranan kazan kaptan bozuntusunu neden satmayalım? Yıllardır yerlerde sürünmekten, oyunu yavaşlatıp ikili mücadele kaybetmekten başka ne yapmış? İşte bu zihniyet ırkçı Hamza'nın zihniyetidir! Zaten Selçuk'u satmak istesen, satamazsın. Kim alacak? Aslında bunun derbi maçta üstünden formayı çıkardığı gün kovulması gerekiyordu ancak kulüp bunun, kankasının çetesinin elinde oyuncak olduğu için özür bile dilemeden olay kapandı. Bunlar anca hoca kovdurur, Melo gibi yüzüne konuşamadıklarının arkasından kuyusunu kazarlar, satın aldıkları muhabirlere kendileri lehine haber yaptırıp dururlar. Yani Selçuk'a bu haliyle iyi diyenler kusura bakmasın ama hayatlarında orta saha görmemişlerdir sanıyorum.

Birincisi bi oyuncuyu Haksız yere bu kadar yerden yere vurman yanlış Senin yaptığın ırkçı zihniyettir. Adam ilk geldiği sene 10 üzeri gol atıp 10 üzeri asist yaptı 2sene önce kötü olsada Geçen yıl da gayet başarılıydı KESİNLİKLE KATILMIYORUM Bi takımı ve hocasını ve Selçuğu yerden yere vurman saygısızlıkdan başka bir şey değildir formayı sana verelimde sen oyna çok istersen Bir halt yapamadığı dediğin oyuncu son 4 sezonda 3 kez şampiyon olan takımın en çok katkı veren oyuncularından biridir Melo ile birlikte. Hamza hocayı çok fazla beğenmem ama Kendisine büyük haksızlıklar yapılıyor. Hadi Hamza'nın bir şey bildiği yok aysal zamanında o kadar transfer yapıldı Fatih Terimde mi ırkçı anlamıyor bu işlerden Mancinin de mi bir şey bildiği yok. Prandelli vs. Her gelen hoca her maç selçuğu orta sahada oynattı. Demekki bir bildikleri var . SON 3 ŞAMPİYONLUKTA bütün kritik maçlarda resmen gol attı geçen sene tabi daha çok sneijder ön plandaydı. Kritik maçlar vs açısından. Fener'e attığı frikik gollerine de mi sevinmedin kaç tane kritik maçta gol attı geçen sene de tam hatırlamıyorum ama ikinci yarıda kendi sahamızda bi anadolu takımını yenmiştik konya olabilir. Bütün kritik maçlarda adamın imzası var. birkaç yıl önce Sivas'a attığı goller Fener derbisinde attığı goller vs. sneijder geldikten sonra daha haklı olarak daha çok geriye çekildi ve yaşı da artınca gollere ve asistlere katkısı azaldı. Hadi bütün hepsini geçtim Sana göre Sadece bir frikiği iyidir diyebilirsin. Hadi hepsini geçtim İzlanda'ya attığı golle tam 8 yıl sonra Avrupa Şampiyonası'na gitmemizi sağladı. BÜTÜN KURUŞU KURUŞUNA ALDIĞI PARANIN TAMAMINI HAKKIDIR Helal olsun. geçen seneki kasımpaşa maçıda aklıma gelmişken yazıyım o maçı kimlerin sayesinde çevirdik öle daha çok maç var hatırlamadığım 2 senedir eski performansından daha kötü gözükebilir. Daha çok geride kaldığı ve yaşınında etkisiyle ve format değişikliğiyle daha kötü gözükebilir. O bahsettiğin hayatımdaki gördüğüm orta sahaların buraya gelemeyeciğini bildiğim için yazmıyorum. Burada yazını okur okumaz cevapladım atladığım çok şey vardır ama kesinlikle görüşüne katılmıyor adamı yerden yere vurdun resmen . mancini'nin ingiltere ligi şampiyonluğu var Fatih Terim'i biliyosun zaten. o Dönemde para sıkıntısı da çekmezken neden hiçbir hoca o mevkiiye bir transfer istemedi? bi düşün bence!!!

Yemin Ediyorum ki 4 yıl önce bize gelen Selçuk Yabancı olsaydı Bu yıl İstisnasız Herkes Göklere çıkartırdı. Adam Türk diye yok parasına puluna girdiniz adamın eğer o parayı hak etmiyorsa daha azını hak ediyorsa o yönetimin hatasıdır. SON 4 YILDA YAPTIĞIMIZ TRANSFERLER ARASINDA EN BEĞENDİKLERİM: Muslera çek stoper Tomas Melo Selçuk Sneijder Elmander ve DROGBA'DIR. Bende senin gibi İbrahimovic veya huntelaar foorvete gelsin kanatlara Robben veya Nani orta sahada göbeğe xavi iniesta veya schwainsterger alonso vb. isimler gelse bende çok isterim ve sevinirim İbrahimoviç ismi gündeme geldiğinden beri her gün resmen bu transferde ne katedildi diye çok heyecanlanmıştım Robbende aynı şekilde. keşke gelselerdi. ama demekki bütçemiz elvermiyor.

Birincisi bi oyuncuyu Haksız yere bu kadar yerden yere vurman yanlış Senin yaptığın ırkçı zihniyettir. Adam ilk geldiği sene 10 üzeri gol atıp 10 üzeri asist yaptı 2sene önce kötü olsada Geçen yıl da gayet başarılıydı KESİNLİKLE KATILMIYORUM Bi takımı ve hocasını ve Selçuğu yerden yere vurman saygısızlıkdan başka bir şey değildir formayı sana verelimde sen oyna çok istersen Bir halt yapamadığı dediğin oyuncu son 4 sezonda 3 kez şampiyon olan takımın en çok katkı veren oyuncularından biridir Melo ile birlikte. Hamza hocayı çok fazla beğenmem ama Kendisine büyük haksızlıklar yapılıyor. Hadi Hamza'nın bir şey bildiği yok aysal zamanında o kadar transfer yapıldı Fatih Terimde mi ırkçı anlamıyor bu işlerden Mancinin de mi bir şey bildiği yok. Prandelli vs. Her gelen hoca her maç selçuğu orta sahada oynattı. Demekki bir bildikleri var . SON 3 ŞAMPİYONLUKTA bütün kritik maçlarda resmen gol attı geçen sene tabi daha çok sneijder ön plandaydı. Kritik maçlar vs açısından. Fener'e attığı frikik gollerine de mi sevinmedin kaç tane kritik maçta gol attı geçen sene de tam hatırlamıyorum ama ikinci yarıda kendi sahamızda bi anadolu takımını yenmiştik konya olabilir. Bütün kritik maçlarda adamın imzası var. birkaç yıl önce Sivas'a attığı goller Fener derbisinde attığı goller vs. sneijder geldikten sonra daha haklı olarak daha çok geriye çekildi ve yaşı da artınca gollere ve asistlere katkısı azaldı. Hadi bütün hepsini geçtim Sana göre Sadece bir frikiği iyidir diyebilirsin. Hadi hepsini geçtim İzlanda'ya attığı golle tam 8 yıl sonra Avrupa Şampiyonası'na gitmemizi sağladı. BÜTÜN KURUŞU KURUŞUNA ALDIĞI PARANIN TAMAMINI HAKKIDIR Helal olsun. geçen seneki kasımpaşa maçıda aklıma gelmişken yazıyım o maçı kimlerin sayesinde çevirdik öle daha çok maç var hatırlamadığım 2 senedir eski performansından daha kötü gözükebilir. Daha çok geride kaldığı ve yaşınında etkisiyle ve format değişikliğiyle daha kötü gözükebilir. O bahsettiğin hayatımdaki gördüğüm orta sahaların buraya gelemeyeciğini bildiğim için yazmıyorum. Burada yazını okur okumaz cevapladım atladığım çok şey vardır ama kesinlikle görüşüne katılmıyor adamı yerden yere vurdun resmen . mancini'nin ingiltere ligi şampiyonluğu var Fatih Terim'i biliyosun zaten. o Dönemde para sıkıntısı da çekmezken neden hiçbir hoca o mevkiiye bir transfer istemedi? bi düşün bence!!!

Ben gördüğümü söylüyorum katılırsın, katılmazsın ancak asıl saygısızlık senin yaptığındır. "Formayı sana verelim, sen oyna" ne çocukça bir savunmadır. Merak etme o formayı da Selçuk'tan bin kat daha iyi taşırım. En azından kaptanken maç esnasında ÜZERİMDEN ÇIKARMA TERBİYESİZLİĞİNİ göstermem.

Selçuk ilk sene iyiydi. Ama sonraları "rezaletti". Tüm maçları izleyen biri olarak söylüyorum. Kesilmemesi iyi olduğu anlamına gelmez. Sabri, Umut da kesilmiyor. Teknik direktörlere gelince Terim kendi adamlarını kesmez kolay kolay bunu herkes bilir. Mancini ise hiç memnun değildi Selçuk'tan. Kalsaydı devam etmezdi onunla.

2-3 frikik golü atmak da hiçbir futbolcuyu "iyi" yapmaz. Kim ne derse desin Selçuk ilk yılı hariç sahada "hayalet" görüntüsü vermiştir. Tabii bunda Selçuk'ta olduğu kadar onu kes(e)meyen teknik direktörlerde de suç vardır.

Her Taraftar gibi seninde eleştirmen gayet normal Fakat son yazdığındaki gibi rezalet oynadı kötü oynadı vb. kelimeler kullansan hiçbir şey yazmazdım. Çok ağır ve haksız bir şekilde eleştirdiğin için formayı sana verelim diye yazdım. Kolay kolay yazacağım ve sevdiğim bir şeyde değil. Bir de sadece 2-3 frikik golleri değil kısa- uzun pasları top saklaması oyun zekası ve şutlarıda kaliteli olduğu için bana göre iyi futbolcudur. En azından Galatasarayda 4 sene boyunca Başarılı olmuştur. Sneijder transferi format değişikliği ve yaşının da etkisiyle eski performansına dönmesini beklememek lazım.

Şu an sanırım taraftarların %99u ile çelişen şeyler yazacağım. Bunu baştan belirtiyim. Bir de yazıyı okumadan önce hiçbir Galatasaray oynayan sporcuyu , yöneten yöneticiyi , hocayı vesaireyi ektradan sevmediğimi , hatta performansa dayalı sempati gibi çıkarcı fakat doğru olduğunu düşündüğüm bir anlayışta olduğumu belirtiyim . Açıkcası bu döneme kadar olan borçların sorumluları da şu an umrumda değil. Ne Özhan Canaydın'ı mezardan kaldırabilirsin , ne Adnan Polat'a ne de Aysal'a hesap sorabilirsin. Bunlar acı gerçekler.
Fakat şu taraftarın tepki üstüne tepki göstererek yıkıcı bir etki yaratmasına artık tahammül edemiyorum. Bak arkadaşım bu klübün dağ gibi borcu var. Şubatta yöneticiler oraya men cezasını kaldırmaya değil azaltmaya gidecekler. Yani öyle masaya yumruk vurma tarzı Türk işi şovenizmin para etmediği bir ortamda , kravat takan zanlı gibi iyi halden indirime gitmeye çalışacaklar.
Hani diyorsun ya Dursun git diye ; Dursun bugün ''tamam lan gidiyorum'' dese ertesi gün o başkan olsun yönetici olsun dediğin adamlar kapısında yatar aman bu ara klübü bırakma diye. Bunlar benim uydurmalarım değil. İnanmıyorsan aç Dursun Özbek'in seçildiği günkü diğer adaylara bak. Nerde Adnan Öztürkler , Ali Dürüstler ? Birinin sesi çıkmıyor öteki zaten TFF'de. Bu adamlar göreve çağrılırken neden kafalarını kuma gömdüler diye hiç düşündün mü ? Bakın hala Özbek hakkında olumlu bir laf etmedim. Etmeye de niyetim yok. Ama başkan olsun dediklerini de bi gör .
Tutturmuşsunuz Burak Yılmaz şudur budur diye. Neymiş Muhammed Demir'i alacakmış da Burak satılsınmış . Sen cebinde paran yokken nasıl ki Migros'a girip de kafana göre alışveriş yapamıyorsan , bu klüp de şu an oyuncu alamıyor. Bunu anlamamak için bu ısrar neden ? Dursun da 10 milyon euro kredi çekip 3 tane adam alsa , sonra 3 yıl men cezasından sonra da çıkıp '' UEFA üstümüze oyunlar oynuyor '' dese alkışlayacak mısın ? Adam bas bas bağırıyor atacaklar bizi diye. Neden anlamıyorsun bunu ?
Bakın bu takımın 2002 , 2006 ve 2008 şampiyonlukları ciddi anlamda zayıf ya da eksik kadrolarla kazandığı şampiyonluklardır . Sen Sabri'yi sevme , yetersiz bul lafım yok. Ben de sevmiyorum ve yetersiz buluyorum zaten iki adet göze sahip olduğum için. Ama bu herşeye şikayet eden ve asla destek olmayan yeni nesil Galatasaray taraftarı Cihan + Sabri sağ kanadını izleyecek yaşta olsa acaba neler olurmuş o dönem ?
Galatasaray taraftarı olabilirsin , stada parayla da girebilirsin. Ama bunlar sana takım öndeyken ve herşey güzel gidiyorken Burak'ı ıslıklama hakkı vermez. O skoru 2-1'e getiren golü sen attın kendi kalene ıslıklarınla. Ankaraspor maçını sen verdin. Sen o Sivas maçında takımının arkasında dursan , desteğini esirgemesen ya da onları da geç bu takıma köstek olmasan bugün bu takım Ankaraspor'u orada parçalar ve bütün klüp havaya girerdi. Ama şimdi yine kaos içerisindeyiz. Sense hala sığır gibi transfer bekliyorsun. Oyuncunu kazanacağın yerde oyuncu kaybediyorsun. Bak Burak geçmişte şunu yaptı bunu yaptı demiyorum. Çünkü geçmişle yaşanmaz. Ama sen şu sezonun sonuna kadar Burak'a mahkumsun. Transfer yasağı alırsak ve bu adam gitmek istiyorum derse çıkıp sen forvet oynarsın artık. Hiç öyle altyapıdan adam koyalım deme. 2 seneye onun da içinden geçeceksin çünkü sen.
Eğer bu yeni nesil taraftar 2006da olsa biz o Kayseri maçını kaybeder ve fenerin de puan kaybetmesiyle tarihe ''gerizekalılar'' olarak geçerdik. Dursun'a kız , Burak'a kız , Sabri'ye kız hiç önemli değil benim için. Ama Galatasaray'a destek olmayacaksan köstek de olma. Bugün alacağın 3 puandan gelecek paraya da , Burak'a da , Semih'e de bi yerde muhtaçsın. Ya bunu anla ya da sıkıntısız bir takım tutup rahat rahat takıl. Drogba varken 50000 olan stadın hiç anlamı yok. Drogba'yı da bi görelim diyen bir sürü adam geldi o stada. Passolig diyorsan saygı duyarım. Çünkü orada konu Galatasaray filan değil. O iş resmen keriz silkelemece. Ama şu stada gidiyorsan git takımını destekle. Bu takım rezalet kadrolarla şampiyonluklar aldı , şampiyonluklar kaçırdı. Şimdi hiç yoksa 3-4 tane dünya çağında futbolcu izleme şansın var. Biraz kıymet bil ve köstek olduğun şeyin dursun mursun değil bizzat Galatasaray olduğunu unutma.
He bir de Fatih Terim'in ilk şampiyonluk hikayesini bi araştır nereden dönmüş bu takım diye.

2002-2011 yılları arasındaki Galatasaray'ı ve ezeli rakibimizle rekabetteki konumumuzu düşününce içinde bulunduğumuz dönemin daha iyi bir dönem olduğu gerçeğini zaten inkar edemeyiz. Aslında Dursun Özbek ile ilgili eleştiriler de takımı ne hallere getirdinden biraz daha farklı sanki. Dursun Özbek gereksiz beyanatlarda bulunup onları yerine getirmediği için eleştiriliyor, yani sıkıntılı olan tarafı taraftarı beklentiye sokması. Koca koca adamlar beklentiye girmesin dememek de gerek, zira futbolcuyu maç içinde ıslıklayan minik minik (kişi sayısından ziyade zihinsel yaş anlamında) bir kitle var. Bu kitleyi de yönetebilmek, yönlendirebilmek gerekiyor günümüz sakat futbol anlayışında zira Dursun Özbek bunu yapamıyor. Aslında Ünal Aysal da aynı şeyi yapıyordu bence ama dediklerini yapma oranı Dursun Özbek'e göre biraz daha fazla olduğu için, başarı olduğu için ve FB hegomonyası karşısında şimdikiler gibi sus pus olmadığı için eleştirilmiyordu bu özelliği.
İyi gün taraftarı gibi bir kitlenin oluşmaya başladığı ve bu kitlenin başarısızlığa zerre tahammül edemeyip arma peşinde koşmaktan ziyade galibiyet hazzı peşinde koştuğu görülüyor, bu durum için sosyolojik analizler yapılabilir, nitekim hayatın her alanında benzer durum söz konusu.
Umut, Burak, Sabri, Semih'ten daha kötülerini gördük. Ama bu oyunculara olan kızgınlığımız aslında son dönem Yasin'e olan kızgınlığımız gibi. O sözleşmeleri silah zoruyla almadılar. Ama madem o parayı alıyorlar hakkını verecekler. Yani eleştiri oyunlarından ziyade fiyat/performans dengelerine.
Diğer taraftan herkes Galatasaray'ı düşünüyor, takımın iyiliğini düşünüyor retoriğini de bırakalım. Taraftar olarak öncelikli yapmamız gereken takıma destek olup köstek olmamak. Sonra gerekirse eleştirileri yapmak. Biz bir kere birinci ve asli olan kısmı yapamıyoruz. Hasılı taraftar, oyuncu, antrenör, yönetici, divancı öncelikle özeleştiri yaparsa bu devran lehimize döner.
Aslında herkesin tek vücut olması gereken bir nokta var. O da bir takım kişilerin hegomonyası altındaki spor yöneticileri. Yani baş şikeci ve federasyonları.
Komploculuğun yaygın olduğu günümüzde yenilerini üretmeye gerek yok ama yabancı sınırındaki değişimlerin kronolojisine bakıldığında kötü niyet çok açık. 2 sene önce olsaydı hem sportif başarı hem de finansal olarak fark açılacaktı. Bunu bilip Burak'ı ıslıklamak rasyonel ya da en azında öncelik değil.

Burak konusunda yapılan yorumlara katılıyorum. Benim Dursun Özbeki eleştirdiğim nokta bir Galatasaray başkanına yakışmayacak derecede yalanı alışkanlık hale getirmiş olması. Yıllardır futbolu ve Galatasarayı takip ederim, son senelerdeki ekstra başarılarımız hepimizi başarıya alıştırdı doğrudur. Ancak şöyle bir durum söz konusu bence taraftarın büyük çoğunluğu başarıdan daha çok Armaya yakışmayan eylemlere ve sözlere isyan ediyor tepki koyuyor. Şu son 6 7 aylık dönemde taraftar olarak açıkça aptal yerine konuyoruz ve medyadan birileri -buna eski futbolcularımız da dahil- bize ayar vermeye çalışıyor doğal olarak bu benim gibi bir sürü taraftarı da çıldırtıyor. Dursun Özbek ve yönetiminin Galatasarayı iyi yönetemediği aşikar ancak bu lise hegemonyası devam ettiği sürece biz daha kötü yönetimler de görürüz eminim. Son olarak Sabri Cihan oynarken bizde karşıda Önder Turacılar Serkan Balcılar hatta bir dönem Kerim Zenginler sağ bek oynadı. O dönemle karşılaştırmayı doğru bulmuyorum bu yüzden zira futbol çok farklı bir hal aldı artık senin karşında Beckle Gönül var. Taraftar bunlara bakarak kadroyu yetersiz görüyor ve transfer istiyor. Transfer yapılmasa da olur Galatasaray her sene şampiyon olsun diye de sevmedik ama taraftar aptal yerine konmasın ben buna razıyım.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Galatasaray ekonomik sıkıntıdan JPK'yı alarak çıkmaz. İnsanlar borca takmış durumda. Arkadaşlar UEFA borca değil senin sezon için dönemdeki gelir gider farkına takmış durumda. Sen bu gelirleri doğru kullanamıyorsun. Abuk sabuk paralar harcanıyor.

Selçuk ve Burak özeline gelirsek. Kendilerini takımın sahibi sanıyorlar. İçinde bulunduğu yapıyı sahiplenmek güzeldir lakin kendini onun sahibi sanmak bir süre sonra arıza çıkarır. Evet Selçuk 4 yıl önce Galatasaray'a gelerek belki de futbol tarihinin değişmesine neden oldu lakin 3 yıldır da futbol oynamıyor.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final eşleşmeleri:
Beşiktaş-Konyaspor / Amed Sportif-Fenerbahçe
Akhisar-Galatasaray / Başakşehir-Rizespor

Burak konusunda yapılan yorumlara katılıyorum. Benim Dursun Özbeki eleştirdiğim nokta bir Galatasaray başkanına yakışmayacak derecede yalanı alışkanlık hale getirmiş olması. Yıllardır futbolu ve Galatasarayı takip ederim, son senelerdeki ekstra başarılarımız hepimizi başarıya alıştırdı doğrudur. Ancak şöyle bir durum söz konusu bence taraftarın büyük çoğunluğu başarıdan daha çok Armaya yakışmayan eylemlere ve sözlere isyan ediyor tepki koyuyor. Şu son 6 7 aylık dönemde taraftar olarak açıkça aptal yerine konuyoruz ve medyadan birileri -buna eski futbolcularımız da dahil- bize ayar vermeye çalışıyor doğal olarak bu benim gibi bir sürü taraftarı da çıldırtıyor. Dursun Özbek ve yönetiminin Galatasarayı iyi yönetemediği aşikar ancak bu lise hegemonyası devam ettiği sürece biz daha kötü yönetimler de görürüz eminim. Son olarak Sabri Cihan oynarken bizde karşıda Önder Turacılar Serkan Balcılar hatta bir dönem Kerim Zenginler sağ bek oynadı. O dönemle karşılaştırmayı doğru bulmuyorum bu yüzden zira futbol çok farklı bir hal aldı artık senin karşında Beckle Gönül var. Taraftar bunlara bakarak kadroyu yetersiz görüyor ve transfer istiyor. Transfer yapılmasa da olur Galatasaray her sene şampiyon olsun diye de sevmedik ama taraftar aptal yerine konmasın ben buna razıyım.

Dursun Özbek konusunda sportif olmayan bütün eleştirilere ben de katılıyorum zaten. Yalan söylenmeyecek asla. Ama adamın doğru söylediği en önemli şey olan '' finansal sıkıntı '' da hakikaten baya baya önemli. Ben klübün arkasında durmamız gerektiğini düşünüyorum kişisel olarak.
Bir de konuyla alakasız ama Turacı olsun Serkan Balcı olsun hep yüksek ücretler ve beklentilerle alınan adamlardı. Hani adamlar cayır cayır para harcarken bizim yurtiçi transferi Altan'la filan kapattığımız oluyordu :D O döneme atıfta bulunmak istedim. O dönemlerde taraftar şimdiki gibi olsa biz baya uzun yıllar şampiyonluk alamayabilirdik. Mesela 2006 şampiyonluğu taraftarın gurur duyması gereken bir şampiyonluktu.

Emre Çolak, Sabri, Umut, Semih Kaya leşleri gidene kadar bırakın bilekliği iğne alırsam kulüpten adam değilim. Benim cebimdeki 10 liraya göz koyacaklarına yıllardır oynayıp katkı vermeyip trilyonları kaldıran leş sürülerinden feda istesinler. Allah sizi bildiği gibi yapsın maaşla çalışan kıt kanaat geçinen taraftarı nasıl sömüreceklerini şaşırdılar. BUDAMA YOKSA DESTEKTE YOK.

Taraftar tabiki ürün alıp destek verir,gerekirse çok daha fazlasını yapar. Buna sömürmek de denemez, alıp almamak bize bağlı tamamen. Daha önce de yazmıştım ben kulüpten ürün almayıp maça gitmeyeceğimi bu arada. Bu ne kadar doğrudur tartışılır. Aslında Dursun Özbek'in işi çok kolaylaşabilirdi,dürüst olsaydı şu an tüm taraftar arkasındaydı. Bu arada buradaki arkadaşlar kızacak ama iyiniyetinden en ufak bir şüphem yok başkanın. Çabalıyor,çırpınıyor. Basına servis edilmeyen yansımayan bir sürü icraati var. Bence taraftarı yönetim olarak anlamıyorlar, taraftarın hepsini transfer delisi zannediyorlar. Bu saatten sonra sağlıklı bir ilişki kurulması da zor. Uefadan ceza alsak bir kesim -haklı olarak- neden oyuncu ücretlerinde indirime gitmediniz diyecektir. Bunun çözüm olmayacağı aşikar ama bundan sonrası için olumlu bir adım olurdu. Ceza almazsak da zaten ceza almayacaktık transfer yapamadıkları için durumu böyle açıkladılar diyen bir kesim olacaktır. Son olarak başkanın şu son 10 15 senelik durumun incelenmesi icraati umarım sonuca ulaşır, "derin Galatasaraylılar" önünü kesmez. Ben buna çok önem veriyorum zira herkes bilsin bilmesin suçu birine atıyor en azından durum tüm berraklığıyla ortaya çıkar.

Galatasaray, Burak Yılmaz'ın transferi için Beijing Guoan'la 8 milyon euro bonservis bedeli karşılığında anlaştı. Transferin gerçekleşmesi halinde Trabzonspor bonservis beledelinden %25'lik pay alacak. Burak Yılmaz ise Çin ekibi ile senelik 8 milyon eurodan, 4 yıllık sözleşme için prensipte anlaştı.

Burak 8 milyon euro karşılığında Çin'de.
Artık Forvet Umut ile gelir kupa ve şampiyonluklar.
Yazıklar olsun size..
Galatasaray düşmanları !

Bu paraya Burak'ı satmasalardı, o zaman "yazıklar olsun" derdim. :) Futbol şubesi adına son yıllarda duyduğum en güzel haber... :)

"Bu transfer geçen hafta olsaydı satmak doğru olur derdim. Galatasaray, Avrupa hedefini bıraktı demek ki. Geçen hafta olsaydı vermeleri lazımdı. Bu hareket yönetim ve teknik direktör Mustafa Denizli için fiyasko. Avrupa'da yoluna devam eden bir takım Galatasaray. İyi ki bu Çinliler çıktı, bunları sadece karate filminde görüyorduk. Burak ve Galatasaray için hayırlısı olsun. Bu transferin zamanlaması yılın skandalı!"

Hakikaten skandal.
BJK Ersan'ı 7 ye sattı, biz 8'e sattık.
1 hafta önce olsaydı tamam derdim.
Ama transfer hakkımız yokken bunun olması skandal,rezalet,fiyasko..
Yazıklar olsun Galatasaray düşmanlarına...