2017 NBA Yaz Ligi

Geçtiğimiz yıl transferleri lig içinden halledince, yaz ligini takip etmemize pek fazla gerek kalmadı. Bu yıl biraz daha bu başlığı aktif tutmakta fayda var.

Her yıl olduğu gibi yine Orlando, Utah ve Las Vegas olmak üzere 3 etapta oynanıyor. Orlando etabı 1 TEmmuz'da başlayacak.

Yaz Ligi Kadroları

Indiana Pacers;

25 Rakeem Christmas, F
6 Isaac Hamilton G, 10 Chris Johnson F, 22 T.J. Leaf F, 23 Travis Leslie G, 28 Augusto Cesar Lima C, 16 Naz Long G, 2 Jordan Loyd G, 12 Trey McKinney-Jones G, 20 Ben Moore F, 32 Georges Niang F, 9 Bubu Palo G, 19 Jarnell Stokes F, 3 Joe Young G

Orlando Magic;
Guard
4 Tyler Harvey
5 Josh Gray
6 Kalin Lucas ,
7 Derrick Walton Jr. ,
13 Marcus Georges-Hunt ,
24 Kellen Dunham ,
29 Pat Garino
Forvet
1 Jonathan Isaac ,
12 Jalen Jones ,
20 Levi Randolph ,
21 Oriol Pauli ,
25 Wesley Iwundu ,
30 Stefan Jankovic
35 Reggie Cameron
40 Matt Costello ,
42 Hassan Martin
Pivot
15 Shevon Thompson
33 Stephen Zimmerman

Detroit Pistons

Guard
Lorenzo Brown
Trey Freeman
Pierre Jackson
Luke Kennard
Michael Gbinije
Dez Wells
Forvet
Hollis Thompson
Rahlir Hollis-Jefferson
Markus Kennedy
Henry Ellenson
Derrek Wills
Will Davis
Pivot
Eric Moreland
Mike Tobey
Landry Nnoko

Charlotte Hornets
Dwayne Bacon, Tyrell Corbin, Anthony Gill, Treveon Graham, Kris Joseph, Przemek Karnowski, Mongok Mathinang, Malik Monk, Johnny O'Bryant, Quinton Stephens, Rasheed Sulaimon, Briante Webber, Tai Webster, Devin Williams, Gabe York

: New York Knicks
Maurice N'Dour, Marshall Plumlee, Chasson Randle,Louis Labeyrie, Damyean Dotson, Ognjen Jaramaz, Frank Ntilikina,Jamel Artis, Canyon Barry, Nigel Hayes, Luke Kornet, Xavier Rathan-Mayes

Dallas Mavericks
Ismael Bako, Nicolas Brussino, Dwight Buycks, Torrey Craig, Yogi Ferrell, Dorian Finney-Smith, Torian Graham, A.J. Hammons, Jonathan Motley, Brandon Paul, Dennis Smith Jr. , Stevens Spieth, Jarrod Uthoff, Corey Webster, Diang Yanyuhang

Miami
Bam Adebayo, Zach Auguste, Gian Clavell, Zak Irvin, Rodney McGruder, Eric Mika, Jake Odum, Norvel Pelle, London Perrantes, Justin Robinson, Sebastian Saiz, Okaro White, Matt Williams

Oklahoma City Thunder
Semaj Christon, Dylan Ennis, Terrance Ferguson, Malcolm Hill, Rashawn Thomas, Domantas Sabonis, Bradley Wanamaker

Son düzenleme:
Yaz Ligi Yarın Başlıyor

18:00 Miami Heat - Charlotte
20:00 Indiana - Orlando
22:00 Dallas - New York
00:00 Detroit - Oklahoma

Geçen yıl Yeşilgiresun formasıyla izlediğimiz Anthony Gill, Charlotte; Uşak'ta forma giyen Zach Auguste Miami formasıyla Yaz Ligi'nde olacak.. Geçen yıl Zalgiris forması giyen Agusto Lima ise Indiana formasıyla. Norvel Pelle de Miami fromasıyla yaz liginde.Aslında Orlando pek tutulan bir etap değil Utah etabı biraz daha kaliteli maçlara sahne oluyor. Oyun kurucu olacak Dwight Buykcs'u takipteyim Dallas formasıyla oynayacak o da.

Charlotte 74 - 67 Miami Heat

Okaro White (MIA) 20 sayı 8 ribaund
Bam Adebayo (MIA) 14 sayı 10 ribaund

Treveon Graham (CHA) 16 sayı 13 ribaund

Orlando 74 - 85 Pacers

Travis Leslie(IND) 20 sayı 8 ribaund
Kalin Lucas (ORL) 10 sayı 4 asist​

Orlando etabı beklediğim gibi oldukça vasat geçiyor. Charlotte Hornets'in seçtiği Malik Monk da sakatlığı sebebiyle Orlando etabında yer alamadı. Bu yıl Miami Heat'in seçtiği Bam Adebayo göze çarpan oyunculardan. Hassan Whiteside'ın arkasında iyi olacağını düşünüyorum. Geçen yıl oldukça yakından takip ettiğimiz Okaro White'da epey iyi işler çıkıyor. Sanırım o da kalıcı olacak Miami'de.
Detroit'in çaylağı Luke Kennard da 2 maçtır iyi performans gösterdi. Orlando'nun seçtiği Jonathan Isaac de dünün aksine iyi bir performans sergiledi.

Avrupa için gözüme çarpan bir oyuncu olmadı açıkçası. Durumunu tam bilmiyorum ama Charlotte forması giyen Treveon Graham takip edilmeye değer bir oyuncu gibi duruyor.

Benim için Summerleague'in asıl takip sebebi olan Boston Celtics'in de bulunduğu Utah etabı ise yarın başlıyor. Özellikle Boston Celtics'in kadrosu epey takip edilmeye değer bir durumda

Utah Jazz :

Guard; Nigel Wiliams-Goss, Devondrick Walker, Spencer Butterfield, Tyrone Wallace, Nate Sobey, Dante Exum, Donovan Mitchell
Forvet; JP Tokoto, Jonathan Holmes, Mitch Creek, James Southerland
Pivot: Eric Griffin, Joel Bolomboy, Julian Wright, Tony Bradley

Boston Celtics:

Guard: Demetrius Jackson, Kadeem Allen, Jabari Bird, Scoochie Smith
Forvet; Scott Wood, Terran Petteway, Jaylen Brown, Rosco Allen, Perrin Bufford, Landen Lucas, Abdel Nader, Jayson Tatum, Semi Ojeleye
Pivot : Ante Zizic, Trevor Thompson

Philadelphia 76'ers

Guard : Brandon Austin, James Blackmon JR. , Isaiah Briscoe, Markelle Fultz, Aaron Harrison, Melo Triamble
Forvet : Jonah Bolden, Larry Drew II, Charles Jackson, Timote Luwawu, Isaiah Miles, Alex Poythress, Darryl Reynolds
Pivot : Kaleb Tarchewski

San Antonio Spurs

Guard : Dejounte Murray, Oliver Hanlan, James Robinson, Bryn Forbes, Jeff Ledbetter, Derrick White
Forvet : Livio Jean Charles, Jaron Blossomgame, Ben Bentil, Cleanthony Early, Cory Jefferson, Shayne Whittington, Davis Bertans
Pivot : Cady Lalanne

Philadelphia Sixers'ın 2017 1.sıra draft seçimi Markelle Fultz ve Boston Celtics'in 3.sıra seçimi Jayson Tatum da Yaz Ligi'nde yer alacak. Darüşşafaka'dan tanıdığımız Zizic de Boston'la profesyonel sözleşme imzaladı. Furkan da sözleşme imzaladı ancak o büyük ihtimalle Las Vegas etabında takımla birlikte olacak.

Takip edilebilecek oyuncular; Daha önce forumda önerdiğim Cady Lallanne ve Cory Jefferson Spurs formasıyla Yaz Ligi'nde boy gösterecek. Boston Celtics forması giyen Abdel Nader'in de Avrupa'ya geldiği takdirde ciddi fark yaratacağına inanıyorum özellikle Eurocup seviyesinde.

Tahmin ettiğim gibi çok keyifli bir maç oldu, boş vakti olanların izlemesini tavisye ederim özellikle Jaylen Brown domine etti maçı. Tatum ve Fultz da karşılıklı çok iyi oynadılar Tatum'un game-winner'ı muazzamdı.

Celtics 89 - 88 Sixers

Jaylen Brown 29 sayı 13 ribaund
Jayson Tatum 21 sayı 7 ribaund 5 top çalma
Ante Zizic 9 sayı 5 ribaund

Markelle Fultz 17 sayı 2 ribaund 1 asist

Yaz liginin bugüne kadar olan maçlarının çoğunu canlı izledim.Orlando'daki yaz ligi maçların idman sahasında seyircisiz oynanmasından dolayı biraz sönük geçmişti.Utah ve Las Vegas etapları D-League takımlarının salonlarında ve seyircili oynanmasından dolayı daha kaliteli oldu/oluyor.Oyuncular savunma ve hücum oyunlarını daha bir planlı oynadılar.

Yaz liginde dikkat çeken ilk isim Jayson Tatum. Yaşına göre oldukça olgun oyun görüşüne sahip.Eli çok düzgün. Oyun yapısı daha çok takım oyunu üzerine kurulu.Boston Celtics' in şu anki kadro yapısına çok uygun.Bu seneye damga vuracak isimlerden biri.

Bir diğer isim de Markelle Fultz. Açıkçası kendisinden bu kadar üst düzey bir başlangıç beklemiyordum.Sakatlandığı Golden State maçına kadar harika oynadı. Tatum kadar savunma özellikleri ön plana çıkmasa da hücumda çok iyi.O da bu sene adından sıkça söz ettirecek.

Bunların dışında performanslarıyla dikkat çeken oyuncular ;

Luke Kennard
Paskal Siakam
Jaylen Brown
Jakob Poeltl
Brice Johnson

Belki bir kaç isim daha vardır ama aklımda kalan bu oyuncular.

Gelelim bizimkilere. Türkiye'den tanıdığımız isimlerden en çok sivrilen oyuncu Giresun'dan tanıdığımız Anthony Gill oldu. Düşükte olsa Nba yapma ihtimali var bu performansıyla. Brandon Paul ise vasat bir performans sergiliyor.Sanki idman olsun diye katılmış Summer League e. Furkan Korkmaz' ı beklediğime göre daha iyi buldum ancak yinede çok yetersiz.Fizik olarak daha çok güçlenmesi gerek. Ante Zizic ise geçtiğimiz sene fazla süre bulamamanın cezasını çekiyor gibi.Summer League e pek hazır gelmemiş. Boyu ve iri yapısına rağmen pota altında özellikle hücumda etkili olamıyor. Bu sene Nba yapacağını sanmıyorum, olursa da büyük sürpriz olur.

Gelelim en çok konuşulan isim Lonzo Ball' a. Bana göre Lakers' ın en büyük hatası. Bakmayın dün gece triple double yaptığına. Bütün topları neredeyse o kullandı. Henüz ayakları yere basmış değil.Daha çok işin show yönünü düşünen bir oyun yapısına sahip.Draft öncesi şöhretin onu Nba yıldızı yapacağını sanıyorsa yanılıyor. Henüz erken ama takım oyuncusu değil bana göre. Tatum dün gece resmen sırtına alıp oynadı. Draftte seçilmenin yıldız olacağını düşünmeye devam ederse, ikinci Anthony Bennett' e hoşgeldin diyebiliriz.

Yaz liginin bugüne kadar olan maçlarının çoğunu canlı izledim.Orlando'daki yaz ligi maçların idman sahasında seyircisiz oynanmasından dolayı biraz sönük geçmişti.Utah ve Las Vegas etapları D-League takımlarının salonlarında ve seyircili oynanmasından dolayı daha kaliteli oldu/oluyor.Oyuncular savunma ve hücum oyunlarını daha bir planlı oynadılar.

Yaz liginde dikkat çeken ilk isim Jayson Tatum. Yaşına göre oldukça olgun oyun görüşüne sahip.Eli çok düzgün. Oyun yapısı daha çok takım oyunu üzerine kurulu.Boston Celtics' in şu anki kadro yapısına çok uygun.Bu seneye damga vuracak isimlerden biri.

Bir diğer isim de Markelle Fultz. Açıkçası kendisinden bu kadar üst düzey bir başlangıç beklemiyordum.Sakatlandığı Golden State maçına kadar harika oynadı. Tatum kadar savunma özellikleri ön plana çıkmasa da hücumda çok iyi.O da bu sene adından sıkça söz ettirecek.

Bunların dışında performanslarıyla dikkat çeken oyuncular ;

Luke Kennard
Paskal Siakam
Jaylen Brown
Jakob Poeltl
Brice Johnson

Belki bir kaç isim daha vardır ama aklımda kalan bu oyuncular.

Gelelim bizimkilere. Türkiye'den tanıdığımız isimlerden en çok sivrilen oyuncu Giresun'dan tanıdığımız Anthony Gill oldu. Düşükte olsa Nba yapma ihtimali var bu performansıyla. Brandon Paul ise vasat bir performans sergiliyor.Sanki idman olsun diye katılmış Summer League e. Furkan Korkmaz' ı beklediğime göre daha iyi buldum ancak yinede çok yetersiz.Fizik olarak daha çok güçlenmesi gerek. Ante Zizic ise geçtiğimiz sene fazla süre bulamamanın cezasını çekiyor gibi.Summer League e pek hazır gelmemiş. Boyu ve iri yapısına rağmen pota altında özellikle hücumda etkili olamıyor. Bu sene Nba yapacağını sanmıyorum, olursa da büyük sürpriz olur.

Gelelim en çok konuşulan isim Lonzo Ball' a. Bana göre Lakers' ın en büyük hatası. Bakmayın dün gece triple double yaptığına. Bütün topları neredeyse o kullandı. Henüz ayakları yere basmış değil.Daha çok işin show yönünü düşünen bir oyun yapısına sahip.Draft öncesi şöhretin onu Nba yıldızı yapacağını sanıyorsa yanılıyor. Henüz erken ama takım oyuncusu değil bana göre. Tatum dün gece resmen sırtına alıp oynadı. Draftte seçilmenin yıldız olacağını düşünmeye devam ederse, ikinci Anthony Bennett' e hoşgeldin diyebiliriz.

Celtics, Zizic'le kontrat imzaladı abi. Ancak SL performansından memnun olmadıkları kesin. Bir uzun daha alırsa 3. uzun konumuna gelecektir Zizic.

Lonzo Ball konusunda şutunu geliştirirse çok büyük oyuncu olacağını düşünüyorum. Üzerinde ciddi bir baskı var bence asıl sınavı bu. Oyun motorunu genel olarak beğeniyorum. Celtics bence draft gecesi Tatum'u seçmek için 3.sıraya inip bir de Lakers hakkını alarak önemli bir iş yaptı. Orta sıra seçimlerinden özellikle Bam Adebayo çok ciddi sıyrıldı bence.

Jayson Tatum bence bu draftın en iyi oyuncusuydu. Genel olarak son birkaç seneye oranla daha iyi bir class geliyor gibi görünüyor.

Markelle Fultz - Sixers

NBA Draft'ı 1.sıra seçimi. NCAA play offlarına kalamayan bir kolejde takımının en iyi oyuncusuydu ancak Celtics work-out'larda kendisinden fazla etkilenmeyince 1.sıra draft hakkını Sixers'ın 3.sıra ve 2018 Lakers'tan gelen hakkıyla değiştirdi. Kısa vadedede kazançlı görünüyor. Çok iyi bir skorerliğiinin yanında iyi de savunması var. Celtics'e gelseydi belki Isaiah Thomas'ın gölgesinde kalacaktı. Bence gideceği en uygun yere gitti. Yaz ligine çok iyi başladı çembere gitmesi gerektiği yerde şutunu kullanmasıyla bence epey ışık verdi takımına.

Lonzo Ball - Lakers

Las Vegas'ın, Los Angeles'a yakın olmasından mütevellit, Lakers oynadığı 2 maçı da sold-out oynadı. Seyircinin özellikle Ball üzerinde büyük baskı yarattığını düşünüyorum. Topu her eline aldığında tribünler inanılmaz bir şekilde uğultu yaratıyor. Oyun motoru ve pas görüşü muazzam. Savunmada handikap yaratmadı ama en büyük sorunu şutları. Mekaniğinin kötü olmasının yanı sıra saha içi yüzdeleri de kötü. Triple Double'ın asist kısımları epey izlemeye değer ancak, hücumda sayı bulma konusunda soru işaretleri var.

Jayson Tatum - Celtics

Yaz Ligi'nin ve bana göre draftın en iyi oyuncusu bence. Bir Pierce havası veriyor. İnanılmaz özgüvenli oynuyor. Hücum kombinasyonları oldukça fazla. Savunmada uzun kolları sebebiyle çok büyük avantaj sağlyıor ama kolej sıralarından beri gelen en büyük problemi zaman zaman konsantrasyonu kaybedebiliyor.,

Josh Jackson - Phoenix

Onu pek izleyemedim. O yüzden pek yorum yapmayacağım. Celtics tarafından seçilmeme nedeni Jaylen Brown gibi benzer bir parçaya sahip olması

DeAaron Fox - Kings

Yeni bir yapılanmaya giden Kings'in en iyi oyuncularından biri olacak kapasitede. Muazzam bir deliciliği var. Şutları biraz problem.

Jonathan Isaac - Orlando Magic

Orlando etabında izledim. Pek gözüme çarpacak bir performans sergilemedi.

Lauri Markkanen - Chicago Bulls

Knicks'in Porzingis yerine düşüneceği kadar potansiyel biçtiği bir oyuncu. O kadar olmasa da iyi bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum

Frank Ntilikina - New York Knicks

Geçen yılı Strasbourg'da geçirdi, Yaz Ligi'nde forma giymedi.

Dennis Smith - Dallas

Geçirdiği çapraz bağı sakatlığına karşın muazzam atletik görünüyor.9.sıraya düşmesi Dallas için epey büyük şans.

Zach Collins - Portland

Pek anlam veremedim 10.sıradan seçilmesine.

-----

Luke Kennard - Pistons

Detroit Pistons'un 12.sıra seçimi. Yaz Ligi'nde lige epey hazır bir görüntü verdi. Pistons onun için Kentavious Caldwell Pope'dan vazgeçti. Bakalım neler yapacak.

Bam Adebayo - Heat

Okaro White ile Yaz Ligi'nde Miami adına epey parlak işler yaptı. Whiteside'ın arkasında çok şey öğreneceğini düşünüyorum

Kyle Kuzma - Lakers

Lakers'ın 27. sıra seçimi. Steal olarak görülüyor. Celtics maçında muazzam bir performans sergiledi Lakers'la sözleşme imzaladı gelecek yıl önemli işler yapacağını düşünüyorum.

Semi Ojeleye - Celtics

Boston Celtics'in 37.sıra seçimi. 4 numara için çok kısa 2-3 numalar için aşırı kuvvetli. Celtics rotasyonunda faydalı olabileceğini düşünüyorum

Jordan Bell - Warriors

Chicago 38.sıradan seçip, 3 milyon dolar karşılığında Golden State Warriors'a gönderdi. Savaşçı bir uzun gelecek yıl GSW'de süre alabileceğini düşünüyorum.

Thomas Bryant - Lakers

Lakers 42. sıra seçimi. Sınırlı yetenekleri var ancak çok savaşçı ve hırslı bir oyuncu. Lakers onunla da sözleşme yaptı ve gelecek yıl rotasyonda olacak.

Son düzenleme:
Lonzo Ball - Lakers

Las Vegas'ın, Los Angeles'a yakın olmasından mütevellit, Lakers oynadığı 2 maçı da sold-out oynadı. Seyircinin özellikle Ball üzerinde büyük baskı yarattığını düşünüyorum. Topu her eline aldığında tribünler inanılmaz bir şekilde uğultu yaratıyor. Oyun motoru ve pas görüşü muazzam. Savunmada handikap yaratmadı ama en büyük sorunu şutları. Mekaniğinin kötü olmasının yanı sıra saha içi yüzdeleri de kötü. Triple Double'ın asist kısımları epey izlemeye değer ancak, hücumda sayı bulma konusunda soru işaretleri var.

Kyle Kuzma - Lakers

Lakers'ın 27. sıra seçimi. Steal olarak görülüyor. Celtics maçında muazzam bir performans sergiledi Lakers'la sözleşme imzaladı gelecek yıl önemli işler yapacağını düşünüyorum.

Lonzo Ball ile taraftar ilişkisi benimde dikkatimi çekti.Dediğin gibi topu her eline alışında, bir alkış bir bağırış kopuyor.Oda gaza gelip her topu kullanmak istiyor ve şova döküyor oyunu.Bu yüzden de çok saçmalıyor.Ne zaman kendisini frenleyip takım oyunu oynayacak diye bekledim ancak kendisi de bu durumdan memnun gözüküyor oyun içinde.Bu şekilde devam ederse kariyeri parlamadan söner.

Kuzma'da beklentilerden daha yüksek bir performans sergiliyor gerçekten.Savunmasının yanı sıra hücum katkısı da fena değil.Özellikle uzun ve orta mesafe şutlarda isabet oranı yüksek.Hırsı, mücadelesiyle Lakers' a piyango oldu diyebiliriz.

Bİlgilendirmeler için teşekkürler. Bu sezon hiç takip edemedim Yaz Ligi'ni. Özellikle Josh Jackson ve Dennis Smith'i merakla bekliyoruum. Müthiş potansiyeller.

Bİlgilendirmeler için teşekkürler. Bu sezon hiç takip edemedim Yaz Ligi'ni. Özellikle Josh Jackson ve Dennis Smith'i merakla bekliyoruum. Müthiş potansiyeller.

Yıllardır sıkı takip ederim yaz ligini.Bu sene en iyi sene diyebilirim mücadele ve yetenekler açısından. Son yılların en iyi çaylak kadrosu geliyor Nba'e. Bu sene çok zevkli geçecek.

Lauri Markkanen - Chicago Bulls

Knicks'in Porzingis yerine düşüneceği kadar potansiyel biçtiği bir oyuncu. O kadar olmasa da iyi bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum

Biraz fazla iyimser bir beklenti olmuş Markkanen hakkında. En fazla Plumbee, Meyers Leonard tarzı bir oyuncu olabilir ileride, o da en iyi beklentim.Hücumu ve savunması çok vasat.Bu senenin hayal kırıklıklarından biri olacağını düşünüyorum.

Biraz fazla iyimser bir beklenti olmuş Markkanen hakkında. En fazla Plumbee, Meyers Leonard tarzı bir oyuncu olabilir ileride, o da en iyi beklentim.Hücumu ve savunması çok vasat.Bu senenin hayal kırıklıklarından biri olacağını düşünüyorum.

Knicks, draft gecesi Porzingis'i Celtics'e göndermek için konuşuyordu ancak olmadı takas. Bence Leonard'dan bi tık daha iyi olacak durumda ki o da iyi bir görev oyuncusu demek.

Warriors mükemmel buluyor bu oyuncuları. Adamlar zaten 4 All Star'ımız var, gerisini kadroyu doldursak yeter demiyorlar, 4 yıldızdan kalan az parayı da en potansiyelli ve aç oyunculara yatırıyorlar. Geçen sene Mccaw'ı böyle Bucks'tan çalmışlardı, bu sene de Bulls'tan Bell'i çaldılar. Hadi, Bucks zaten potansiyel okyanusu de anlarım da Bulls gibi Butler'ı yok pahasına gönderen, yeniden yapılanmaya başlaması gereken takım bu adamı nasıl bedavaya Warriors'a gönderdi anlamak mümkün değil. Şu kıyağı Doğuş, Fener'e yapmaz. Hoş, ligin en çift yönlü 2. SG'sini aşil tendonunu yeni yırtan Lavine ve son yılların en boş guardı Kris Dunn için yollayan yönetimden bahsediyoruz, resmen Dursun Özbek'in Amerika'daki kayıp kardeşleri adamlar.

Bu sene Yaz Ligi'nde beni en çok heyecanlarından oyuncu Adebayo. Shawn Kemp atletizmine, Draymond Green top hakimiyetine sahip bir 4 numara. Whiteside'la acayip ikili olabilirler. Zaten şimdiden Whiteside-Darkside muhabbetleri başlamış. İsimli oyuncular dışında en beğendiğim ise Bulls'tan Antonio Blakeney oldu. Bulls'un saçmalıklarından dolayı kontrat bulamasa da NBA'de illa ki talibi olacaktır. Yaz Ligi ölçü değil ama bu yıl acayip bir draft olduğunu bireysel performanslara bakarak anlayabiliyorsunuz. Her şeyden önce 6-7 yıl önceki ilk 15 seçimlerinin telaşesi yok. İlk turun sonunda seçilen adamlar bile yılların NBA oyuncusuymuşcasına bir özgüvenle oynuyor. Bunda tabii ki yeni oyunun getirdiği büyük hatalara tahammül faktörünün de etkisi var. Oyuncu bazen acele iş yapsa da oyun planı açısından doğruyu zorladığını biliyorsunuz. Bu da bilhassa genç oyunculara her zamankinden çok daha büyük bir hareket alanı yaratıyor.

İlk 10'da şu ana kadar benim gözüme en hazır Josh Jackson göründü. Zaten kafada problem olmasa normal şartlarda Fultz'un ardıdan seçilmesi bekleniyordu. Lavar Ball'un da etkin saçmalıklarıyla 4'e düştü ama Suns'la tam takımına gitti diye düşünüyorum. Muazzam atlet, iyi orta mesafeci. Her şeyden de önemlisi bilhassa bu yaş gruplarında pek görülmeyecek kadar kazanma azmi ve oyun açlığı var içinde. Zaten bir sakatlık ya da Cousins'a evrilme olmazsa bu karakteri kendisine uzun vadede büyük başarılar da getirecektir. Tek sorun çok daha dikkatle yönetilmesi gereken bu tip bir adamın, NBA'in en boş 2-3 koçundan biri altında çalışacak olması. Yine de Bledsoe-Booker-Jackson-Chriss-Chandler beşi şu aşamada insanı heyecanlandırmak için yeterince yetkin durumda. Umarım Earl Watson da şu beşle birlikte olgunlaşır batıda şehri, salonu ve seyircisiyle güzel bir yarışmacı takım daha izleyebiliriz.

[video=youtube;Ud5t3VC1MtU]https://www.youtube.com/watch?v=Ud5t3VC1MtU[/video]

vs.Celtics 11 sayı 11 ribaund 11 asist
vs. 76ers 36 sayı 8 ribaund 11 asist
vs. Cavaliers 16 sayı 10 ribaund 12 asist

Ball ve Kuzma cidden fark yaratıyor Lakers'ta..Ball'ın istatistikleri gerçekten muazzam..Son maçında da Cavs karşısında da triple double yaptı..