2016-2017 Galatasaray Erkek Voleybol Takımı

Sezon için sorumluluğu aldı ve özzür diledi.
HDİ sigorta ile daha yüksek bütçe ile sponsorluk devam edecek ve daikin park'ta da sponsor olmak istiyormuş sigorta şirketi.
Sezon içindeki bazı sakatlıklardan bahsetti.Yasin'e tinerciler saldırdı oynatamadık,Katiç'in bağları koptu ve Yudin'de virüs sonrası sporu bırakmış.(kanseri tetikleyen virüsmüş.)
Köklü değişikler olacak,armayı hakeden oyuncular taşıyacak.
Agamez'in takıma borçlu olduğunu söyledi ve sadece şampiyonluk primi istemiş sene başında fakat takımda kalması zor dedi.

Ali Yüce'nin önümüzdeki sezon için açıklamaları.
 
Hüseyin Koç Galatasaray HDI Sigorta’da.

Kariyerinde Ziraat Bankası, Halkbank, Arkas Spor gibi erkek voleybolunda iddialı ekiplerle çalışmış, Universiad şampiyonluğu, 2008-2009 CEV Challenge Cup şampiyonluğu, 2013 CEV Cup şampiyonluğu, 2013 Türkiye şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası gibi çok önemli başarılara imza atan, 250’nin üzerinde milli olan, defalarca yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirilen resmi turnuva ve müsabakalarda En İyi Pasör ödülünü alan Hüseyin Koç, Galatasaray ailesine katıldı.

Galatasaray HDI Sigorta ile iki yıllık sözleşme imzalayan Hüseyin Koç 1979, Bursa doğumlu. 1.98m boyunda olan Hüseyin blok yüksekliği 3.30m.
Milli pasörün imza töreni ilerleyen bir tarihte gerçekleştirilecek.
Hüseyin Koç’a hoş geldin diyor, Galatasaray forması ile başarılar diliyoruz.
 
37 yaşında mı? Çok yaşlı değil mi?
Erkeklerde 4 tane kaliteli pasör var, Arslan, Ulaş, Selçuk ve Hüseyin... Voleybol için hâlâ üst düzey oynayabilecek bir yaş... Birde yabancı sınırlamasından dolayı yerli Pasör daha iyi bir tercih. Arslan'ı isterdim ama o İstanbul Bşb'de. Hüseyin hep şampiyonluk hedefi olan takımlarda oynamış iyi bir pasör. Önemli olan yabancı haklarımızı kimlere yana kullanacağımız.
 
Bugün Balkan Kupası'nda yarı final maçımıza çıkıyoruz. Rakip Bükreş takımı olacak, kazanırsak yarın finalde oynayacağız. Şampiyon olursak Challenge Cup bileti de alacağız. Kadro olarak ligde pek bir beklentim yok, 2 yabancı oyuncuyla son yıllardaki en az yabancımızın olduğu sezon olacak. Altyapı ağırlıklı bir kadromuz var. Balkan Kupası ve Challenge Cup şampiyonluklarıyla + CEV Cup'a katılım için ligde iyi yerde bitirirsek başarılı sayarım.

88-89 sezonundan beri voleybolda A takım düzeyinde bir kupamız yokmuş, umarım bu kupayla 27 sezonluk makus talihimizi yeneriz.

Başarılar Filenin Aslanları.
 
Sırp takımını finalde rahat bir oyunla 3-0 yenip Challange Cup'a kalmışız. Zaten şu an maddi anlamda uçan Halbank ve Arkas'ı düşününce bu branştan beklentilerimiz belli sınırları aşamıyor. Esasında Avrupa'nın 2. kupası güzel bir hedef ama taraftardan, yönetimden ve hatta haberlerden bu kadar uzakken Avrupa kupası oynasan ne fark eder bilemiyorum. En nihayetinde 2 senedir bu kupanın kadınlar statütüsünde final oynayan takımımızın gördüğü ilgi ve alaka da belli. Bizim yönetimler Barbolini (kadın) ve Gulinelli'yle (erkek) tek atımlık kurşunlarını kullandılar, onlar da tutmayınca yeniden başa döndük. Yalnız sene başına bakıyorum bu takıma hala Hüseyin Koç, Can Ayvazoğlu gibi isimler katılıyor. Zaten düzgün bir şey yapmıyoruz, beklenti de bu kadar düşükken neden genç kadrolar tercih edilmez bilemiyorum. Kadınlarda Avrupa'da kullanılmasa da lig için iyi kötü bir salon yapıldı, takım gençleştirildi. Şu an kadın takımımızın 15 oyuncusunun 8 tanesi altyapımızdan gelme. Geçen yıl yine bu sayılarda oyuncuyla Avrupa kupasında final oynadık. Skora bakan taraftar için pek bir anlam ifade etmese de armaya aşık taraftar için bu branşta geleceğe umutla bakmak için ender sebeplerden biri. Erkeklerde neden böyle bir atılım yapılmadı, bilmiyorum. Hele de erkeklerde, kadınlara göre çok daha dar bir havuz ve çok daha muhtemel umut varken.
 
Ankara deplasmanında Halkbank'a 3-2 kaybettik.5.sette 8-4 öndeyken 13-15 kaybettik maçın sonunu getiremedi takım demek ki.Fena başlangıç değil yinede.
 
3 maç oynadık Ankara'da Halkbank'a 3-2 kaybettik.2.hafta Taç sporda Maliye'yi 3-2 ile geçtik.Dün Haldun Alagaş'ta İBB'yi 3-2 yendik.

Takımı henüz izlemedim ama mücadele gücü yüksek bir takım olduk sanırım bu yıl.

Halkbank maçında tie breakte 8-4 öndeyken maçı kaybettik.Maliye maçında setlerde 2-1 öndeyken maçı bitiremedik.Dün setlerde 2-0 öndeyken yine 5.sete gitti maç.En önemli sorun bu olarak gözüküyor.Bu yıl oynadığımız 5 resmi maçta sadece son şampiyona kaybettik.
 
Geride kalan üç maçta hücum ve savunma gayretimiz yüksek, ki oynadığımız 3 takım da bu zamana kadar pek şansımızın tutmadığı zor rakipler. Bloker bir yabancı orta oyuncu alırsak daha iyi yerlerde olacağız. Tek Bartman ve Tuia'nın hücum sayılarıyla tamamlayamayız koca sezonu.
 
Bugün 17 de Taç Spor'da Bjk ile karşılaşıyoruz.Ligde 5 maç oynadık ve bu 5 takım ligde 1-5 olarak sıralandılar.2g 3m ile devam ediyoruz.

Galibiyetten öte bu sezonki ilk 3 puanımızı alalım artık.
 
Saat 17 de metro enerji de fb ile oynuyoruz.İki takımda 3g3m aldılar 6 hafta sonunda.Fb geçen hafta Afyon'a 3-2 yenildi İstanbbul'da,biz ise bjk'yi 3-1 ile geçtik.

Deplasmanda oynanan son 7 maçta 3 galibiyet almışız.

Bartman,bjk maçında 28 sayı ile oynamıştı yanlış hatırlamıyorsam yine en büyük hücum silahımız o olacak.
 
Ligde 7. sırada yer aldık ve çeyrek finalde Halkbank ile eşleştik. 3 maç üzerinden 2 galibiyet yapan takım yarı finale çıkacak. Haftaya başlıyor play-off maçları. Yarın da Challenge Cup yarı finalinde Rus takımı Fakel Novy Urengoy'a konuk oluyoruz. Rövanşı 2 Nisan'da Burhan Felek'te oynanacak. Ziraat Bankası kupanın en büyük favorisi görülüyor. Ligde pek yapacağımız bir şey yok en azından Avrupa kupası alıp sezonu Balkan Kupası ile beraber çifte kupayla tamamlayalım. Başarılar Filenin Aslanları.
 

Üst